Швидке вирощування полуниці у мішках як бізнес-ідея для дачі

Вирощування полуниці в мішках – це нова бізнес-ідея, яка активно виправдовує високу рентабельність. Прогресивність цієї ідеї полягає в тому, що це вкрай економічний варіант. Кожен прагне до більш високих доходів, шукає різні бізнес ідеї та втілюючи їх у життя. Щоправда, безліч інновацій залишаються у низці невдалих експериментів. Великі витрати на реалізацію нового бізнесу не завжди виходити на рентабельність у найближчі 2-3 роки. Однак вирощування полуниці в мішках дозволяє цілий рік продавати полуницю незалежно від погодних умов та сезонності на цей продукт. За такого нового підходу до бізнесу сама ідея доступна для її реалізації кожному.

Полунична плантація по кишені будь-якому роздрібному інвестору

Високоврожайний спосіб вирощування полуниці

Бізнес на вирощуванні полуниці є дуже чутливим до сезонності, але завжди мав гідний рівень рентабельності за рахунок активного попиту. При втіленні бізнес-ідеї в життя завжди пам'ятайте просту істину: «Попит на полуницю буде завжди!». У період не сезону (січень, грудень) вартість полуниці у супермаркетах 8 доларів за 1 кг. Потім поступово знижується. У квітні ціна ягоди вже 4 долари за кілограм. У сезон найнижча ціна 2.5 USD/1Kg.

Технологія вирощування полунички на мішках

Вирощування полуниці в теплиці.

Зайнявшись вирощуванням полуниці в мішках, необхідно відразу створити всі умови для успішного втілення цієї ідеї в життя.

Перша умова – це підходяще приміщення, яке дасть полуниці достатньо сонця та тепла. Найважливішою умовою в бізнесі з вирощування полуниці в мішках стає підтримання температурного режиму та освітлення в приміщенні. Температура при вирощуванні цих солодких ягід у мішках має бути кімнатного режиму. Для цього підходить будь-яке нежитлове приміщення – підсобне приміщення, сарай, побутівка, гараж.

Друга умова – це мішки для вирощування полуниці. Це великі поліетиленові мішки, бажано із білої плівки (це потрібно для підтримки світлового режиму в приміщенні). При цьому товщина плівки – не більше 0,2 мм (по можливості). Діаметр та довжина теж повинні бути приблизно – 16 см/210 см.

Третя умова – це субстрат. Для його виготовлення необхідний перліт та торф. З одного боку мішок з таким субстратом запаюють. При цьому необов'язково виготовляти такі мішки з плівки самостійно, оскільки їх можна купити в будь-якій точці продажу (яка спеціалізується на городі, саду). Одна умова для придбання таких мішків: слід вибирати мішки невеликого діаметру. Це важливо для того, щоб на невеликій площі можна було помістити велику кількість мішків. Доведено, що на врожайності це не позначиться. А площу для вирощування можна збільшити таким чином у рази.

Правильна підготовка мішків дає полуниці ідеальні умови для зростання ягід

Підготовка мішків для полуниці.

Технологія посадки полуниці в мішки така: уздовж мішка роблять чотири вертикальні ряди і в шаховому порядку викопуються надрізи по 8 см; відстань повинна становити 23-25 ​​см. Вирощування суниці в мішках передбачає те, що мішки встановлюються прямо на землю (на підлогу). Якщо приміщення дозволяє, то мішки можна поставити в кілька ярусів (2-3 і більше). Зрозуміло, що для цього потрібні опори, які не впадуть від ваги (по 30 кг кожен мішок плюс вага від зволоження водою).

Для вирощування полуниці в мішках існує ще четверта умова – не більше 3 таких мішків на одному кв. м. Та сама пропорція діє кожному ярусі. Важливою умовою стає зрошення та організація магістрального поливу підведеного до мішок. Без достатнього та систематично організованого вологого підживлення не буде врожаїв, і саджанці просто загинуть. Можна самому побудувати зрошувальну систему. Наприклад, це може бути крапельне харчування. Рекомендують по три джерела (трубочки) живлення: верх, низ та середина. Водопровід такого роду розміщують для зручності прямо над мішками із полуницею. Кожен мішок повинен отримати не менше двох літрів водно-живильної рідини на добу.

