Лиття пластикових виробів в домашніх умовах як бізнес

Компоненти рідкого пластику, поліуретану та силікону відкривають нам можливість самостійно виготовляти вироби дрібносерійного виробництва. Цю бізнес ідею можна реалізувати за умов шкільної лабораторії. Якість готових виробів настільки близька до майстер-моделі, що неможливо знайти відмінностей не озброєним оком. Бізнес-ідея не вимагає великих витрат і з першого продажу виходить на самоокупність.

Виготовлення пластикових виробів способом лиття

Лиття з рідкого пластику.

Бізнес ідея для організації дрібносерійного виробництва виробів із різних ливарних матеріалів у домашніх умовах. Завдяки інноваційним технологіям сьогодні під час виготовлення пластикових виробів можна обійтися без дорогих верстатів термопласт автоматів. Більше того, налагодити дрібносерійне міні-виробництво можна прямо на своєму робочому столі. Дану бізнес-ідею можна розглядати у двох напрямках:


 1. Як основний бізнес з виготовлення готових виробів і форм шляхом лиття з рідкого: пластику, силікону, поліуретану, прозорих смол та інших матеріалів.
 2. Виготовлення форм як ефективне доповнення до інших видів бізнесу в галузі: будівництва, харчової промисловості, миловаріння.

У першому та у другому випадки лиття в домашніх умовах не потребує великих вкладень фінансових коштів. Почати ливарний бізнес можна просто зараз.

Виготовлення за допомогою рідких пластиків

Виготовлені сувеніри.

Процес виготовлення здійснюється за допомогою рідких пластиків та силіконових форм. Тепер з'явилася можливість у домашніх умовах виготовляти пластикові вироби дрібними серіями:

 • сувенірну продукцію;
 • іграшки;
 • біжутерію;
 • запчастини для автотюнінгу;
 • запчастини для різних механічних пристроїв;
 • взуття;
 • посуд.

Існують компоненти для виготовлення деталей із тонкостінного пластику, якими можна суттєво розширити асортимент продукції та виробляти деталі будь-якої складності. Наприклад, змішування двох компонентів марки Axson FASTCAST F32 від французького виробника дозволяє отримати супер-рідкий пластик, який відтікає найдрібніші складки рельєфу форми моделі. До того ж, він нешкідливий для дітей і не має запаху.

Підготовка до виробництва

Рідкий пластик.

Для організації виробництва потрібно в першу чергу модель-зразок. По ній спочатку потрібно зробити форму зі спеціальних силіконових або поліуретанових компонентів. З досвідом і якістю матеріалів можна навчитися знімати форми з моделей на такому високому рівні, що будуть видно відбитки пальців на виробах (при необхідності). Тобто копія вийде на рівні ідентичності, яку не можна відрізнити не озброєним оком.

Пластиковим виробам можна надати складні компаунди з будь-яким рельєфом. Якщо нема готової моделі для зразка, а потрібно зробити унікальні вироби, її можна замовити у власників 3D принтера. До речі, лиття суттєво перевищує за показниками продуктивності 3D друку з пластику.

Лаки та фарби для пластику.

Коли ваш продукт готовий, його можна оформити за допомогою супутньої продукції, яка додається до рідких пластиків:

 • фарби для художніх ефектів;
 • грунтовки;
 • клеї.

Природно, у деяких випадках без творчості не обійтися, і доведеться вручну розмалювати вироби, що може позначитися на продуктивності. Але створення кожного бізнесу – це безперечно творчий процес. Адже управління фінансами – ndash; це мистецтво.

Виготовляємо виріб з рідкого пластику

Зняття форми.

Технологія створення ідеального дрібного рельєфу під час виготовлення у силіконовій формі своїми руками. Для початку необхідно підготувати всі компоненти та матеріали. Нам знадобляться:


 1. Селікон Platinum.
 2. Рідкий пластик Axson FASTCAST F18 (колір білий, має консистенцію води, без запаху!).
 3. Красник для силікону червоного кольору.
 4. Поліуретановий лак.
 5. Ваги.
 6. Шприц.
 7. Пилка-баф.

