Схеми для виробництва та продажу теплиць з полікарбонату

Ринок сільгосппродукції швидко реагує на зміну попиту. Внаслідок цього нові тепличні господарства з'являються у всіх регіонах, розвиваючись стрімкими темпами. У цих умовах бізнес із виробництва теплиць має цікаві перспективи для розвитку.

Попит на натуральні та свіжі овочі та фрукти стимулює потребу в теплицях

Полікарбонатова теплиця.

Домашнє виробництво свіжих екологічно чистих овочів у теплицях набирає популярності з кожним днем. Цьому є своє економічне обґрунтування:

 • по-перше, продукти дорожчають з кожним днем;
 • по-друге, все більше людей дбають про своє здорове харчування.

Сьогодні споживач замислюється над тим, які продукти споживає, при цьому вони готові купувати якісні свіжі овочі. До того ж економічні реалії вносять певні корективи. Купувати вітчизняні продукти доцільніше, ніж привізні.

Цільова аудиторія такого бізнесу досить різноманітна:

 • дачники, які бажають вирощувати овочі як хобі, тобто для власних потреб;
 • невеликі фермерські господарства, вирощування овочів для яких – ще одна стаття заробітку;
 • великі тепличні комплекси, що займаються овочівництвом у промислових обсягах.

Залежно від розмірів та призначення, відрізнятиметься і конструкція теплиці, та її оснащення обладнанням. Якщо в першому випадку достатньо найпростішої конструкції, то для промисловості теплиця має оснащуватися професійно, адже від цього залежить успішність бізнесу та його конкурентна спроможність.

Крім того, конструкцію полікарбонатової теплиці можна успішно використовувати не за призначенням, що суттєво розширить коло споживачів. Про це детально описано наприкінці статті.

Виробництво теплиць з полікарбонату як бізнес

Під полікарбонатом.

Теплиці із стільникового полікарбонату сьогодні є фактично найбільш затребуваними на ринку. Це дешевизною вихідного матеріалу, і навіть його досить хорошими експлуатаційними якостями. Він не б'ється так легко, як скло, але в той же час здатний забезпечити максимальне проникнення сонячних променів. Крім того, полікарбонат відрізняється хорошими показниками теплозбереження.

Термін експлуатації полікарбонату становить 30-35 років, це чудовий показник, з яким не може конкурувати жоден альтернативний скломатеріал для виготовлення теплиць. Не кожен тип полікарбонату підходить для виготовлення теплиць. Типи поділяються за схемою структури:

Структури.

Тип 2R відразу не підходить, тому що він занадто слабкий. Типи 3RX і 6RX найміцніші, але їхня прозорість не може забезпечити достатню світлопроникність сонячного світла, яка дуже важлива для теплиць. Тому оптимальний варіант це 3R або трохи міцніше за 5R. Однакова товщина листа може суттєво відрізнятись за структурою. При виборі матеріалу обов'язково звертайте увагу на структуру!

Для початку бізнесу вам знадобиться невеликий набір обладнання.

Устаткування для виробництва теплиць своїми руками:

 1. Ручний трубозгинальний верстат PROMA ТР-04 0001. Він знадобиться для виготовлення каркаса, який роблять із сталевих труб. Вартість трубогиб для виробництва теплиць становить 250 $. При цьому вона може варіювати залежно від рівня її продуктивності та функціоналу.
 2. Відрізний маятниковий верстат. Він ріже сталеві труби та профіль. Вартість найпростішого пристрою починається від $300.
 3. Професійний електролобзик Metabo STEB 135 plus 270$ для різання полікарбонату в домашніх умовах. Дана модель лобзика має продуману систему відсмоктування тирси, яка в деякій мірі охолоджує лезо. Професійне різання полікарбонату виконується лазером, тільки потрібно мати навички, щоб користуватися цим дорогим інструментом. Лазер може залишати обвуглені плавлені краї у місці розрізу через високу температуру.
 4. Дрель.
 5. Шуруповерт.
 6. Гайкові ключі.
 7. Вимірювальні пристрої: рулетка, штангенциркуль, кутомір.

Разом вартість стартового комплекту обладнання становить 650 $. З таким обладнанням промислові масштаби ви, звичайно, навряд чи зможете освоїти, але виготовляти теплиці для приватних замовлень та невеликих фермерських господарств Вам під силу.

Процес виготовлення теплиці

Виготовлення теплиці підвладне будь-якому господареві, який має мінімальні навички роботи з інструментами. Складається воно з наступних етапів:

 • підготовка та планування конструкції;
 • складання каркаса основи;
 • кріплення листів полікарбонату;
 • установка теплиці на ділянці.

Спершу потрібно спланувати цілу конструкцію. Від її розмірів залежить структура та форма основи, як показано на схемі:

Основа.

Виготовлення каркасної основи – найвідповідальніший етап, адже від якості його виконання залежить термін служби всієї конструкції, її надійність та функціональність.

