Розведення кроликів каліфорнійської породи в домашніх умовах

Вашій увазі пропонується бізнес з розведення кроликів. Концепція розведення кроликів цілком очевидна. Великий інтерес споживача до м'яса кролика викликає у виробника, який починає промислове розведення кроликів в основі організації бізнесу. Судіть самі. М'ясо кролика є найкориснішим м'ясом у світі. Доведено: жодне м'ясо на планеті не містить, скільки білка, скільки м'ясо кролика, жодне м'ясо не містить на стільки мало холестерину і жиру як у кролика. Смакові якості кролика на високому рівні у дегустаторів. Тому промислове розведення кроликів викликає особливий інтерес у сегмента споживача в області ресторації.

Промислове розведення кроликів вдома

Промислове розведення кроликів як бізнес.

Є факти користі кроликової дієти. Якщо два тижні вживати м'ясо кролика з овочами ви забудете про виразку. Недарма в китайській міфології кролик є супутником богині Чан-е, який на місяці товче в ступі еліксир безсмертя. Алергікам дієтологи рекомендують кролятину, її можна давати навіть дітям до року. У порівнянні м'ясо яловичини засвоюється у людині на 62 відсотки, м'ясо кролика на 90 відсотків. Печінка та нирки кролика рекомендуються при тяжких різних формах захворювань. Мова кролика найкорисніший і найсмачніший делікатес.

Промислове виробництво кролячого м'яса має обґрунтований інтерес виробників. З усіх сільськогосподарських тварин кролики мають найкращий показник приросту м'яса на витрати кормів. На 1 кг свинини чистого виходу потрібно 7 кг кормів, а кролика на 1 кг м'яса чистого виходу 3,5 кг кормів. Крольчатина дорожча і корисніша за свинину. Кроляче м'ясо завжди затребуване. Введіть запит «закуповуємо м'ясо кролика» і ви побачите купу пропозицій на продаж вашої продукції. При тому живою вагою або тушкою, без різниці, пропозицій досить багато. А реалізація продукції в будь-якому бізнесі є дуже важливою. Як кажуть японці: «Пол справи зробити, справа продати». Але, незважаючи на такий широкий інтерес до кроликового м'яса багатьох заповзятливих людей насторожує кролівництво як бізнес. Хоча вам може здатися дивно.

Так кролики мають властивість хворіти та дихнути, причому масово. Але в будь-якому бізнесі є ризики і важливо знайти шляхи, які допоможуть уникнути багатьох невдач, а при правильному підході можна ризики можна знизити до нуля. Такий факт є важливим з точки зору конкуренції. Зараз промислове розведення кроликів практично не має конкурентів і якщо вам вдасться обійти ризики ви отримуєте бізнес з невисоким рівнем витрат, з малим рівнем конкуренції та великим попитом, отже, чекають великі доходи. Просто станьте найкращим саме в цьому напрямку, і ви отримуєте більше, ніж очікуєте.

Успішне промислове розведення кроликів це дотримання простих правил технології

Дотримуйтесь простих правил у промисловому розведенні кроликів.

Коли Ви займаєтеся промисловим розведенням кроликів, Вам достатньо дотримуватись простих правил, щоб обійти всі ризиковані ситуації. Вся проблема в тому, що 90% заповзятливих людей неправильно вирощують кроликів. Ось кілька простих, зрозумілих і цілком очевидних правил, які допоможуть вам знизити ризики до нуля:


 1. Промислове розведення кроликів починається з вибору породи. Виберете правильну породу кролика. Багато хто припускається помилок, коли ігнорують це правило, а від породи розведення кроликів залежить 30% успіху. Кролики однієї породи мають кращий імунітет ніж кролики іншої породи. Нам, звичайно, потрібні м'ясні породи, але таких порід багато. Рекомендуємо починати розведення з породи каліфорнійський кролик. Ми нічого не маємо проти породи Велет, але новачкові краще починати з простого і вибирати технології розведення кроликів з тієї породи, у яких невеликі вушка. Не доведений факт, але є спостереження: кролики з маленькими вухами мають найкращий імунітет. Порода каліфорнійський кролик – це промислова порода і виводилася спеціально для вибою на м'ясо. Ця порода характерна наявністю тонкого, але дуже міцного кістяка. Така порода дає можливість отримати 60% чистого виходу м'яса, що на 10% більше, ніж у інших ясних порід кролика. Ще величезний плюс у розведенні цієї породи кроликів, цей каліфорнійський кролик віддає більшу перевагу зерну, ніж сіну та трави. Така перевага дає можливість швидко набирати вагу, не втрачати вагу в холодні зими, мати кращий показник виживання в порівнянні з іншими породами. Каліфорнійська кролиця за один раз наводить 8-10 кроленят, середній показник приплоду кроликів і цілком прийнятний.
 2. Правильне промислове розведення кроликів означає правильний режим харчування. У кролика їжа має бути постійно. Мало хто знає – у кроликів система циркуляції їжі відбувається не за рахунок м'язової системи стравоходу, а за рахунок надходження нової їжі. Тому безглуздо у промисловому розведенні годувати кролика 2-3 десь у день. Їжа застоюватиметься псуватися і отруюватиме кролика. Бідний кролик, якого годують 2-3 рази на день, починає гризти клітку, таким чином, він бореться за життя, намагаючись проштовхнути їжу в собі, щоб не отруїтися. Якщо ви бачите сильно погризену клітину цього явища є два пояснення або кролик не має достатньо їжі протягом дня або йому не вистачає клітковини.
 3. Починати промислове розведення кроликів потрібно з правильного раціону харчування. Дотримуйтесь правильного раціону кролика. Початківцям я не рекомендую балувати кроликів, давати йому капусту, моркву, соковиту траву. Як не парадоксально, але таким раціоном можна вбити кролика. Наприклад, кролики схильні до здуття живота і погано переносять, часто летально, а капуста запросто може здути кролика. Якщо ви новачок просто давайте кролику
 • А) Ячмінь.
 • Б) Сіно.
 • В) Воду.