Надійно закріплюємо модель-зразок на дні опалубки для формування форми за допомогою нейтрального воскового пластиліну (щоб уникнути підтікання силікону). Фарбуємо силікон, з якого вийти готова форма в червоний колір, щоб на формі чітко було видно якість вимішування компонентів рідкого, білого кольору пластику. Корисна порада: щоб форма була ідеальна, слід попередньо модель-зразок обмазати силіконом за допомогою широкого пензлика. Таким чином, акуратно заповнити усі поглиблення рельєфу компаунди. Тільки після цього заливаємо форму повністю. Силіконом заповнюємо всю опалубку. Залишаємо на закріплення структури форми 7-8 годин. Найважче позаду.

Вітаємо! Тепер у вас є готова форма для багаторазового виробництва виробів-копій моделі-зразка. Перед початком лиття переконайтеся, що форма повністю висушена, щоб уникнути утворення бульбашок. Потім дуже ретельно змішуємо компоненти пластику 1:1 за вагою (для цього краще використовувати аптечні або лабораторні електронні ваги). Час схоплювання 7 хвилин, але для повного закріплення потрібно ще 20 хвилин. Цей пластик нейтральний до силікону та не прилипає до нього. Але після багаторазового використання компаунди з часом, можливо, знадобиться мастило-розділювач із захисними властивостями EaseRelease. Після закінчення необхідного часу дістаємо готовий виріб, скопійований точно за зразком.

Поліуретанові форми для будівництва

Забір у поліуретані.

Разом із пластиковими виробами можна виготовляти форми для лиття. Застосування ливарних форм у будівництві зараз дуже популярне. Можна виготовляти компаунди для виробництва будівельних матеріалів. Вони довговічні і не вимагають обробки спеціальними мастилами при виготовленні. Адже бетон абсолютно нейтральний до поліуретану. Наприклад, рідкі поліуретанові компаунди дозволятимуть виготовляти форми для заливання:

 • бетонних декоративних виробів (плитки, огорожі та ін.);
 • гіпсових елементів декорації інтер'єру (балясини, ліпини та ін.);
 • рідкого пластику при створенні різних виробів (сувеніри, іграшки, статуетки та ін.).

Силіконові форми для кондитера та миловаріння

Силікон для шоколаду.

Застосування технології лиття у формах у харчовій промисловості цілком очевидне. Нові інноваційні рішення в галузі хімії сьогодні пропонують рідкі: пластики, силікони, силіконові маси, які відповідають усім нормам охорони здоров'я та мають відповідні сертифікати. Такими безпечними компонентами можна виготовляти форми харчової промисловості. Наприклад, для виробництва:

 • шоколаду;
 • карамелі;
 • ізомальту;
 • льоду;
 • мастики.

Також компаунди мають великий попит у миловарів. Вони завжди потребують нових оригінальних форм, для створення сувенірів, що продаються, зроблених з мила. Цілком не складно знайти замовника бажаючого виготовляти свою продукцію з унікальною формою.

Можливості невеликої бізнес-ідеї

Компаунди.

Ця бізнес-ідея дозволяє легко створювати потрібну продукцію своїми руками. Готові роботи можна продавати через інтернет-магазин. Також можна надавати послуги або продавати готові компаунди для інших виробників інших галузей. Найголовніше, що за всіх цих широких можливостях домашнього бізнесу вартість компонентів більш ніж доступна. Асортимент компонентів широкий і дозволяє вибрати необхідні матеріали для створення форм або заливки. Все, що буде потрібно, це модель-зразок, з якої буде знята форма. Така бізнес-ідея є дуже привабливою для домашнього бізнесу. Вона не вимагає багато витрат, дозволяє виробляти корисні товари та захоплює творчим процесом виробництва.

ua ru