Производство цветного щебня как бизнес в домашних условиях

Имеете азы строительства, свободное время и сбережения? Тогда производство цветного щебня может стать отличным источником дохода. Такой бизнес легко организовать даже в домашних условиях.

Гарні ідеї для прикраси кольоровим щебенем

Кольоровий щебінь.

Ідея виробництва кольорового щебеню проста, як світ. Специфічних знань та навичок не потрібно, адже працювати доведеться з уже готовою сировиною. Основне завдання – обробити акриловою фарбою відсортований щебінь (фракцією до 30 мм). Вже оброблений щебінь має кілька назв – галька, кольоровий гравій, декоративний камінь. Здавалося б, кому потрібне кольорове каміння? Тим часом матеріал популярний і знайшов широке застосування:

  1. Благоустрій міських територій.
  2. Декор парку.
  3. Ландшафтний дизайн домоволодінь.
  4. Ландшафтний дизайн.
  5. Оформлення скульптур для виставок.
  6. Виставка.
  7. Будівельні роботи.
  8. Оздоблення.
  9. Оформлення інтер'єрів для організації мікроклімату в приміщенні.
  10. Оформлення інтер'єрів.

Відповідно до основних категорій споживачів можна віднести зоомагазини, приватних осіб, комунальників, ландшафтних дизайнерів, ритуальних служб, «зелених» господарств. Важливо відзначити, що реалізується кольоровий щебінь, як правило, великими партіями, що дозволяє стверджувати про прибутковість та актуальність бізнесу з його виготовлення.

Як зробити кольоровий щебінь у домашніх умовах

Декоративний щебінь.

Щоб самостійно пофарбувати каміння, знадобляться:

  • бетонозмішувач (200 тис. грн.);
  • пара бункерів для сировини та готового матеріалу (300 тис. грн.);
  • пакувальний матеріал (мішки 25 кг по 10-13,5 грн./5000 шт.);
  • лопати (по 250-500 грн./шт.);
  • фарба (5 тис. грн. із витрати 20 кг фарби на 1 т сировини по 250 грн.);
  • просіювач (якщо камінь погано відсортований);
  • сито для сушіння з віброблоком (45 тис. грн.);
  • пристрій із зашивання мішків (40 тис. грн.).

Без останніх двох категорій легко можна обійтися, якщо є добре освітлене приміщення для сушіння зі справною вентиляцією та навички основ шиття (мішки можна прошити циганською голкою з міцною ниткою). Якщо закуповується виробнича лінія, то орієнтуватися варто на максимальну продуктивність за найменшої вартості.

Технологія виробництва кольорового щебеню

Виробляти кольоровий щебінь для ландшафтного дизайну зовсім нескладно. Технологія виробництва сировини проходить 3 стадії:

  1. Первинна обробка. Передбачає подрібнення гірської породи у спеціальному бункері.
  2. Вторинна обробка. Передбачає повторне дроблення на дрібніші фракції з ефектом шліфування.
  3. Сортування за розмірами/видами. Процес здійснюється у спеціальній установці (гуркіт).
Різні фракції.

Після цього матеріал можна фарбувати. Для цього найкраще підходить акрилова фарба. Для того, щоб вона «лягла» ідеально, камінь повинен бути чистим і сухим. У разі промвиробництва фарбування відбувається у спеціальних бункерах, куди щебінь поміщається порційно лопатами. Потім готовий матеріал складується та упаковується. Залишати кольоровий щебінь без захисного покриття не рекомендують (він може потьмяніти або сколотись). Розфасована та упакована (як правило, у мішки) продукція обов'язково маркується.

Виготовлення кольорового щебеню вдома

Дизайн парку.

Процес виробництва починається з ручного відвантаження підготовленого каменю за допомогою лопат у бетонозмішувач, що виконує роль фарбувального бункера. Стандартний її обсяг (0,7 га) має бути заповнений на 2/3. Туди ж заливається фарба вибраного кольору. Через 15 хвилин забарвлений матеріал слід витягнути в сито з піддоном, що дозволяє зайві фарбі стекти. Потім щебінь просушується. Недооцінювати цей етап не варто. Камінь повинен бути чистим і рівно забарвленим (без розлучень і непокритих фарбою місць).

Важливо! Вартість кольорового щебеню більш ніж у 20 разів дорожча за незабарвлену, тому до якості його фарбування покупці пред'являють серйозні вимоги.

Складається кольоровий гравій у бункер або сухе чисте приміщення, після чого вручну розфасовується у підготовлені мішки. Встигнути підготувати продукцію до весни. Зазвичай саме в цей період облагороджують території.

Скільки коштує кольоровий щебінь

Експозиція.

У статті наведено приблизні середньоринкові ціни на лютий місяць 2023 року, тому розрахований прибуток лише орієнтовний. Багато в чому все залежить від рівня конкуренції у ніші у конкретному регіоні, масштабу виробництва та обсягу продажу. Варто згадати і про обов'язкову реєстрацію підприємницької діяльності. Відкрити бізнес за допомогою спеціалізованих компаній коштує близько 50 тис. грн.

Загальна сума на витратні матеріали, обладнання, сировину, рекламу та реєстрацію компанії складе приблизно 1 100 000 грн. Якщо виготовляти одну зміну 2 тонни щебеню, то за оптових продажах (по 12 тис. грн. за 1 т щебеню) можна отримати виручку у вигляді 528 тис. грн. Змінивши витрати та собівартість продукції, отримаємо щомісячний прибуток у 220 тис. грн. Неважко підрахувати, що окупність проекту за хорошого обсягу продажу менше півроку. Самоокупність бізнесу забезпечить реалізація 20 т кольорового гравію на місяць у сумі щонайменше 250 тис. грн.

Корисні поради для бізнесу

Декор ділянки.

Закуповувати сировину краще за тонни. Одна коштуватиме приблизно 1,2-1,5 тис. грн. А ось реалізується готова продукція 20-кг мішками, середня вартість яких на російському ринку 650 грн. (Оптом 500-600 грн.). Навіть якщо врахувати вартість фарби (200 грн./кг), необхідного обладнання та витратних матеріалів стає ясно, що бізнес є прибутковим. Давні гравці ринку стверджують, що задіявши лише пару людей, можна щодня заробляти «чистими» до 15 тис. грн. щодня.

Виробництво легко можна організувати в гаражі. Непогано мати транспорт із причепом. Із засобів реклами найкращими будуть інформаційні банери у районі/регіоні реалізації продукції, реклама у місцевих друкованих ЗМІ. Добре продемонструвати фото, де знайшла застосування продукція, що виготовляється вами. Доречно співпрацювати з будівельними компаніями, які погодяться на оптові закупівлі у вас за зниженими цінами.

Реалізувати кольоровий щебінь – ідея безперечно проста і вигідна. Великих капіталовкладень від бізнесмена-початківця не потрібно, а технологія виготовлення навряд чи викличе труднощі. Наприклад, виробництво пінобетону, бетону, руберойду коштуватиме набагато більші фінансові витрати та зусилля. Відповідально та грамотно підійшовши до виробничого процесу та рекламної компанії, можна досить швидко та легко заробити солідні гроші.

*Примітка. Всі ціни наведені на дату 15.02.2023р. (Міжбанківський курс 45 грн за 1 $).

ua ru