Врожайність часнику дає дохід із невеликих ділянок землі

Вирощування часнику приваблює своїм співвідношенням урожайності та оптовою вартістю. У сезон його закупівельна ціна починається від 1,20 $ за 1кг, а врожайність досягає до 13 тонн/га. За такої максимальної врожайності дохід з 1-го гектара землі сягає 10 000 $ на рік. Нижче наведено таблицю з докладними розрахунками доходів та витрат на вирощування часнику на одному гектарі ділянки за середньої врожайності часника 8 тонн.

Вирощування часнику як бізнес

Двох-човниковий посадковий агрегат під часник

У прагненні до фінансової незалежності та свободи від роботодавця, для багатьох сьогодні все більш привабливим стає створення власного бізнесу. У той же час, часто такі підприємці-початківці не мають великих сум для початкових інвестицій. Саме тому одним із важливих критеріїв для старту власного бізнесу є мінімальна потреба у початкових вкладеннях.

Вирощування часнику як бізнес при мінімальних вкладеннях є саме тим варіантом для початку підприємництва, який не вимагає профільних інвестицій і має високу рентабельність. Для отримання високого результату та отримання прибутку необхідно знати технологію вирощування та розумітися на нюансах сортів.

Основні статті витрат Витрати на 1 га Валюта
Розрахункові значення
Площа 1 га
Середня врожайність часнику 8000 кг/га
Загальна ціна насіння на посів матеріалу 12 usd
Ціна товарного часнику, опт 1,20 usd
Ширина міжряддя 45 див
Відстань між рослинами в ряді 5 див
Вага 1 повітряної цибулини 0,15 г
Осінь - Передпосівна підготовка
Дискування 16 usd
Оранка та боронування 26 usd
Добрива 200 usd
Посадка 40 usd
Весна - Роботи в полі
Боронування, культивації 80 usd
Кропельний полив 600 usd
Хім захист та добрива 600 usd
Хім обробки 120 usd
Обламування стрілок 60 usd
Літо - Збирання врожаю
Підкопування 40 usd
Збір 120 usd
Перевезення до складу 60 usd
Обрізання коріння та бадилля 480 usd
Пакувальні сітки 16 usd
Інші витрати 250 usd
Результати підсумкових розрахунків
Кількість насіння для посадки 70 кг
Вартість посадкового матеріалу 840 usd
Середній показник урожайності сорту 8 тон
Витрати 3548 usd
Доходи 9600 usd
Прибуток 6052 usd
Собівартість 1 кг часнику 0,45 usd

Технологія вирощування часнику у відкритому грунті

Біологія рослини.

Першим питанням, на яке має відповісти підприємець, є вибір тип культури: чи це буде ярий або озимий часник. Кожен із цих типів фактично має свої особливості.

Тип часникуЧас посадки та переваги Недоліки
ЯровийКвітень – початок травня. Тривалий термін зберігання та реалізації.Невеликий розмір цибулин і зубчиків, низька врожайність.
ОзимийКінець вересня – жовтень. Висока врожайність, великі розміри цибулин і зубчиків.Низька лежкість (зберігання врожаю), ризик вимерзання.

Визначившись із типом та сортом, необхідно вибрати для посадки відповідне місце. Кращим рішенням буде виділення для цієї культури рівної ділянки, що добре освітлюється сонцем, з дренажем, який не підтоплюється восени і навесні. Перш ніж виконувати посадку, слід внести в ґрунт органічні добрива та ретельно розпушити.

Особливості посадки

Перед посадкою необхідно підготувати грядки, розпушивши їх, проборонувавши, рясно полив водою і перекапавши на глибину до 30 см. Після того, як борозни підготовлені, на їх дно необхідно насипати пісок і золу, а потім висадити зубчики основою вниз. Потрібно стежити за тим, щоб глибина посадки не перевищувала 10 см, відстань між рядами, звичайно, була не більше 25 см, а між зубцями – 15 см.

