Склад комбікорму для кроликів, свиней, курей та корів дає рентабельний бізнес

Бізнес-ідея по виробництву гранульованого комбікорму з точки зору якості та прибутковості. Коротко про бізнес-концепцію. Склад гранульованого комбікорму для кроликів, свиней, курей та корів складається з фуражного зерна, їх склад містить багато клітковини, що одночасно покращує якість комбікорму та підвищує рентабельність бізнесу. Фуражне зерно вдвічі дешевше коштує від вартості класового зерна, а багато клітковини міститься в сіні лугової трави, яку можна косити безкоштовно.

Міні комбікормовий завод як бізнес

Хороший склад комбікорму

Оптова вартість гранульованого комбікорму на 10%-15% дорожча за вартість класового зерна і на 110%-115% фуражного відповідно. Крім того, до складу комбікорму повинна обов'язково входити клітковина, що міститься в трав'яному борошні. Трав'яне борошно одночасно знижує собівартість гранульованого комбікорму та підвищує його якість. Кількість трав'яного борошна, яке входить до складу комбікорму у відсотковому співвідношенні – до 35%. Таким чином, рентабельність прибутковості оборотного (брудного) прибутку приблизно 150%.

Бізнес має високу швидкість реалізації. Комбікорм найчастіше купують не кілограмами, а мішками по 30кг, а то й тоннами. Все залежить від потреб Ваших клієнтів. Потреба в комбікормах очевидна, комбікорм це витратний продукт, який широко використовується при виробництві м'ясних та молочних продуктів, які завжди користуються попитом.

Засвоюваність гранульованого комбікорму значно вища, ніж у звичайних кормах. Це дуже важливий фактор при вирощуванні сільськогосподарських тварин на м'ясо, за високої засвоюваності підвищується приріст у співвідношенні кілограмів кормів на кілограм м'яса. Плюс хороша засвоюваність кормів підвищує швидкість зростання сільськогосподарських тварин.

Трав'яне борошно, яке входить до складу комбікорму для кроликів, свиней, курей та корів відіграє важливу роль

Клітковина до складу комбікорму

Відсоток вмісту трав'яного борошна в комбікормі за масою корму: для кроликів 30%-35%, для свиней 15%-20%, для курей 10%-15%, для корів 20%-25%. Трав'яна мука, яка обов'язково повинна входити до складу комбікорму містить, відіграє дуже важливу роль. Її ще називають вітамінне борошно. Справа в тому, що основні компоненти комбікормів це злакові культури, які мають багато жирів, білків і вуглеводів, але бідні на вітаміни, ще шрот, який багатий на вітамін Е трохи покращує ситуацію, але цього все одно дуже мало. Таким чином, трав'яне борошно дає не тільки великий відсоток вмісту клітковини так важливо при засвоєнні корму, системи травлення та організму тварини в цілому, але й додаткові вітаміни, яких немає в інших компонентах. А вітаміни важливі при розведенні тварин на м'ясо, від них залежить не лише стан здоров'я тварини, а й якість продукту, тобто м'яса.

Сама клітковина має пористу структуру та властивість поглинати рідину та набухати, збільшуючи при цьому обсяг їжі, який важливий при магістральному переміщенні по кишечнику та засвоюваності відповідно. Об'єм їжі дуже важливий при засвоюваності їжі він не повинен бути низьким, інакше виникатимуть різні захворювання.

Трав'яне борошно роблять із звичайного сіна, бажано лугової трави, але можна косити і люцерну, і еспарцет. Після просушування сіно подрібнюється і подається в гранулятор у місці з іншими компонентами, які входять до складу певного дозування залежно від типу комбікорму різних сільськогосподарських тварин. Нижче є перелік обладнання, яке входить до лінії виробництва комбікормів. Там Ви побачите подрібнювач сіна, сушарка, і мото-коса ось і все, що потрібно на виробництво трав'яного борошна.

Склад комбікорму для кроликів

Склад комбікорму для кроликів та шиншили.

При приготуванні комбікорму для кроликів необхідний такий склад 25% мелений ячмінь 15% кукурудза молота 5% висівок пшеничних, 20% шрот соняшниковий (макуха) 35% трав'яного борошна. Трав'яна мука грає дуже важливу роль і входить до складу приготування комбікорму для кроликів. У раціоні харчування кроликів життєво важливий необхідний компонент – це клітковина. Якщо кролики недоотримуватимуть належної дози клітковини до раціону харчування, у них порушиться система травлення їжі і у них будуть здуті животики, після чого вони почнуть пропадати. Так влаштований їхній організм.

Клітковина грає роль кулькоподібних утвореннях калу кролика. Вона допомагає пов'язувати посліди кролика у кульки. Даний склад комбікорму для кроликів покращує засвоюваність кормів, що у свою чергу дає гарний приріст м'яса, який у кроликів найвищий із усіх сільськогосподарських тварин (кролика приріст поступається тільки курям). Але з цим комбікормом ви отримуватимете від 1кг і більше приросту на місяць на кожного кролика.

