Розведення індокачок їх утримання та догляд у домашніх умовах

За високу якість свого м'яса індоутки (мускусної качки) набули широкої популярності та затребуваності у всіх країнах Європи. Сьогодні розведенням індокачок займаються і в усьому світі, щоправда, не в таких промислових масштабах, як у європейських країнах.

Переваги індоутки перед іншими сільськогосподарськими птахами

Стадо мускусних качок.

Індокачка - це тихий і спокійний свійський птах з прекрасними показниками приросту м'яса. Не шумить, не потребує водойми, не потребує особливих умов для утримання. Має дуже смачне, корисне і в міру нежирне м'ясо.

Індоутку дуже просто розводити! Вона невибаглива у змісті і має найкращі показники виживання та виведення. Завдяки якісному оперенню не битися холодів великих морозів. Порода чудово пристосована для у закритих вольєрах та в умовах відкритих місцевостей. Важливо відзначити той факт, що це дуже дбайливі сільськогосподарські птахи до свого потомства.

Розведення мускусних качок - це ідеальний бізнес для новачка або для тих, хто нещодавно переїхав у заміське життя і не знає, з чого почати.

Вирощування індокачок на м'ясо

Тушка індоутки.

Головна перевага індокачок перед звичайними качками – це нежирне м'ясо з чудовими смаковими властивостями та хорошими показниками темпу приросту. Усього за 2 місяці індоутенок зростає до 2-2,4 кг. Далі тримати птаха недоцільно. 70-ти денні каченята починають линяти і худнути. Тоді утворюються пеньки (зачатки нового пір'я), які складно усувати з тушки.

Основні переваги мускусних качок у порівнянні з іншими домашніми птахами:

 1. Індучки найбільш життєздатні, порівняно з іншими сільськогосподарськими птахами. Цей вид свійської птиці характеризується високим показником виживання. За оптимальних умов утримання до моменту реалізації доживають 95% – 100%.
 2. Мускусні качки не вимагають особливих умов утримання. Для вирощування досить легкої модернізації найпростішого сараю чи іншого типу приміщення. Головні умови: теплота, вентиляція та відсутність протягів.
 3. Немає потреби у водоймі. На відміну від інших качок, індоутки можуть чудово утримуватися на невеликих садових ділянках, а для всіх необхідних потреб їм вистачає простого корита з водою.
 4. При появі незнайомих людей індовутки не починають кричати і не створюють постійного почуття дискомфорту.
 5. Птах невибагливий у їжі. Вона може легко поїдати різні види корму.
 6. їстівні яйця. Чим звичайна качка похвалитися не може. Кожна індоутка за рік знесе близько 100 великих яєць (70г кожне).

Варто зазначити, що індовутки можуть вищипувати один одному пір'я, що пояснюється фахівцями нестачею поживних речовин у раціоні харчування. Тоді слід додати до раціону зелень і вітамінні добавки.

Особливості розведення індокачок

Селезень і самка.

Купити індокачок для розведення можна за досить малу ціну: лише від 12$ за одну особину. Виростити молодняк до продажної ваги можна лише за кілька місяців.

На початковому етапі вигідно придбати молоду індоутку на рік виводка, яка вже за незначний час зможе принести перше потомство. Найкраще покупку здійснювати спочатку або середині осені, тому що саме в цей час молодняк перетворюється на качечок і молодих селезнів.

Домашню птицю в домашніх умовах часто утримують разом з іншими тваринами. Що ж до мускусних качок, то для них найкраще буде побудувати невеликий окремий пташник. Вони погано вживаються з іншими домашніми вихованцями і тому мало їдять.

Приміщення має зберігати тепло в зимовий час, а також бути досить прохолодним у літню спеку. Бажано, щоб двері та вікна пташника були звернені на південь, у бік вітрів, що постійно дмуть. Розмір пташника безпосередньо залежить від того, скільки індокаток можна розмістити на одному квадратному метрі. У переважній кількості випадків, можна розміщувати три качки і до восьми каченят.

Дорослі качки починають мчати вже у квітні, як тільки починає тепліти. Після того, як індоутка знесла двадцять яєць, починає гніздитися. Висиджує протягом одного місяця.

Щоб індовутки не літали, їм потрібно копіювати (обрізати) кінчик крильця по перший фаланг ще в добовому віці. Після чого обробити перекисом водню або марганцівкою. Якщо обрізати дорослим індоуткам крила, вони перестають мчати, поки крила не відростуть.

Виведення індокаток в інкубаторі в домашніх умовах

Новий інкубатор.