Вирощування та догляд за часником

Часник не є вимогливою до відходу культурою, на відміну від цибулі. Основними вимогами для його вирощування є виконання своєчасного підживлення та поливу, а також усунення бур'янів. У разі вирощування озимого часнику поливати його необхідно один раз на тиждень. Періодичність поливання ярого часнику залежить від пересихання ґрунту. Підгодовувати часник необхідно тричі за сезон: коли відбувається його активне зростання, під час формування головки і безпосередньо перед його дозріванням. Процес розпушування ґрунту та видалення бур'янів треба виконувати неодмінно з максимальною акуратністю, щоб не зачіпати цибулинки.

Збирання та зберігання врожаю

Збирання врожаю фактично відбувається або в середині липня для озимого часнику, або наприкінці серпня, якщо обрано часник ярий. Після того як урожай зібраний, необхідно виконати його обрізання, промивання та просушування. Потім готовий до реалізації часник зберігатися в прохолодному місці в ящиках, що провітрюються.

Вирощування озимого часнику

Озимий сорт.

Технологія вирощування озимого часнику практично не відрізняється від вирощування ярого (крім часу посадки). Однак є низка нюансів, які обов'язково треба знати, щоб отримувати хороший урожай зимового сорту.

Насамперед, такий часник є більш вимогливим до ґрунту. Для посадки озимого часнику необхідно вибирати супіщану землю. Так, може знадобитися додаткове внесення піску у важкий ґрунт. Якщо грунт не є родючим, слід додати пару відер визрілого компосту або гною, що перепрів.

Якщо зими в регіоні посадки рослини відрізняються вкрай суворими морозами, слід захистити його від вимерзання за допомогою шару торфу і листя, що мульчують. З настанням весни, цей шар забезпечить рослини підживленням і перешкоджатиме появі бур'янів.

Вирощування часнику з насіння бульбочок

Бульбочки.

Підприємцю, який починає бізнес з вирощування часнику, слід знати, що у цієї культури насіння не буває. Те, що традиційно називається насінням, насправді є невеликими цибулинками (карточками). Вирощування з таких «бульбочок» може бути потрібним у тому випадку, якщо за кілька років вирощування із зубків озимий часник починає дрібніти і вироджуватися.

Підготовку грядок до посадки «бульбочок» необхідно починати влітку, при цьому витримувати під чорною парою. Перед тим як розпочинати посадку, за два тижні необхідно удобрити ґрунт золою, перегноєм, сульфатом калію та суперфосфатом.

Час посадки цибулин слід вибирати з розрахунку, щоб вони встигли вкоренитися, але не встигли прорости до заморозків. У підготовлені канавки треба розкласти цибулинки, після чого засипати сумішшю перегною та невеликої кількості золи. Коли навесні з'являться перші сходи, потрібно уважно стежити за станом грядки та ретельно її полоти.

Корисні поради щодо вирощування часнику на грядці

Великий урожай.

Незважаючи на те, що часник є невибагливою до догляду культурою, знання наступних секретів дасть можливість отримувати великі врожаї:

  • добрим місцем для посадки є грядки, на яких раніше росла капуста, гарбуз чи боби;
  • необхідно стежити за дотриманням сівозміни, а не садити часник в одне місце раніше, ніж через чотири роки;
  • часник не любить надлишку вологи, але дуже любить велику кількість сонячного світла;
  • для підживлення потрібно віддавати перевагу деревній золі.

Слідуючи цим простим рекомендаціям і дотримуючись технології вирощування, можна очікувати рясних урожаїв.

Рентабельність бізнесу

Рентабельність даної бізнес ідеї залежить від низки таких факторів, як тип культури, вибраний сорт, площі ґрунту, залучення найманих працівників, використання спеціалізованого обладнання тощо

Якщо робити усереднений розрахунок, легко підрахувати, що з одного гектара за дотримання агротехнології можна отримати до 13 тонн. Так як часник невибаглива культура витрати відносно невеликі, а от оптова ціна 1,3 $ за 1 кілограм виглядає дуже привабливо.

ua ru