Виготовлення корпусних меблів своїми руками на верстаті з ЧПУ

Виготовляти корпусні меблі своїми руками – це доступна бізнес-ідея. Починати можна за мінімальних вкладень. Потім у перспективі можна швидко модернізувати обладнання свого домашнього виробництва корпусних меблів. Нижче ми перерахуємо усі нюанси цього проекту. Почнемо з простого висновку: виготовленням корпусних меблів своїми руками може займатися будь-яка людина, заробляючи при цьому пристойні гроші. Причому це може стати додатковим доходом або (за умови успішності в цій галузі) основним доходом. Корпусні меблі завжди мали популярність. У кожному будинку є такі меблі. Тому попит на корпусні меблі буде завжди. Будуть продажі, буде прибуток.

Міні-виробництво корпусних меблів в домашніх умовах

Виробництво корпусних меблів.

Для багатьох, мабуть, секретом є той факт, що в меблевих магазинах весь товар продається за значно завищеною ціною. Окрім витрат на доставку, збирання, транспортування, рекламу, зарплату великого штату співробітників магазини ставлять ще й пристойну накрутку від собівартості. Напевно, всі грали у дитинстві конструктором. Так ось, корпусні меблі – це той самий конструктор, тільки для дорослих та з неодмінним дотриманням усіх правил безпеки.

Слід деталізувати увагу на тому, що меблі повинні виходити високоякісними і сучасними за будь-яким ескізом, за будь-якою комплектацією. Виготовлення корпусних меблів своїми руками передбачає як виготовлення кухонь, так і спалень для дитячих кімнат як окремих частин інтер'єрів, так і цілісних стінок.

Важливим плюсом у виготовленні корпусних меблів своїми руками є те, що для цього виробництва не потрібні верстати, цехи, величезний штат робітників (слюсарів, столярів, дизайнерів, меблярів). Вам потрібно тільки викроїти всі деталі з листів МДФ, фанери, ДВП, ДСП, деревопластика та інших матеріалів з яких можна виготовляти корпусні меблі. Зібрати їх у купу. Але перед цим придумайте на ескізі сучасний дизайн меблів та кілька практичних рішень, які будуть корисні під час експлуатації ваших моделей. Наприклад, оригінальне: розкладання кухонного столу, відкриття тумбочки, потайні ніші та інше. І всі ваші меблі будуть конкурентними з меблями, які продаються в дорогих салонах. Якщо все правильно зробити, не доведеться навіть опускати ціну.

Обладнання для виготовлення корпусних, меблевих виробів

Устаткування для виробництва корпусних меблів.

Який же інструмент необхідний для домашнього меблевого виробництва? Найдорожче це: комп'ютер та програмне забезпечення, широкоформатний принтер (але друк спочатку можна замовляти в поліграфії), електродриль (ручний). Все інше це дрібний ручний інструмент (молотки різних розмірів, викрутки теж різних розмірів, болтики, гайки, шурупи, дюбеля і таке інше). Фурнітуру (ручки, гачки, шпінгалети, завіси) звичайно, доведеться замовляти окремо. Причому все, крім дриля та комп'ютера, неелектричне, а це суттєва економія грошей на електроенергії при формуванні собівартості. Тим, кому доводилося працювати збирачем меблів, знають закулісну долю шаф купе, які продаються на вітрині магазину за великі гроші.

Основним моментом залишаються необхідні знання зі збирання меблів: спочатку у спеціальній програмі розробляється дизайн, потім вирізуються всі необхідні деталі (як у крої), а потім вони збираються та скріплюються в одне ціле. Так виготовляють усі корпусні меблі на промислових виробництвах. Зараз існує маса електронних та друкованих посібників з виготовлення корпусних меблів своїми руками. Неабияк попрактикувавшись, ви без проблем зберете шафу-купе, яка коштує шалені гроші, заплативши тільки за фурнітуру та витратні матеріали. Ви зможете навіть вставити в нього дзеркала та оформити на свій смак без особливих зусиль та витрат. Виходячи з останніх достовірних джерел, рентабельність даної бізнес-ідеї становить мінімум 80 відсотків. Для виготовлення корпусних меблів своїми руками потрібне приміщення: це може бути навіть ваш гараж чи сарай, або якесь інше підсобне, просторе приміщення.

