Що можна надрукувати на 3D принтері для домашнього бізнесу

Сучасний побутовий та доступний за ціною 3D-принтер дозволяє друкувати якісні та ексклюзивні товари на продаж. Кожен власник 3D-принтера вартістю близько 3000 $ має можливість організувати домашнє дрібносерійне виробництво. 2-3 таких принтера плюс інтернет магазин для реалізації надрукованих виробів та прийому замовлень – прибутковий малий бізнес. Не потрібно профільних інвестицій, а лише сам пристрій, навички у 3D-моделюванні плюс ідеї підприємця для задоволення потреб покупців за допомогою 3D-принтера. Даний вид малого бізнесу легко перепрофілюється з одного виду торгівлі до іншого плюс відкрита можливість надання послуг 3D-друку.

Цікаві ідеї для 3D-друку

3D-принтер друкує 4D.

На 3D-принтері можна друкувати товари для різних сфер споживачів. 3D принтер просто створений для малого бізнесу. Він дав людям доступну нову можливість, гідно заробляти та займаючись своєю улюбленою справою. Які товари можна надрукувати на 3D-принтері, щоб запустити домашній бізнес? Побутовому 3D-принтеру привласнили ще скромні характеристики, але якщо детально проаналізувати їх можна побачити широкий спектр задоволення споживачів ексклюзивних товарів дрібносерійного виробництва. Від іграшок до надрукованого взуття.

Можна організувати свій інтернет магазин ексклюзивних товарів та в міру замовлень друкувати продукцію на продаж. У такий спосіб керувати торгівлею в магазині без залишків на складі. Також технологія об'ємного друку надасть багатьом людям можливість реалізувати свої інноваційні ідеї. Корисні винаходи тепер можна тестувати та відточувати у домашніх умовах без великих грошових витрат. Нижче проаналізуємо детальніше всі сфери застосування побутового 3D-принтера у малому чи домашньому бізнесі.

На 3D-принтері можна надрукувати широкий асортимент товарів

Іграшки надруковані на 3D-принтері.

Розглянемо все, що можна надрукувати на 3D-принтері для організації успішного бізнесу в домашніх умовах. Спочатку визначимо загальну характеристику виробленої продукції. Для цього звернемо увагу на промислові особливості пристрою для 3D ремесла:

Переваги домашнього виробництва організованого за допомогою 3D-принтера за 3000$:

 • висока точність;
 • друк з гарною роздільною здатністю;
 • низька ціна сировини;
 • підтримка обох видів пластику.

Недоліки:

 • мала продуктивність;
 • розміри виробів обмежені (в межах 30 см).

З огляду на дані особливості виробництва можна з упевненістю охарактеризувати основну категорію виробленої продукції. Це будуть ексклюзивні товари високої якості із пластмас дрібносерійного виробництва. Та й деякі інші вироби за рамками цієї категорії. На 3D-принтері можна надрукувати такі товари:

Ексклюзивні аксесуари:

Пластиковий чохол для смартфона.
 • чохли із сучасним дизайном для смартфонів та планшетів;
 • оригінальні брелоки для ключів (з емблемами, з тваринами, з елементами фен-шуй та ін.);
 • візитниці у фірмовому стилі;
 • сувенірні шкатулки.

Сувенірна продукція:

Архітектура із пластику.
 • мініатюри видатних архітектурних будівель;
 • статуетки скульптур та інженерних споруд;
 • міні-копії людей, створених за їхніми фотографіями;
 • біжутерія (красиві каблучки, браслети).

Кошти для модельєрів:

Взуття запечатане на 3d-принтері.

Ексклюзивні іграшки для дітей:

Іграшки та 3D-принтер.
 • герої мультфільмів та комп'ютерних ігор;
 • основи для флокування та оформлення іграшкових звірів;
 • деталі складних конструкцій та механізмів для складання в одну велику іграшку;
 • конструктори для моделювання.

