Верстат для виготовлення сітки рабиці своїми руками – схема

Виробництво сітки рабиці – це найпростіший бізнес для домашніх умов. Дана бізнес-ідея вимагає невеликих вкладень фінансових коштів. Організувати прибуткове виробництво сітки рабиці в домашніх умовах можна за допомогою обладнання, зробленого своїми руками (нижче описані креслення). Згодом можна придбати готові автоматичні верстати.

Технологія виробництва сітки рабиці вдома в гаражі

Верстат для рабиці.

Технологія виробництва ода з найпростіших. Починайте займатися власним виробництвом за три кроки:

 1. Придбати дріт.
 2. За допомогою верстата виплести рулон рабиці.
 3. Продати продукт за ринковою вартістю.

Рентабельність бізнесу – від 70%. Сітка рабиця відноситься до будівельних матеріалів, а значить, має сезонність активних продажів (6 місяців) і постійний попит. Замінити її в господарстві дешевшим матеріалом для огорож – неможливо. Розглянемо детальніше всі етапи організації найпростішого домашнього бізнесу.

Ручний верстат для плетіння сітки рабиці своїми руками

Схема верстата.

Робимо верстат для сітки рабиці своїми руками. Щоб зрозуміти принцип роботи навивальних верстатів, спочатку проаналізуємо конструктивні особливості готового виробу.

Як зробити сітку рабицю своїми руками в домашніх умовах? Сітка рабиця є ланцюжком пружин. Кожен окремий рядок сітці рабиці має форму овальної пружини, якщо дивитися на неї зверху (з торцевої сторони). У процесі формування пружини з дроту одночасно відбувається друга операція вплетення їх у попередню пружину. Таким чином, пасе ціле полотно. Такий простий принцип дії верстата при виробництві дозволяє виготовляти сітку рабицю високої якості в домашніх умовах. Єдиним обмеженням є продуктивність, яка перебуває на задовільному рівні.

Для формування овальних пружин із дроту необхідно виготовити навивальну основу із міцної сталі. А також гвинтову гільзу, яка задає однаковий крок витків. Разом ці дві деталі утворюють спіральний навивочний пристрій, що є основою принципу дії верстата. Навивальну планку виготовити досить легко, як показано на рис. А гільза є складнішою деталлю. Її слід виготовити із металевої труби із зовнішнім діаметром 55мм. Уздовж усієї труби необхідно виточити на токарному верстаті спіралеподібний паз під кутом 45 градусів. Крок паза 72мм. ширина каналу у пазі 7мм. Тепер слід правильно з'єднати ці дві деталі, поміщаючи навивальну основу всередину гільзи зі спіральним каналом. Щоб планка вільно оберталася всередині гільзи, необхідно точно зіставити їх центри осей. Домогтися вирішення цього завдання допоможе виготовлення підставки та стійки. Гільза з'єднується із підставкою зварювальним швом. А планка зі стійкою з'єднана шарнірно, як показано на малюнку. До шарніра підключено ручку або шків для пасової передачі від електродвигуна.

Верстат закріплюється на столі так, щоб довжина столу була не коротшою за довжину витків. Обертаючи навивальну основу (планку) на неї намотується дріт із правильними вигинами та кроком витка, який забезпечує спіралеподібний канал у гільзі. Дріт переміщається вздовж планки і, обертаючись, вплітається в попередній виток. Після досягнення певної довжини відкушується ножицями для металу. Далі процес циклічно повторюється, доки не утвориться полотно необхідної довжини рулону.

Щоб виготовити цей пристрій не потрібні креслення достатньо подивитися на схематичне уявлення принципу дії. А розміри вузлів залежать від бажаних розмірів осередків у готовій продукції.

Попит на сітку рабицю

Рулони сітки.

Сітка рабиця завжди потрібна на ринку будівельних матеріалів. Звичайно, її попит чутливий до сезонності. Але в період з квітня по жовтень збут сітки риби відрізняється гарною стабільністю. За маркетинговими аналізами будівельних матеріалів, сітку рабицю у 85% випадках купують для спорудження різних видів огородження. Наприклад:

 • огорожі на будівельних об'єктах та дачних ділянках;
 • зведення вольєрів для сільськогосподарських видів птахів та тварин;
 • виготовлення сапеток для зберігання сіна та деяких видів кормів чи дров.

