Обладнання та виробництво пінопласту для малого бізнесу

Пінопластом (спіненим полістиролом) на сьогоднішній день утеплено більшу частину квартир та будинків. Його використовують як пакувальний матеріал. Він стане ідеальним шумуізолятором. Як ефективний утеплювач завжди затребуваний на ринку будівельних матеріалів. В основі бізнес-ідеї лежить невелика ціна обладнання та високий попит на готовий продукт.

Пінопласт на 97% складається з повітря

Щоб оцінити інвестиційний інтерес до бізнесу з виробництва пінопласту, слід проаналізувати два показники:

 1. Різниця між собівартістю та ринковою ціною.
 2. Інтерес споживача до пінопласту на ринку будівельних матеріалів.
Спінений полістирол.

Природно, що у собівартість має бути включена вартість закупівлі необхідного обладнання та сировини. Недороге обладнання для виробництва пінопласту можна придбати від 4650 $ (мінімальна комплектація) і до 26 000 $ (лінія з виробництва з продуктивністю 100 куб метрів за зміну). Такі ціни залучають до обладнання для виробництва спіненого поліситролу малий бізнес. Але також важливо враховувати витрати на сировину.

В якості сировини використовують гранули полістиролу. Вони відрізняються між собою не лише ціною, а й хімічними показниками. Вітчизняний полістирол дешевший, а от іноземний якісніший, саме через це у нього збільшений рівень продуктивності (понад 10%). У середньому вартість таких гранул коливається від 2,3 $ за 1 кг.

Комплект обладнання та технологія виробництва пінопласту

Устаткування для виробництва пінопласту.

Виробничу лінію пінопласту укомплектують наступним обладнанням та витратними матеріалами:

 1. Сировина.
 2. Предспінювач.
 3. Бункер вилежування.
 4. Блок-форма.
 5. Готова продукція.
 6. Порізка пінопластових блоків.
 7. Пневмотранспорт.
 8. Ресівер пари.
 9. Компресор.
 10. Парогенератор.
 11. Дробарка відходів.

Основною складовою пінопласту є гранули полістиролу. На вигляд вони нагадують напівпрозорий скляний бісер, розміри якого коливається в межах від 0,02 см до 0,35 см в діаметрі. Залежно від виду полістиролу гранули підбираються відповідні. Наприклад, для отримання марки 50 знадобиться полістирол №1, найдрібніший полістирол, а для марки 15 використовують 4-ий номер полістиролу.

Покроковий опис виробництва пінопласту:

 1. Спінити. На цьому етапі в контейнер, із завантаженими в нього гранулами полістиролу, з парогенератора подають пару. При дії пари, яка надходить у контейнер під тиском, гранули полістиролу починають збільшуватися в обсязі. Приблизно за 4 хвилини вони збільшуються до 50 разів. При цьому процес повністю контрольований. Оператор контролює подачу пари, і при досягненні гранулами необхідного розміру відключає парогенератор. Після цього збільшений в обсязі полістирол (спінений) вивантажують з контейнера.
 2. Висушити. На цьому етапі спінений полістирол необхідно позбавити зайвої вологи. Для цього на сушильному апараті відбувається постійне струшування вологих гранул, причому знизу на сушильний апарат подається гаряче повітря. Цей процес триває приблизно 4 хвилини.
 3. Дати відлежаться. Тепер висушені гранули поміщають у наступний резервуар. У цьому резервуарі спінений та висушений полістирол буде перебувати у стані повного спокою від 4 до 12 годин. Час вилежування залежить від марки пінопласту, що виробляється.
 4. Формування. Підготовлена ​​сировина набуває свого товарного вигляду, в якому ми з вами бачимо пінопласт у торгових точках. Для цього всю спінену полістирольну масу поміщають у спеціальні форми блочного типу. У цих формах і випікають пінопластові блоки. Випікаються вони під впливом високої температури та тиску. Час спікання пінопластових плит триває від 6 до 12 хвилин.
 5. Витримка. Слід вилежати спечені блоки до повного дозрівання. Здавалося б, що все готове для того, щоб наші пінопластові плити вирушили у продаж. Але це не так. Після того, як блоки дістали з форм для спікання, їм необхідно ще деякий період часу відлежатися. Для цього спечені блоки сортуються та відправляються на склад, там вони мають пролежати від 2 до 4 тижнів. Це необхідно для того, щоб з пінопластових блоків випарувалася вся зайва волога.
 6. Нарізка. Тепер необхідно надати товарного вигляду. Для цього Вам знадобиться спеціальне обладнання. На такій установці (верстаті) пінопластові блоки, за допомогою струнного різання, поділяються на плити. Стандартна товщина плит 2,3,4,5 і 10 см. На такому обладнанні Ви зможете різати пінопластові блоки і на замовлення тієї товщини, яка необхідна замовнику.
 7. Переробка виробничих відходів. Перетворюємо виробництво пінопласту на безвідходне виробництво. Як згадувалося вище, виробництво пінопластових блоків безвідходне. Воно обґрунтовано тим, що обрізки, отримані на 6 етапі виробництва, підуть у повторну переробку. І додаються вони до виробничого процесу на 4 етапі. Обрізки при цьому не обов'язково дробити, а додавати їх потрібно в блок форму разом з підготовленими гранулами у співвідношенні 1 до 8. Структура такого пінопласту буде аналогічна однорідному, виготовленому з полістирольних гранул. Радимо вам не кришити залишки перед додаванням їх у форму, адже крихітний пінопласт у рази погіршує якість продукту.

