Бізнес-послуги тепловізора для обстеження житлових кімнат

Прогрес не стоїть на місці! Сьогодні можна створити цілий бізнес із одного пристрою під назвою тепловізор. Це порівняно дорога інфрачервона камера, яка виконує найширший спектр послуг у сфері енергозберігаючих технологій. Фактично тепловізором можна повністю діагностувати стан здоров'я житлового будинку та виявити всі його існуючі та передбачати потенційні хвороби. Тепловізор сканує стіни, підлогу, дах будинку та (як на рентгентному обстеженні) відображає нутрощі та їх стан будинку. Цільове його завдання виявляти місця та причини втрати тепла та дефекти теплоізоляції.

Проста бізнес-ідея на затребуваних послугах ремонту та будівництва

Тепловізор обстежуємо житлові приміщення.

Проста ідея для реалізації бізнесу послуг тепловізійного обстеження втрати тепла в житлових, промислових будинках та для цілого ряду інших нестандартних завдань. Будь-який бізнес – це вирішення проблем за гроші. Наразі дуже актуальне питання щодо економії витрат енергоресурсів на опалення приміщень. У утеплення будівель вкладають чималі кошти і часто не досягають бажаного результату. Причина як завжди в деталях та дрібницях. Приховані дрібні на перший погляд незначні дефекти можуть значно знижувати ефективність виконаних задач теплоізоляції. Тому ще до початку утеплення слід провести тепловізійне обстеження, яке допоможе розрахувати необхідні витрати на утеплення. А після проведення утеплювальних робіт проконтролює результат і виявить усі недоліки монтажу утеплювачів, що створюють тепловтрати.

Ціни за послуги тепловізорного обстеження

Тепловізійне обстеження будинку.

Тепловізійним обстеженням виявляються інженерні помилки, дефекти матеріалів, шлюби після ремонту за допомогою спеціальних приладів тепловізорів. У тепловізійному обстеженні головне завдання перевірити та спрогнозувати стан житлового приміщення та виявити величезну кількість недоліків: у теплоізоляції, опалювальних системах, інженерних конструкціях, електропроводки, встановити причину високої вологості чи сухості повітря та інші додаткові завдання. Вартість хорошого тепловізора починається від 3000 $. Середня вартість послуг тепловізійного обстеження складає:

 • квартира – від 1$ за 1м.кв.;
 • заміський будинок – від 4$ за 1м.кв.

Клієнтів довго шукати не доводиться. Кожен власник житла бажає знати, де відбуваються теплові втрати та чи існують приховані недоліки у фортеці. Тепловізором як рентгеном сканується приміщення зсередини та зовні будівлі, після чого все видно як на долоні. Звичайно, є деякі нюанси, про які детально описано нижче. Тепловізор – це пристрій, який показує правду про стан здоров'я вашого будинку. А здорових будинків не буває, бувають тільки недосліджені. Також зверніть увагу на інші переваги даної бізнес ідеї та обладнання для її реалізації.

У тепловізійному обстеженні виявляються всі тепловтрати

Приховані дефекти виявлені тепловізором.

Тепловізійне обстеження дозволяє виявити місця теплових втрат, а також їхній ступінь інтенсивності. Це є основною функцією тепловізора. Але існує ще безліч супутніх корисних функцій. За допомогою тепловізорного обстеження можна:


 1. Проконтролювати роботу пароізоляції. Виявити місця виявлення конденсату на внутрішніх поверхнях приміщення. Розрахувати необхідну кількість та підібрати тип утеплювача.
 2. Виявити засмічення опалювальних систем.
 3. Сформувати планування раціонального розподілу обігрівальних вузлів опалювальних систем.
 4. Виявити місця протікання дахів та труб.
 5. Визначити наявність, розмір та родовище тріщин у стінах.
 6. Визначити неякісне встановлення віконних та дверних блоків.
 7. Проконтролювати герметичність віконних склопакетів.
 8. Знайти джерело причини підвищеної вологості або сухості клімату всередині будівлі.
 9. Простежити стан електропроводки для усунення слабких контактів, які можуть спричинити пожежу при нагріванні від навантажень.
 10. Знайти житла гризунів та інших небажаних співмешканців.

