Розведення та утримання фазанів у домашніх умовах

Всі переваги та нюанси вмісту фазанів у домашніх умовах, а також розглянемо всі характерні особливості, які притаманні вирощуванню цього виду. Як відомо, традиція виведення та змісту фазанів зародилася ще у Стародавній Греції. Їхнє ніжне м'ясо користувалося особливим попитом під час рясних бенкетів, а полювання на цих гарних пернатих не могло залишити байдужим жодного знатного вельможу. Назву птах отримав від назви грецької річки «Фазаїс».

Інструкція як вирощувати пташенят фазана в інкубаторі вдома

Самець і самка фазана.

Попит після століття нітрохи не згас. Навпаки, сьогодні домашнє розведення фазанів набуло дещо іншу значущість: їх, як і раніше, містять для подальшого відстрілу під час полювання, але багато хто також відкрив для себе принади бізнесу з продажу фазаного м'яса, яке приносить солідний дохід у будь-яку пору року. З чого слід розпочати свою справу? Як вирощувати та доглядати за фазанами?

50% успіху вирощування фазанів у домашніх умовах залежить від спочатку правильно обраної породи для початківців. Не варто начитати з мисливських порід, турецьких та румунських фазанів, як показано вище на картинці. Незважаючи на їх низьку вартість, вони дуже вимогливі у відході в неволі. Як не парадоксально краще починати з найкрасивіших порід фазанів сімейства комірцевих:

 1. Алмазний Фазан – визнаний одним з найкрасивіших птахів у світі.
 2. Діамантовий
 3. Золоті фазани або як їх ще називають - червоні сімейства комірцевих.
 4. Золотий
 5. Лимонні - найневибагливіша порода в утриманні.
 6. Лімонний
 7. Сріблясті фазани – вважаються найспокійнішою породою цих птахів.
 8. Сріблястий

Покрокова інструкція з вирощування інкубаторних пташенят фазанят

Графік інкубації

Докладний опис графіка інкубації крок за кроком:

 1. У перші 3 дні потрібно добре прогріти яйце при температурі в інкубаторі 38,2-38,3 oC. При вологості 75-80%. До того ж, перші 2 дні фазання яйця не перевертати.
 2. Далі в 10-денний період йде формування внутрішніх органів пташенят при температурі інкубатора 38,0-38,1. Вологість знизити до 55%-65%. У цей період слід повертати яйця 3-5 разів у добу аж до вилупи пташенят фазана. Провітрювання здійснюється під час перевороту яєць.
 3. У природному середньому після 14-го дня фазанка встає з гнізда щоб поїсти 1-2 рази на день. Тому в інкубаторі в цей період поступово знижується температура до 377-378. І зберігаємо цей температурний режим аж до наклеву (20-22 день). Вологість не змінюється: 55%-65%.
 4. У період наклеву температуру слід зменшити до 37,5-37,6. У цей період підвищується вологість до 75%-80%.

Розведення фазанів у домашніх умовах для початківців

Фазана ферма.

Вибір пташенят. Слід віддати перевагу купівлі молодняку ​​у досвідчених заводчиків. Це дозволить уникнути небажаних проблем у майбутньому (невідповідність вирослих фазанів породі, що спочатку придбавається, проблеми в розвитку птахів тощо). Звичайно, пташенята повинні бути енергійними, при цьому не мати ніяких зовнішніх дефектів. Будьте уважні при їх виборі, адже це є основою вашого майбутнього бізнесу! Деякі вважають за краще спочатку йти методом інкубації, купуючи яйця фазанів. Але це дуже клопітно і не завжди дає очікувані результати. При найменших відхиленнях у процесі ви можете просто не отримати потомство, і все доведеться починати спочатку, витрачаючи час і кошти.

Місце для утримання. Переважно фазани живуть у вольєрах, де для них слід створити всі необхідні умови. Вони мають бути наближені до природних. Місця має бути багато (на кожну особину, як мінімум, по два квадратні метри). Обов'язково подбайте про затишні будиночки для відпочинку, висиджування яєць, а також якісний навіс. Уся територія має бути обгороджена спеціальною сіткою. Вкрай бажано в одній із частин загородки висадити кілька кущів, щоб пташки відчували себе комфортно та безпечно. Взимку подбайте про хороше підсвічування: чим коротший світловий день, тим це гірше для зростання та розвитку ваших пернатих. Вольєр потрібно постійно тримати в чистоті, очищаючи його від посліду та пір'я. Прибирання проводиться раз на 1-2 дні.

