Розведення породистих кішок як прибутковий домашній бізнес

У бізнес-ідеї з розведення породистих кішок міститься кілька привабливих факторів для інвестування. Ціна однієї породистої кішки може перевищувати 10 000 $. Період вагітності у всіх сімейства котячих – 2 місяці. Коти мають сильний імунітет і високий відсоток виживання. Недарма в народі кажуть, що мають 9 життів.

Прибутковий розплідник домашніх котів

Розведення породистих кішок

Реалізувати цю бізнес-ідею можна прямо у себе на квартирі. Також тут не потрібно профільних інвестицій. Починати організацію котячого розплідника для домашнього бізнесу можна менше 500 $. Ця бізнес-ідея може бути як основним, і додатковим джерелом доходу. Але щоб вигідно вкладати гроші, проаналізувати всю концепцію бізнесу в деталях.

Найдорожчі породисті кішки

Найдорожчі породи кішок.

Перед розведенням слід визначитися, з якими породистими кішками краще працювати. Тепер, коли Ви вже знаєте інформацію про складові цінової політики, надаємо Вашій увазі «рейтинг» 10 найдорожчих кішок у світі:

 1. Саванна. Ця кішка є найдорожчою у світі. Цю породу кішок класифікують між собою на F1, F2, F3, F4, F5. Найдорожчі породисті кішки це F1 та F2. Вартість дорослих особин коливається в межах від $4000 до $22000.
 2. Алмазне око. Вона ж као-мані. Вартість цих кішок може досягати 2 тис. умовних одиниць.
 3. Бенгальська кішка. Цінова політика цих домашніх улюбленців починається від 1000$ і може сягати 4000$.
 4. Тойгер. Ціна такого домашнього тигра, залежно від його показників за стандартами ТІСА, також як і у бельгійців може досягати 4000$-5000$.
 5. Мейн-Кун. Він же американський єнотовий кіт. Ця порода має цінову категорію від 1000$ до 2500$.
 6. Давно Рекс. Ціна може бути 400$, а може і 1200$, все залежить від параметрів, що визначають вартість кошеня.
 7. Шотландська висловуха. Ціна на шотландських висловухих починається від позначки 200$ і досягає до 1500$.
 8. Британська кішка. Ціна цих красенів, аристократичних манер, коливається від 200$ до 1500$.
 9. Російська блакитна. Ця порода є однією з найвідоміших порід у всьому світі. Ціна цих миролюбних та грайливих домашніх вихованців від 300$ до 3000$.
 10. Менкс. Вирізняється ця порода серед інших відсутністю хвоста. Або має 2/3 від звичайного котячого хвостика. Ціна менксів від 500$ до 4000$.

Для початку набуття досвіду в розведенні породистих кішок варто придивитися на невибагливі та дуже прибуткові породи такі як:

 • Бенгальська;
 • Британська;
 • Мейн-Кну.

За ними легко доглядати, вони привабливі та чудово підходять для організації котячого розплідника.

Стратегія котячого бізнесу

Як і в будь-якому бізнесі, тут необхідно дотримуватись послідовності дій:

 1. Придбання кішки.
 2. Зміст та харчування.
 3. Відвідування ветеринара.
 4. Участь у виставках.
 5. Відкриття розплідника.
 6. В'язка.
 7. Виходжування кошенят.
 8. Продаж 3-місячних кошенят.
порода Мейн-Кун

Природно, що початок цього бізнесу полягає у придбанні кішки певної породи із правом на племінне розведення. Право на племінне розведення це не просто титул, а спеціальний сертифікат, ціна якого входитиме у вартість родоводу при покупці. Право на племінне розмноження ви отримуєте разом із родоводом кішки. Кішку для бізнесу необхідно придбати виключно у відомому розпліднику. Не рідко бізнес інтерес до породистих кішок змушує шукати самку виробник у великих і розвинених містах або навіть країнах. Отже, при покупці кішки-виробника іноді доводиться викласти кругленьку суму.

Невибагливі та прибуткові породи кішок

Британська кішка.

Для початку розведення породистих кішок ознайомимося з невибагливими та прибутковими породами.

