Обладнання для виробництва корпусних меблів своїми руками

Устаткування для виробництва корпусних меблів поділяється на основні групи. Це залежить від процесу, який відбувається за допомогою верстатів. Наприклад, якщо йде розкривання меблів, це буде форматно-розкроювальний верстат. У принципі за наявності ще дриля, шуруповерта та пари молотків достатньо для того, щоб почати виробляти прості корпусні меблі. Але згодом вам доведеться конкурувати з виробниками на ринку меблів. Вашому виробництву знадобиться додаткові дві групи верстатів: гравірувальний верстат з ЧПУ та свердлильний. Відповідно, це облицювання меблів та точне, продуктивне свердління.

Деревообробний верстат для виготовлення меблів

Устаткування для виготовлення корпусних меблів.

При виборі обладнання для виробництва корпусних меблів слід керуватися такими факторами:

  • сировина, з якої виготовляються меблі;
  • особливості технологічного процесу у виробництві корпусних меблів;
  • які фази виробництва проходять меблі;
  • фінансові можливості;
  • рівень та кількість пропозицій на ринку.

Залежно від виробничого матеріалу, з якого будуть виготовлені корпусні меблі (дерево, метал або пластик, композитні матеріали: ДСП, ДВП, МДФ), вибирається верстат з конкретними функціями та необхідною потужністю. На сучасному етапі представлено величезну кількість різного обладнання (як верстати, так і дрібні пристрої) для виробництва корпусних меблів.

Для того, щоб правильно визначити які верстати та пристрої будуть включені у виробництво, слід детально розглянути та проаналізувати весь технологічний процес. Тільки детальний аналіз виділить усі технологічні фази виробництва, а саме це дозволить вам придбати саме той верстат для кожної конкретної фази, передбаченої виробництвом. І не витрачайте даремно кошти. Звертайте на можливість постачання запчастин до обладнання. Певні вузли будуть зношуватися, тому потрібно передбачати такі моменти.

Добре обладнаний для меблевого виробництва форматно-розкроювальний верстат FR 6020

Бюджетний форматно-розкроювальний верстат FR 6020.

З бюджетних верстатів можна порадити малий форматно-розкроювальний FR 6020 з хід каретки 2 метри. Такий верстат обійдеться лише за 3000$. Розглянемо детальніше його можливості. Як згадувалося вище хід каретки досить малий 2 м. Габаритний металевий рухомий стіл, дозволяє проводити розпил до 3 метрів. Процес розпилу відбувається без зламів країв будь-якого композитного матеріалу та тим більше дерева. Такої якості обробки матеріалів заготовок дозволяє досягти вбудованого підрізного пристрою, що входить до стандартної комплектації.

Цікава особливість матеріалів, з яких створено верстат. Сама каректа (рухомий стіл) зроблена з дюралюмінієвого цільного профілю. Спеціальний сплав здатний витримувати великі навантаження. Основний робочий стіл складається з цільного чавуну. Пристрої для трансформації столу (подовження та розширення) входять до стандартної комплектації. Потужний розпильний блок також складається з цільного чавуну.

Дуже точно і просто налаштовується за допомогою регулювань великими маховиками. Спеціальні упори для розпилювання під кутом за допомогою фіксованих пазів дозволяють робити розпилювання на -45°/90°/+45°. Хоча сам диск можна налаштовувати ще й під іншими кутами 0-45. Ідеальну гладку поверхню після розпилювання дозволяють досягти високих обертів підрізних дисків (головного та основного).

Споживана потужність форматно-розкроювального верстата, трохи більше 3-х кіловат. Дозволяє працювати в трифазних та однофазних мережах напруги (380/220). Відрізний диск обертається зі швидкістю 4000 об/хв., підрізний має більш високу швидкість 5800 об/хв. Максимальна глибина пропила під кутом 90°С. - 100 мм, під кутом 45° - 80мм.

Дуже функціональний пристрій, який знаходиться у бюджетній ціновій категорії. З таким обладнанням можна виконувати всі основні роботи з розкривання меблевих деталей із листів заготовок. З недорогих верстатів для гравіювання та облицювання можна розглядати як варіант: 3D фрезерно-гравірувальний верстат з ЧПУ. Вартість даного верстата всього 1000 $. І це при тому, що на устаткуванні встановлено ЧПК. Модель максимально оптимізована під невелику вартість. Але, незважаючи на це, він чудово справляється зі своїми функціями. Працює у парі з комп'ютером через ЧПУ. Вам необхідно лише виставити заготівлю, вказати 3D модель та натиснути клавішу Enter. Верстат акуратно виконати 3D або 2D гравіювання. За допомогою цього верстата можна робити унікальні меблі.

3D фрезерно-гравіювальний верстат з ЧПУ.

Готові моделі для гравіювання можна знайти в Інтернеті. Ось деякі роботи.

Меблеві цехи обладнуються професійними та напівпрофесійними верстатами

Меблеві цехи.

Верстати бувають професійними та напівпрофесійними. Кожна група верстатів має свої різновиди. Наприклад, серед розкрійних верстатів є верстати з підрізним кутом для запобігання сколам на композитних матеріалах ДСП, ДВП, МДФ. Таке обладнання на світовому ринку вважають напівпрофесійним.

Також є верстати без підрізування. Є звичайні пилки для ДСП, а є цілі верстатні установки. Різниця тільки у ваших фінансових можливостях та потребах вашого виробництва. Навіщо вам купувати те, що вам не стане в нагоді в процесі виробництва?

Важливим фактором при виборі обладнання для виробництва корпусних меблів вважається розмір деталей, що ви випускаєте. Свердління можна виконувати різними технологічними методами. Можна використовувати тільки свердлильний верстат, а також свердлильний верстат з функціями верстата присадки. Наприклад, для виготовлення кривих ліній, які з'явилися разом із сучасними меблями, використовують також лобзик (електричний) і ручний фрезер, або фрезерний верстат. Це все залежить від вашої технології та виробничої техніки виконання робіт.

Розглядаючи обладнання для виробництва корпусних меблів, слід наголосити на тому, що велику роль відіграє матеріал і сировина, з якої ви робите меблі.

Вибір меблевих матеріалів для виробництва

Меблеві матеріали для виробництва.

Основним матеріалом для роботи є ДСП та МДФ. Але тут важливо уточнювати, який ступінь жорсткості композитних матеріалів буде у вас. Існують чотири ступені жорсткості: від твердої – до м'якої (хоча м'яка ДСП не завжди підходить). Ці параметри визначають зрештою устаткування. За твердістю йде товщина. Розмір товщини в 16-17мм цілком підходить для корпусних меблів, а от поменше (наприклад, 12 мм.) – це вже не шафа чи полиця, а стільниця для столу. А ось для ящиків та відділень у шафі, столі або комоді використовують ДСП меншої товщини. Знову ж таки: все залежить від вашого замовлення та «індивідуальних особливостей вашого» бізнесу.

Також використовують деревноволокнисті плити (ДВП). Вона може мати два різновиди: з двома гладкими краями або лише з однією гладкою стороною. Це матеріал для дна ящиків, задньої стінки шафи, залежно від цілей і функцій.

Підсумовуючи, можемо сказати, що при виборі обладнання для виробництва корпусних меблів важливо знати, що обладнання класифікується за своїми функціональними властивостями залежно від ціни та якості на такі категорії: економ-індустріал. Економ для сезонних робіт, а другий клас – ndash; для безперервного виробництва. Зрозуміло, що різняться ціни і в залежності від виробника.

ua ru