Верстат для виготовлення дерев'яного посуду своїми руками

Бізнес-ідею з виробництва дерев'яного посуду легко організувати в домашніх умовах. Але щоб розвинути з неї прибутковий бізнес з короткими термінами окупності, слід збільшити продуктивність і знизити витрати. Такого ефекту, можливо, досягти лише зі спеціальним обладнанням.

Унікальне обладнання для виробництва посуду з дерева

Дерев'яний посуд.

У цій бізнес-ідеї розглядається швидке виробництво посуду з дерева з напівсферичною формою. Недорогий токарний деревообробний верстат дозволяє виготовляти дерев'яний посуд за цілим комплектом з однієї заготовки. Унікальний принцип роботи верстата заощаджує витратні матеріали та в рази скорочує час на виробництво дерев'яних мисок, тарілок, чаш та ін.

Дерев'яний посуд має велику кількість переваг, що робить його привабливим для споживача. Їй знайдеться місце на кожній кухні.

Переваги в дерев'яному посуді

Дерев'яні миски.

Дерев'яний посуд користується попитом завдяки своїм незамінним перевагам:

 1. Дозволяє зберігати їжу гарячою, тривалішим часом. При цьому не обпалює руки під час подачі гарячих страв.
 2. Поліпшує смак їжі.
 3. Має тонізуючі бактерицидні властивості.
 4. Абсолютно еколокічна.
 5. Не б'ється, міцна та довговічна.
 6. Можна використовувати для розігріву в мікрохвильовій печі (тільки для НВЧ на час не більше 20 хвилин, інакше розсохнеться, а для гриля – не можна!).
 7. Догляд за дерев'яним посудом не потребує великих витрат. Якщо згодом дерево потемніло, його можна протерти перекисом водню, щоб повернути первозданний вигляд (після чого обов'язково виполоскати).

Роздрібні ціни на дерев'яний посуд залежать від складності виробу, розміру та виду деревини. Порівняльні ціни на посуд із соснового дерева:

Найменування Діаметр Висота Ціна
Миска дерев'яна 22см 9см 5,40$
Миска дерев'яна 21,5см 8см 5,15$
Миска дерев'яна 20см 7см 4,50$
Мисочка з дерева 19см 6см 3,80$
Мисочка з дерева 17,5см 5см 3,10$

При використанні спеціального токарного деревообробного верстата на виробництво однієї миски середніх розмірів йде менше 20 хвилин разом із шліфувальною обробкою та поліруванням. Продавати дерев'яний посуд можна через інтернет магазин, на ярмарках та ринках чи знайомим. Залежно від обсягів домашнього виробництва.

Унікальне обладнання для виготовлення дерев'яного посуду

Оригінальна форма посуду.

Від деревообробного обладнання для виробництва посуду з дерева залежить:

 • якість готових виробів;
 • продуктивність домашнього виробництва;
 • рентабельність бізнесу.

Для економного виробництва дерев'яних мисок, які мають гарний попит, потрібен спеціальний верстат. Його особливість полягає в унікальному принципі дії.

База ні чим не відрізняється від стандартного токарного деревообробного верстата. Перевага полягає у спеціальних дугоподібних різцях, які закріплені на шарнірах та модернізовані подачею затиснутого повітря. У місцях шарнірного з'єднання знаходяться регулювальні гвинти, які дозволяють налаштувати точне переміщення різців необхідною траєкторією. Сопло подачі стисненого повітря націлене в місце роботи різців, що дозволяє не тільки видаляти стружку з каналів, що вирізають, але і охолоджувати сам різець для його якісної роботи. Перевага принципу роботи такого пристрою наочно відображається у процесі обробки заготовок.

Принцип роботи унікального деревообробного верстата

Схема унікального деревообробного верстата.

Перед початком роботи слід налаштувати радіус переміщення дугоподібного різця навколо своєї осі. Регулювальними гвинтами задаємо дугу контуру траєкторії переміщення різця. Фактично ми встановлюємо форму нашої майбутньої миски.

Далі слід міцно закріпити заготівлю в патроні токарного верстата та наповнити ресивер компресора стисненим повітрям. Після цього увімкнути верстат для обертання заготовки. Підводимо кінець дугоподібного різця до заготовки, повільно переміщуючи його навколо осі на шарнірі. У момент зіткнення різця із заготівлею вмикаємо подачу стисненого повітря.

Далі різець проходить радіус по траєкторії всередині заготовки. Таким чином, формується сферичне дно першої дерев'яної миски з зовнішнього боку. У процесі поглиблення різця утворюється глибокий внутрішній катал, з якого постійно видаляється стружка завдяки стиснутому повітрі. Різець у цей час не перегрівається та плавно вирізує форми виробу.

У наступний етап слід перевести різець у початкове положення та відступити необхідну відстань для формування товщини стінки миски. Вже на другому етапі різцем одночасно вирізається для першої миски внутрішню сферичну поверхню дна, а для другої – зовнішньою. Після виточення готовий посуд шліфується та полірується.

Інновації роблять бізнес швидкоокупним

Ідеї у формах.

Цей унікальний принцип обробки дерева дозволяє суттєво:

 1. Економити витрати деревини на виготовлення мисок.
 2. Збільшити продуктивність виробництва.
 3. Легко створювати в дерев'яному посуді складні та сфероподібні форми.
 4. Отримувати широкий асортимент посуду напівсферичної форми.
 5. Швидко виготовляти комплекти мисок з уже підходящими формами для вкладення матрьошкою (одну в іншу).

Дугоподібним різцем можна вирізати різні форми, (як показано на малюнку). Для цього передбачено налаштування траєкторій переміщення різців. Або можна замінити сам різець іншою з іншою формою дуги. Залежно від того, яку необхідно вирізати форму дерев'яних:

 • місок;
 • тарілок;
 • чаш;
 • казанів;
 • плошок.

Всі ці види посуду на даному верстаті можна виготовляти цілими комплектами від 2-5 шт. в одному (залежно від форми).

Це чудове обладнання для швидкого створення бізнесу в домашніх умовах без великих вкладень. Деякі умільці можуть навіть спробувати зробити такий верстат своїми руками. Принцип дії його простий і зрозумілий. А на виготовлення такого верстата не потрібно великих вкладень. Вироблені дерев'яні вироби на ньому будуть продаватися і, звичайно, стануть у пригоді для особистого використання.

ua ru