Як видно фактично тепловізійним обстеженням проводиться рентген житлових будинків чи промислових будівель. Тепловізійний контроль виявляє всі дефекти, що впливають на втрату тепла та порушення мікроклімату приміщення. Також він надає багато додаткових корисних функцій. При проведенні тепловізійного обстеження слід створити паспорт, у якому будуть зазначені всі температурні показники, дефекти, експертний висновок та рекомендації на конкретну дату. Після проведення ремонтних та утеплювальних робіт слід контрольно обстежити об'єкт та порівняти показники температур, проконтролювати якість усунення недоліків.

Тепловізор можна використовувати для контролю виконаного ремонту. Їм можна аналізувати нерухомість перед покупкою та таким чином знизити ціну. Допоможе уникнути операцій купівлі руїн після косметичного ремонту. Тепловізори не рідко застосовують не лише в галузі будівництва. Тепловізорним обстеженням контролюють стан електроустаткування, інженерних мереж. Варіантів застосування цього дива приладу – безліч.

Технології подібні до тепловізійного обстеження

Тераграфія інфрачервоною камерою.

Порівняно з подібними технологіями (ультразвуковими та рентгенологічними) теполовізійний метод є абсолютно безпечним для здоров'я людей та матеріалів конструкцій. Величезною перевагою серед аналогів є безконтактність та велика дистанційність. Інфрачервона камера допоможе діагностувати низку проблем. Енергетичні аудитори та ізоляційні підрядники використовують інфрачервоні камери для діагностики проблем житлових приміщень та промислових будівель. Не розкриваючи стіни, підлогу або стелі для огляду, один навчений фахівець може просто використовувати тепловізор, щоб знайти:

 • відплив повітря;
 • вторгнення вологи;
 • підвищені температурні витрати;
 • теплові мости.

Не кажучи вже про виявлення дефектів системи опалення як прихованої, так і зовнішньої. Тепловізор дізнаються під різними назвами, у тому числі: інфрачервона (ІЧ) камера, термографічний сканер та тепловізійний прилад. Зображення, створене шляхом такої ІЧ термокамерою, називається термограма. Навчений користувач пристрою називається спеціаліст з термографії.

Тепловізор сканує інтенсивність інфрачервоного випромінювання

Відображення втрати тепла на тепловізорі.

Хоча багато людей вважають, що інфрачервоні камери це міра температури поверхні. Це не зовсім так. Тепловізор вимірює інтенсивність інфрачервоного випромінювання (променистої енергії), яке випромінює поверхню. Тепловізором проводиться тепловізійне обстеження житлових та промислових об'єктів, зовні та в приміщенні для виявлення локалізації втрати тепла, причини утворення. Також можна визначити обсяг тепловтрат ділянок та будівлі в цілому. Отримати розрахунки для усунення дефектів довівши будівлю до теплоізоляційних норм. Провести додаткові аналізи:

 • вологості та сухості повітря;
 • наявність та ймовірність утворення конденсату;
 • ступінь та місця забруднення опалювальних систем;
 • запобігти займанню проводки в місцях слабких контактів, що нагріваються при навантаженнях, створених побутовими електроприладами.

Тепловізійне обстеження можна проводити: житлового будинку загалом чи окремої квартири. У квартирах можна знайти:

 • недоліки конструкції;
 • ступінь тепловтрат бетонних стін;
 • теплові щілини в стиках між панелями;
 • тепловтрати у примиканнях перекриттів будівлі;
 • порушення встановлення вікон, дверей та балконів.

