Сучасне бджільництво нова технологія виробництва меду

Бджільництво як бізнес сьогодні багатьом підприємцям приносить стабільний дохід. Адже пасіка це виробництво корисних, смачних та дорогих продуктів із тривалими термінами зберігання. За стандартної технології 1 вулик за сезон дає 35-45 літрів меду і дозволяє заробити від 150 $ до 200 $ тільки на меді. Якщо застосовувати сучасні методи бджільництва та нові технології на пасиці, то з одного вулика можна зібрати понад 100 літрів солодкого та корисного продукту.

Підвищення продуктивності праці бджіл на пасіці

Бізнес з виробництва меду.

У цьому бізнесі займаються не тільки виробництвом меду, а й отримують інші корисні продукти з пасіки:


 1. Пилок – ціна 1,8 $ за 100г.
 2. Маточне молочко – ціна 1$ за 300мг.
 3. Прополіс – ціна 1,5 $ за 10г.
 4. Забрус – ціна 10 $ за 500г.
 5. Натуральний бджолиний віск ціна – 10$ за 1кг.
 6. Бджолина отрута – ціна від 15$ за 1г (якщо бджолина отрута пройшла EXW контроль).
 7. Бджолиний підмор – ціна 10 $ за 100г.

Всі ці додаткові продукти з пасики застосовуються у виробництві фармацевтичних, косметологічних продуктів та харчових галузях.

Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся про ефективні методи, що застосовуються у сучасному бджільництві. А також кілька корисних порад, які допомагають полегшити працю пасічникові та примножити прибуток.

Поради для започаткування бізнесу з виробництва меду

Сучасне бджільництво.

Технології та методи ведення сучасного бджільництва значно ефективніші за традиційні методи. Тепер пасіка дозволяє отримувати більше меду при менших зусиллях, що додаються. Бізнесом стає займатися не тільки вигідніше, а й особливо цікаво. Ось кілька корисних порад, які допоможуть вам розвинути свій бізнес, займаючись сучасним бджільництвом:


 1. Обладнання вуликів сіткою для очищення сміття дозволяє заощаджувати силу рою. Бджоли витрачають на збирання сміття до 20% енергії. А сітчасте дно дозволяє заощадити бджолам сили та час.
 2. Електропідігрів у певний час. Усі живі істоти планети витрачають енергію на підтримку температури тіла значно більше, ніж фізичні навантаження. І робоча бджола не є винятком. Плівкові електропідігрівачі, вбудовані у вулики, дозволять створити комфортні умови для бджіл у період несприятливої ​​погоди. Це суттєво відбивається на силі рою.
 3. Знищення личинок розплоду задля економії сил робочих бджіл. У певний період варто зрізати і пропустити через медогонку весь розплід, щоб бджілки не відволікалися під час виробництва меду.
 4. Підживлення квітковим сиропом відповідно до квітів медоносу. Рекомендується бджолам додавати в сироп настій із квітів, на яких зараз йде медонос. Бджоли рідше відволікаються на інші квіти, що буває дуже часто і негативно відображається як на якості, так і кількості меду.
 5. Використання вуликів тільки з верхніми льотками. Цей прийом не впливає на підвищення продуктивності вулика, але допомагає суттєво знизити кількість операцій з догляду за ним (наприклад: бджолине підморяння не заблокує льотки, не буде проблем з конденсатом та ін.). Таким чином, підвищується продуктивність роботи пасічника.
 6. Використання всіх рамок однакового розміру. Рамки – це серце в конструкції кожного вулика. З ними не повинно бути клопоту. Однакові рамки полегшують обслуговування (особливо великої кількості) вуликів. Однакові рамки взаємозамінні, їх можна підставляти у нескінченну кількість корпусів при розплоді. Варто передбачити такий важливий аспект.
 7. Щоб бджоли вижили взимку, не відкачуйте мед на зиму. Такий метод не тільки істотно підвищить виживання рою, але й позбавить клопоту пов'язаного з ретельним доглядом за бджолами в зимовий період.

Мобільна пасіка в сучасному бджільництві

Мобільна пасіка.

Мобільна пасіка це ще один переважний винахід, який починає набирати популярності в сучасному бджільництві. Пасіка збирається у корпусі мікроавтобуса чи причепа. Корпуси з рамками розміщуються, так що всередині мобільної пасіки тепло та достатньо простору для її обслуговування. Там можна не лише працювати, а й жити на період медоносу. Завдяки своїй мобільності пересувна пасіка навіть у погану погоду приносить до 3-х тон меду за сезон. Основні переваги мобільної пасіки:

 1. Зручно та швидко перевозити вулики для підвищення показників загального медозбору.
 2. Легко та швидко обслуговувати велику кількість корпусів.
 3. Суттєва економія місця під вулики.
 4. Не потрібне додаткове утеплення в зимовий період.
 5. Просто та зручно проводити огляд сот. Достатньо лише висунути потрібну рамку. Таким чином, процес огляду не турбує сусідніх бджіл, а робота йде лише з конкретною сім'єю.
 6. Процес підготовки до переміщення та обслуговування пасики здатний здійснювати одна людина без використання димаря та маски.

