Лиття виробів із пінополіуретану для домашнього бізнесу

Бізнес ідея про виробництво виробів із спіненого поліуретану за допомогою лиття вимагає мінімальних витрат і дає максимальний результат. Технологічно лиття пінополіуретану (ППУ) для виготовлення складних виробів – зовсім не складне. Слід змішати компоненти (без доступу повітря) і за допомогою головки заливки заповнити струменем прес-форму. Таким чином, виходить монолітний струмінь рідкого поліуретану.

Що можна зробити з поліуретану піни

Вироби з ППУ

При контакті з повітрям суміш створює реакцію і за 25 секунд композиція збільшується в обсязі, заповнюючи найдрібніші деталі рельєфу і весь простір форми. Прес-форма надає пінополіуретану вигляд готового виробу. Природно щоб безперешкодно дістати готовий виріб, форму слід попередньо обробити нейтральним мастилом до поліуретану. За даною технологією з литтям пінополіуретану створюється безліч корисних та красивих виробів:

 1. Теплоізоляційні шкаралупи для труб.
 2. Сендвіч панелі.
 3. Елементи для дизайнерського оформлення інтер'єру: ліпнини, барельєфи, статуетки, карнизи, пілястри, багети.
 4. Деталі для оформлення фасадів: балясини, балюстради, сандрики, колони, арки консолі для балконів, русти.
 5. Елементи вентиляції.
 6. Щітки для оздоблювальних робіт.
 7. Деталі для меблевого декору.

Після розпалубки готового виробу його можна пофарбувати в будь-який колір і за потреби покрити лаком або навіть флокувати. Це не лише надає виробам товарного вигляду, а й є обов'язковою вимогою для захисту спіненого поліуретану від сонячних променів. Пофарбований поліуретан прослужить термін не коротший за пластик. Обладнання, яке буде потрібне для реалізації даної бізнес ідеї:

 1. Вакуумний змішувач компонентів.
 2. Заливальна головка.
 3. Пресформи.

Для тонкої роботи з виробами може знадобитися шліфувальне обладнання. Весь цей комплект обладнання доступний за ціною, доступним для створення домашнього бізнесу (від 550$). Далі розглянемо технологію у деталях.

Технологія виробництва спіненого поліуретану

Лиття пінополіуретану у форми.

Виробництво пінополіуретану це не що інше, як змішування рідкого ізоціонату та поліолу. При цьому необхідно дотримуватися пропорції. Результатом змішування виходить піниста повітряна суміш, яка при застиганні утворює пінополіуретан. Для виробництва виробів із ППУ необхідні:


 1. Обладнання.
 2. Сировина.
 3. Розпилювальний пістолет.
 4. Змащення.

Під час виробництва ППУ необхідно пам'ятати, що дотримання всіх технологічних норм дає якісний продукт, а їх порушення призводить до шлюбу. До технологічних норм входять:

 1. Температура повітря в приміщенні.
 2. Температура сировини.
 3. Дотримання нормативного співвідношення компонентів сировини.
 4. Якісне змішування компонентів між собою.

Температурний режим при цьому грає одну з ключових ролей, адже при низьких температурних показниках збільшується витрата сировини та сама якість у пінополіуретані. Також це по-різному може вплинути на готові вироби. Готовою сумішшю (піною) заповнюють форми. Заповнюють їх шляхом заливки. Використовуючи метод заливки, можна виготовити теплоізоляційні плити, шкаралупу для ізоляції труб. Також методом заливання пінополіуретану у форми можна виробляти різні елементи декору. Так як рідкий пінополіуретан досить «липкий», для цього форму необхідно змастити спеціальними масляними або силіконовими мастилами.

Технічне обладнання для виробництва виробів способом лиття

Напилення та заливка.

Пінополіуретан – універсальний матеріал. Роботу з ним можна розділити на два види:


 1. Напилення.
 2. Заливка.

Методом заливання, як уже згадувалося вище, можна виробляти вироби блочного типу, «кожухи» для труб і навіть багато декоративних елементів (карнизи, багети, декоративне ліплення та багато іншого). Природно, що обладнання для двох різних видів робіт необхідне різне.