Вартість послуг термографії квартир дещо нижча, ніж будинків приватних секторів. Проте потенційних клієнтів серед власників квартир буде більше.

Підготовка до тепловізійного обстеження

Початок тепловізійного обстеження.

Перш ніж приступити до тепловізійного обстеження, дочекайтеся відповідної погоди. Щоб провести термографічне обстеження житлових та промислових будівель, вам потрібна мінімальна дельта Т (різниця температур) мінімум 8 градусів C ° різниці між внутрішнім та зовнішнім середовищем клімату протягом кількох годин до початку огляду. Якщо погода не співпрацює з вами, доведеться відрегулювати термостат так, щоб система опалення або система охолодження зробила внутрішнє приміщення будинку незвичайно гарячим або холодним. Таким чином, тепловізійне обстеження можна проводити і взимку, і влітку. Щоб бути впевненим у адекватній дельта-Т, більшість інспекцій термографії заплановані на ранок.

Раніше ранок для інспекції термографії є ​​найкращими та з інших причин. Сонячне світло має тенденцію нагрівати зовнішні стіни та дахи, ускладнюючи при цьому аналіз. В ідеалі сонце не повинно світити на стіни та дах протягом не менше трьох годин до початку огляду. Всередині багато сонячного світла також є небажаним для ефективної роботи спеціаліста термографії. Дуже вітряна погода не підходить. В ідеалі швидкість вітру не повинна перевищувати 8 м/с. Про опади не може бути мови, а дах і стіни повинні бути сухими. Також слід враховувати відстань між будинками. Помешкання бажано максимально звільнити від меблів.

Налаштування тепловізора до початку обстеження будівлі

Налаштовуємо обладнання базовими налаштуваннями:

 1. Установка для верхньої та нижньої межі температури.
 2. Налаштування діапазону термозахоплення.
 3. Вибір рівня теплового захисту (іноді називають "інтенсивність" та "відмінність").
Налаштування функцій тепловізора.

Інші налаштування необхідно проводити відповідно до матеріалів стін та типу теплоізоляції. Тепловізор дозволяє зробити безліч додаткових налаштувань, які бажано все вивчити. Після якісного налаштування ІЧ-камерою легко виявити загальні теплові мости, такі як шпильки кріпильні утеплювача або поганий теплоізоляційний шар каркасних з'єднань сандвіч панелей. Добре налаштований тепловізор покаже всі порожнечі теплоізоляції. Після тепловізійного обстеження зовнішньої сторони будівлі, спеціаліст термографії зазвичай одразу переходить усередину приміщення. Тут виявляються до 90% всіх будівельних та оздоблювальних дефектів. Як і у випадку зовнішнього огляду, ідея полягає у скануванні дефектів поверхні.

Після початкової перевірки більшість термографістів провітрюють приміщення, щоб скинути внутрішній тиск. Вентиляційним протягом збільшується витрата повітря та його витоку з будівлі через тріщини у стінах, підлогах та стелях. Таким чином, повітря іншої температури накопичується в області тріщин, створюючи видиме пір'я в теплових зображеннях.

Звіт термографії реєструється в енергетичному паспорті

Паспорт узгоджений з тепловізійним обстеженням.

Тепловізор можна використовувати як корисний інструмент для точного визначення витоків за недостатнього нахилу даху. Такий огляд найкраще проводити увечері після сонячного дня. Дах повинен бути сухим. Коли сонце світить низький нахил даху, воно нагріває покрівлю і верхню частину шару ізоляції нижче. Як тільки сонце сідає, ізоляція починає остигати, проте, вологі ділянки охолоджуються набагато повільнішими темпами, ніж сухі. Ось чому діряві ділянки даху відображатимуться як теплі плями, якщо дивитися в нічний час. Після виконання всіх робіт слід скласти енергетичний паспорт, у якому має бути зазначено:

 • відхилення від норм теплоізоляції;
 • всі конструктивні особливості та дефекти (з докладним описом причини та місць локалізації);
 • розрахункова температура зовнішнього та внутрішнього простору, при якому проводилося тепловізійне обстеження;
 • енерговитрати всієї житлової площі за один опалювальний сезон;
 • рекомендації щодо усунення дефектів втрати тепла на основі отриманих теплограм;
 • дата проведення термографічного аналізу.

