Вендінгове масажне крісло – це бізнес-ідея для міста

Вендінгові масажні крісла – це простий бізнес для підприємця і водночас корисний сервіс для клієнтів. Невисокий інвестиційний поріг входу у бізнес – від 2000 $. Вартість 10 хвилин масажу складає 1$. В результаті терміни окупності менше 10 місяців. Включає всі переваги вендингового бізнесу - повністю автоматизований процес продажів корисних послуг для здоров'я і гарного настрою. Але висока рентабельність робить масажні крісла лідерами у сфері вендінгу.

Приємний та корисний масаж на роботизованому кріслі

Комфортний масаж у кріслі.

Висока рентабельність досягається за рахунок мінімальних витрат на електроенергію (200Вт/год) та обслуговування – інкасація, підтримка чистоти. Спочатку розглянемо, яку користь приносить масажне крісло для клієнтів-споживачів.

Сучасні масажні крісла розминають тіло не гірше за масажиста. Це легко перевірити. Якщо сісти в масажне крісло повністю втомленим, то всього за 10 хвилин масажу процедур ви будете сповнені енергії та знову готові працювати. Крісло зніме з тіла млявість, сонливість та апатію. Японці довели, що 10-хвилинний масаж у масажному кріслі замінює 1 годинний денний сон. Природно, масажне крісло корисне для здоров'я людини. Багатьом пацієнтам, яким призначив лікар загальний класичний масаж тіла, немає сенсу стояти в чергах і платити в кілька разів більше масажистам. Можна просто користуватися доступнішими послугами вендінгового масажу. Крім того, масаж корисний усім він не лише покращує фізичний стан тіла, а й дарує позитивний настрій.

Придатні місця для встановлення вендінгових масажних крісел

Масаж серед торговельного центру.

Схема реалізації бізнес-ідеї щодо надання платного масажу на вендингових кріслах – відносно проста в порівнянні з іншими традиційними видами підприємницької діяльності.

Перше що необхідно зробити – це розмістити 2 та більше крісел у місцях, де проходять великі потоки людей або великий відсоток потенційних клієнтів. Це може бути:

 • великі торгові центри;
 • розважальні центри;
 • будинки відпочинку;
 • пансіонати та санаторії.

У цих місцях середньоринкова орендна плата становить приблизно 200 $ на місяць за 1 метр кв. Так само крісла можна розміщувати в місцях де буде менший потік людей, але значно нижча за орендну плату за місце – в середньому 60$ за квадратний метр на місяць. Наприклад:

 • бізнес-центри;
 • готелі;
 • сауни та лазні;
 • солярії;
 • салони зачісок;
 • лікарні та поліклініки та ін.

Встановлювати масажні крісла краще по парно, парам легше зважитися на привабливий релакс. Варто відзначити, що для привернення уваги не варто сильно витрачатися на рекламу, оскільки масажне крісло тільки своїм зовнішнім виглядом вже себе чудово рекламує. І люди, що проходять повз, чудово розуміють суть сервісу. Але 1 рекламний стенд з описом користі та ефектів масажу – не завадить. До того ж, під час масажу клієнти легко погоджуються розглянути інші рекламні матеріали. Наприклад, біля масажних крісел можна розміщувати рекламні матеріали партнерів – це допоможе швидше вийти на окупність вкладень або покривати частину статей витрат, роблячи бізнес більш рентабельним та ефективним. Потенційний клієнт буде перебувати тривалий час (з точки зору маркетингу) на тому самому місці і готовий розглянути всі рекламні матеріали, які ви йому запропонуєте. Головне не перестаратися, а спробувати розважити клієнта в процесі 10-хвилинного масажу за допомогою рекламних матеріалів.

Обслуговування платного масажного крісла

Пара масажних крісел з окремим модулем.

Обслуговування масажних крісел – елементарне та під силу кожному. Для встановлення потрібно лише 1 розетка. Споживання електроенергії – 200Вт/год. Це значно менше, ніж споживають інші вендингові автомати – незаперечна перевага! Популярні вендингові автомати більш вимогливі до обслуговування (поповнення кави, ложок, стаканчиків, цукру, води, вершків та ін.). Зростають витрати на обслуговування, а разом із ними і ризики.

Якщо ж йдеться про вендингові масажні крісла, то 1 людина легко здолає обслуговування цілої мережі з 50-ти сидінь. При обслуговуванні масажних крісел найчастіше, що потрібно робити – це протирати крісла серветкою та підтримувати їхню чистоту. Це дуже важливо у цьому бізнесі! Значно рідше (2-3 рази на місяць) – інкасація. Ще рідше профілактика та ремонт 1 раз на рік. Тут не варто забувати про гарантії виробників, у яких плюс до всього мають бути свої склади запчастин.