Метод напилення пінополіуретану використовують в основному в будівельних роботах, а саме в утепленні горищ, зовнішніх стін, підлог і т.д. Це ще одна бізнес-ідея, яку можна реалізувати за даною технологією з метою зовнішнього утеплення. При напиленні виключається зазор між утеплювачем та стіною, що виключає виникнення конденсату на стіні та в стиках. Листове утеплення пінопластом має ризик виникнення конденсату на стіні, що утеплюється, через різницю температур дотичних поверхонь.

Технічне обладнання для напилення ППУ

Утеплення стін поліуретаном.

Для напилення використовують обладнання, яке автоматично дозує два складові компоненти. При цьому таке обладнання оснащене камерою змішування, в якій інтенсивно перемішується сировина. В обладнанні для напилення пінополіуретан в розпилювальний пістолет подається під тиском. Також, важливо, щоб устаткування для напилення ППУ було оснащено функцією регулювання швидкості. Таким чином, ви зможете регулювати інтенсивність нанесення теплоізоляційного матеріалу на поверхню, що утеплюється. Для того, щоб робота по зовнішньому утепленню проводилася цілий рік, установка напилювання повинна бути оснащена баків автоматичного підігріву компонентів. А також потрібна функція проточного підігріву сировини. Для напилювального обладнання властива невелика продуктивність (1-3 кг/хв).

Головна відмінність між цими двома видами  обладнання (для напилення та заливки) є те, що в заливальне обладнання має великі показники продуктивності (від 10 кг/хв). Такі установки оснащені таймером, який автоматично вимикається після закінчення заливки певної кількості. Така функція допоможе вам раціонально використовувати сировину та уникати шлюбів у виробництві. За деякими даними, установка оснащена таймером дозволяє заощадити до 40% сировини.

Виготовлення виробів із жорсткого пінополіуретану

Виріб із жорсткого ППУ.

За допомогою прес-форм із жорсткого пінополіуретану виготовляють теплоізоляційні шкаралупу та панелі. Використовуючи напівциліндричну прес-форму, одержують утеплювач у вигляді шкаралупи. Для цього у прес-форму заливають необхідну кількість ПУ суміші та закривають форму. Після закриття, у формі відбуваються хімічні реакції, завдяки яким пінополіуретан спінюється, розподіляється формою і твердне. Через деякий час форму відкривають та дістають готовий елемент. Подібна схема роботи дотримується у всіх видах прес-форм. Більш інноваційними та дорогими є установки змішаного типу. Тобто одна установка може використовуватися і при методі заливки раби і при розпилювальному.

Оскільки поліуретан виробляють трьох видів, то й компоненти використовують відповідно трьох видів. Ці спеціальні компоненти відрізняються між собою такими характеристиками як час початку спінювання та щільність.

Пінополіуретан першого виду (жорсткий) отримують як методом заливання, так і методом напилення. Компоненти для напилювального методу утворення готового виробу використовують з миттєвим спінюванням і таким же затвердінням. Для заливання твердого виду застосовують компоненти з іншими показниками. Завдяки цьому компоненти довше знаходяться в рідкому стані і рівномірно заповнює форму. Час старту у таких компонентів приблизно до 1-1,5 хвилини, в той же час у компонентів, що швидко «стартують», цей час становить 3-7 секунд.

Для отримання інтегрального ППУ необхідно з'єднувати між собою до 8 різних компонентів. При цьому необхідно суворо дотримуватись пропорцій. Адже виготовлення інтегрального вигляду найбільш складне, і найменша похибка в пропорціях і температурі призводить до браку та псування матеріалу.

Ринки збуту готової продукції

Реалізація спінених поліуретанових виробів.

Насамперед це будівельна сфера. Ви зможете здійснювати зовнішні утеплювальні роботи будівель. Наприклад, утеплити ангар у формі арки найкраще способом напилення. Також Вашими послугами можуть скористатися ті люди, які вирішили використовувати його як стінний наповнювач. Якщо порівняти теплоізоляційні властивості з цеглою, то 4 см такого утеплювача дорівнюють 76 см цегли. Ще одним споживачем Ваших послуг можуть стати автомобілісти, адже це надійний не токсичний матеріал, що шумоізолює.