Виготовляємо меблі ручної роботи в домашніх умовах

Меблі ручної роботи, своїми руками.

Якщо ви тільки починаєте виробництво корпусних меблів використовуєте в основному ручний інструмент. Це не лише скоротить витрати, а й запобігатиме великій кількості шлюбу у своїх заготівлях. Робіть перші меблі, не поспішаючи та якісно. Як виготовляють вироби ручної роботи. Створити ескіз на папері. Потім у спеціально програмі віртуально сконструюйте майбутній проект.

Програма допоможе вам не тільки заздалегідь оформити дизайн у 3D, але й задасть розміри для кожної деталі та порахує витрати на закупівлю заготовок під меблевий проект корпусного виробу. Потім можна роздрукувати всі свої форми та розміри деталей, економно розкладених на аркуші заготовки.

Також слід виготовити кондуктор. Робота з кондуктором значно полегшує виготовлення складних деталей. Для кожної складної деталі свій кондуктор. Це як лекало при крої. Відразу виготовляють кондуктор, а потім випилюють по ньому деталі із заготівлі.

Ваш робочий простір теж потрібно грамотно розпланувати, щоб вам нічого не заважало та вистачало достатньо місця для роботи. Творча кімната повинна дозволяти виготовляти меблі з корпусами великих габаритів.

Модернізація лінії обладнання для меблевого виробництва

3D фрезерно-гравіювальний верстат з ЧПУ.

Коли ви зможете заробити деякий капітал у бізнесі з виробництва корпусних меблів, вам можна пробувати модернізувати обладнання до вищого рівня. У вас зараз вже буде досвід. Ви зможете дбайливо обробляти заготівлі, не роблячи шлюбу у продукції.

Перше що потрібно це 3D фрезерно-гравірувальний верстат з ЧПУ (Числове Програмне Управління) такий верстат дозволяє робити точні копії деталей прямий з комп'ютера. У фрезерно-гравіювального верстата «золоті руки». Тепер, виробництво корпусних меблів буде більш продуктивним і менш складним. Вартість такого верстата досить доступна менше 1650 у.о. А за продуктивністю замінює 10 рук. 1650 у.о. ця сума досить швидко окупається. В окремих вузлах ви зможете робити авторське гравіювання своїми меблями. Вам просто потрібно створити дизайн та розбити його на деталі у програмі. Потім встановити листи заготовки під верстат. Після цього комп'ютер керує процесом вирізки. Рукам тут нічого робити, тільки натискати на клавіші.

Коли всі деталі готові, ви просто збираєте все в одне ціле. І отримуєте готову шафу, тумбу, стілець, кухню, стінку для спальні, корпус для ліжка та інше. Весь творчий процес приносить незабутнє задоволення від роботи, яка добре оплачується.

Обробка замовлень на виготовлення меблів

Замовлення меблів для клієнтів.

Найчастіше вам доведеться робити меблі на замовлення. Ваші клієнти будуть люди, які шукають ексклюзивності. Або хтось шукає купити меблі дешевше на руках. Наступний момент, який важливо врахувати: ви повинні грамотно укладати договори та правильно оформлювати ескізи, щоб згодом не виникало непорозумінь між замовником та виконавцем замовлення. Адже, якщо ви пропустите найменшу деталь на ескізі або вкажіть не той розмір, то можете втратити гроші і потенційного клієнта. Сьогодні дуже презентабельно виглядають і сприймаються ескізи в електронному варіанті, а не на зім'ятому аркуші паперу. Це практично ваше обличчя, уміння презентувати себе. Не менш важливим моментом при виготовленні корпусних меблів своїми руками є розрахунок собівартості виробу, щоб ви не залишилися в мінусі і заробляли більше, ніж витрачаєте. Частково в цьому допоможе програма. Але треба пам'ятати про такі витрати як електроенергія, фурнітура, кріплення. І вже після цього ви можете самі правильно вирахувати вартість свого виробу та приступати до замовлення.

Залишаються ще нюанси: знання правил розрахунку фасадів для готових виробів, виготовлення криволінійних та фігурних деталей, особливості проектування тощо. Все це прийде із досвідом. Апетит приходить під час їжі. Починайте з малого і розвивайтеся, а стимулом буде вам гідний прибуток.

ua ru