Бенгальська кішка. Бенгальська кішка – це шматочок дикої природи в домашніх умовах. Саме цим приваблює покупців ця порода. Леопардове забарвлення, золотистих та шоколадних відтінків є відмінною рисою бенгальських котів. Догляд за цими тваринами не несе в собі практично жодних фізичних витрат. Цій породі досить лише зрідка підстригати кігтики, а шерсть тварини потребує мінімального догляду, і полягає в рідкісному розчісуванні. Кошенята цієї породи, як і дорослі особини, вимагатимуть багато уваги від свого власника. Вони дуже грайливі, активні та товариські. Бенгальські котики стають все популярнішими і в наших регіонах. Попит на кошенят зростає, а ось заводчиків цієї породи ще мало.

Британські коти. На сьогоднішній день британські коти найбільш популярні та бажані серед нашого населення. Вони мають густу коротку вовну, красиві круглі очі. Багатьом дітям та людям вони нагадують плюшеві іграшки. Її димчасте, з блакитним відтінком забарвлення подарувало її ще одне прізвисько «Британська блакитна». Це спокійні, не «шкодливі» домашні улюбленці, справжні аристократи. Вони знаходять спільну мову з усіма членами сім'ї, де живуть, і сприймаю її як свій клан. У догляді вони не вибагливі, але один раз на тиждень їхня вовна необхідно обов'язково розчісувати. Британці мають великий попит у всіх верств населення, тому продати таких кошенят можна як з родоводу, так і без нього. Природно, що і цінова політика питання буде високою або низькою.

Мейн-Кун. Це одні з найбільших котів у світі. Відмінною рисою, крім їхніх вушок, є також звуки, які вони створюють. Їхнє нявкання більше нагадує курликання. Це спокійна порода котів. Вони лагідні, миролюбні та доброзичливі. У той же час вони досить самостійні і вимагатимуть свого особистого простору. Так як це довгошерсті коти, вони вимагатимуть особливої ​​уваги у догляді за вовною. Хоча, на відміну від персів, їхня вовна і не плутається так сильно, але все ж таки розчісувати мейн-куна необхідно 2-3 рази на тиждень.

При можливості краще починати займатися даним бізнесом відразу з трьох вище описаних порід. Якщо ж ще у вас недостатньо фінансових коштів, почніть із найдешевшої британської породи. Вони не дорогі, привабливі і мають гарний попит.

Догляд породистих кішок

Шотландська висловуха з кошеням.

Говорячи про породисті кішки, слід враховувати особливості їх утримання при розведенні. Вам потрібно придбати допоміжні інструменти:


 1. Лоток-горщик.
 2. Наповнювач для горщика.
 3. гребінець, щипці для кігтів, шампуні та інші гігієнічні пристрої для котів.
 4. Поїлка та годівниця (миски).
 5. Дряпа.
 6. Місце для відпочинку.
 7. Корм.

Після придбання кішки, Вам необхідно подбати про утримання та харчування. Якщо ви придбали кошеня до 3 місяців, Вам самостійно доведеться подбати про перову вакцинацію. Але, ветеринарний паспорт, Ви можете отримати і купуючи тварину. Розглянемо найважливіші питання щодо догляду за кошенятами.

Вакцинація. Прищепити вихованця за перший рік його життя потрібно 3 рази. Вакцинують кошенят від панлейкопенії, каліцівірозу, ринотрихієту, а деякі вакцини включають також хламідіоз. Все це включено до однієї вакцини. Перша вакцинація відбувається у віці 2-3 місяці. Потім після закінчення 21 дня, але не більше 28 днів, роблять повторну вакцинацію тією ж вакциною як і вперше. Останню вакцинацію проводять однорічному котику. Трьох компонентна вакцина для котів коштує від 7$.

Окрім щеплень, кошеня регулярно необхідно водити до ветеринару на огляд. Дотримуючись його вказівок і рекомендацій, Вам напевно вдасться виростити здорову кішку, що дає хороше потомство.

Живлення для котів. Харчування кішки слід приділити особливу увагу. Якщо Ваша кішка отримуватиме збалансовану їжу, то вона стане володаркою гарної сяючої вовни, міцних кісток і пазурів та блискучого погляду. У принципі, їхнє здоров'я безпосередньо пов'язане з тим, чим вона харчується. Наприклад, недолік туарину в організмі дорослої кішки негативно позначається на її репродуктивній системі. У великих кількостях туарин міститься в рибних продуктах та у яловичому серці. Годувати кішку можна і готовими харчовими кормами, розробленими спеціально для домашніх улюбленців. Магазинні корми можуть бути вологими і сухими. Таке харчування повністю збалансоване, у ньому є все необхідне для здорового харчування котячого. Але все-таки деякі ветеринари не рекомендують годувати котів виключно лише готовою продукцією.