Взимку можна додати до раціону макуху з метою підвищення жирності, але не перестарайтеся, щоб не втратити плодючість. Правильна кількість жменьки містять спеціальні комбікорми для кроликів. Може здатися дивним та абсурдним, але довіритися нашому досвіду це факт. Ще потрібно давати соковитий буряк і трішки моркви самкам у період вагітності та лактації, тільки в жодному випадку не червоний буряк і не листя буряка, а звичайний кормовий буряк. Ще можна використовувати комбікорми кроликів, які містять багато клітковини.

Розведення кроликів у домашніх умовах це прості технології

Промислове розведення кроликів у домашніх умовах.

У промисловому розведенні кролика всього лише три основні компоненти в раціоні харчування. Наскільки просто, що мозок відмовляється сприймати таку інформацію, і новачки починають експериментувати. Але спочатку я ж рекомендую, чи не відхилиться від простої промислової технології розведення кроликів. Кролик - тварина, яка потребує клітковини, тому сіно потрібно давати кролику постійно. До того ж кролик точить зуби, коли він їсть сіно. А зуби у кролика ростуть упродовж усього життя, і йому їх треба сточувати. Соковита трава може вбити кролика, вона може містити токсини. Навіть якщо трава не отруйна, вона могла рости біля отруйної трави, новачкові рекомендуємо відмовитися від трави і давати тільки сіно.

 1. Успішне промислове розведення кроликів означає стежити за водою. Вода у кролика має бути постійно. Кролик п'є багато води. Цього також мало хто практикує. Кролик, як і всі ми, очищає свій організм, коли п'є воду і через сечівник виходять усі токсини, які періодично накопичуються в будь-якому живому організмі.
 2. З цього випливає, що промислове розведення кроликів має бути облаштоване сечовідвідними системами. Усувайте сечу в оселі кролика. Конструюйте клітини так, щоб абсолютно вся сеча кролика видалялася автоматично з клітини. Ви можете придумати різні ґрати на підлогах і не погано б ще й вентиляції, але без протягу. Сеча кролика є найсильнішим добривом. З одного боку, добре. Ви маєте ще один бонус – високоефективне добриво на присадибну ділянку, а з іншого боку потрібно стежити, якщо сеча погано видалятиметься з клітин, де живуть кролики, то будуть втрати на промисловому виробництві. Горошки калу кролика не становлять йому жодної небезпеки. Вони навіть не мають запаху. Так кролів влаштувала природа, щоб кроля було складніше відстежити хижакові. Кролик іноді навіть може, є свої горошки в цьому немає нічого підозріло, просто перевірте, чи є в годівницях корм. Безкоштовна порада щодо усунення сечі: кролик любить випускати сечу в найнижчій точці підлоги.
 3. Промислове розведення кроликів завжди наголошує на плодючості. Робіть правильні маточники вагітним кроликам. Маточники повинні бити хоча б на 10см нижче за рівень підлоги. Для самки і кроленят такий маточник затишніше і спокійніше. У період вагітності самка має бути далеко від самця. Кролики мають природне абортування. Якщо самка кролиця в період вагітності відчуває небезпеку у них запускається природний процес внутрішньоутробне розсмоктування плодів, тобто самка само-абортується, тому спробуйте її не турбувати в період вагітності, тим більше що по кролицях важко помітити, вагітна вона чи ні, просто чекайте 1 місяць , а каліфорнійців чекають 40 днів, на 10 днів довше.
 4. Промислове розведення кролів має свої інновації. Використовуйте прийом подвійного спарювання кроликів. При заплідненні самок використовуйте двох самців. У кроликів від природи є функція змішування сперми, і самки не тільки можуть завагітніти від двох самців, а й підвищується ймовірність запліднення. Тільки використовуйте послідовність відразу 2-3 дні в одного самця, потім в іншого, а не двох відразу. Доведено, що при подвійному спаровуванні виходять сильніші кроленята.
 5. Промислове розведення кроликів має способи підвищення імунітету. Забирайте кроленят у кролиці у віці не раніше, ніж 2 місяці. У кролиць дуже корисне молоко для кроленят воно сильно відрізняється від коров'ячого за складом жиру, білків, антитіл. Воно навіть густіше за коров'яче. Чим більше кроленята вживатимуть молоко кролиці, тим більше вони будуть набирати весь і тим більший у них утвориться імунітет, і тоді коли вони стануть дорослими кроликами. Самка готова годувати кроленят аж до 6-ти місяців, але кроленят краще відсаджувати раніше. Вони вже в 4-місячному віці готові до спаровування. Та й рентабельність бізнесу буде вищою.

