Плодючі сорти грецького горіха дають велику врожайність і прибуток

Вирощування плідних сортів Грецького (Волоського) горіха приносить стабільний дохід упродовж багатьох років. На самому початку організації діяльності Необхідно розумітися на горіхових сортах, всім бажаючим втілити в життя цю бізнес-ідею. Природні сорти грецького горіха плодоносять протягом трьохсот років (таке одне дерево може дати 500кг.), а штучні плодючі сорти - понад 50 років (такі дерева дають по 50кг.). Цей бізнес ви можете передати своїм дітям та онукам. Більшість горіхових сортів невибагливі багаторічники та стійкі до морозів. Існують навіть плодючі білоруські сорти волоського горіха, які чудово плодоносять у тих краях.

Волоський горіх як пасивний дохід

Плодючі волоські горіхи.

Цей вид бізнесу має резедуальний (пасивний) тип доходу. Один раз ви посадили дерева і потім тільки доглядаєте їх, а дохід отримуєте щороку. Тому успішність бізнесу буде, в першу чергу, визначатиметься врожайністю тих чи інших сортів, які ви оберете для ваших кліматичних умов. Плодитими сортами грецьких горіхів ви покращите ефективність бізнесу і значно раніше вийдете на рентабельність.

Відомо, що країна є лідером з виробництва грецьких горіхів – це США. Там середня врожайність становить 3,4 тонни з гектара. Відповідно, з такого врожаю виходить половина маси білих ядер. Хоча залежно від сортів можуть бути різні результати.

Попит на грецькі горіхи зростає з кожним роком. За збут одержаної продукції переживати не доводиться. Горіхові плоди мають цілющі властивості і активно використовуються в медицині та фармакології. Волоські горіхи за старих часів лікували багато хвороб, робили з них цілющі настоянки. Вчені вже давно визнали грецький горіх найкориснішим у світі. Крім того, споживання горіхів з кожним роком зростає особливо в європейській зоні. З цієї причини Польща нещодавно збільшила втричі площу під саджанці грецьких горіхів. Річна норма споживання грецького горіха в раціон людини за загальноприйнятими стандартами. щонайменше 3,6 кг. Ядра волоського горіха багаті на йод, що дуже добре впливає на ефективну роботу мозку. Також у них багато корисних мікроелементів, які стимулюють роботу головного мозку. Про це нагадує нам форма самих ядер. Всім відомо, що горіхи дуже добре впливають на потенцію і містять багато вітаміну Е. За часів голодомору завдяки грецьким горіхам вижили багато родин. Велика кількість білка, жирів, вітамінів і мікроелементів у грецьких горіхах вистачало для повноцінного людського раціону харчування в екстремальних умовах. Люди тоді додавали грецьких горіхів у мізерну їжу і так рятували багато людських життів.

Огляд плідних сортів грецьких горіхів

Огляд грецьких горіхів.

Існує багато різних, плідних сортів та видів волоських горіхів. Щороку селекціонери шукають нові властивості для горіхових плодів та дерев. Вдалі сорти вийшли привабливими для інвестування у горіховий бізнес. До особливо плідних горіхів відноситься сорт Ідеал. Його врожайність у двадцятирічному віці досягає 120 кг, з одного дерева. До того ж плоди стандартної форми. Середня маса ядер без особливостей 10,4 Грама і становить 50.1 % від маси плоду з тонкою шкаралупою, яка легко розколюється. Такі високі показники врожайності свідчать, що у ранні періоди плодоношення його врожаї будуть кращими проти іншими сортами. До того ж він починає плодоносити (при правильній формі крони та гарному догляді) вже віці 2 роки. У той час як інші сорти починають давати врожай не раніше 4 років.

Саджанці сорту Ідеал можна придбати вже у п'ятирічному віці, щоб отримувати високі врожаї якомога раніше. Плодовитий сорт Ідеал має чудові смакові показники. Його дерево вільно переносить порози до -35 градусів на зиму. З важливих особливостей слід відзначити високу стійкість до захворювань. Його дуже люблять використовувати селекціонери як подвійний матеріал для виведення нових сортів. Але у бізнесі не можна зберігати всі яйця в одному кошику. І до вашого саду можна додати ще кілька плідних сортів з іншими особливостями та термінами дозрівання. Так ваш бізнес буде ефективнішим і надійнішим.

