Міні-завод з виробництва пелет як бізнес у гаражі

Завод з виробництва пелет для домашнього бізнесу не потребує великих інвестицій. При цьому такий міні-завод здатний приносити відчутний прибуток за малих вкладень. Адже на пелетному устаткуванні вироблятиметься альтернативне паливо. Енергоресурси завжди мали високий попит у всі часи. Бізнес у галузі енергоресурсів завжди має більше шансів на успіх та процвітання. Пелети сьогодні все більшої популярності набирають як альтернативне паливо. Його виробляють завдяки переробці відходів деревини і не лише.

Прибутковий потенціал виробництва пелет у домашніх умовах

Пелети з міні-заводу.

Попит на пелети зростає з кожним днем. Оптова вартість 1т. пелетного палива починається від 110 $. Кожному заводу для виробництва чи переробки потрібно закуповувати сировину. Для виробництва пелет як сировина використовують тирсу з деревини, солому, лушпиння з соняшника тощо.

Щоб пелетним міні-заводом виготовити одну тонну паливних гранул потрібно 7,4 кубометра тирси. Вартість сировини становить 5$ за куб (за умов самовивезення). Отримуємо валовий прибуток: 110 $ - (5 $ * 7,4) = 73 $ і це з однієї лише тонни альтернативного палива. Навіть при врахуванні всіх витрат (електроенергія, зарплата, упаковка, транспорт) рентабельність бізнесу залишається вищою за 100%.

Показник прибутковості заводу з виробництва пелет є одним із найвищих у порівнянні з іншими видами бізнесів з переробки відходів. Ринок пелетів охоплює дедалі більше споживчих сфер. Адже твердопаливні гранули вже сьогодні активно застосовують: для опалення приміщень, вироблення електроенергії на електростанціях, а також починають застосовувати як альтернативу рідкому паливу для вантажних автомобілів за допомогою газогенераторів. Бізнес ідея з виробництва пелетних гранул – це ціла енергетична промисловість, яку можна реалізувати за мінімальних інвестицій.

На заводі повинні проводитися якісні пелети

Процес виробництва пелетів.

Щоб запустити заводське виробництво пелет, слід вивчити технологію. Пелети були винайдені ще у середині минулого століття. Вигадав їх Рудольф Гуннерман. Вони шукали рішення для скорочення витрат на вивезення відходів зі своєї тартак. І вирішив тирсу пресувати прямо на заводі перед вивезенням, щоб у кілька разів зменшити обсяг відходів. Але виявилося, що пресована тирса і стружка горять значно краще і ефективніше за звичайну деревину. Завдяки високим показникам горючості теплотворність пелет вища у 2.5 рази. Чим більше вуглецю в деревному паливі, тим вища його теплотворність.

Річ у тому, що звичайне необроблене дерево крім пального вуглецю в молекулах целюлози містить ще значну кількість водню та кисню. А при подрібненні дерева молекули целюлози руйнуються і атоми водню, кисню з неї йдуть у вигляді летких газів. Ще істотною перевагою пелетних гранул від дерева є спалювання матеріалу. Дерево при згорянні втрачає 85% маси у вигляді летких газів, решта 15% становить попел. А при згорянні пелет золи залишається всього 0,75-1,5% (майже в 20 разів менше) залежно від сировини з якої вони виготовлені.

Так само важливо відзначити, що паливні гранули в 2 рази менше містять вологи, на відміну від дерева. У процесі виробництва під високим тиском пелети прогріваються до 110 градусів Цельсія, що дозволяє вдвічі скоротити вміст вологи.

Крім того за рахунок пресування паливні гранули мають більш високу щільність ніж дерево. Перевірити цей факт дуже легко. Дерево, як відомо у воді не тоне, плаваючи на поверхні, а пелетні гранули, виготовлені з тирси, каменем йдуть на дно. Це також пояснює, чому з меншого обсягу гранульованого палива виходить значно більше тепла при згорянні, ніж у дерева.

Фактично пелети це пальне, яке набирає великої популярності під час енергетичної кризи. Воно має свої особливості такі як: висока безпека палива, низька вартість та інші переваги.

Технологія виробництва пелет для малого заводу

Пелетні циліндрики з преса-гранулятора.