Для каркаса беруть труби, сталевий профіль різного перерізу чи арматуру. Металеву основу радіально згинають, надаючи їй потрібну форму, і закріплюють між собою сполучними хрестовинами та трійниками. Дивіться таку схему:

Схема кріплення.

Якщо основа складається з квадрата, а не труби, тоді хрестовини для кріплення мають такий тип:

Кріплення квадратів.

Далі до готової основи кріплять листи із стільникового полікарбонату. Їх скріплюють спеціальними кріпленнями, які можна зробити самому з оцинкованих залізних стрічок. Схема кріплення аркушів:

Кріплення листів полікарбонату.

Тепер залишилося залити фундамент та встановити готову конструкцію, хоча зустрічаються теплиці, встановлені без фундаменту. У готову теплицю вставляють вікна та двері. Тепер можна приступати до використання.

Середня собівартість такої теплиці за умови її самостійного виготовлення знаходиться на рівні 7$/м2 (без встановлення). Готова ж теплиця в мінімальній комплектації коштує на ринку близько 10$-12$ за 1м2 (без встановлення).

Створення парникового мікроклімату

Виготовити та встановити теплицю – це лише частина процесу. Цього достатньо для вирощування помідорів-огірків на дачі, але якщо ви хочете більшого, варто подбати про додаткове оснащення теплиць. Йдеться про встановлення обладнання для обігріву, провітрювання та освітлення. Тут вартість готової продукції та бізнесу загалом може значно підвищитись. Тобто цей бізнес можна суттєво масштабувати не лише кількістю, а й якістю виробленої продукції, створюючи найширшу лінійку асортименту. Теплицю можна укомплектувати різними пристроями для створення сприятливих умов вирощування великих врожаїв. Схематично можна відобразити так:

Максимальна комплектація.

Так само існує багато способів обігріву теплиць. Хтось обігріває газом чи електрикою. Більш просунуті господарства освоюють енергозберігаючі технології: опалення за допомогою рекуперації та використання власного тепла, використання теплових насосів і т.д. Такий спосіб дозволяє заощадити до половини бюджету на обігрів, при цьому дає можливість вирощувати овочі цілий рік. Деякі виробники пропонують найекономніший варіант підтримки оптимальної температури за рахунок особливості конструкції теплиці-термос, яка використовує тепло/холод землі та зберігає тепло екранами ІЧ- випромінювання. Детально видно на схемі:

Схема теплиці термос.

На стадії розвитку бізнесу можна запропонувати клієнтам найпростіші, але дуже корисні комплектуючі: термопривід для автоматичного провітрювання та світлодіодне освітлення.

Термопривід для теплиць

Термопривід.

Цей пристрій працює без електроніки і в цьому його простота економічність і надійність. Термопривід є штоковим упором гідроциліндр, якого містить легкокиплячу рідину. При підвищенні температури рідина розширюється та видавлює шток із гідроциліндра, який відкриває кватирку або двері теплиці. При зниженні температури навпаки закриває. Тут не варто економити на якості, адже від термоприводу певною мірою залежить доля врожаю. Їх слід вибирати з тонкими циліндрами, тому рідина буде більш чутлива до змін температури.

Світлодіодні світильники для теплиць

Тепличні світильники на світлодіодах.

Так само виглядає ситуація з підключенням освітлення. Стандартні лампи розжарювання – це малоефективний спосіб продовження світлового дня в теплиці. Тут підкуповує їх низька вартість, проте експлуатація таких ламп виходить за підсумком досить дорого, враховуючи той факт, що вони працюватимуть у вас близько 5 годин щодня.

Альтернативний варіант – світлодіодне освітлення. Так, коштує спеціальний світлодіодний світильник для теплиць набагато дорожчий за звичайний, але при цьому у нього є дві незаперечні переваги:

 1. Термін служби світлодіодного світильника в 10 разів довший від звичайного.
 2. Мінімальне споживання електроенергії дозволяє вам висвітлювати теплицю стільки часу, скільки потрібно, не відчуваючи навантаження на бюджет.
 3. Дозволяють висвітлювати на зниженій напрузі.
 4. Надійно захищений від механічних пошкоджень у процесі експлуатації (від випадкових ударів тощо).
 5. Світлодіод має спектр випромінювання, близький до сонячного.
 6. Програмно можна налаштовувати діаграму спрямованості світіння та довжину хвиль випромінювання, що дозволяє збільшити врожайність у 1,5 рази.
 7. Вони значно ефективніші за люмінісцентні світильники.

Коректно підібране обладнання та правильно організований виробничий процес дозволить вам отримувати прибуток від свого виробництва вже з перших замовлень. Свій продукт можна позиціонувати як літній:

 • гараж;
 • павільйон;
 • басейн;
 • курінь;
 • душ;
 • літня альтанка;
 • літня побутівка;
 • зимовий сад.
Варіанти.

Таким чином, вказавши ці ідеї у своїй пропозиції, ви за допомогою одного продукту задовольнятиме більше потреб. А отже, залучати більше клієнтів. Так ви зможете забезпечити собі повну фінансову незалежність, що не може не тішити.

ua ru