Ось і є 7 основних етапів успішного виробництва пінопластових листів. Все це досить легко, враховуючи той факт, що ви придбаєте високоякісне обладнання. Адже від якості обладнання та сировини залежить якість матеріалу, що виготовляється. А від якості виготовленого матеріалу залежить Ваша клієнтська база та конкурентоспроможність.

Виробляти пінопласт – вигідно

Торгівля пінопластом.

Тепер пропонуємо розглянути малу схему бізнесу з виробництва пінопласту середньої потужності. І так беремо приклад лінію з продуктивністю в 50 м. куб./зміна. Така лінія обійдеться в середньому до 10 000 $. На 1 куб середньої щільності марки 25 потрібно 16кг сировини, тобто 16кг * 2,3 $ = 36,8 $ / 1куб. У середньому вартість одного кубічного метра якісного спіненого полістиролу для утеплення коливається в межах 43-48 $ (ціна опт та роздріб). Якщо все це врахувати, то прибуток з одного кубічного метра складе від 3$-8$. Також варто врахувати той факт, що виробництво пінопластових блоків є безвідходним. Навіть якщо врахувати, що виробничі витрати становитимуть близько 80% доходу, то за налагодженого ринку збуту виробництво окупає себе вже за лічені місяці після старту.

Якщо ж говорити про підвищену рентабельність даного бізнесу, то вона може становити до 100%. Такий високий показник є легко досяжним, адже співвідношення собівартості та торгової націнки роблять для цього все необхідне. Але в даному виді бізнесу краще наголошувати на стабільному ринку збуту та великих обсягах продажів, адже пінопласт швидко виробляється і швидко продається. Продаючи готову продукцію за оптовими цінами, вкладені інвестиції в обладнання окупаються значно швидше.

Щоб зрозуміти, чи вигідно виробляти пінопластові блоки, необхідно дооцінити той факт, що основна частина пінопласту, що виробляється, припадає на будівельну сферу. А це 85%. І лише 15% розподіляються між авіабудуванням, виробництвом упаковок, рятувальних жилетів та іншого. Отже, вирішивши зайнятися виробництвом, обміркуйте шляхи збуту готового продукту. Це може бути роздрібна торгівля, безпосередньо до споживача, та оптова, продаж продукції на оптові та роздрібні будівельні магазини, ринки тощо. За даними маркетингових досліджень, одна робоча точка здатна реалізувати від 30 куб. метрів. Тобто віддавати свій товар під реалізацію досить вигідно, адже у такому разі у Вашому бізнесі буде менше витрат на рекламу та логістику. Стабільний ринок збуту завжди є рентабельним.

Виробництво полістирольних гранул

Полістирольні гранули.

Виробляти полістирольні гранули можна двома методами, розробленими іноземними компаніями. Але і наша вітчизняна наука пропонує свій варіант виробництва гранул полістиролу, що спінюється. Саме використовуючи свій метод, наша держава випускає у збут пінопласт 2 марок ПСБ та ПСБ-С (цей самозагасаючий пінопласт).

Пінистий полістирол виходить при суспензійній полімеризації стиролу у воді з полівініловим спиртом та перекисом бензолу. Цей процес відбувається в автоклаві, розміри її можуть бути від 5 до 20 кубічних метрів. Автоклав для виготовлення полістирольного сировини має бути з паровою сорочкою та мішалкою. При процесі полімеризації стиролу в його мономері рівномірно розподіляється агент, що спінює. Температура кипіння, якого коливається в межах 28-45 градусів за Цельсієм. Усі компоненти в автоклав необхідно додати одночасно.

Після закриття автоклава, в нього вводять стислий азот, при цьому піднімають рівень тиску до 2-3 ат. Після цього в парову сорочку запускають пару. А все, що знаходиться в автоклаві, нагрівають приблизно до 70 градусів, при цьому рівень тиск піднімається до показника 6-7 атмосфер. При цьому автоклав постійно відбувається перемішування компонентів. В результаті такого процесу мономер стиролу розсіюється на дрібні краплі, які тверднуть і утворюють частки кругоподібної форми, в яких рівномірно розподілився спінюючий агент. Цей процес триває щонайменше 17 годин. І в цей час сам автоклав може досить нагріється, тому періодично його потрібно остуджувати. Після закінчення полімеризації автоклав охолоджують до 40 градусів, знижують тиск і дістають отримані гранули. Потім їх за допомогою центрифуги промивають і просушують. Але цього мало для остаточної просушування, тому просушують ще й штучно висушують. Після остаточного висихання полістирольні гранули поміщають у багатошарові паперові мішки. Зберігати такі гранули можна за температури не вище 25 градусів за Цельсієм до 2 місяців.

Ось саме так виглядає процес виготовлення полістирольної сировини. Але спочатку радимо Вам налагодити саму виробничу лінію, а потім уже задуматися і про власноручне виготовлення сировини для виробничих потреб.

Полістирол для домашнього бізнесу.

Виробництво пінопласту.

Бізнес-ідею навіть можна розглядати ракурси домашнього бізнесу. Звичайно, такий вид промислової діяльності вимагатиме деяких капіталовкладень. Адже власноруч зробити верстат для виготовлення пінопластових плит практично неможливо, та й на сировину підуть витрати. Ідеально такий вид домашнього бізнесу підійде для власників приватного сектору, оскільки потрібні виробничі площі.

Цех слід обладнати вентиляцією. При виробництві газонаповнених пластмас у повітря виділяється кілька шкідливих речовин. Тому приміщення для виготовлення спіненого полістиролу має добре провітрюватись і мати відмінну вентиляційну систему. Для цього підійде якісно обладнаний, великий та утеплений гараж.


ua ru