Існують деякі секрети у такій методиці вирощування суниці. Наприклад: консервація розсади. Цей спосіб зберігання розсади дає 7-10 місяців життя полуничним саджанцям. Важливо знати, що така розсада дає стабільний урожай, зберігає всю генетику сорту та смакові якості плодів. За фінансовими показаннями можна розраховувати приблизно таку, що на 1 кв. м. підприємцю потрібно буде витратити 3-4 долари. За врожайними характеристиками гарантується, що з 1 кв. м можна буде зібрати від 16 до 48 кг полуниці. Зрозуміло, що максимальний заробіток ця бізнес-ідея дає саме не в сезон стиглості ягід, а восени, зимою та весною. Тому важливо враховувати переваги цієї технології не сезонність бізнесу. Вирощування суниці в мішках дає певну перспективу, будучи цілком автономним видом діяльності. Це не обов'язково цілодобова зайнятість.

Доходи від вирощеного полуничного врожаю

Урожайність суниці.

У цифрах вивести точну чисту прибуток досить складно. Вся проблема в сезонності та плаваючій вартості кілограма ягоди. Але спробуємо порахувати доходи з теплиці з площею одну сотку (10 X 10 метрів). Концепція цього бізнесу виглядає приблизно так:


  1. Урожайність полуниці при вирощуванні в мішках має становити 800 кг. з однієї сотки. Наприклад, в Ізраїльських теплицях з одного врожаю прибирають до 90т. з 1 Га.
  2. Кількість збору врожаю ягід за рік – 5 разів.
  3. Вартість за кілограм плаваюча – від 2,5 до 8 дол. за 1кг (залежно від сезону та регіону). То в середньому отримуємо 5.25 USD/1Kg.

Разом: 800кг. з одного врожаю полуниці множимо на 5 зборів на рік (смотр.п2.) = врожайність 4000кг. на рік із однієї тепличної сотки. Множимо його на середню ціну: 4000кг. Х 5.25 USD = 21000USD за рік. Тобто 21000USD / 12 місяців = 1750USD доходу (брудного прибутку) на місяць з теплиці в одну сотку. Далі щоб вирахувати прибуток (чистий прибуток) з доходу нам знадобиться показник собівартості. І тут виникають нюанси у розрахунках.

Чистий прибуток отримано від мішків із полуницею

Прибуток полуничного бізнесу.

У полуничному бізнесі, собівартість теж плаває тому що в різні періоди сезонності потрібні різні витрати на підтримку температури в теплиці, а це одні з головних витрат бізнесу. Приблизно в холодні періоди часу ціна собівартості може досягати від 1.5 до 2 доларів за кілограм. Знову ж таки залежить від регіону, в якому знаходиться теплиця.

Ну і закінчимо наші фінансові розрахунки: річний урожай множимо на найвищу ціну рентабельності (щоб вивести якомога реальнішу цифру) ((1.5+2)/12) = 1.75 USD /1Kg річна вартість собівартості. У результаті: 4000 кг. Х 1.75 USD = 7000USD річні витрати на вирощування чудо ягід та утримання теплиці 1-ої сотки. І того чистий прибуток: 21000USD - 7000USD = 14000USD/рік. Або 14000USD / 12 місяців = 1150USD на місяць з теплиці.

Звичайно, це досить ризиковані розрахунки. Точний прибуток може показати лише практика. Можна перед початком інвестування протестувати бізнес ідею на найменшій площі в результаті тесту ви все одно будете задоволені зайвою сотнею доларів або полуницею. За маленьких площ це беззбитковий бізнес.

Разом із полуницею виростіть мішок віри у продукт

Чим корисна полуниця?

віру в продукт вам допоможуть знайти знання про цілющі властивості полуниці. Це чудо ягода не тільки має божественний смак, а ще й береже нас від багатьох хвороб. Наприклад, мало хто знає, запущені форми екзем виліковуються полуницею. Ще важливе властивість полуниці це зниження цукру в крові, дивлячись на її насолоду. Пийте щоранку на голодний шлунок четверту частину склянки свіжого полуничного соку, і ви забудете про шлунково-кам'яні хвороби. Полуниця виводить зайву воду з організму, має сечогінні властивості, корисна тим, у кого проблеми з печінкою та нирками. Корисно їсти цю ягоду при хворобах серця та судин. І це ще далеко не всі корисні властивості чудо ягоди.

Загалом її вирощування є вельми привабливим ремеслом. У процесі зайнятості виникатимуть певні ризики, але ризик є завжди. Шукайте шляхи обходу. Наприклад, якщо ви не встигаєте реалізувати всю партію, можна зварити полуничне варення або джем. Такий підхід не тільки допоможе уникнути непередбачених витрат, а й розширить асортимент, що сприятливо позначається на збільшенні продажів. Крім того полуничне варення має протимікробну активність до збудників кишкових інфекцій та вірусів грипу. Має ще цілу низку інших корисних властивостей.

ua ru