Розведення курей несучок для виробництва яєць на продаж

Головна мета розведення курей-несучок – виробництво великої кількості яєць на продаж. Займатися такою справою нескладно, результат повністю виправдовує надії підприємця. Продуктивність породистої несушки дозволяє знести близько 300 штук яєць на рік. Ось чому так важливо грамотно підібрати кожну курку та забезпечити стаду належний догляд. Бізнесмени з досвідом спеціалізуються на конкретних породах птахів – племінних.

Виробництво курячих яєць як продуктів масового споживання

Ящики для несучок.

Зміст курей несучок у домашніх умовах не потребує спеціальних знань та профільних інвестицій. Виробництво яєць під силу будь-якому домашньому господарству. Слід лише дотримуватись простих правил, які дозволять підвищити продуктивність у кілька разів та окупити вкладені кошти у максимально короткі терміни.

Цінність курячих яєць як продукту масового споживання важко переоцінити. Курячі яйця - це корисний і дуже затребуваний продукт, який не потребує реклами і завжди добре продається. Білок, що легко засвоюється, ми отримуємо з яєць (показник засвоюваності до 94%). У яєчному жовтку ще більше корисних властивостей для організму людини:

  1. Вітаміни: A, B, D, E, K, PP.
  2. Мікроелементи: калій, кальцій, лецитин, магній, марганець, мідь, натрій, селен, фосфор, цинк.
  3. Антиоксиданти: поліненасичені жирні кислоти.

У яйці природою приготовлений цілий коктейль корисних елементів для організму людини, дозований та упакований. Куряче яйце – це той рідкісний випадок, коли гармонійно поєднуються смак та користь в одному продукті.

Розведення курей несучок на яйця як бізнес

Яйця в курячих гніздах.

Розведення курей-несучок визнається експертами як прибутковий вид бізнесу. Рентабельність його 100%. Правильна організація справи, належний догляд за птицею та добре налагоджений ринок збуту дозволять проекту окупитися за 8-12 місяців.

За наявності курника вартість реалізації бізнес-ідеї може починатися навіть із 400 доларів. Витрати пов'язані переважно з обладнанням приміщень для утримання курчат, їх придбанням та годуванням. На покупку 100 породистих курчат піде до 150 $, виходячи з їх середньої вартості 1 $ -1,5 $. На прогодовування одного курчати на день піде приблизно 0,2 $, тобто 2 $ на добу на все господарство. У перші три місяці збільшувати кількість корму не буде потреби, тому витрати становитимуть 184$. Близько 100 доларів знадобиться на мінерально-вітамінний прикорм.

Корисна порада-1! Витрати на корм реально зменшити на 40%, якщо його самостійно готувати.

Додаткові витрати знадобляться на реєстрацію фермерського господарства, рекламну компанію, оплату податків, з/п та комунальних рахунків.

Конкурувати з великою птахофабрикою навряд чи вийде, проте попит на екологічно чисті продукти, якими є одержані в домашніх умовах яйця, стабільно зростає. Виробляючи якісний товар, ви зможете встановити на нього високу ціну.

Термін придатності курячого яйця становить 25 днів. Згодом можна придбати обладнання для виробництва пастеризованих яйцепродуктів:

  • меланж;
  • пастеризований білок або жовток.

Найдорожче обладнання знадобиться для виробництва яєчного порошку. Але все це вже в перспективах, а сьогодні слід починати з малого.

Догляд за курями несушками в домашніх умовах

Порядки в курнику.

Несушкам потрібні окремі умови утримання, залежно від віку птиці. Це зумовлено різницею у режимі живлення. Варто враховувати і схильність молодих курочок до інфекцій.

