Габіони своїми руками покрокова інструкція з фото

Габіон нещодавно почав знаходити активне застосування в оформленні присадибних ділянок. Однак, цей практичний та функціональний елемент будівництва практично незамінний у сучасному ландшафтному дизайні. При цьому дає безліч варіантів для використання з метою створення гарних функціональних форм. Крім того, габіони використовуються навіть в оформленні інтер'єрів великих будівель. Високий попит на цей будівельний матеріал є цілком очевидним. Раціонально створити пропозицію для задоволення попиту і в цьому допоможе бізнес із виробництва габіонів на дому.

Бізнес-ідея з виробництва габіонів у домашніх умовах

Ландшафтний дизайн із габіонів.

Починати бізнес на габіонах слід не з інвестицій капіталу, а з невеликих вкладень у аналіз та експерименти на мінімальних масштабах. Будь-яка бізнес-ідея – це гіпотеза, яку спочатку слід зачепити за реальність. І лише після щонайменше 5-ти успішних підтверджень можна будувати свої бізнес-плани.

Спершу зробіть габіон для себе. Нехай у Вашого бізнесу першим клієнтом Ви будете самі. Купувати готові габіони досить дорого, але ви можете зробити його самостійно в домашніх умовах, створивши форму, що підходить вашим власним дизайнерським завданням. У разі успішного досвіду, ви можете організувати непоганий домашній бізнес з виробництва готових габіонів на замовлення.

Вам знадобиться мінімум інвестицій для організації циклу виробництва, трохи навичок та організований канал прийому замовлень від покупців.

Що таке габіони і як їх роблять?

Забор з габіонів.

За своєю суттю габіон – це об'ємна конструкція, яка виготовляється із комірчастої зварної сітки. Усередині вона може бути порожниста, може розділятися на сегменти перегородками, мати додаткові елементи, що зміцнюють, для підвищення стійкості, а також для забезпечення інших властивостей габіону.

Область застосування габіонів досить широка:

ФотоОбласть застосування
елементи ландшафтного дизайну.Ландшафтний дизайн. Гармонійно вписуються як елементи ландшафтного дизайну
джерела додаткового освітлення.Освітлення. Служать як джерела додаткового освітлення використовуючи наповнювач ерклез (кольорове бутове скло) дозволяє грати з променями світла ламп
підпірна стінка з габіонів для зміцнення берега та ландшафту.Архітектура. Підпірна стінка з габіонів для зміцнення берега та ландшафту
клумби.Садівництво. Клумби, квітники
засоби зонування простору.Облаштування. Засоби зонування простору
оформлення дизайну для інтер'єрів.Дизайн-інтер'єрів. Оформлення для сучасного інтер'єру
огорожі та огорожі.Будівництво. Паркани та огородження

Залежно від призначення габіону його конструкція може коригуватися. Ви можете задавати йому бажані розміри, надавати химерну вигнуту форму, а також створювати чіткі геометричні об'єкти. Додаткову декоративність габіону може надати поєднання його із зеленою огорожею, парковим освітленням або природними декоративними матеріалами.

Естетична декоративність – не єдина функція габіону. Ландшафтні архітектори цінують його за високу витривалість, довговічність, здатність витримувати серйозні навантаження (наприклад, при зміцненні схилів або берегової лінії), а також тривалий термін експлуатації. Якщо власник дотримується правил коректної експлуатації, ця конструкція може бути десятками років без необхідності ремонту або реконструкції.

Устаткування для виробництва габіонів вдома

Габіонну сітку можна виробляти навіть у домашніх умовах. Головна перешкода – це висока вартість габіонного верстата. Але на початкових етапах бізнесу можна придбати недорогий габіонний верстат, що був у використанні. Найнадійніший спосіб вкласти гроші - це придбати робоче обладнання для виробництва. Його вартість нижча, ніж у нових верстатів, а ціна з кожним роком зростає разом із зростанням цін на метал. Для прикладу можемо розглянути недорогі верстати для виробництва зварної сітки в рулонах і картах:

Габіонні верстати.

Габіони для огорож краще зводити зі звареної оцинкованої сітки в картах.

Базові характеристики:

 1. розмір комірки 50 x 100 мм;
 2. діаметр дроту 5 мм;
 3. захисне покриття: оцинковка або полімерна фарба для металу.

Рулонну сітку раціонально використовувати для оформлення ландшафтного дизайну декораціями та садовими меблями з габіонів. Для деяких видів габіонів навіть використовується в'язана сітка рабиця, яку можна виробляти на доступному за ціною верстаті.

