Рецепти ефірних парфумів відомих брендів своїми руками

Духи домашнього виробництва можуть давати стабільний дохід. Собівартість відомих брендових парфумів складає всього лише 10%, решта 90% – це упаковка, тара, реклама, логістика, складське зберігання, зарплата співробітникам та чистий дохід. Мало хто знає, але в багатьох брендових парфумах упаковка для парфум коштує дорожче, ніж парфум, що міститься в ній. Природно варто подумати про бізнес ідеї з виробництва власних парфумів. Тим більше, що це не складно.

Гарні парфуми.

Виробництво парфумів у домашніх умовах дуже захоплюючий та пізнавальний процес. Важливо відзначити конкурентні переваги. Почнемо з того, що «домашні парфуми» більш стійкі, вони виходять тільки з натуральних ефірних олій, їхня основа також буде виключно натуральною. Ну і звичайно ж важливим фактором є доступна ціна за якість, яка не поступається брендовим духам. Далі розберемо детальніше концепцію бізнесу на прикладі парфумів для чоловіків Clinique Happy.

Рецепт бізнесу з виробництва духів

Clinique Happy.

Всі оригінали рецептів брендових парфумів засекречені. Але за ароматними нотами можна підібрати ключ до відкриття максимально близького аромату. У деяких випадках результат може вийти краще за оригінал. Основою дорогих парфумів може бути масло жожобаа або чистий етиловий спирт. Ароматну частину беруть на себе ефірні олії. Але у виробництві парфумів не обійтися і без води. Звичайна вода з крана не підійде, адже будь-яка вода з водопроводу має менший або більше виражений запах хлору та інших очисних компонентів водопровідної системи. Тому вода повинна бути дистильованою або чистою джерельною (відфільтрованою). Звичайно можна обійтися і без води, але тоді ваші парфуми для жінок і чоловіків будуть сильно концентровані.

Існує безліч готових рецептів парфумів на основі ефірних олій, але їх без проблем можна створювати самому. Головне для початку взяти по крапельці вибраних компонентів і об'єднати їх між собою, щоб переконатися, що в результаті вийде чудовий аромат. Після того, як вибрано необхідні компоненти, які входитимуть до складу парфуму, їх з'єднують з основою (спирт або жожоба).

Для отримання насичених концентрованих парфумів, кількість ефірів має становити 25-30% від загальної маси. Тобто для отримання 100мл. парфуму необхідно 70% спирту та води (10-15%) плюс 25-35% суміші ефірних компонентів. Для парфумерної води концентрація ефірних олій повинна становити 15-20% загального обсягу, а для туалетної води 10-15%.

Вартість ефірних олій досить невисока. Середня ціна 5 мл будь-якої ефірної олії залишає 0,65 $-0,87 $. Звичайно, є винятки, наприклад, 5 мл жасмину коштують у межах 4,35 $.

Пропонуємо взяти за основу всіма відомий чоловічий аромат від Clinique Happy. До його складу входить не так багато компонентів, як здається на перший погляд.

Розглянемо їх склад, розбивши ефірні олії за нотами:

  1. Верхня нота – мандарин, лайм, лимон, апельсин.
  2. Нота серця – жасмин, фрезія, троянда, конвалія.
  3. Основна нота – чайне дерево, кедр, кипарис, мускус.

Підрахуємо вартість ефірних олій для створення подібного аромату:

  • мандаринова ефірна олія 5 мл – 0,91$;
  • лайм 5 мл - 1,13 $;
  • лимон 5 мл - 0,47 $;
  • апельсин 5 мл – 0,52$;
  • жасмин 5 мл (дуже насичений аромат, може знадобитися менше) – 4,35$;
  • фрезія 5 мл - 3,48 $;
  • троянда 5 мл – 5,65$;
  • конвалія 5 мл – 3,05$;
  • чайне дерево 5 мл – 0,83$;
  • кедр 5 мл - 0,78 $;
  • кіпаріс 5 мл – 0,74$;
  • мускус 5 мл – 3,35$.

У результаті отримуємо 60 мл суміші ефірних олій. З такої кількості компонентів виходить 220-250 мл парфумів, 325-350 мл парфумерної води або 650-700 мл туалетної води стійкого та насиченого запаху.

На придбанні всіх вище перерахованих ефірних олій потрібно 30$. Вартість 100 мл етилового спирту 0,65 $-0,74 $. Тобто для створення туалетної води на основі 65 мл ефірних олій нам знадобиться 450 мл (близько 3,5 $) спирту та 140 мл чистої води. Нагадаємо, що Clinique Happy продають за ціною 35 $ за 100мл, а у нас 100мл. вийшло за 5,12 $. Тобто: (30 $ олії + 3,5 $ спиртова основа) / ((65 мл + 450 мл + 140 мл) / 100 мл) = 5,12 $. Тепер вам доступна будь-яка парфумерія за найнижчими цінами. На приготування продукту піде близько місяця часу, причому кожні 2-3 дні приготовлену субстанцію необхідно легенько збовтувати.