В облаштуванні пташника важливо звертати увагу на такі моменти:

  1. Вентиляція. Обладнайте курник кватирками або витяжкою із заглушками (це запобігатиме протягам).
  2. Вигульний дворик. Бажано з тінню під деревами, або частково був затягнутий вигул сіткою для захисту від сонця.
  3. Гнізда. Встановлюються в затемнених місцях і розраховуються, виходячи з 5-6 голів на 1 гніздо. На стадії розвитку бізнесу підійдуть дерев'яні ящики (30х30х35 см), застелені шаром стружки, сіном або соломою.
  4. Дезінфекція. Обладнання в пташнику та сама територія повинні систематично дезінфікуватися. Мокру або брудну підстилку потрібно регулярно міняти.
  5. Зольні ванни. Дерев'яні «мийки для птахів» із сумішшю золи, глини та піску (у пропорції 1:1) позбавлять птахів від нападу клопів, кліщів та інших комах, що паразитують.
  6. Годівлі та напувалки. Їх необхідно встановити і в курнику, і на вигульному загоні. Добре зарекомендували себе годівниці з вертушками, що не дозволяє переводити корм. 1 курочка вимагає 10-15 см годівниці. Місткість напувалок становить 5-6 л.
  7. Насісти. Вони виготовляються з дерев'яних брусків або рейок (поперечини розташовані на 35-60 см один від одного). Щодо висоти – близько 1 м навпроти вікна. Одна курка вимагає 20 см сідала.
  8. Освітлення. Площа вікон робіть більше 10% площі підлоги. У зимові короткі світлові періоди доби знадобиться додаткове освітлення курника.
  9. Покриття та площа підлоги. Бетонувати підлогу не можна, необхідно зробити її дерев'яною, засипною або побитою глиною. Верхній шар підлоги засипається тирсою, соломою, сіном, утворюючи теплу та суху підстилку. Взимку насипний шар має становити до півметра. Розрахувати площу підлоги на поголів'ї стада просто – не більше 5 курочок на 1м2.
  10. Температура. Температурний режим для оптимальної несучості знаходиться в діапазоні 23-25С. Висота стель у пташнику 1,8 м дозволить зберегти комфортний мікроклімат взимку. Нижче +15С температура повітря опускатися не повинна.

Породи курей несучок з фотографіями та описом

Курчата Білого Леггорна.

Можна купувати курчат або вже дорослих молодих курочок віком 17 тижнів. Краще робити це у перевірених постачальників і не гнатися за дешевизною. Розглянемо найпродуктивніші несушки.

Породи курей несучок з фотографіями та назвами:

Фото Найменування породи Опис Несучість (шт. на рік)
Ломан Браун. Ломан Браун Породу виведено у Німеччині. Основна перевага – це найкраще співвідношення: продуктивності, життєстійкості та витривалості. 315
Білий Леггорн. Білий Леггорн Найвище продуктивне несушка у світі. Зафіксовано офіційний рекорд – 371 яйце за 365 днів. Виведено в Італії. 330
Хайсекс Браун. Хайсекс Браун При невеликій вазі (до 2 кг) несуть великі яйця по 70 грам (для порівняння звичайне яйце 58 грам) у кількості 315 штук на рік. 300
Рід - Айланд. Рід - Айланд Рухлива порода з високим темпераментом ідеально пристосована для пошуку корму на вільному вигулі. Виведено у США. 230
Полтавська глиниста. Полтавська глиниста Основна перевага породи – витривалість та акліматизація до будь-яких умов утримання. 200
Російська біла. Російська біла Порода виводилася на стійкість до низьких температур утримання та з високою несучістю. Стійка до багатьох хвороб (не хворіє на лейкоз). Робота над породою починалася 1929 року в Експериментальному господарстві інституту генетики, а затвердили лише 1953-го. 230
Російська біла. Амрокс Дуже спокійна курка з високою швидкістю росту та чудовими смаковими показниками м'яса. Виведено у США. 220

Перші три породи забезпечать вас найякіснішими яйцями.

Чим годувати курей несучок, щоб краще мчали?

Комбікорм для несучок.

Особливості годування несучок визначаються їх віком, періодом линяння, часом року. У всіх випадках харчування птиці має бути збалансованим та рясним.

Корисна порада-2! Дріжджування кормів допомагає збільшити несучість. Використовується наступний рецепт: 30 г свіжих дріжджів розчиняються в 1,5 л гарячої води та вливаються в 1 кг борошняного корму. Масу потрібно розміщувати і, укутавши, поставити в теплому місці. Через 6-9 годин підживлення потрібно додавати в «звичайний» корм із розрахунку 20 г/1 особину на добу.