10% потреб належать до будівництва. Наприклад:

 • армування для штукатурних робіт;
 • захист трубопроводів;
 • зміцнення рельєфних ухилів.

Інші 5% використовують в інших менш популярних цілях.

Ціна сітки формується залежно від певних умов:

 1. Конструктивні особливості: діаметр перерізу дроту; розмір та форма осередків.
 2. Тип витратних матеріалів: оцинкований метал; нержавіюча сталь; алюміній; з полімерним покриттям; звичайний низьковуглецевий метал.
 3. Розмір рулону (довжина висота).

Вище описані чинники ціноутворення визначають асортимент продукції, що виробляється. Наприклад, сіткою рабицею із полімерним покриттям сьогодні легко залучити покупців. Ширший асортимент = більше продажів.

Рентабельність виробництва сітки рабиці

Рулони сітки.

Рентабельність домашнього бізнесу з виробництва сітки рабиці на привабливому рівні для інвестування. Роздрібна вартість стандартного рулону рабиці (10 x 1,5 м.) з товщеного оцинкованого дроту 1,6 мм та перетином осередків 55x 55мм становить 17 $. 1 кг оцинкованого дроту 1,6 у закупівлі коштуватиме 1$. Її витрата на виробництво слід обчислювати за такою формулою: (13,40*D2)/A = Xкг/1м2. Значення показників:

 • 13,40 кг/мм – константа;
 • D – діаметр дроту в мм;
 • А – діаметр комірки в мм;
 • X – кг на 1 м2 полотна.
Тобто: (13,40 * 1,6?) / 55 = 0,62 кг. У рулоні у нас 15м2, а значить 0,62 * 15 = 9,3 $ - собівартість 1-го рулону. Тепер не складно порахувати прибуток 17 $ - 9,3 = 7,7 $ з одного стандартного рулону оцинкованої сітки.

Переваги виробництва сітки рабиці в домашніх умовах

Рулони сітки.

Ця бізнес-ідея ідеально підходить для організації домашнього виробництва завдяки цілій низці причин. Бізнес із невеликими вкладеннями визначений такими факторами:

 • Верстат має не складну конструкцію і можна виготовити своїми руками.
 • Вартість витратних матеріалів (дроту, мастила) також дуже доступна для реалізації перших продажів. Далі бізнес слід розвивати, інвестуючи у нього зароблені кошти.
 • Не потрібні великі площі при організації виробництва. Сітка змотується в рулони та не займає багато місця.
 • Середня продуктивність. Це рідкісний рівень продуктивності для домашнього бізнесу. За 1 годину новачкові під силу зробити 2 стандартні рулони рабиці.

Також слід зазначити, що за таких комфортних умов для створення бізнесу його рентабельність зберігається на непоганому рівні. На ринку будівельних матеріалів можна зустріти пластикову сітку риби. Але пластик не складе великої конкуренції металевій огорожі. Адже у 85% випадках її використовують для огорож. У той час як пластикова сітка рабиця має свої недоліки для огороджувального призначення:

 • вища вартість;
 • низька міцність;
 • нульова пожежостійкість;
 • вигоряє на сонці.

Крім того сітка з полімерним покриттям не поступиться багатьом перевагам матеріалу пластику. Організація домашнього виробництва сітки рабиці на саморобному верстаті, який можна зробити своїми руками за кресленнями.

Як прикрасити сітку рабицю своїми руками фото

А на десерт кілька оригінальних рішень для прикрашання сітки. Подивіться як оригінально можна прикрасити сітку за допомогою: кольорової поліпропіленової стрічки, зафарбованих пластикових пляшок та коробочок з кіндером сюрпризу:

Рулони сітки.

Сітку рабицю можна використовувати в ландшафтному дизайні:

Рулони сітки.

Сфери застосування таких сіток значно вищі, ніж може здатися на перший погляд. Відповідно, цей факт має прямий вплив на затребуваність товару на будівельному ринку.

ua ru