Як зробити габіони своїми руками

Побутування з габіонів.

Незважаючи на таку масу корисних функцій габіонів, робити їх у домашніх умовах може кожна людина, яка має мінімальний набір інструментів і необхідну кількість оцинкованої сітки, яка і є основним будівельним матеріалом у даному випадку.

Габіони своїми руками покрокова інструкція:
Покрокова інструкція збирання конструкції.

Існують різні форми конструкції габіонів:

 • кубічні (у вигляді коробки);
 • плоскі форми (схожі на матрац-матюх);
 • габіони у вигляді циліндрів;
 • а також складніші вигнуті об'єкти (для їх виготовлення вам знадобиться більше практичних навичок).

Забір з габіонів своїми руками

Схема конструкції огорожі.

Перед початком роботи переконайтеся, що все необхідне у вас є. Вам знадобиться:

 1. Сітка зварна оцинкована для габіонів, з якої і буде створюватися конструкція. Вимоги до властивостей сітки докладно наведено нижче.
 2. Кріпильні елементи. Як кріплення виступають спіралі з металу або скоби з дроту.
 3. Штирі сталеві для надання конструкції жорсткості та кріплення її до землі.
 4. Спеціальні розчалки або дротяний трос, завдяки якому панелі конструкції зберігають задану форму.
 5. Матеріал, яким ви заповнюватимете свою конструкцію. Наповнювати габіон можна: камінням, щебенем, пластиком, гравієм, галькою, кварцитом, пісковиком, деревом, склом ерклезом і навіть будівельним сміттям.

Конструкція забору відрізнятиметься від звичайних габіонів додатковими вузлами, що з'єднують. Елементи каркаса з'єднуватимуться болтовими або стяжними скобами. Це дозволяє зберігати міцність конструкції за таких вузьких, але високих розмірів форми.

Кріплення елементів каркасу.

Перш ніж розпочати справу, розробіть простий міні-проект і підрахуйте необхідну кількість матеріалів.

Заздалегідь підготуйте матеріал для заповнення. Його слід відсортувати те щоб можна було щільно заповнити конструкцію. Це правило ще стане в нагоді, коли з різних порід каменів потрібно створити красиві візерунки.

Клумба з габіонів своїми руками

Клумба своїми руками.
 1. За заздалегідь підготовленим лекалом, з дроту потрібно вирізати деталі майбутнього габіону.
 2. За допомогою скоб або дротяної пружини з'єднуємо деталі в загальну конструкцію, не забувши залишити верхню частину вільної. Вона виступатиме як кришка.
 3. Фіксуємо штирі в конструкції, а також зміцнюємо заготівлю габіону там, де він має знаходитися.
 4. Заповнюємо габіон підготовленим матеріалом. Цей етап складається з двох частин: спочатку ви заповнюєте габіон до половини і фіксуєте бічні стінки чалками, надавши їм потрібну форму, а потім заповнюєте форму до верху, після чого кришка також прикріплюється спіраллю до загальної конструкції.

Важливо! Для коректного заповнення треба, щоб камені більшого розміру формували нижню частину габіону, тоді як його верх можна заповнити наповнювачем дрібнішої фракції. Це забезпечуватиме ще більшу надійність та стійкість конструкції.

Примітка. При необхідності використання каменів та дрібного наповнювача (піску), для поділу шарів використовують геотканину, яка є своєрідним кордоном. Вона не допустить зайвої витрати сипучого наповнювача.

Властивості зварної сітки для габіонів

Форми корпусів із сіток для габіонів.

Довговічність, надійність та екологічність – усі ці якості будуть присутні у вашому габіоні, якщо ви правильно оберете вихідний матеріал. Проста сітка-рабиця підійде для габіону тільки в тому випадку, якщо ви не очікуєте від нього особливої витривалості та плануєте лише декоративні функції.

Часто для габіонів використовується спеціальна металева зварна сітка (оцинкована). Ідеально для довговічності використовувати сітку із сталевого дроту, яку додатково покривають гальфаном та полімерним складом.

Термін служби такого матеріалу перевищує 100 років. За цей час сітка не зазнає впливу корозії або інших природних факторів. Сітка, вкрита полімером, не створює агресивного середовища довкола себе. Вона повністю екологічна.

З часом такий габіон отримає ще більшу міцність завдяки усадці, взаємному проникненню частинок його наповнювача та навколишнього природного середовища.

ua ru