Швидкомонтовані будинки з металокаркасу ЛСТК як бізнес

Мати власний будинок (нехай навіть невеликий) – мрія кожного. Сучасне будівництво крокує з прогресом. Для того щоб звести житловий об'єкт, сьогодні вже не потрібно багато часу. Наприклад, каркасні дачні будинки та заміські котеджі з ЛСТК можна швидко зводити в стислий термін, причому за досить скромний за мірками будівництва бюджет. Вигідна ця технологія не лише потенційним власникам подібних об'єктів, а й бізнесменам, які заробляють таким чином. Розглянемо основні аспекти каркасного будівництва.

Просте складання будинку з металокаркасу крок за кроком

Процес будівництва будинку з профілю ЛСТК ділиться на 2 види робіт:

 1. Високоточні роботи. Монтаж фундаменту з ідеальною геометрією та абсолютною горизонтальною площиною.
 2. Роботи з допустимими мінімальними відхиленнями. Складання та монтаж каркасу з допуском 2-3 мм.
 3. Монтаж комунікацій. Інсталяція електропроводки, встановлення труб водопостачання та каналізації, складання та підключення системи вентиляції.
 4. Утеплювальні роботи. Заповнення стін теплоізоляційними матеріалами та монтаж пароізоляційної плівки.
 5. Облицювальні роботи. Плиткові матеріали монтуються на рівні стіни каркасу.

Базові етапи будівництва будинків з ЛСТК на найпростішому прикладі

Модель каркасного будинку.

Спочатку збирається стінова панель. Вона не тяжка і не вимагає спецтехніки для її монтажу. Весь каркас складається з декількох стінових панелей з невеликою вагою, розрахованими для перенесення та монтажу не більше ніж на 1-у людину. При цьому міцність такої панелі витримує понад 5 тонн. Стінові панелі з отворами для вікон та дверей зверху посилюються додатковими лонжеронами.

Далі всі стінові панелі з'єднуються решетуванням з капелюшного профілю, що надає міцності каркасу і одночасно є підставою для фасаду. Кроквяна система також складається з декількох частин, які з'єднуються латами з капелюшного профілю.

Каркас будинку з ЛСТК збирається та монтується на гідроізоляцію. Потім утеплюється утеплювачами та обшивається пароізоляцією добре проклеєної на стиках з'єднання. Після утеплення робляться укоси на віконних та дверних отворах.

Далі збирається фасад із ізоплатових плит, які ідеально лягають на капелюшний профіль решетування каркасу будинку. У ізоплата гарна паропроникність йому не потрібний вентильований фасад. Тільки важливо залишати зазор (10-15 см) знизу між ізоплатовими плитами та основою будинку, щоб уникнути накопичення вологи капілярним шляхом.

Після обшивки каркасу будинку з ЛСТК ізоплатовими плитами одразу наноситься декоративна штукатурка зовні. Усередині будинку гіпсокартонні плити відразу ж прикручуються на пароізоляцію до каркасу будівлі. Важливо також залишити зазор (1-2 см) між підлогою та плитами гіпсокартону для запобігання підняттю капілярної вологи.

Покрівля монтується, утеплюється та облицьовується аналогічним чином.

Головна перевага зведення будинків з металу каркасного профілю ЛСТК полягає в тому, що коли правильно зібраний каркас як конструктор і зміцнений решетуванням з капелюшкового профілю отримуємо чітку геометрію. Всі стіни точно вертикальні, а всі кути по 90 градусів і в результаті всі подальші роботи виконуються просто без додаткових інструментів. Стіни просто обшиваються плитами та виходить ідеально рівна поверхня як усередині, так і зовні будинку. На таких стінах мінімальні шари штукатурки, а по всіх рівнях скрізь ідеальний та чіткий нуль. А встановлення вікон та дверей – це суцільне задоволення від гри. Вікна монтуються на самоклеючі ущільнювачі на укосах отворів. Фактично за 1 день можна зібрати будинок із ЛСТК із площею однокімнатної квартири 36 квадратів, при правильній підготовці всіх інструментів та матеріалів.

Каркасні будинки з ЛСТК: плюси та мінуси

Дах із профілю ЛСТК.

ЛСТК є металевими елементами, що мають збірний механізм (Легкі Сталеві Тонкостінні Конструкції).

Вартості будівництва будинків за технологією ЛСТК:

 1. Короткий час будівництва будинку з ЛСТК – це головна перевага технології для швидкобудівельних будівель.
 2. Невелика вага (наприклад, 1кв метр каркасу важить до 25кг).
 3. Економія трудовитрат та матеріалів.
 4. Гнучкість планування будівлі, зумовлена легкою заміною окремих елементів та їх переміщенням.
 5. Висока сейсмостійкість завдяки міцності та зв'язковості конструкцій.
 6. Варіативність зовнішньої обробки (добре поєднуються такі матеріали, як дерево, плити OSB тощо).
 7. Стійкість до атмосферних впливів, що забезпечує, крім довговічності будівель, можливість цілорічного будівництва (оцинкований металевий каркас має тривалі терміни експлуатації).
 8. Пожежностійкість та безпека матеріалів для здоров'я та життя людини.
 9. Зводити будівлі можна в будь-яку пору року (якщо не використовувати пінобетон як утеплювач).