Тут ми розглянули ноти для чоловічих ароматів, а парфумерія для жінок будується за таким же принципом. Створюючи нові запахи, абсолютно кожну свою дію необхідно записувати. Перевіряючи співвідношення різних ароматів між собою, також необхідно записувати кількість та послідовність їх введення. У мережі інтернет можна знайти безліч різних простих оригінальних та складних феєричних рецептів для створення стильних запахів. Наприклад:

рецепт «Сонячні дні»:

  • 2 краплі базиліка;
  • 1 крапля герані;
  • 3 краплі меліси;
  • 2 краплі сандалу.

Цей запах легко піднімає настрій.

Рецепт «Еротичний сон»:

  • бергамота - 2 мл.;
  • лаванди - 3 мл.;
  • лимона - 5 мл;
  • меліси - 3 мл.;
  • неролі - 2 мл.

Починайте з готових ідей, а потім намагайтеся імпровізувати, створюючи свої авторські шедеври.

Технологія виробництва парфумів в домашніх умовах

Самодельні парфуми.

Технологія виготовлення духів – нескладна, але потребує дисципліни та правильної підготовки всіх матеріалів із компонентами. Тара для виготовлення парфумів у домашніх умовах має бути обов'язково скляною та темною. Для виробництва парфумів знадобляться також мірні склянки та колбочки. Приміщення, в якому вони дозріватимуть, має бути темним, без попадання в нього прямих сонячних променів. Оскільки духи домашнього виробництва складаються з ефірних олій, які за реакції із сонячним світлом можуть змінювати запах і швидко псується.

Будь-які парфуми складаються з декількох ароматів, тобто включають кілька ефірних масел. Саме тому парфуми включають у свій аромат кілька композицій з ефірних олій: верхню ноту, основну та ноту серця.

Верхня нота парфуму швидко розчиняється при реакції з повітрям, почути її аромат можливо лише в перші хвилини нанесення запашної композиції на тіло або на тестерні смужки паперу.

Нота серця пахне також недовго і за часом триває від 2 до 4 годин. Найчастіше саме нотою серця визначається, якими будуть духи – квітковими, пряними, східними тощо.

В основну ноту входять аромати, на яких повністю базується продукт. Аромати основної ноти відчуваються в останню чергу, тому вони одержали назву основної ноти. Олії основної ноти служать закріплювачами, тому вони найменш податливі до вивітрювання.

Тепер маючи базові знання про складові парфуму, можна приступати до створення аромату. Для цього необхідно вибрати ефірні олії і нанести їх на тестерні смужки паперу. При цьому композиції з верхньої ноти, ноти серця та основної ноти потрібно наносити на різні листочки паперу, і тільки після того, як кожна нота буде нанесена на один тест-папір, їх можна поєднати воєдино та визначити залишковий аромат гаданих парфумів.

Готові парфуми розливають у флакони дозування з розпилювачем. Можна передбачити та самостійно створити упаковку для парфумів за допомогою звичайного кольорового принтера, глянцевого паперу для друку та фотошопу.

Вибір парфумерної основи

Основи для нанесення ефірів.

Основа у «домашньої» парфумерії може бути спиртовою або олійною. Масляні парфуми більш стійкі і швидше доходять до ідеального запашного стану. Масляні парфуми будуть готові вже через тиждень після поміщення приготовленої ефірно-олійної суміші у темне приміщення. За основу для таких парфумів підходить жожоба. При їх приготуванні радиться щодня по кілька разів на день збовтувати або перемішувати вміст ємності. Це посприяє всім маслам та ароматам згуртується воєдино. Але вони мають один недолік – жирні плями на одязі. Тому розливати бажано в ємності з кульковим аплікатором, що дозволить дбайливо та акуратно наносити їх на відкриті ділянки тіла (зап'ястя, шия, за вушками та інші).

Другим варіантом основи є етиловий спирт. Чому саме етиловий спирт? В принципі будь-яке алкогольне може бути основою для парфуму, але аромат етилового спирту швидко випаровується і залишається лише вишуканий запах ефірних олій. Час приготування парфумів на спиртовій основі може бути від 3 тижнів і сягати 2 місяців. Спиртові духи більш практичні, вони не залишають слідів на одязі, тому їх можна розпорошувати без особливої ​​обережності.

Світанок парфумерного бізнесу

Парфумерія.

Для старту достатньо буде продажу своєї продукції знайомим, друзям та через соціальні мережі. Коли виробництво досягне більших масштабів, можливе відкриття міні-магазину з продажу парфумерії на основі ефірних масел, де можна замовити парфуми, з унікальними ароматами, зроблені під замовника. До речі, можливість здійснювати таке замовлення парфумерії через інтернет не тільки швидко приверне увагу нових клієнтів, а й дозволить провести невеликий маркетинговий аналіз потреб ще не задоволених клієнтів. Для реалізації такого завдання можна використовувати онлайн-анкетування та тести.

Духи за низькими цінами можна продавати і на розлив, так би мовити, «на пробу» потенційному покупцю. Як у будь-якому бізнесі, великому чи малому, тут не обійтися без реклами. У рекламний слоган обов'язково варто вкласти інформацію про натуральне та екологічно чисте походження «домашньої» парфумерії, адже в наш час саме це досить високо цінується і є трендом.

Гарний парфум – це ідеальний подарунок, який підходить на всі види свят.

ua ru