Кормежка. Важливо дотримуватися режиму харчування, по можливості даючи корм щодня в точні години. Фазани – досить розумні птахи, тому вони добре пам'ятають, коли має настати обід чи вечеря. Що цікаво, вони досить швидко звикають до господаря та здатні розрізняти, хто саме їх годує, тому вони привітно реагують на появу у вольєрі «своїх». Не забувайте про підживлення вітамінами та мінералами. Це дуже важливо для особин, що ростуть. Купуйте тільки якісні корми та добавки. Фазани мають відмінний апетит, так що віддайте перевагу кормам з високим вмістом протеїну та калорій. Переважно їх годують кукурудзою, пшеницею, ячменем, різнотрав'ям, а також додають до раціону свіжі овочі. Цікаво, але найкращим подарунком для ваших пташок стане жменя колорадських жуків, яких вони шалено люблять їсти!

Інші нюанси. Багатьох непокоїть питання зимівлі фазанів. Завдяки своєму густому оперенню та достатньому шару підшкірного жиру, пташки дуже добре переносять навіть великі морози. Головне – збільшіть у зимовий період інтенсивність годування. Взимку у них підвищений апетит і вони краще набирають вагу!

Примітка. Самка дуже часто забуває, де відклала свої яйця, тому не лінуйтеся періодично оглядати вольєр на наявність нових кладок. Якщо вони виявлені, перенесіть яйця у спеціально відведене для цього місце, де пташка зможе надати їм належний догляд. У період гніздування захистіть ваших фазанів від найменшого стресу: не турбуйте їх без потреби, не робіть різких рухів, не пускайте у вольєр сторонніх, позбавтеся джерел шуму. Краще обзаведіться інкубатором, у якому яйця фазанів будуть знаходитися в стабільних умовах, що підтримуються, що дасть за підсумком хороший приплід.

Чому бізнес на фазанах – це дуже вигідна справа

Птенці фазанів.

Розведення фазанів у домашніх умовах як бізнес має кілька найважливіших економічних обґрунтувань. Насамперед слід звернути увагу, що це – фактично безвідходне виробництво. Все тому, що стабільно високий попит має абсолютно все:

 1. Живі птахи (придбавають як домашнього вихованця або для полювання, що дуже вигідно і популярно не тільки на території країн СНД).
 2. Дієтичні яйця.
 3. Прекрасне пір'я.
 4. Послід (він відмінно підходить для добрива ґрунту!).

Важливо! Варто наперед подбати про шляхи реалізації фазаного м'яса, досягнувши попередньої домовленості з майбутніми покупцями (зазвичай перевагу віддають супермаркетам, ресторанам та кафе, а також приватним особам).

Переваги м'яса фазана просто величезні:

 1. Дієтичність.
 2. Поживність.
 3. Високі смакові якості.
 4. Вона набагато краще підходить людям, схильним до алергії.
 5. І, нарешті, екзотичність!

Робимо розрахунки для бізнес-ідеї

Фазане гніздо.

Скільки коштує розпочати бізнес із продажу фазанів з нуля? Експерти оцінюють необхідні вкладення приблизно 300$. Ці гроші підуть на:

 • купівлю пташенят (4$ за штуку, відповідно, за десяток фазанів ви віддасте 40$), а інкубаційне яйце – 0,8$/шт.;
 • організацію їхнього місця проживання (200$);
 • годівлю та догляд (в середньому 15$/місяць);
 • купівлю невеликого інкубатора (45$).

Слід врахувати, що самки коштують дорожче за самців, а восени покупка пташенят обійдеться вам дешевше, ніж навесні.

Ринок збуту м'яса фазана є вільним для конкуренції. Вартість одного живого птаха складає близько 10 $, тоді як м'ясо оцінюється на рівні 8 $ - 9 $. / кг. Цікаво, що на постріл для полювання птаха продають по 20 $ за голову. Розведення фазанів для полювання як розважальний бізнес швидко приваблює нових клієнтів. Яйця коштують близько 4$ за десяток. Враховуючи, що одна самка здатна за рік приносити близько 30 яєць, на виході це обіцяє прибуток.

Рентабельність бізнесу з розведення фазанів для м'яса та полювання становить близько 50%-55%. Прекрасне вкладення коштів у виробництво здорового та екзотичного харчування!

ua ru