Бізнес з виробництва пелет – це завод з переробки відходів. Займатися переробкою відходів – актуально, вигідно та гуманно. Особливо вигідно, якщо переробляти відходи в паливо безпечне для навколишнього середовища. На заводі можна виробляти пелети з різного виду сировини: тирси, стружки, кори, соломи, лушпиння соняшника, сухих стебел кукурудзи і т.п. Звичайно, гранули можуть відрізнятися за своїми характерними властивостями залежно від сировини, з якої їх виробляють.

Головний показник, що впливає на вартість деревних гранул – відсоток зольності. Чим вищий відсотковий вміст золи, тим нижча вартість гранульованої деревини.

Технологія виробництва пелет проста і зрозуміла. Сировину при необхідності слід подрібнити до розміру дрібної тирси (тирси) і якщо потрібно попередньо підсушити (рекомендована вологість сировини до 20%). Після чого тирса подається в роликовий або шнековий прес-гранулятор де подібно до м'ясорубки видавлюються через спеціальну гратчасту матрицю готові циліндричні пелети. Кожне дерево у своєму складі містить клеючу речовину «лігнін». Завдяки лігніну з тирси формуються цілісні гранули циліндричної форми. Тирса в пресі-грануляторі нагріваються і виділяють лігнін, який під впливом температури перетворюється на натуральний природний клей. Деревна смола сама по собі горить довго і рівно.

Заводу потрібно поставити пресувальне обладнання

Шнековий та роликовий прес-гранулатор.

Обладнання для заводу з виробництва пелет цілком доступне як для малого, так домашнього бізнесу. Преса-гранулятори можуть бути роликового або шнекового типу.

Вартість пресів безпосередньо залежить від продуктивності. Наприклад, преса продуктивністю 250 кг/годину вже доступні за ціною 6200 $ з потужністю електродвигуна 15 кВт, для 380В. Хоча існують і більш компромісні пропозиції із меншою продуктивністю та ціною преса.

Для виробництва пелет із соломи заводу знадобиться додаткове обладнання - подрібнювач. Можна використовувати ДКУ, який обійдеться за ціною 1000$ з продуктивністю 100кг/год для фракцій розміром 3мм.

Важливо відзначити, що при постійній роботі преса-гранулятора через 2,5-3 місяці знадобиться заміна деталей вузлів високого тиску. В управлінні виробництвом правильно контролюйте постійні витрати коштів на решітчасту матрицю, ролики або шнек (залежно від типу преса) – основні робочі частини гранулятора. При виробництві пелетів тільки із соломи або іншої м'якої сировини робочі деталі преса можуть прослужити вдвічі більше. А так само продуктивність буде дещо вищою за одних і тих же навантажень, що благотворно позначиться на витратах електроенергії.

Потреба в пелетах дедалі більше відчувають альтернативні опалювальні системи

Гранульний котел на пелетному паливі.

У кожного виробничого чи переробного заводу стоїть головне питання про збут продукції. Опалення приміщень пелетами на спеціальних казанах – сьогодні найбільш популярне застосування для даної продукції. Але є й інші ринки збуту. Наприклад, у сфері наповнювачів для туалетів свійських тварин. У Європі вже давно використовують, а у нас тільки набирають популярності пелетні (гранульні) котли з дуже високим ККД (85-85%).

Цей вид твердопаливних котлів відрізняється своєю підвищеною тривалістю роботи без участі людини протягом 7 діб та більше. Така можливість досягається завдяки сипучості гранул, за допомогою якої здійснюється заправка котла твердим паливом через програмний контролер шнеком подачі.

Весь процес дозаправки котла відбувається автоматично. Рівень автоматизації котла дозволяє самостійно подавати нову порцію гранульованої деревини з бункера для підтримки заданої температури. Спеціальний електричний тен та вентилятор можуть взяти на себе автоматичне розпалювання паливних гранул. Також котли обладнані спеціальним гранульним пальником, який дозволяє максимально ефективно використовувати пелетне тверде паливо.

Пелетні котли не потребують особливого обслуговування. Чищення золи здійснюється 1 раз на місяць. Потужність котлів починається від побутових потреб 15-500 кВт і може досягати до 2 МВт для промислових цілей. Термін служби котлів один із найвищих – понад 20 років. На картинзі зображено гранульний котел австрійської фірми OkoFen. Опис пристрою котла:

 1. Камера рециркуляційного горіння.
 2. Мікропроцесорне управління.
 3. Самаочисна система.
 4. Пульт управління регулювання температури.
 5. Камера із високоякісної сталі.
 6. Гранульний пальник.
 7. Додаткова система очищення.
 8. Електропідпал паливних гранул.
 9. Місце для встановлення пальника на звороті.
 10. Система пожежної безпеки.
 11. Бокс для попелу.
 12. Автоматична подача гранул.
 13. Кліматконтроль.
 14. Контролер тиску.
 15. Повітрозабірник.