Рекомендуємо додати плодючі саджанці сорту Велетень. Він має пізній термін дозрівання. Ця особливість дає Велетню хорошу регулярність урожайності за роками. Плодоносити починає досить пізно на 5-6 рік, але дерево швидко зростаюче і потужне. Завдяки великим плодам масою 30гр. сорт Велетень отримав свою назву та високу врожайність, яка часто сягає 30 центнерів/га. Товщина шкаралупи у своїй становить лише 1мм. У таблиці можна розглянути інші перспективні та плідні сорти грецьких горіхів для вирощування бізнесу.

Найменування плідного сорту Врожайність Рік вступу до плодоношення Висота дерева у 20-річному віці Крона Плоди горіхи
розмір маса ядра вихід ядра шкаралупа зміст
жирного масла білка
Булганак у п'ятирічному віці - 2,6 ц/га, у 20-річному віці - 36,1 ц/га на п'ятий-шостий 8-9 м округла, середньої густоти великі 12-13 р. 58% тонка 70% 22,7%
Бурлюк у 7-річному віці - 3,1 ц/га, а у 19-річному - 41 ц/га на шостий—сьомий 7-8 м заповнена, округло-поникла, скелетні гілки під кутом 45-50° великі 11-12 р. 52% тонка, міцна 65% 27,8%
Аркад у 7-річному віці - 2,7 ц/га, у 22-річному - 46 ц/га на сьомий 5-7 м широко-округла, середньої загущеності, скелетні гілки під гострим кутом середні 10 р. 52% міцна 69% 18,9%
Боспор у 8-річному віці врожайність - 4,5 ц/га, у 22-річному - 50 ц/га восьмий 11 м округлої форми, середньої загущеності скелетні гілки під гострим кутом середні 10 р. 52% тонка, міцна 70% 19,3%
Віровський у 7-річному віці - 3,6 ц/га, у 20-річному близько 32 ц/га сьомий 9-10 м округлої форми, скелетні гілки під кутом 50-60° середні 10 р. 60% тонка, міцна 63-64% 19,1%
Колесніковські у 8-річному віці - 3,2 ц/га, у 20-річному - 24 ц/га восьмий 7-8 м досить широко-округла середні 9,1 р. 64,6% тонка 68,9% 16,1%
Кримський Великий у 7-річному віці - 3,5 ц/га, у 20-річному - 28,9 ц/га сьомий 9-11 м компактна, скелетні гілки під кутом 60-50° великі 11,5-12 р. 63,5% тонка, міцна 65,1% 17,6%

Волоські горіхи повинні дарувати якісні плоди будь-яких сортів

Ядра волоського горіха.

Красивий сорт своїми плодами та врожаєм. Розмір ядра варіюється в якісних параметрах. Наприклад, визнано вважати що, що більше ядро, то вище його якість. Середньостатистичний розмір горіха становить близько 35 мм. У якісні параметри включають товщину шкаралупи, а також ступінь заповнення ядром самого горіха. Порожні або наполовину заповнені ядром – такі сорти слід вибраковувати. Майбутньому фахівцю з горіхів слід враховувати: наскільки легко серцевина витягується з горіха. Чим тонше шкаралупа теп більше цінують горіх. У чорних і сірих грецьких горіхів товста шкаралупа та ядро ​​складно витягується.

Каліфорнійськими селекціонерами було виведено горіхи з так званою «паперовою шкаралупою». Сорт отримав назву «Сайта Роса Софт Шел». Він також відноситься до плідних сортів. За рахунок тонкої шкаралупи «Сайта Роса Софт Шел» дає кращі врожаї чистого ядра, ніж усіма відомий французький сорт «Франкетт». Але фермери зіткнулися з іншою проблемою, «паперові» сорти горіхів легко та масово з'їдають птиці. Також слід зважати на колір самого ядра. Колір має бути світлим, без плям та корозій, та різноманітних грибків. Не слід відкидати смакові характеристики горіха. Він не повинен бути гірким або нудотним. Дуже цінуються горіхи із солодкуватим смаком.