Все як у медичній карті пацієнта діагностичної амбулаторії.

Як працює тепловізор і скільки він коштує

Паспорт узгоджений з тепловізійним обстеженням.

Перші тепловозори придумали для військових ще у 70-х роках. Потім вони почали набирати популярності у будівництві. На початку тоді їхня вартість становила 25 000$. Але прогрес не стоїть на місці. Сьогодні можна придбати дуже функціональні моделі тепловізорів, починаючи від 3000$. Будь-яке тепло випромінює інфрачервоні хвилі. Повітря не затримує ІЧ-промені в діапазоні 7-14мкм. Чим вище температура, тим більш короткохвильове випромінювання, що допомагає дати повну картину інтенсивності тепла у різних місцях діапазону захоплення. Тому принципу працюють подібні прилади - пірометри (інфрачервоні термометри) і датчики руху. Оптика потрібна дзеркальна (з покриттям золотом, алюмінієм, міддю або молібденом), оскільки звичайне скло після 1-1.5мкм вже не прозоре. На дешевих моделях може бути оптика зі спеціального пластику, який прозоріший, ніж скло і здатний вловлювати ІЧ промені. Пізніше додатковим вкладенням коштів можна розширити арсенал обладнання підвищення кваліфікації виконання термографічних работ:

 1. Аеродвер – пристрій для контролю тиску в приміщенні. Застосовується для аналізу повітропроникності та повітрообміну приміщення.
 2. Сканер вологості – високочутливий прилад, який вимірює вологість будь-яких матеріалів на глибині 100мм.
 3. Термогігрометр – контрольно-вимірювальний прилад вологості повітря з паралельним розрахунком точки роси. Контролює температуру поверхні.

З таким арсеналом скорочується час та підвищується якість тепловізійного обстеження приміщень.

Огляд тепловізора UlirVision Ti160

Характеристики Тепловізору UlirVision Ti160

Тепловізор UlirVision Ti160 має матрицю 160 x 120 пікселів та вартість – 3080 $. Писати відео у вбудовану пам'ять дана модель не має змоги. Реалізувати це завдання можна за допомогою додаткових пристроїв. Для цього є спеціальні виходи (відео кабель у комплекті). Зате є можливість автоматичного збереження термограм у фото. Має досить широкий температурний діапазон: від -20°С до +350°С. Похибка: ± 2 °С або 2% від виміряного значення (дуже компромісна з огляду на ціну обладнання). Частота поновлення екрана: 50Гц. Гарна якість зображення. Яскравий 3,5'' TFT кольоровий дисплей. Звукова сигналізація, що спрацьовує в області сканування, вище, ніж встановлені межі температури. У комплекті обладнання: програмне забезпечення, кабель USB, 2 Li-Ion батареї, зарядний пристрій. Даного пристрою цілком достатньо для проведення стандартних термографічних робіт. Враховуючи вартість послуг (близько 4$ за 1м.кв), обладнання вже окупається з кількох перших замовлень. Безкоштовна порада для новачків. Найкращі термографісти ті, хто:

 • розуміє будівельні конструкції;
 • ознайомлений із будівельною інженерною наукою;
 • регулярно проводить термографічні обстеження, постійно підвищуючи свій досвід.

Майже кожен може вказати на ІЧ-камері, де знаходяться теплові втрати будівлі. Але якісний аналіз вимагає навченого та досвідченого експерта, щоб знайти докази джерела теплового мосту, утворення вологи тощо. Думайте, дійте, розвивайтеся.

ua ru