7 безперечних переваг бізнес-ідеї з масажними кріслами

Розглянемо 7 причин зайнятися бізнесом надання платних послуг масажу на вендінгових кріслах:

 1. Корисна та затребувана платна послуга. У сучасному бізнесі більше отримує прибуток той, хто приносить більше користі для суспільства.
 2. Низький інвестиційний поріг для входу в бізнес та швидкий старт. Вартість одного вендінгового масажного крісла починається від 2000 $. Вартість одного масажу 1$ за 10 хвилин. З 2 тижня можна запустити всі необхідні процеси для MVP та вже отримувати перші доходи.
 3. Короткі терміни окупності. Не більше 10 місяців.
 4. Мінімальні витрати на обслуговування бізнесу.
 5. Не потрібна дорога реклама.
 6. При гострій необхідності можна легко і швидко перевести в готівку активи для виходу з бізнесу.
 7. Повністю автоматизований процес здійснення угод між клієнтом та власником бізнесу. Це головна перевага будь-якого вендінгу в порівнянні з іншими видами діяльності!
Режими масажу.

Варто відзначити ще одну безперечну перевагу вендингового бізнесу. Такого типу бізнесу можна використовувати як подарунок для дружини чи дітей. Наприклад, діти, які досягли повноліття, можуть вчитися підприємницьким навичкою в процесі управління. Адже тут є базові елементи:

 1. Маркетингу – вигідні місця для розташування крісел, холодні дзвінки.
 2. Менеджменту – ділові переговори, співпраця з партнерами та найманим персоналом.
 3. Інвестування – розрахунок та планування розвитку бізнесу, контроль та підвищення рентабельності, аналіз ризиків.

Огляд основних витрат для запуску бізнесу на вендінгових масажних крісел:

 1. Закупівля обладнання.
 2. Витрати на орендну плату.
 3. Оплата електроенергії.
 4. Зарплата персоналу.
 5. Оподаткування.
 6. Витрати на інкасацію.
 7. Витрати на обслуговування.
 8. Управлінський менеджмент: мобільний зв'язок, логістика, оренда офісу (не обов'язково).

Так само в бізнес-план слід виділити невелику частину бюджету інвестиційного портфеля на непередбачені витрати (не більше 10% від загальної суми витрат).

Вендингові масажні крісла з купюроприймачем або без

Особливий модуль із купюроприймачем.

Для початку бізнесу не обов'язково купувати масажне крісло із вбудованим купюроприймачем. Можна придбати стандартне масажне сидіння, до якого окремо підключається вендінговий модуль із приймачем купюр. Такий модуль кріпиться на 2 болтах до крісла. І якщо модуль вийде з ладу, тоді немає необхідності вести ціле крісло в ремонт, позбавляючи можливості приносити прибуток. Можна його просто замінити тимчасово на інший, а крісло і далі зароблятиме утримуючи своїх постійних клієнтів. У модуль вбудований дисплей, на якому відображається індикатор зворотного відліку часу в стандартному режимі (є ще режим адміністрування). Він приймає лише певні суми грошових купюр і видає здачу. Вартість тип та тривалість часу масажу, наприклад:

 • розслаблюючий масаж 10 хвилин – 1$
 • тонізуючий масаж 10 хвилин – 2$
 • режим антистрес 20 хвилин – 4$
 • режим експерт 50 хвилин – 5$

настроюється за допомогою свитч роз'ємів усередині модуля. Хоча також передбачено режим адміністрування, для цього використовується спеціальний ключ. У режимі адміністрування модуля можна отримати зведену та статистичну інформацію:

 • загальний час масажу (у хвилинах);
 • дохід;
 • кількість сеансів та ін.

Так само в даному модулі передбачений спеціальний сейф зручний для інкасації.

При виборі моделі масажу для бізнесу варто звернути увагу на марку виробника Panasonic. Японія сьогодні є лідером ринку з виробництва масажних крісел. Але фірма Panasonic орієнтована на європейський ринок і більшість моделей розраховані під анатомію тіла для людей з широкими плечима і великою вагою. Так само в деяких моделях є функція підігріву масажних роликів. За допомогою цієї функції ролики перед масажем прогріваються до +40 градусів і виходить такий самий ефект, як у процесі масажу теплими руками. Ця функція суттєво виділить Вас серед конкурентів.

ua ru