Розведення земляних черв'яків у домашніх умовах як бізнес

Бізнес-ідея з розведення черв'яків характеризується високим рівнем рентабельності та низькими капітальними витратами. Крім того, займатися цим можна навіть у себе вдома або в квартирі (виділивши всього одну кімнату). Потенціал успішності реалізації бізнес-ідеї обумовлений: великою швидкістю розмноження та зростання черв'яків. А також великим попитом та затребуваністю у різних сферах, від рибних господарств до агропромислового сектору.

Черви у сучасних агротехнологіях з вирощування с/г культур

Цикл розмноження хробаків.

Крім того, що самі по собі черви є продуктом реалізації, вони можуть давати додатковий дохід як добрива та черв'ячний чай, які суттєво прискорюють розвиток рослин.

Особливо ця ідея буде цікавою як додатковий бізнес для садівників та городників, фермерів пташиних та рибних господарств. Дане виробництво чудово доповнить агробізнес корисним гумусом, а пташині та рибні господарства будуть забезпечуватись корисним прикормом за собівартістю.

Переваги бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями

Ферма хробаків.

Економічне обґрунтування розведення черв'яків у домашніх умовах зумовлене явними перевагами прибуткового бізнесу з мінімальними вкладеннями.

Переваги розведення земляних черв'яків:

  1. Простота використовуваного обладнання.
  2. Висока швидкість розмноження особин.
  3. Наявність високого рівня попиту, а також широкі можливості для відкриття нових точок збуту.
  4. Незначні потокові витрати на догляд та підгодовування.
  5. Безвідходність виробництва.

Усього за один рік, підприємець може отримати понад п'ятнадцять тисяч особин і до однієї тонни добрив (при розмірах розсадника 2 м2). Зробивши прості розрахунки, можна побачити, що чистий прибуток від реалізації 15 тисяч особин складе близько 700 $. Крім цього, доходність даного бізнесу може бути збільшена за рахунок реалізації зібраної тонни черв'ячного чаю та гумусу. У сьогоднішній економічній ситуації рентабельність розведення черв'яків для виробництва гумусу досягає 145%, що є чудовим показником за таких незначних початкових витрат.

Які черв'яки краще для розведення?

Черві на вибір.

Для розведення земляних черв'яків як бізнес можна використовувати будь-який їхній вигляд. Найбільш популярними та економічно вигідними є нижче подані види.

«Старий»

Надається ключовим конкурентом червоних Каліфорнійських черв'яків. «Старитель» відрізняється високими здібностями швидкої переробки біомаси на добрива. Характеризується високою активністю. Одна з переваг розведення даного виду – висока стійкість до температурних перепадів, здатна витримувати від +9 до +30 градусів.

Дощовий черв'як

Характеризується високим рівнем адаптації до навколишнього середовища, що робить його чудовим інструментом для отримання прибутку навіть за умов міської квартири. Єдиним недоліком цього виду черв'яка є його низька активність розмноження, яка, однак, може бути компенсована експериментальним шляхом.

Каліфорнійський (червоний) хробак

Для ефективного та прибуткового розведення червоних каліфорнійських черв'яків у домашніх умовах необхідний утримання (як мінімум) трьох сімей, кожна з яких становить тисячу особин. Цей вид характеризується примхливістю до їжі (необхідна спеціальна їжа). Гостро реагує на температуру: у приміщенні не повинно бути нижче +10. Відмінна перевага – якісний гумус.

Дендробена

Цей вид хробака був спеціально виведений фермерами як наживка при лові риби. Незважаючи на низький рівень швидкості розмноження та тривалості життя, дендробена досить великі та м'ясисті. Також кокони черв'яка здатні витримувати температуру до -18 градусів, після чого виводитися при позитивному температурному рівні. Відмінно підходить для покращення ґрунту і, як наслідок, може зацікавити фірми, які займаються сільськогосподарською діяльністю.

Гнойовий хробак

Переваги даного виду хробака полягають у відмітних характеристиках для вермикультивування. Раніше послужив основою виведення таких видів як Старатель і Червоний Каліфорнійський черв'як. На базі гнойового хробака можна вивести нову популяцію, що відрізняється більшою ненажерливістю, зростанням та швидкістю розмноження, залежно від потреб покупців.

Мучний хробак

Як і інші, цей вид не вимагає жодних спеціалізованих знань та значного капіталу для побудови прибуткового бізнес-процесу. Характеризується високою швидкістю розмноження та стійкістю до температурних перепадів.

Корисна порада! Варто відзначити, що природне місце існування одного виду черв'яків може бути згубним для інших видів. Наприклад, якщо дощовий черв'як і гнойовий житиме разом, то дощовий гине. Так як продукти життєдіяльності гною є токсичними для інших. Зміст усіх видів окремо перестрахує бізнес від збитків.

Умови для розведення земляних черв'яків

Середовище для черв'яка.

Догляд за хробаками складається з наступних пунктів:

  • розпушування ґрунту;
  • підтримка необхідного температурного інтервалу;
  • своєчасне харчування;
  • полив ґрунту.

Практично всі види черв'яків не висувають особливих умов годування. Температурний рівень, як зазначалося вище, не повинен опускати нижче за +9 градусів і підніматися вище за +30. Хробаки люблять вологу, але не варто перестаратися. Рівень вологості ґрунту не повинен перевищувати 85%.

Після того, як популяція зросла, «зайвих» особин слід перемістити в іншу ємність. В іншому випадку, черв'яки перестануть розмножуватися. Також після підвищення рівня компосту в ґрунті з хробаками, необхідно розпушувати. У переважній кількості випадків це не частіше двох разів на тиждень. Правильне та своєчасне розпушування ґрунту дозволяє забезпечити комах необхідним доступом до кисню, що сприятливо впливає на швидкість їхнього розмноження.

Шляхи реалізації готової продукції

Хробак для риболовлі.

Бізнес з розведення земляних черв'яків володіє широким спектром можливостей збуту. Наприклад, після досягнення достатньої кількості особин можна сміливо налагоджувати контакти з різними зоомагазинами, а також рибницькими фермами. Причому географія реалізації готової продукції не обмежується виключно власним містом проживання. За допомогою Інтернету можна знайти сайти зоомагазинів в інших містах. Останнім часом ефективним способом просування продукції, що реалізується, є інтернет-магазин.

Іншим не менш важливим методом є прямий збут на ринках містах. Одна упаковка черв'яків (тридцять особин) у середньому коштуватиме 1-1,5$.

Що ж стосується гумусу та черв'ячного чаю, то це незамінне добриво для багатьох садівників та дачників. Встановивши середньоринкову ціну, можна швидко напрацювати значну клієнтську базу роздрібних покупців. Більш детально можна ознайомитись у даному відео.

ua ru