Зберігання та подальший відбір незапліднених інкубаційних яєць відбувається так само, як і у випадку з іншими свійськими птахами. Єдина відмінність - найтриваліший час інкубації яєць (32-35 днів).

Корисна порада! Хороша вивідність у яєць, що пролежали 15-18 днів. Зберігати яйця відкладені для кладки в інкубатор слід при температурі +15 градусів. Також можна поставити в приміщенні з яйцями миску з водою для вологості.

Яйця мускусної качки повинні бути закладені в гранично відрегульований та розігрітий інкубатор. Розігрів близько чотирьох годин. Час закладки яєць потрібно вибрати так, щоб виводок припадав на ранковий час.

Режим інкубації для мускусних качок:

Показник 1-7 днів 8-29 днів 30-34 дні
Вологий термометр 29-30° C 26-27° C 32° C
Сухий термометр 38° C 37° C 37° C
Число поворотів на добу 24 24 -
Вологість повітря 55%-60% 40%-45% 70%-75%

Варто зазначити, що у разі вертикального укладання яєць в інкубатор вміщується на двадцять відсотків більше, ніж при горизонтальній викладці. Хоча у горизонтальному розміщенні каченята виводяться набагато краще.

Раціон харчування індокачок

Качки їдять.

Мускусним качкам так само, як і всім іншим видам свійської птиці, необхідне повноцінне харчування. Зернові корми є базовим енергетичним джерелом у харчуванні свійської птиці. Слід використовувати такі корми:

 • Пшениця, ячмінь та інші злакові корми (особливо добре поїдають кукурудзу);
 • Овочі;
 • Зелень;
 • Відходи технічного виробництва (патока, дріжджі кормові, висівки та макуха).

При сезонній яйцекладці режим годування особин індоуток безпосередньо залежить від сезонності.

Приблизний раціон у розрахунку на одну добу (на одну індоутку):

Корма Літо Осінь Зима Весна
Ячмінь 30г 20г 20г 30г
Пшениця 30г 10г 30г 60г
Отруби (пшеничні) - 10г 15г 20г
Овес 20г 20г 20г 20г
Картопля - 60г 30г 40г
М'ясо-кісткове борошно - - 10г 15г
Буряк - 30г 20г -

Важливо використовувати всі вищезгадані корми з вологістю не більше 18%. Тим не менш, мускусні качки дуже люблять вологі мішанки з каші та зелені. Але не варто їх часто балувати таким делікатесом, тому що у нього короткий термін зберігання. А найбільше ці птахи люблять комах та черв'яків.

Важливо! Не можна давати індикам гарячу їжу або воду.

Чим годувати каченят індоутки в перші дні життя?

Мускусні каченята.

Добові каченята, виведені в інкубаторі, не вміють їсти і пити. Перші рефлекси харчування націлені все що рухається. Щоб нагодувати добових у домашніх умовах потрібно зварити (у круту) яйця дрібно подрібнити ножем та посипати їм на спинки.

На другий день можна приготувати першу напіврідку мішанку з молока та варених яєць з висівками.

З 4-го дня треба годувати мішанкою, в яку входить:

 • сир;
 • дрібно порізану цибулю;
 • шпинат;
 • трохи подрібненого зерна.

Після 4-х перших днів життя індоутят додаємо до раціону подрібнені варені м'ясні відходи. На 10-й день склад мішанки повинен містити варену картоплю.

Тільки каченята, що вилупилися, важать по 60-70г і міцно стоять на ногах. Маленькі пташенята з великим животом не придатні для розведення.

Збут та отримання прибутку

Спекотне.

Щоб можна було отримати відчутний прибуток, достатньо утримувати сто голів пернатих. Але починати краще з 30 птахів. При цьому анітрохи не варто забувати, що вміст індокачок вимагає наявності на кожні п'ять качечок одного селезня.

М'ясо індоутки відрізняється високими смаковими та дієтичними показниками. Враховуючи той факт, що все частіше віддають перевагу купівлі натуральних продуктів, проблем зі збутом не виникає. Для початку можна збувати м'ясо та яйця в магазинах та на ринках. Також можна налагодити контакти з ресторанами та торговельними мережами як у власному місті, так і по всій області.

Зараз нерідкі випадки, коли на підтримку свого бізнесу використовуються інтернет-магазини, які чудово підходять як вітрина товару, а також опис умов співпраці.

Бізнес із розведення свійської птиці варто розпланувати так, щоб щомісяця була готова нова партія птахів до забою на тушку. При правильному підході та точно розрахованому бізнес-плані, невелике домашнє господарство всього на 100 качок може приносити на місяць 250$ чистого прибутку.

ua ru