Будівництво дерев'яних будинків з оциліндрованого бруса

Запорукою успіху у бізнесі є грамотне планування. Якщо ви знайомі з будівельною справою, маєте практичні навички у будівництві дерев'яних будинків і хочете заробити на цьому, варто задуматися над можливістю втілення цікавої та перспективної бізнес-ідеї. Вона полягає в будівництві на продаж невеликих будиночків з оциліндрованого бруса. Спочатку розглянемо переваги та недоліки.

Суб'єктивні плюси та мінуси будинку з оциліндрованої колоди

Будинок з колоди з великим звісом покрівлі

Оциліндрована колода завжди природної вологості, тому усадка деревини не менше ніж 8%. Але головний мінус цього факту полягає в тому, що сама усадка дуже тривала за часом. Рекомендується зруб залишати на усадку приблизно на 1 рік. Для порівняння коляний брус сідає на 2% і час на таку незначну усадку йому не потрібно. З іншого боку, клеєний брус не настільки екологічний як цільна оциліндрована колода, не кажучи вже про різницю в їхній вартості.

Другий мінус – це обов'язкова конопатка ущільнювачами щілин між колодами.

Третій мінус - це пил на колодах. Її можна запобігти якісному шліфуванню поверхні колоди.

Низька вартість оциліндрованих колод головна перевага в порівнянні з іншими дерев'яними будинками.

Другим плюсом є естетичний зовнішній вигляд будинку з оциліндрованої колоди, якій не потрібні витрати на декорацію фасаду та внутрішнє оздоблення.

Третій плюс. При обробці оциліндрованих колод із зовнішнього боку будинку світлозахисними покриттями дозволяє продовжити термін надійної експлуатації будинку до 100 років.

З іншого боку, в цьому ж і мінус оскільки обробку потрібно виконувати регулярно раз на 7 років і один раз на 13 років виконувати шліфування всієї площі зовнішньої поверхні будинку. Але якщо спочатку запроектувати великі звіси покрівлі, як показано на малюнку з прикладом (не менше ніж 1,5 метра від стіни), терміни обробки будуть рідше. Крім того, великі звіси покрівлі суттєво знижують навантаження на зовнішні стіни будинку під час снігопадів.

Корисна порада №1. Для тривалого збереження естетичного виду дизайну фасаду для будинків з оциліндрованих колод краще підбирати темні кольори покриттів для деревини: каштан, кедр, ятоба, вишня, горіх. Як показано на малюнку зліва.

Переваги бізнесу з будівництва дерев'яних будинків з оциліндровки

естетичність екстер'єру дому

Спочатку розглянемо переваги бізнесу на спорудження міні-будиночків з оциліндрованої колоди. Затребуваність такої пропозиції обумовлена його специфікою. Спостерігається постійне збільшення попиту на будинки з дерева. Багато хто вже оцінив комфортність проживання в них. Житло з екологічно чистого матеріалу забезпечує підвищений повітрообмін. Саме тому покращується самопочуття від перебування у ньому. Не варто забувати про естетичність екстер'єру та затишного дизайну інтер'єру будинків з оциліндрованих колод. Але найважливіше, так це той факт, що будинки з оциліндровки не вимагають особливих витрат на зовнішнє оздоблення та внутрішні роботи.

З чого розпочати бізнес на будівництві дерев'яних будиночків економ класу?

Інтер'єр будинку з оциліндровки.

На початкових етапах малому будівельному бізнесу з відносно невеликими вкладеннями можна будувати такі конструкції з оциліндрованої колоди:

 1. Невеликі будиночки для молодих сімей.
 2. Невеликі будиночки.

 3. Банні та сауни.
 4. Лазня.

 5. Гаражі.
 6. Гараж.

 7. Альтанки та міні садові будиночки з бруса або зрубу.
 8. Альтанка.

 9. Літні кухні.
 10. Кухня.

 11. Сараї та господарські будівлі (корівники, курники, свинарники тощо)
 12. Сарайчик.

 13. Літні душові та туалети.
 14. туалет з колоди.

 15. Будинки для дитячих майданчиків.
 16. Дитячий майданчик.

 17. Гойдалки.
 18. Гойдалка.

 19. Будки для собак.
 20. Будка з колоди.

Для творчого натхнення рекомендуємо подивитися каталог проектів будинків у 3D.

Завдяки оциліндрованій колоди будь-який вид з перерахованих будівель буде затребуваним. А розпочинати свій малий будівельний бізнес можна не одразу з будинків з оциліндровки, а спочатку протестувати свої сили на малобюджетних проектах. Таким чином, ще одним плюсом даної бізнес-ідеї є відносно не високий поріг для входу інвестицій і старту бізнесу.

Мати заміський будинок із дерева хочуть люди з різними фінансовими можливостями. Дозволити собі багатокімнатні хороми можуть далеко не всі. А ось будівництво компактного дачного будиночка можуть сплатити люди із середнім статком, які розуміють користь проживання в екологічному середовищі. Саме вони стануть вашими клієнтами, забезпечивши прибутковість бізнесу.

Переваги дерев'яних будинків з оциліндрованих колод

Приклад будинку з оциліндровки.