Склад комбікорму, до якого входить 35% трав'яного борошна, дозволяє дати кролику добову норму клітковини на допомогу нормальної роботи організму. Це дозволяє виключити необхідність годувати кроликів свіжою травою, що дуже ефективно підвищує виживання при розведенні кроликів. Кролики дуже чутливі до свіжої трави, наприклад з росою або до отруйних трав, які потрапляють разом зі свіжою травою. Кролики відразу начитають дихнути. А завдяки гранульованим комбікормам з 35% вмістом трав'яного борошна їхня виживання зростає в рази. Саме обслуговування кроликів під час годування значно спрощується.

Склад комбікорму для свиней

Склад комбікорму для свині та свиноматок.

При організації комбікорму для свиней необхідний такий склад: кукурудза мелена 20%, мелений ячмінь 20%, пшениця мелена 10%, шрот соняшниковий 30%, борошно трав'яне 20%, сіль кухонна 0,2%. Для свиней клітковина відіграє важливу роль, і вона повинна бути обов'язково включена в раціон харчування. Свиня вживає клітковини менше, ніж кролик, але пріоритет теж високий. При вирощуванні свиней фермер повинен обов'язково давати склад комбікорму, який містить багато клітковини, наприклад трав'яне борошно. Це допомагає уникнути безлічі хвороб, покращує приріст м'яса за рахунок гарного перетравлення їжі, плюс свиня отримує додаткові вітаміни, які не містяться у злакових кормах.

Дуже важливу роль відіграє трав'яне борошно в раціоні годівлі свиноматок, що годують, при такому раціоні організм свині виробляє більше молока маленьким поросятам. Гранульований комбікорм має кращу засвоюваність, що дає добрий приріст м'яса. на 5,5 кг. Гранульований комбікорм 1кг. Прирост м'яса чистого виходу. Проти звичайного корму, у якого засвоюваність значно нижча. На 7 кг звичайного корму 1 кг м'яса чистого виходу. У свині вихід приблизно 50%. Тобто у 300 кг. Свині 150 кг. М'яса чистого виходу.

Склад комбікорму для курей

Склад комбікорму для курей та перепелів.

Щоб приготувати правильний склад комбікорму для курей нам знадобиться: пшениця мелена 25%, ячмінь мелений 25%, 17% кукурудза мелена, шрот соняшниковий 15%, трав'яне борошно 15%, черепашка мелена (можна зі звичайного черепашника) 3%. Для курей важливо не перестаратися з компонентом соняшникового шроту. Якщо до складу комбікорму для курей перевищити дозування шроту, у комбікорму підніматиметься жирність і кури погано нестимуть яйця. Такий компонент як черепашка знайти не складно. Достатньо подрібнити один будівельний блок черепашник. Ці будівельні блоки роблять із морського дна, його пиляють на блоки. Для курей це дуже корисний компонент в раціоні, який володіє великою кількістю кальцію, що сприяє формуванню шкаралупи на курячі яйця. У черепашці містяться корисні мінерали.

Трав'яне борошно, яке входить до складу комбікорму для курей, відіграє роль компонента з великою кількістю клітковини та додаткових вітамінів, які не містяться у звичайних кормах. Такий склад комбікорму покращує приріст курячого м'яса, яке й так має найвищий приріст проти всіх сільськогосподарських тварин. А також цей рецепт комбікорму дасть здорове поголів'я птиці.

Склад комбікорму для корів

Склад комбікорму для корів та бугаїв.

До складу комбікорму для корів входять такі компоненти: ячмінь мелений 20%, висівки пшеничні 15%, мелена кукурудза 15%, соняшниковий шрот 25%, трав'яне борошно 25%, сіль кухонна 0,5%. Звичайно на відміну від кроликів корів одним комбікормом не годуєш, але він відіграє важливу роль при розведенні корів. До складу комбікорму входить досить багато клітковини, що досить очевидно і соняшникового шроту, він надає невелику жирність в раціон харчування корів які дають парне молоко. Молоко містить великий відсоток жиру.

Корова отримує ще клітковину від додаткових кормів, наприклад силос, але виключити трав'яне борошно зі складу комбікорму не можна, там воно виконує додаткову функцію засвоюваності інших компонентів, що входять до складу комбікорму. Приріст корів під час харчування звичайними кормами приблизно такий: на 15кг. корми 1 кг. м'яса чистого виходу. Такий низький приріст зумовлений різними факторами, наприклад, доїння, відсоток виходу чистого м'яса, який становить у корів 40% та інші. Але при годівлі корів гранульованим добре збалансованим комбікормом з клітковиною приріст значно підвищується за рахунок високої засвоюваності кормів.

