Розведення бельгійської блакитної корови на м'ясо як бізнес

Бельгійська блакитна корова була виведена генетичним шляхом для отримання дієтичного м'яса. Добове приріст ваги 1,5 кг м'яса, яке за своїми корисними властивостями можна сміливо порівнювати з м'ясом птиці. У ньому практично відсутній холестерин. Вихід м'яса також дуже близький до пташиного входу – до 70%. Порівняно із звичайною яловичиною – максимум 65%. До речі, приріст у бройлерів - 80 грамів на добу, але ціна яловичини вища більш ніж у 2 рази! Бельгійську блакитну корову можна чудово утримувати в корпусах корівника, їй не потрібні великі площі для вигулу. Але варто пам'ятати, що через велику масу часто набрякають ноги.

Бельгійська блакитна корова має свої недоліки. Дана порода корів неспроможна самостійно виробляти отелення. Щоразу вимагає кесарів розтин, а це означає, що не більше ніж 6-10 операцій за все життя тварини.

Короткі відомості про походження породи

Бик бодібілдер.

Бельгійська блакитна корова – м'ясна порода була виведена бельгійськими селекціонерами у першій половині ХХ століття. Сталося це після виявлення спеціальної ділянки ДНК, яка блокує вироблення міостанину (білок пригнічує ріст м'язової маси) в організмі.

Протягом кількох років проводився ретельний відбір особин, які мають найкращу м'ясистість. Після чого було отримано породу в її сучасному вигляді. При першому ознайомленні блакитна корова зовні дуже нагадує бодібілдера! Вже на 6 тижнів життя на теляті помітно проявляється, характерна породі подвійна мускулатура.

Бельгійська блакитна м'ясна порода корів

М'ясна порода.

Бельгійська блакитна найбільше поширена у Німеччині, Франції та країнах Бенілюксу. На території СНД зустрічається досить рідко.

Характерною особливістю цього виду корови є її неймовірно розвинена мускулатура, що вигідно виділяє її на тлі інших особин. Завдяки чудовій м'язовій масі, цей вид став дуже улюбленим серед фермерів, які вирощують корів для отримання м'яса.

Секрет у тому, що бельгійські корови мають особливий ген, який дозволяє м'язам рости без зупинки в будь-якому віці практично до самої смерті. У представників інших порід розвиток завжди зупиняється після досягнення певного віку чи розміру. Але тільки не бельгійська блакитна. Уявіть тільки, що теля показує щоденне збільшення у вазі на рівні 1кг!

Цей вид має на увазі можливість схрещування з молочними породами корів. Маса телят, що вийшла після спарювання, зазвичай на 10-20% вище, ніж у їхніх звичайних родичів. Та й показник молочності непоганий: від 2,5 тисяч літрів за 200 днів лактації.

Плюси та мінуси бельгійської блакитної корови

Подвійна мускулатура.

Нехай її округлі форми та розвинена задня частина нагадують порося, але при цьому блакитна корова відмінно пересувається завдяки сильно розвиненим ногам. Це трохи дивно, тому що з такою вагою це, здавалося б, робити дуже важко. Проте бельгійська блакитна корова – добрий «спортсмен».

Варіації кольору блакитної корови різноманітні:

  • білий;
  • блакитно-пегий;
  • чорний;
  • бурий.

Щодо антропометрії, то бики виростають до 1,5 метра у висоту при вазі 1100-1250 кг. Корови дещо стрункіші: зростання рідко перевищує 1м. 40см., які вага зазвичай становить близько 900 кг. Фахівці у сфері тваринництва особливо цінують цю породу за так звану подвійну мускулатуру, завдяки чому вихід м'яса з туші становить близько 70%.

Основні переваги м'яса бельгійської блакитної корови:

  1. Високі показники добового приросту маси (у дорослих бичків добовий приріст становить 1300г.-1900г.).
  2. Гарні смакові показники.
  3. Низький вміст жиру.
  4. Великий вихід м'яса з однієї туші, що дозволяє отримати фактично у кілька разів більший прибуток, ніж з корів інших м'ясних порід.

До негативних сторін бельгійської блакитної відносять такі фактори:

  1. Деякі ветеринари зазначають, що під час окоту досить складно обійтися без кесаревого розтину. Все тому, що через крупність плода та особливості будови органів малого тазу корові складно народити самостійно. З іншого боку, більш раціональним поясненням є той факт, що через дорожнечу та унікальність породи народження телят природним чином є дуже ризиковим, тому багато тваринників вважають за краще убезпечитися, вдавшись до штучного вилучення плода з матки. Деякі фермери обходять цю проблему шляхом схрещування бельгійською блакитною із звичайними коровами.
  2. Через свою надрозвинену мускулатуру у корів часто страждають передні ноги, на які припадає істотна частка навантажень. Саме тому ближче до старості блакитні бельгійські кори мають проблеми з кінцівками.

Увага! Важливою особливістю для вирощування мішкової маси є спеціальна технологія випоювання телят молоком. До двох місячного віку телят випоюють за спеціальною схемою, розрахованою на 350 літрів для всього періоду.

Де купити бельгійську блакитну корову

Для стейка.

Купити бельгійську породу у нас складно, тому що тут процес розведення бельгійської блакитної все ще перебуває на початковому етапі. Найпростіше, замовити теля з Європи. Це коштуватиме близько 2 000 доларів плюс витрати на транспортування.

Також популярним методом вирощування бельгійської блакитної корови є штучне запліднення наших буряків насіннєвим матеріалом, замовленим з Європи. Така послуга коштує 300-400 євро за 100 спермодозів. Посилання йде з Бельгії поштою, при цьому доставляється у спеціальному боксі, який підтримує всі необхідні умови, щоб насіння не втратило своїх властивостей.

Придбавши бельгійську блакитну, ви отримаєте не тільки екзотичного вихованця, який здивує всіх ваших знайомих, але й здійсните чудове фінансове вкладення. Кількість отриманого за роки утримання корови молока, а також вага м'яса після забою легко відіб'ють усі ваші витрати!

ua ru