Горіховим, плідним сортам необхідна технологічна підготовка ґрунту перед посадкою

Посадка горіхових саджанців.

За умови хорошого дренажу, для вирощування більшості плідних сортів грецького горіха підійде будь-який грунт. Якщо після дощу на ґрунті залишаються калюжі, значить у ньому велика кількість вмісту глини. Вода повільно вбирається в землю, але й так само повільно йде з неї. Таку землю можна суттєво змінити за допомогою добрив: компосту, гною, торфу. Шар для добрива треба збільшувати зі зростанням дерева.

Ваш плідний горіховий сад – багаторічний. Заздалегідь вибирайте та готуйте місце для нього. Загалом все схоже як на інші сади плідних дерев. Видаляйте бур'яни, орайте землю, прокультивуйте її, правильно удобрюйте. На дуже хорошому ґрунті схема висадки становить 5 Х 4 м. , 5 Х 5 м. (враховуйте форму та тип сорту та його крони). На бідних ґрунтах схему доведеться розширити до 7 Х 7 м. іноді навіть до 7 Х 8 м.

Ряди повинні бути направлені в правильному напрямку північ – південь. Це дасть найкращий кут денного освітлення та дерева отримають достатньо світла. У цьому напрямі робимо посадочні ями діаметром 40см. глибиною 80см. За 2 дні до посадки саджанці мають постояти у воді. А вам в цей час перед посадкою саджанців слід додати добрива прямо в посадкову яму. На 10-15кг перегною, 40-60гр діючої речовини фосфорних та 20-30г. калійних добрив Все це перемішуємо із землею та заливаємо водою на 40 літрів і дати вистояться два дні. Органічні добрива ідеально змінюють структуру ґрунту. Поліпшують вологозатримання на легких ґрунтах.

Вибираючи саджанці, враховуйте розмір кореня. Важливо, щоб коренева шийка (проміжок між кореневою системою та стовбуром дерева) була над рівнем землі. Під час посадки щільно засипайте пухкою землею посадкову яму. Зробіть лунку навколо стовбура дерева і рясно полийте водою 40 літрів. Для збереження вологи зверху покладіть скошену суху траву.

Вегетаріанським горіхам реклама не потрібна: огляд ситуації на ринку

Ринок волоських горіхів.

Грецький горіх вже багато років успішно займає лідируючі позиції на ринку найрентабельніших культур у сучасному садівництві. На сьогоднішній день дефіцит волоського горіха в Європі становить 100 000 тонн ядер плодів. Постійне зростання вже й так високої потреби гарантує високий попит на вирощену продукцію. За відносно невеликих інвестицій можна стабільно отримувати високі доходи протягом десятків років, які ще підтримуються безпроблемною реалізацією. Кожні 5 років прибуток збільшується в середньому на 45% (залежно від вибраних сортів та кліматичних умов), у міру зростання самих дерев та зростання їх плодоношення.

Молоде семирічне дерево волоського горіха дасть урожай приблизно 17 кг. (Залежно від плодючості сорту може досягати до 20кг.). На одному га можна посадити до 200 дерев. Так, середня врожайність з одного гектара складе 3,4 тонни. Закупівельна ціна нечищених грецьких горіхів сьогодні складає 1,5 долара за 1кг. У результаті вже перший рік можна вийти на рентабельність за допомогою отриманих доходів від вкладених коштів. Вони у нас склали 5000 $ на рік з одного гектара. Крім того, в середньому з кожним роком прибуток збільшуватиметься. Вже після п'ятирічки ми зможемо отримати до 7250 $ прибили. Наступна п'ятирічка принесе ще +45% урожайності та прибутковості. Посадіть маленький горіховий сад на 5 гектарах землі і він забезпечуватиме все ваше життя та життя ваших дітей та онуків.

З кожним роком все ефективніше та багатше зростає ваш бізнес. Він приносить багато користі: вам та вашій родині фінансову незалежність, природі кисень, людям корисний продукт та ліки. Горіхове листя та нирки застосовуються у фармакології. Кора з горіхового дерева використовується для виробництва натуральної фарби. Даний вид бізнесу не тільки комфортно приносить прибуток з перспективою постійного зростання, але й багато користі приносить людям та навколишньому середовищу, що робить його гуманним та затребуваним.

ua ru