Устаткування виробництва комбікорму для кроликів, свиней, курей та корів

Устаткування, яке потребує технології виробництва гранульованого комбікорму. Реалізація бізнесу. Прикладом візьмемо такий склад комбікорму: ячмінь, кукурудза, соняшниковий шрот, трав'яне борошно. В організації повної лінії виробництва необхідне таке обладнання:

Комплект обладнання для виробництва комбікорму своїми руками
Верстат переробляє склад комбікорму в гранули
 • 1. Комбікормовий гранулятор.
 • Продуктивність: 60 — 130 кг/год.
 • Діаметр матриці: 105 х 20 х 3 мм.
 • Напруга живлення: 220 В.
 • Ел. двигун: 2,2 квт. 1500 об/хв.
 • Габаритні розміри: 750 х 410 х 760 мм.
 • Повна вага з двигуном: 58 кг.
 • Ціна: 1000$
Дробар зернових культур 220 вольт
 • 2. Дробарка зернових культур.
 • Завантаження верхнього бункера: 18 - 20 кг.
 • Потужність двигуна: 900 Вт. 3500 — 4000об/хв.
 • Напруга: 220 - 240 В.
 • Продуктивність кг/год: 50-230.
 • Ціна: 700$.
Маслопрес шнековий.
 • 3. Маслопрес шнековий (маслобойка):
 • Продуктивність 5л./год.
 • Потужність 2кв./год. 220В.
 • Маса 45кг.
 • Ціна 800$.
Сушарка для сіна підлогова 220 вольт.
 • 4. Сушарка сіна.
 • Ціна: 1100$.
Подрібнювач сіна 220 вольт.
 • 5. Подрібнювач сіна.
 • Напруга, (B) 220.
 • Корисна потужність електродвигуна, (кВт) 4,0.
 • Габарити, (мм) 536 х 651 х 1415.
 • Маса нетто не більше, (кг) 65.
 • Ціна: 1000 $.
Мотокоса forte.
 • 6. Мотокоси.
 • Об'єм двигуна: 49,4 см3
 • Потужність 1,7 кВт/2,3 лс
 • Медний момент: 6 000 об/хв
 • Запуск: ручний
 • Паливний бак: 1,2 лВага: 8,0 кг
 • Ціна: 100$;

І того для стартапу бізнесу необхідно 4 700 $ на обладнання. Ще потрібно включити витрати на приміщення, електроенергію, фуражне зерно та заготівлю сіна. Спочатку потрібно накосити мотокосою сіна, траву використовуйте лугову або люцерну. Просушіть сіно на сушарці та подрібніть його на трав'яне борошно. Потім подрібнюються на дробарці зернових кукурудза та ячмінь, далі через олію прес потрібно пропустити фуражне насіння соняшника, щоб отримати шрот соняшниковий. В ідеалі ще б обзавестися фузодавкою – 400 $. Вона допоможе Вам отримати максимальну кількість соняшникового шроту. Справа в тому, що коли ви продавлює через шнековий маслопрес насіння соняшнику на виході ви отримуєте шрот соняшниковий і технічне (насіння фуражні) соняшникову олію в місці з фузом. Таку олію можна відстоювати, щоб максимально відокремити фуз від олії. А сам фуз продавити через фузодавку, щоб остаточно прибрати з нього олію.

Якщо не хочеться витрачатися на фузодавку 400$ можна пошити мішок з лавсанової тканини засипати туди фуз і покласти під камінь або віджати автомобільним домкратом, це довше, менш ефективніше, але працює і дешевше ніж купувати фузодавку.

Гранулятор переробляє склад комбікорму та виробляє його у легкозасвоюваних гранулах

Гранулятор переробляє комбікорм.

Далі, коли у нас готові всі компоненти ми проганяємо склад комбікорму через гранулятор комбікорму в пропорції залежно від типу комбікорму, який ми хочемо отримати. Гранулятор комбікорму дозволяє змінювати насадки зміни розмірів гранул. У годівлі великої рогатої худоби можна використовувати великі гранули, відповідно буде більша продуктивність гранулятора, а це економія електроенергії. Для курей несучок і кроликів потрібен гранульований комбікорм з дрібними гранулами. Ще на додаток до обладнання можна додати міні млин виробництва борошна та висівок у бізнес. Але це вже на розсуд.

Якщо у вас немає повного обсягу капіталу, спочатку деякі компоненти можна купувати, а згодом можна придбати обладнання для виробництва цих компонентів. Цей бізнес досить гнучкий. Важливо додавати трав'яне борошно, воно дуже корисне і суттєво знижує собівартість складу комбікорму, що робить бізнес привабливим з погляду інвестування. 1 кілограм трав'яного борошна містить 250г сирої клітковини, 180г сирого протеїну 170г сирої золи та 400г без азотистих екстрактивних речовин.

ua ru