Як уникнути хвороби кроликів при промисловому розведенні

Хвороби кроликів у промисловому розведенні.

Кролик, як і будь-яка жива істота, має свої хвороби. Основні хвороби у кроликів дві:


 1. Міксоматоз. Вірусне захворювання, від якого у кролика з'являються пухлини і в результаті кролик гине. Штучний вірус, розроблений у Франції для боротьби з кроликами в Австралії в 1950-і роки. Кролики в Австралію були завезені англійцями, які любили полювати. Клімат Австралії виявився наскільки сприятливим для кроликів, що вони активно розплодилися та порушили баланс екосистеми. Міксоматоз переносять комарі та заражені кролики. (Комари до речі не переносять запаху дизеля, а й кроликам цей запах не сприятливий). Вірус міксоматоз у нас виявився, коли його тестували у Франції. Він наскільки ефективний, вийшов, що не очікували навіть самі розробники, у результаті тестування Франція та сусідня Німеччина на кілька років залишилися без кроликів. Пізніше вірус поширився по всій Європі далі.
 2. ВГБК вірусна геморагічна хвороба кроликів. У перші спалах цього вірусу помітили лише 1984 року у східному Китаї. Після цього вірус мігрував на південь Китаю, а в 1986 вірус був вже в Італії так і далі. Від ВГБК у кролика здуває живіт. (Можна спробувати дати кролику газовивідні препарати). Взимку кролики взагалі не хворіють. Будь-який вірус за температури повітря -1 гине. Сам кролик при температурі -25 може спокійно почуватися, і навіть робити приплоди кроленят, які спокійно доживають до весни. Спека кролику небезпечніша. У дикій природі кролики живуть у норах, де постійна прохолода. Вилікувати хворого кролика складно, а часто неможливо. Були випробувані різні запатентовані методи, безрезультатно. На багато ефективніше випустити кролика на огороджену трав'яну галявину. Кролик сам підбирає собі цілющу траву і в 90% випадків одужує. Але такий спосіб лікування дорогий. Потрібні великі витрати на огородження площі лужка.

Проти вірусів продаються вакцини. (Є навіть комплексні вакцини – розлучення фармацевтів, тому що кожну вакцину потрібно колоти в різні терміни віку кролика.) Але статистика смертності щеплених і не щеплених кроликів однакова. (Робіть висновки). Набагато ефективніше вдається посилити імунну систему кролика завдяки тривалому вигодовування кролячим молоком. Коли ви почали промислове розведення кроликів дотримуйтесь 8-го правила. Відсаджуйте кроленят від кролиці якомога пізніше, і вони володітимуть сильним імунітетом. Деякі технології розведення кроликів рекомендують відсаджувати в тримісячному віці, а кролиця здатна годувати кроленят більше чотирьох місяців. У такий спосіб можна досягти 100%-вої виживання кроликів. Інші хвороби кролів не вбивають. Наприклад, коньюктивіт може з'явитися у кроликів за сильних протягів.

Промислове розведення кроликів це проста бізнес-технологія

Бізнес ідеї в технології розведення кроликів.

Ось цих вісім простих правил буде достатньо, щоб уникнути загибелі кроликів і не боятися займатися кролівництвом як бізнесом. І навіть якщо ви не до кінця проконтролюєте ці правила і припуститеся, якісь помилки не біда. Бізнес із розведення кроликів ефективний у плані відродження. Не забувайте кролики – скороплідні тварини, самка кролика носить лише 1 місяць вагітності, чого не робить жодна сільськогосподарська тварина. І якщо ви втратили поголів'я помилково, то за короткий термін ви можете відродити до 300 голів менше ніж за рік. Погодьтеся така реабілітація притаманна не кожному бізнесу. А за попит продукції ви взагалі не переживаєте. У Вас завжди будуть споживачі кролячого м'яса.

В Інтернеті повно оголошень підприємств, які закуповують кроликів, як тушку, так і в живому вигляді. Ресторани завжди зацікавлені у постачанні кролячого м'яса. Ви подивіться різницю, ціну на страви з кролика і страви з іншого м'яса. При тому, що закупівельні ціни за 1 кілограм м'яса кролика не відрізняються у порівнянні з іншим м'ясом сільськогосподарських тварин. Інтерес до кроликів у ресторанів очевидний –. великий «зазор» доходів. Не забувайте про Ваших знайомих, які робитимуть постійні щомісячні замовлення. А конкуренція на ринку промислового виробництва кролячого м'яса дуже низька. Ось у принципі і вся ідея бізнесу, що виробляє завжди затребуваний продукт і не потребує профільних інвестицій. І пам'ятайте, якщо кролик за кожен місяць набирає вагу +1кг. значить, ви робите все вірно. Дійте!

ua ru