Пелетні котли є серйозною альтернативою газовим котлам. Хоча сама гранульована деревина чудово себе зарекомендували як високоефективне паливо у звичайних твердопаливних котлах і навіть простих пічках як найкраща альтернатива дровам. Нижче наведено приклади споживання ефективного пелетного палива.

Пелетами можна заправляти автомобілі

Газогенераторна установка для пелетного палива.

Збут пелет заводського малого виробництва буде значно розширено. Вже сьогодні їздять автомобілі польотним паливом. Всім відомо, що в середині минулого століття вантажні автомобілі працювали на паливі. Двигун внутрішнього загоряння той самий що і для традиційного палива. Фактично місце бензину використовувався горючий газ, одержуваний з газогенератора шляхом піролізації деревини.

Газогенератор – це пристрій для перетворення на газоподібну форму твердих горючих матеріалів. Дане фізичне явища називається піроліз - розпад важких молекул на легені під впливом підвищення температури та нестачі кисню. Наприклад звичайний автомобіль «Газель» обладнаний газогенератором витрачає 1кг. деревини на 1км. Тобто на 100км необхідно було возити до кузова 100кг деревини. Так використовувалося багато корисного простору в кузові автомобіля на об'єм дров та габаритів газогенераторної установки. Дозаправка газогенератора деревами здійснювалася вручну через кожні 50 км. Розгін автомобіля необхідно було робити плавно, надаючи газогенератору час для переходу на підвищений режим потужності.

Завдяки пелетам усі недоліки автомобілів на газогенераторних установках практично усуваються. Їх сипкість дозволила автоматично заправляти газогенератор, так як у загальній масі вони являють собою псевдорідкість. Габарити та маса газогенераторної установки стали значно меншими. Електронна мікропроцесорна система відстежує прискорення автомобіля та автоматично підключає традиційне паливо в момент різкої зміни навантажень на двигун акселератором. Приємність автомобіля повністю зберігається. До того ж пелети завдяки більшій щільності та теплотворності активніше виділяють газ і рідше потребують пауз для переходу на іншу потужність роботи генератора. Тим паче на вантажних автомобілях.

Всі переваги гранульованого палива щодо деревини стали у пригоді для використання їх як паливо для вантажних автомобілів з газогенераторними установками. Щільність та теплотворність паливних гранул вимагають значно менше корисного простору у кузові. Пелети в 3 рази знизили витрати споживання твердого палива до 0,3 кг на 1 км. Навіть при короткостроковому використанні бензину в моменти різкого прискорення автомобіля вже витрата менша в 2 рази по відношенню до традиційних видів пального. Якщо їздити в економічному режимі, можна взагалі відмовитись від використання бензину. Тоді вартість 1км складе 0,04 $. 1кг пелетів = 0,11 $ / 3 (витрата на 1км = 0,3 кг) = 0,04 $ / км. Ще важливо відзначити, що при згорянні газу створеного шляхом перолізу гранул не виділяються шкідливі, токсичні речовини. Це екологічно чистий вид палива.

Пелети використовую як паливо для електростанцій

Електростанція на пелетах.

Ринок споживання пелет росте з кожним днем. До 2020 року Європейський Союз планує на 20% зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу. Для цього планується вже у 2015 році збільшити обсяги використання твердого БІО-палива до 50%. Основними споживачами стануть електростанції на пелетах. На сьогоднішній день це найдешевші «зелені електростанції» порівняно навіть сонячними та вітровими станціями.

Пелети мають високі енергетичні показники. Усі великі електростанції Європи переходять на гранульоване паливо. Тільки починають з'являтися у продажу мобільні електростанції на гранульованому паливі. Дедалі більше встановлюються котли, що працюють на деревних гранулах.

З подорожчанням нафти та газу випускатимуть все більше газогенераторних установок для вантажних автомобілів та сільгосптехніки. Сьогодні ми знаходимося на початку розвитку використання нового виду палива. Потреби у ньому зростатимуть постійно. Важливо відзначити, що у малого чи домашнього бізнесу вже зараз є можливість почати виробляти паливо нового покоління за невеликих інвестицій. Вже зараз потрібно бути готовим до активного зростання ринку.

ua ru