Існує кілька технологій будівництва будинків із дерева. Усі вони по-різному затребувані у будівництві, що характеризується об'єктивними чинниками. Для порівняння візьмемо 3 найпопулярніші сучасні технології будівництва дерев'яних будинків:

 1. Каркасні будинки. Вони найдешевші, але поступаються за комфортністю аналогам, зведеним за іншими технологіями, оскільки в структурі стіни присутні синтетичні матеріали.
 2. Будинки з профільованого бруса. Такі будови відносно недорогі. Вони швидко зводяться. Але відсутність «теплового замку» у структурі з'єднання значно збільшує коефіцієнт продувності стін із профільованого бруса. Для зменшення тепловтрат має застосовуватися додаткове утеплення. У цій ролі часто виступає обшивка із сайдингу або євровагонки.
 3. Будинки з оциліндрованої колоди. Вони дорожчі, але більш естетичні і практичні ніж будинки каркасних будівель і будинків з профільованого бруса. Ще на стадії виробництва колод передбачається технологія їхнього з'єднання. На будмайданчику, фактично, здійснюється складання конструкції з колод. Такі житлові будинки дуже комфортні, виглядають колоритно і вважаються престижними.

Вартість будинку з оциліндрованих колод обійдеться клієнту від 107 доларів за кубічний метр деревини. Успіх бізнесу залежить великою мірою від того, чи зможете ви надавати комплекс будівельних послуг. Більшість клієнтів хочуть придбати будинок «під ключ» із підведеними інженерними системами та комунікаційними лініями. Деякі готові сплатити за всі роботи, аж до облаштування прилеглої території. Ви повинні бути готовими до виконання таких робіт.

Як розпочати бізнес і досягти успіху в будівництві дерев'яних будинків

Приклад будинку з оциліндровки.

Для початку вам потрібно отримати будівельну ліцензію. Сукупність витрат за її оформлення складе 90 – 100 доларів. Реєстрацією діяльності слід займатися паралельно. Процес оформлення паперів займе якийсь час, який не варто втрачати. Вам потрібно потурбуватися про головні складові бізнесу. Потрібно придбати необхідний інструмент, вирішити питання з постачанням будівельних матеріалів та запросити кваліфікованих робітників. З урахуванням усіх витрат, які на вас чекають, вам знадобиться близько 10 тисяч доларів, щоб розпочати такий бізнес.

На придбання інструментів необхідно виділити близько половини цієї суми. Вам знадобляться пили, дрилі, лобзики, степлери, шуруповерти, шліфувальні машинки та молотки. Не варто заощаджувати на них. Від цінової категорії інструментів залежить їх якість, надійність та термін експлуатації. З його допомогою будуть виконуватися такі операції, як розпилювання колод, свердління технологічних отворів, шліфування поверхонь тощо).

Питання постачання сировини особливо важливо вирішити на перших етапах організації бізнесу. Беручи до уваги зростання попиту і конкуренції в цьому сегменті будівельного ринку, все складніше знайти надійне джерело поставок. Для пошуку потрібно використовувати всі ресурси:

 • давайте оголошення на спеціалізованих сайтах в Інтернеті;
 • відвідуйте виставки, організовані виробниками будівельної сировини;
 • цікавтеся у знайомих, які пов'язані з деревообробною промисловістю;
 • спілкуйтеся з майбутніми конкурентами, які зможуть на вигідних для них умовах перепродувати вам сировину з деревини, надлишки якої можуть у них збиратися.

Звичайно, найвигіднішим варіантом може стати власний видобуток сировини. Але це далекосяжні плани до нової бізнес-ідеї, до яких вам варто повернутися, почавши отримувати стабільний прибуток від бізнесу. Маючи власну базу виробництва оциліндрованих колод, ви отримаєте значну конкурентну перевагу.

Правила набору будівельної бригади та злагодженої команди

Нехай у вас все скластися.

Запрошувати на роботу можна висококваліфікованих робітників із великим досвідом роботи. Такі будівельники можуть вимагати високу зарплату. Вона виправдана високою продуктивністю їхньої праці, малими термінами виконання окремих операцій та якістю роботи. Але таких фахівців може не опинитися на доступному вам ринку праці.

Є інший варіант. Ви можете запросити молодих фахівців, віддаючи перевагу активним та зацікавленим у далекому професійному зростанні. Їм можна не сплачувати високу зарплату. Заощаджені кошти слід витрачати на інтенсивне навчання. Запрошуйте досвідчених фахівців, які можуть проводити майстер-класи для вашого персоналу. Оплачуйте відвідування вашими робітниками тематичних семінарів та практичних тренінгів. Так ви зможете виростити власні кадри.

Не варто забувати і про менеджерську ланку. Підбір фахівців, які працюватимуть із клієнтами, краще довірити спеціалізованим агентствам.

Звичайно, рентабельність бізнесу залежить від багатьох факторів. Але за умови правильної організації роботи стартові інвестиції окупаються протягом 3-5 місяців роботи підприємства.

Корисні поради для будинку з оциліндровки

Герметик для дерева кварц

Корисна порада №2. Для збереження естетичного зовнішнього вигляду екстер'єру після закриття герметикам щілин використовуйте різні кольори. У тілі колоди монотонне злиття кольором. А на поздовжніх стиках – контрастний колір. У будинку з натурального дерева тріщин не уникнути, але це не є проблемою для герметика. Головне правильно ним користуватися. Наприклад, не можна закривати тріщини герметикам раніше ніж після того, як будинок простояв 2 опалювальні сезони. Тоді, спочатку тільки на зовнішніх стінах герметизуємо тріщини, а ще через 1 опалювальний сезон - зсередини будинку. Інакше всі шви доведеться переробляти. Найкращий герметик з кварцовим наповнювачем (Американський). Виконуйте підготовчі роботи перед нанесенням герметика (знепилювання). Дотримуйтесь погодних умов (температура не нижче +5).

Корисна порада №3. Будувати будинки з колод з натуральною вологістю краще взимку. На це впливає безліч факторів: від – зимовий ліс кращий, рівномірності усадки і до – процес будівництва чистіший і приємніший.

ua ru