Все для дому:

Оригінальний посуд із пластику.
 • ексклюзивний посуд з різними дизайнерськими формами;
 • елементи декору для оформлення інтер'єрів;
 • унікальна фурнітура для меблів;
 • оригінальні збірні дитячі меблі.

Копії зламаних або зношених деталей. Тут найрізноманітніші варіанти: пластмасові шестерні, втулки, ковпачки, ущільнювачі, кнопки, клямки та ін.

Дубль пластикової шестерні.

Учбові стенди. Наприклад: пристрій автомобіля, структури молекул, макет ДНК, пристрій людини і т.д. А також інструменти та засоби для лабораторних робіт.

Стенди принципів роботи в 3D.

Оформлення зовнішньої реклами (написи, 3D логотипи тощо).

Тримірний друк тексту.

Деякі майстри на 3D-принтері друкують деталі 3D-принтерів певних моделей. Таким чином, можна навіть замислитись про виробництво власних 3D-принтерів простих моделей. Це автоматично наштовхує на ідею не лише копіювати, а й масштабувати ці дивовижні роботизовані комп'ютерні пристрої.

Самовиробництво 3D-принтерів.

Торгівля тривимірними зображеннями для друку на 3D-принтерах

3D-моделювання та вироби.

3D-принтер – це революційний пристрій для домашнього бізнесу. Тепер реалізація добрих промислових ідей стала доступною малому бізнесу. Більше творчих людей зможуть самостійно реалізуватися та розвиватися, заробляючи собі на життя та займаючись улюбленою справою одночасно.

Слід врахувати прогнозоване зростання конкуренції. Але чесна конкуренція – це радше добре, ніж погано. Найближчим часом 3D-принтер стане побутовим пристроєм. Це означає, що минеться нова важлива зміна в сучасному світі. Зросте кількість споживачів 3D моделей, створених у програмах для тривимірного моделювання. Цей факт вплине першу можливість заробітку від популярності побутових тривимірних друкувальних пристроїв. Чи не принтером єдиним! Сьогодні вже існує кілька стоків із продажу тривимірних зображень (3D моделей). А через рік злетить попит, який підніме ціну за працю 3D дизайнерів та інженерів. Адже легко уявити, як люди вітають один одного електронною поштою або в соціальних мережах, але як подарунок надсилатимуть не електронні «прикольні» листівки, а файли готових 3D моделей. Іменинник зможе їх роздрукувати на своєму побутовому 3D-принтері та отримати свій корисний подарунок. Важливо відзначити, що один файл може продаватися величезна кількість разів.

До списку ідей на тему: "Що можна надрукувати на 3D-принтері?" слід додати пункт: "торгівля файлами для тривимірних принтерів". Завдяки 3D-принтеру можна заробляти ще до його наявності. Торгівля тривимірними зображеннями – це перший та резидуальний (пасивний) дохід від продажу файлів для тривимірного друку із пластику. Вчитися 3D дизайну потрібно розпочинати вже сьогодні, щоб завтра бути одним із перших серед продавців.

За допомогою 3D-принтерів створюють інноваційні винаходи

Інноваційні вироби.

Прекрасний приклад того, як можна надрукувати на 3D-принтері свою ідею і втілити її в життя, давши світові новий корисний винахід. Дуг Гонтерман та Джесіка Лайнбері за допомогою 3D-принтера втілили в життя свій інноваційний продукт. Вони винайшли ложечку, яка допомагає дітям швидше навчитися їсти самостійно, не забруднюючи себе і все навколо.

З безпечного пластику домашні винахідники надрукували два види своїх винаходів. Ложечка із наскрізним отвором із незвичайною формою – для густої каші. І ложка із спеціальними заглибленнями для рідкої їжі. Але щоб досягти найкращого результату, потрібно було пройти низку випробувань. І ті ложки, які вийшли із найкращим ефектом, суттєво відрізняються від тестових версій. Зробити винахідницьку роботу, неодноразове тестування, відточування виробів для досягнення найкращого результату дозволила технологія 3D-друку. А скільки ще ідей зберігається в думках малих та домашніх підприємців, якими люди ще багато разів захоплюватимуться.