Завдяки пересувним павільйонам із вбудованими вуликами суттєво збільшується дохід бджолиного господарства. Але суттєвою додатковою перевагою є можливість реалізації другої бізнес-ідеї. У світовій практики бджільництва мед – це не головна користь, яку приносять бджоли. У багатьох країнах мед це лише 20% прибутку від бізнесу. Основний прибуток приносить надання послуг із запилення сільськогосподарських рослин. Завдяки сучасним пасічним технологіям фермера збільшують свої врожаї за рахунок послуг із запилення. Так можна збільшити врожай:

 • соняшник у 2 рази;
 • коріандр вдвічі;
 • врожай яблук утричі;
 • черешні у 6-7 разів.

Вигода для замовника очевидна. Самохідна пасіка дозволяє легко реалізувати бізнес із запилення.

Сім'ї-медовики мають більшу медоносну силу

Сім'ї-гіганти.

Сучасне бджільництво активно застосовує нові технології для створення роїв із великою медоносною силою. Сім'ї медовики (ще називають сім'ї-гіганти) створюються штучно в обхід процесу роїння, що дозволяє не тільки зберегти, а й примножити медоносну силу вуликів. У природі є явище об'єднання роїв. У період бурхливого роїння та складних погодних умов для медоносу бджоли об'єднуються роями, допомагаючи один одному. При цьому вони показують високі показники медоносної сили та будову гнізд. Саме цей факт і був основою для створення сімей-медовиків (рої-гіганти).

Створюються сім'ї-медовики масою по 6-8 кг. бджіл. У практиці існували сім'ї-гіганти і по 17кг., але вони погано себе зарекомендували так як після 8-ми кг. кожна бджола несе менше нектару і виходить не раціональний перебір. Також слід зазначити, що сім'ї-медовики використовуються лише один сезон, а на зиму підлягають ліквідації. Створити гігантську родину медовиків можна кількома способами:

 1. Підключення других маток.
 2. Посилення безматковими пакетами.
 3. Посиленням літніх резервів сімей-помічників.
 4. Об'єднання сімей.
 5. Штучними роями відводками.

Можливості гігантських сімей-медовиків ще не всі досліджені і в цій галузі ведуться дослідницькі розробки. Усі зафіксовані рекордні медоносні збори було здійснено за допомогою бджолиних сімей-гігантів.

Противороїва технологія бджільництва

Сезон медоносу.

Процес розмноження бджіл називається роїнням. Незважаючи на те, що бджоли розмножуються сучасному бджільництву, це може завдати збитків. Пасічники намагаються уникати роїння в медоносний період, тому що бджоли після роїння втрачають більше половини медоносної сили. Для отримання високих урожаїв у сучасному бджільництві застосовується протироєва технологія протягом медоносного періоду. Для її реалізації слід виконати три кроки:


 1. Додати бджолам роботи та змусити відбудовувати нові гнізда.
 2. Регулярно збільшувати кількість нових рамок.
 3. Слідкувати щоб у вулику завжди була матка з відмінною несучістю.

Такий підхід надає бізнесу з виробництва меду суттєву стабільність. Природно, протироєвий метод бджільництва негативно відбивається на кількості розплодів нових сімей. Але сучасні методи бджільництва дозволяють паралельно займатися штучним розмноженням бджіл, не витрачаючи багато часу.

Людям потрібні бджоли та мед

Бджоли в природі людини.

Бджільництво це ремесло виробляє корисний продукт, який неможливо замінити або підробити. Інтерес до меду не згасає протягом усієї історії людства. Штучний мед немає і 1% корисних властивостей порівняно з натуральним медом. Також не варто забувати про значну частку прибутку з інших корисних продуктів пасіки. Розвиток цього виду бізнесу несе велику користь усьому світу. Адже за теорією Альберта Ейнштейна людство без бджіл не проіснує понад 4 роки. До того ж, зараз спостерігається масове зменшення кількості цих важливих для запилення 80% рослин на планеті Земля. Ніхто точно не знає причини, чому бджіл у світі стає дедалі менше. Хоча причин може бути кілька. Але факт є факт і ціни на мед динамічно зростатимуть.

ua ru