Склад Корми для курей несучок можна приготувати своїми руками. До складу повинні бути включені такі компоненти:

  • білки (кісткове борошно, рибне борошно, відходи харчової та молочної промисловості, тваринний корм);
  • вітаміни А, В, D. Вони містяться в: зелених бобових рослинах, моркві, гарбузі, паростках вівса, у кульбабі, кропиві, риб'ячому жирі);
  • жири (зерна вівса, проса та кукурудзи);
  • корми рослинного походження (коренеплоди, макухи із сої або соняшнику);
  • кальцій та інші мінеральні речовини (кормова крейда, дроблені кістки, дрібні черепашки, дрібний гравій);
  • вуглеводи (цукор, крохмаль, клітковина).

Особливо важливе мінерально-вітамінне харчування в зимовий період.

Склад комбікорму для курей несучок своїми руками:

Найменування компонента Кількість
у складі комбікорму (у кг.)
Пшениця 4,2
Ячмінь 2,1
Кукурудза 2,1
Овес 1,5
Горох 1,5
Макуха 1,5
Пшеничні висівки 0,8
Крейда корова 0,4
Дрожжі кормові 0,2
Борошно м'ясо-кісткове 0,4
Борошно рибне 0,4

У таблиці наведено розрахунок компонентів корму на 100 особин на добу.

Скільки корму потрібно курці несушці на день?

У зимовий та літній період птахів слід годувати 3-4 рази на день. Перший прийом їжі (1/3 добового раціону) має бути якомога раніше, останній – максимально пізно. Два денні їжі повинні складатися з вологої мішанки.

У середньому на 1 курку на добу припадає 130-150 г корму взимку та 115-125 г влітку. Саме стільки необхідно для утворення яєць. Якщо курка не мчить щодня, їй не вистачає поживних речовин. З іншого боку, перегодовувати теж не можна! Це знизить рухливість і несучість. Жирні курки погано несуть яйця.

Корм повинен містити для курей-несучок до 70% сирого білка, який добре перетравлюється. Важливо додавати також амінокислоти та кальцій. Взимку краще збільшити вміст зерна та знизити кількість коренеплодів у раціоні.

У якому віці починають нестися кури несушки?

Несушки починають нести яйця в період статевого дозрівання. Він залежить від:

  1. Породи птиці. Від молодих особин яєчних порід (Хайсекс білий, Ломан Браун) можна отримати перші яйця через 4,5 міс., М'ясоїчних – через півроку, м'ясних – через 8 міс.
  2. Умов утримання. Необхідно забезпечити побільше вільного простору в курнику (оптимальна площа утримання – 4-5 голів/м2) та щоденний вигул. Тривалість світлового дня має бути не менше ніж 13 годин.
  3. Повноцінного годування. У раціоні повинні бути присутніми зелень, овочі та мінеральні добавки. Це забезпечить кладку яєць без затримок.
Комбікорм для несучок.

Важливо! Процес яйцеутворення триває при належному догляді 22-25 годин. Наявність півня (у співвідношенні 1:10) потрібна лише для виведення курчат з яєць.

Корисна порада-3! Щоосені необхідно проводити вибракування стада, щоб узимку в період низької продуктивності не витрачати на корм неперспективних особин зайві гроші.

Продуктивність курей несучок

Багато цікавить питання, скільки яєць здатна знести курка на день? Одна квочка при хорошому вмісті виробляє одне яйце щодня. Взимку родючість знижується. Деякі особини мчать через день, інші – кілька разів на тиждень. На це впливають природні біоритми птиці.

Перший рік у житті несушки найбільш продуктивний, вже на другий рік утримання несучість знижується на 15-20%, згодом ще більше. У зв'язку з цим курей у домашніх господарствах тримають не більше 3 років (на птахофабриках – 1 рік).

Ідея вирощування несучок характеризується високою продуктивністю та ліквідністю. Адже реалізувати можна не лише яйця, а й м'ясо, пух. Головні переваги бізнес-ідеї: виробництво завжди затребуваної продукції з високим попитом, мінімальні вкладення для початку бізнесу, високий потенціал швидкого розвитку від домашнього господарства до ферми.

ua ru