Вибираємо 3D-принтер для малого бізнесу

Що потрібно знати під час вибору 3D-принтера для малого та домашнього бізнесу:

 1. Ціна. В Інтернеті можна знайти різні пропозиції. Але якщо купувати принтер для виготовлення унікальних та якісних виробів на продаж, то убік менше ніж 1000$ не варто й дивитися. Також слід зважати на ціну на витратні матеріали. Бабини з пластиковою ниткою знаходяться у ціновому діапазоні, від 35 $ до 55 $ за 1кг. (залежно від кольору та якості пластику). При покупці слід враховувати виробника пристрою, оскільки на сьогоднішній день ще дуже мало офіційних представників і можуть виникнути проблеми з постачанням запчастин.
 2. Підтримка видів пластику. Пластик для побутових 3D-принтерів виготовляють із нафтових продуктів – АБС-пластик або з відновлюваних ресурсів (з кукурудзи чи цукрової тростини) – ПЛА-пластик. З другого виробляють пластиковий посуд та пластмасові іграшки для маленьких дітей. АБС-пластик більш термостійкий та довговічний. Але при виборі 3D-принтера краще, коли є підтримка двох видів пластикових ниток.
 3. Діаметр друкуючого сопла. Максимальна роздільна здатність друку важлива для кожного виду принтера. Вже сьогодні у продажу існують побутові 3D-принтери, які можуть друкувати непомітною смугою для людського ока (50 мікрон). А готові вироби виходять гладкими. 250 мікронів це дешевий принтер. 100 мікрон цілком достатньо для домашнього виробництва. З іншого боку, менш якісний друк займає менше часу.
 4. Обмеження готового виробу. Дешеві 3D-принтери друкують деталі розміром до 12 кубічних сантиметрів. Принтер за 3000 $ здатний надрукувати деталі обсягом до 30 куб. та вагою до 5кг. Слід враховувати можливість виробів складатися або склеюватися з декількох деталей. Цей факт істотно впливає на можливість не обмежуватись максимальними розмірами надрукованих деталей тривимірним принтером.
 5. Багатокольоровий друк моделей. Робити об'ємну 3D-друк багатобарвної можуть лише найдорожчі моделі принтерів. Вони мають кілька друкуючих головок, які комбінуються в процесі роботи. Даний пункт не відіграє найважливішої ролі в домашньому виробництві, тому краще заощадити, а вироби можна підфарбувати вручну. Або виробляти один виріб кількома окремими деталями, змінюючи колір нитки для кожної з них.
Cubify 3D Printer.

Враховуючи вище описані поради для аналізу характеристик при виборі пристрою, можна брати за приклад співвідношення ціни та якості моделі Cubify 3D Printer.

3D-принтери прогресивно вдосконалюються під малий бізнес

Технологія 3D-друку активно набрала популярності і постійно розвивається, удосконалюється. Хоча зараз існує ряд недоліків у технології тривимірного друку (низька швидкість, обмеження у розмірах) при зростанні потреб та розширення бізнесу можна друкувати не одним 3D-принтером. До того ж, прогрес не стоїть на місці.

Компанія HP (Hewlett-Packard) заявила про випуск нової моделі 3D-принтера спеціально орієнтованого для малого бізнесу. Найважливішою конкурентною перевагою нового пристрою є:

 1. Висока швидкість тривимірного друку за рахунок інноваційного принципу роботи, який відрізнятиметься від звичної екструзії.
 2. Відносно не висока ціна – 15000$.

З огляду на таку ціну зрозуміло, що наміри компанії націлені на промисловий малий бізнес та надання послуг 3D-друку. Для побутових цілей важко буде знайти покупця. Об'ємний друк 3D моделей – це, безперечно, перспективний напрямок для малого бізнесу. Навчатися технології моделювання у 3D графіку варто розпочати вже зараз. Йде час для нових можливостей. На дорогих промислових 3D-принтерах сьогодні друкують два поверхові будинки за 24 години. Настане час, їх ціна стане доступною малому бізнесу.

ua ru