Самі собою коти, це хижаки. Раціон даного хижака переважно складається з тварин кормів, на волі це миші, пташки тощо. Якщо бути більш конкретними, то денний раціон Вашого вихованця повинен складатися на 70% з їжі тваринного походження (різні м'ясні продукти, виключення свинина) та на 30% з решти продуктів (сир, або сирне дитяче харчування, овочі, крупи тощо) .).

Мало хто знає, але коти в дикій природі їдять виключно свіжу їжу. Так, що слідкуйте, щоб порції були такими, щоб тварина її наїдала за один прийом їжі. Їжа має бути кімнатної температури, або на пару градусів тепліше. Вода для вихованця повинна бути чистою та відстояною. Воду міняйте 2-3 рази на день.

Гігієна тварини. Зрозуміло, що кожна порода має свої потреби у гігієні. До загальних вимог можна віднести:

 1. Догляд за вовною тварини (купання, розчісування тощо).
 2. Регулярне підрізання пазурів.
 3. Убезпечити вихованця від паразитів (глисти, блохи, кліщі тощо).
 4. Догляд за очима та вушками.

Родовід. Купуючи кошеня з родоводом у розпліднику, до нього будуть вказані три покоління котів по лінії мама та тата кошеня. При подальшому в'язанні, необхідно звертатися в розплідник, там все реєструється, і після приводу посліду, в цьому ж розпліднику, де відбулася в'язка, Вашої самочки та їх самця, Вашим кошеням видадуть метрики. Ви можете або самі на підставі цієї метрики робити родовід, або продавати їх лише з метрикою. Наявність метрики дасть можливість покупцеві самостійно придбати родовід, за потреби.

Виставки. Це невід'ємний пункт отримання дозволу на розведення потомства. Причому цей пункт є найбільш витратним у всьому змісті для розведення потомства. Ваша кішка перед першою в'язкою повинна взяти участь як мінімум у трьох виставках. На виставках ви заробляєте кішці титули та звання. Ці документи надають вам право на вступ до клубу. Вступивши до клубу, ви можете реєструвати свій розплідник та займатися розмноженням різних порід.

Шляхи реалізації кошенят

Милий британський кошеня.

Прочитавши всю інформацію, зрозумівши всі складнощі в колосальній роботі, яку робить кожен заводчик, Ви розумієте, чому породисте кошеня з родоводом коштує таких грошей. Породистих кошенят Ви зможете продавати на виставках, через інтернет, дощок оголошень та за допомогою інших засобів масової інформації.

Якщо у вас не буде родоводу та метрики на кошенят, ви зможете їх продавати за значно заниженою ціною, хоча і це приносить непоганий дохід. Але за відсутності документів Ви зможете продати їх лише для любителів домашніх тварин, які не зацікавлені в розвитку свого вихованця.

Підприємливий фелінолог гідно заробляє

Котячий розплідник.

Розведення домашніх кішок різних порід може приносити хороший заробіток. Спочатку, треба розуміти, що щоб стати хорошим фелінологом, потрібно мати гарний ентузіазм, середній стартовий капітал і мати вільний час. Фелінолог – це в одній особі ветеринар, селекціонер, фахівець із догляду та утримання домашніх кошенят. Просто людина з вулиці не зможе правильно виростити і підготувати ідеальну кішку-виробника для отримання подальшого потомства з ідеальним родоводом. Якщо Ви вирішили присвятити себе бізнесу з розведення кошенят, Вам необхідно спочатку прочитати деяку кількість корисної інформації.

На сьогоднішній день хороше породисте кошеня, з документами та чудовим родоводом може коштувати від 200$ (британська порода) до 2000$ (савану F1-F2). Вартість кошеня визначається наступними параметрами:

 1. Пол тварини.
 2. Забарвлення вовни.
 3. Право на племінне розведення (найголовніше при купівлі на потомство).
 4. Родовід.
 5. Ветеринарний паспорт.
 6. Умови утримання та годування.
 7. Вік.

При виборі будь-якої породи, навіть за наявності всіх необхідних документів, що підтверджують її походження та класифікацію, Ви можете і повинні вимагати надати Вам право побачити одного з батьків кошеня.

ua ru