Методом заливки можна виробляти різні декоративні елементи, які користуються у наш час великим попитом. Їх можна віддавати на реалізацію до різних будівельних магазинів, або реалізовувати самому.

Як бачите, область робіт із цим матеріалом досить широка. Вам потрібно лише придбати необхідне обладнання та подбати про рекламу.

Маючи обладнання із заливання можна виробляти і еластичний ППУ (поролон). А його сфера збуту ще більша (іграшкова промисловість, меблева промисловість та багато іншого). Але про це ми поговоримо в наступній статті.

Виробництво пінополіуретану вимагає дотримання всіх правил безпеки

Прес-форма та виріб з ППУ.

Процес виготовлення із ППУ є небезпечним видом робіт. Адже сировина для виробництва може викликати подразнення шкіри та слизових оболонок. При напиленні в повітрі утворюється осад з компонентів, який осідаючи на одяг і автомобілі, що знаходяться поблизу, або інше предмети, можна видалити лише механічним шляхом. Саме тому людина, яка безпосередньо працює з напилюванням або заливкою пінополіуретану, повинна бути в захисному костюмі, респіраторній масці та окулярах. Існує кілька правил під час роботи з напиленням:

 • забороняється виробляти напилення пінополіуретаном у закритому приміщенні, за умови знаходження в ньому людей у ​​не захищених костюмах, а також за присутності тварин;
 • при напиленні ППУ необхідно переконатися, що поблизу немає вогнищ відкритого вогню;
 • заборонено спалювати залишки компонентів та суміші;
 • робочий персонал повинен бути захищений спеціальним одягом, маскою та окулярами.

Виливати залишки змішаних компонентів у каналізаційні зливи заборонено. Усі не перероблені пінополіуретанові компоненти необхідно відправляти на утилізацію на спеціалізовані звалища. Якщо ж все-таки на виробництві стався, виплив отруйних речовин, калюжу необхідно присипати дерев'яною тирсою. Ну а після того, як пінополіуретан повністю застигне, він стає безпечним для людини та для навколишнього середовища.

Приміщення, яке обладнане під заливку пінополіуретану, повинні мати відмінну вентиляційну систему. Адже за виробництва ППУ виділяються деякі токсичні елементи, які при контакті з повітрям розщеплюються на безпечні. Саме по собі виробництво не завдає шкоди навколишньому середовищу за дотримання всіх правил безпеки.


Додаткова інформація про пінополіуретану

Тест ППУ.

Структура пінополіуретану однорідна, яка на 85-90% складається з повітряних бульбашок. Пінополіуретан має низький рівень теплопровідності та водопоглинання. За даними багаторазових досліджень, було доведено факт безпеки цієї матеріалу. Його ділять на три основні види:

 1. Жорсткий.
 2. Еластичний.
 3. Інтегральний.

Перший вид відрізняється великою щільністю (від 32 до 300 кг/м3). Незважаючи на таку щільну структуру, він залишається легким матеріалом. Цей вид використовують для звуко та теплоізоляції.

Другий вид (еластичний) це поролон має велику еластичність і повітропроникність. Ці дві назви мають одне значення. Назва поролон прийшла до нас ще з радянських часів, адже в СРСР на продажі переважно був еластичний пінополіуретан фірми Porolon. Його використовують практично в будь-якій сфері життєдіяльності людини (медицина, виробництво іграшок, меблева галузь промисловості та багато іншого).

Інтегральний тип можна зустріти у будь-якому автомобілі. Його використовують і для шумоізоляції, і як набивання в автокрісло, і для підлокітників та інших напівжорстких елементів сучасного автомобіля.

Пінополіуретан був відкритий групою вчених на чолі з Отто Байєром у 1937 році. А масове виробництво цього матеріалу почалося 1944 року в Німеччині. У СРСР виробництво почалося лише у 80 роках минулого сторіччя. У наші дні не забули про виробництво цього цінного матеріалу, і зараз ця галузь стає дедалі актуальнішою в РФ. Адже ППУ застосовується у будь-якій сфері. Виходячи з цього, цей матеріал є одним із найбільш необхідних матеріалів на будь-якому виробництві.

ua ru