Каркаси з ЛСТК мають такі недоліки:

 1. Висока вартість матеріалів. Але якісний товар може бути дешевим. Крім того, можна своїми руками виробляти профіль ЛСТК на саморобному прокатному верстаті.
 2. Можлива теплопровідність у мостах холоду. Ця проблема успішно вирішується застосуванням у будівництві сучасних теплоізоляційних матеріалів та технологій. Будинок утеплюється так, щоб не було контакту металу із зовнішнім середовищем. А у стінах каркасу використовується термопрофіль. Він має перфоровану основу, яка практично повністю унеможливлює втрати тепла.

Цікавий факт! Металеві конструкції залишили давній слід в історії. На початку XIIIV століття був зведений металевий купол при будівництві Паризького хлібного ринку, а через 78 років з'явилася знаменита конструкція з металу - Ейфелева вежа, що користується досі величезною популярністю.

Монтаж каркасних будинків з ЛСТК

Монтаж.

Будівництво кожного будинку починається із фундаменту. Який фундамент краще для будинку з ЛСТК? Процес будівництва каркасних будинків нескладний. Каркасне будівництво будинків за технологією ЛСТК дозволяє унеможливити монтаж повнозаглибленого фундаменту. Для швидкомонтованих каркасних конструкцій найкращим фундаментом є гвинтові палі. Їх можна швидко встановити та суттєво скоротити терміни виконання замовлення. Також гвинтові палі дозволяють налаштувати оптимізувати розподіл навантаження навіть після зведення будинку. Але у бюджетних проектах можна використати і стрічковий фундамент. Він трохи дешевший, але значно більше потребує часу для встановлення.

Після виконується складання каркаса. Потім утеплюється за допомогою мінеральних ват або інших видів утеплювачів. Наприклад, у бюджетних проектах чіпляється опалубка та заливається пінобетоном вся конструкція.

Сталевий "скелет" (є каркасом з перекриттів підлоги нижнього поверху, стін і кроквяних форм) формується з термопрофілів з різним перетином. У свою чергу, сталеві профільовані балки є несучими елементами внутрішніх перекриттів (проміжні опори при цьому не потрібні). Складання слід здійснювати за допомогою самонарізних гвинтів, що свердлять. Інженерні комунікації слід закладати безпосередньо всередині перекриттів та перегородок. У утворені несучими елементами каркаса осередки зазвичай закладається утеплювач із мінеральної вати. Забезпечити йому якісну вентиляцію важливо, тому із зовнішнього боку доцільно зробити фасад, що провітрюється. Це дозволить матеріалу не відволожуватися в зимовий час, як наслідок, служити довше. Обшивка будівлі може бути будь-якою на замовлення клієнта.

Слід зазначити, що використання металевих профілів може бути "рятуванням" тим, хто потребує реконструкції або надбудови мансарди. Несучі стіни торкнуться при цьому не будуть. При цьому термін будівництва зведеться до мінімуму.

Дохідність бізнесу

Готовий будиночок.

Вартість будинку з ЛСТК під ключ залежить від кількох факторів:

 • масштабу замовлення та типу об'єкта;
 • статуси компанії-виконавця;
 • регіону;
 • конкуренції на ринку.

Ціни за 1м2 каркасного будинку на вітчизняному ринку коливаються в межах 50-70 $. Хоча зустрічаються бюджетні чи акційні пропозиції по 40$ за м2. Вони переважно стосуються зведення невеликих дачних будиночків.

Цей вид бізнесу вважається не надто рентабельним – близько 20%. Адже видаткові матеріали з оцинкованого металу, який сам собою дорогий. Але з іншого боку, висока рентабельність – це ще не головний показник для залучення інвестицій. Краще 20% від тисячі, ніж 80% від сотні. У цьому бізнесі важливу роль відіграє висока вартість та потрібність продукту. Підприємство-виконавець заробляє, як правило, від 1/5 до чверті вартості замовлення. У середньому ця сума становить близько 25-30 тис. дол. Щодо термінів, то заміський котедж бригадою з 4-х будівельників збирається менше ніж за 2 тижні.

Досконавши освоївши технологію, підібравши компетентний персонал і використовуючи матеріали перевірених виробників, можна швидко будувати:

 • якісні дачні будиночки;
 • гаражі;
 • ангари;
 • побутівки;
 • альтанки та інші пристрої.

Згодом можна буде розширити бізнес та побудувати великий будинок ЛСТК для постійного проживання або зводити масштабніші житлові об'єкти.

Завантажити проекти будиночків з ЛСТК з кресленнями

ua ru