Виготовлення надувних човнів ПВХ своїми руками за кресленнями

Рибалка не втрачає своєї популярності довгі роки, це все ще одне з найпопулярніших хобі у чоловіків. Активно та весело провести час, а також отримати великий улов можна за допомогою човнів ПВХ, вони ж використовуються під час екстремального відпочинку, спорту та інших видів діяльності.

Виробництво надувних шлюпок із ПВХ як бізнес вдома

Самодельний надувний човен.

Створити бізнес з виробництва човнів – це прибуткова і швидко окупна ідея, важливо лише правильно розрахувати вартість товарів та швидкість отримання прибутку, а також опрацювати канали збуту товарів.

Надувні човни це в основному засіб для відпочинку на дозвіллі. А за дослідженнями маркетологів було виявлено, що люди одержують найбільше задоволення від дозвілля. І це справді так, всі готові витратити гроші на своє дозвілля. Але й певний сегмент споживачів так само купуватиме надувний човен для професійного лову риби для подальшого продажу. У будь-якому випадку попит на надувні човни на хорошому рівні.

Надувний човен із ПВХ своїми руками

Надувний човен своїми руками креслення викрійки для лекала:

Схема саморобного надувного човна.
 1. носова заготівля;
 2. проміжна носова заготівля;
 3. центральна заготівля;
 4. проміжна кормова заготівля;
 5. кормова заготівля;
 6. клапани;
 7. днище;
 8. куточки;
 9. захисні пелюстки;
 10. еластична перемичка;
 11. гумові опори;
 12. дзеркальне відображення носової заготовки для протилежного борту;
 13. шайба для кріплення леєра;
 14. качки (ручки);
 15. уключина.

Як зробити надувний човен своїми руками із ПВХ:

 1. Вибирається відрізок ПВХ-полотна із щільністю 640-850 г/м2.
 2. На ньому виконується розмітка викрійок для бортів та днища.
 3. Далі викрійки вирізуються. Краще робити це за допомогою пристроїв, які використовують лазер для розрізу тканини, що забезпечує точність до міліметра.
 4. Викройки склеюються та зварюються між собою. Для склеювання використовується клей на поліуретановій основі. Зварювання виконується методом вулканізації, ультразвукового зварювання або обробки гарячим повітрям будівельного фена.
 5. Обов'язковим пунктом є тестування продукції.
Бажано спочатку змоделювати майбутній виріб у 3D-редакторі. У програмі можна візуально проаналізувати всі етапи виконання роботи та виключити можливі помилки.

Приклад як клеїти човен ПВХ в домашніх умовах:

 1. Місця з'єднання знежирити ацетоном.
 2. Обидві поверхні промазати клеєм для ПВХ (наприклад, Obrador Adhesivos) з затверджувачем (Desmodur RFE 750) і відкладаємо на 20-30 хвилин.
 3. Прогріти будівельним феном (наприклад, BOSCH GHG 660 LCD) обидві поверхні та з'єднати їх.
 4. Прокатати валиком для прокатки полівінілхлоридових покриттів.

На кресленні форми зображена проста модель, з якої слід починати вчитися. З часом, коли Ви наберетеся досвіду, можна буде виробляти складніші та привабливіші моделі:

Складний дизайн.

Крім того, можна зайнятися не тільки виготовленням надувних човнів з ПВХ, а й їх ремонтом або навіть тюнінгом:

ФотоКомплектуючі для тюнінгу надувного човна ПВХ:
навісний транець.навісний транець
вітрило.вітрило
жорсткий або надувний кіль.жорсткий або надувний кіль
якір.якір
надувне крісло.надувне крісло
транцеві колеса.транцеві колеса

Наприкінці статті можна завантажити готові креслення, викрійки та лекали надувного човна з масштабом 1:1. Вам залишається лише роздрукувати та докласти та вирізати.

Надувні човни для риболовлі

Самодельний надувний човен.

При виборі човна для риболовлі обов'язково враховуються:

 • розміри та кількість місць у ній;
 • довжина, ширина, висота та вага;
 • тип днища (надувний або жорсткий);
 • практичність (можливість переміщення сидінь) та безпека (щільність ПВХ-тканини, форма борту тощо).

Так само слід звертати увагу на окремі елементи човна. Наприклад, стоячи на надувному дно складніше закидати спінінг, ніж на човні з жорсткою палубою. Вибір днищ сьогодні є досить різноманітним.

Вибираємо днище надувним човнам:

 • жорстка палуба (пайол);
 • складний пайол (пайол-книжка);
 • жорсткий пайол з н-подібним профілем;
 • жорсткий пайол зі стрінгерами;
 • рейковий настил;
 • надувне днище;
 • натяжна палуба.

Враховуйте ці дані при виборі матеріалів та деталей для Вашої майбутньої успішної моделі, що продається.

При складанні бізнес-плану, перше, що варто зробити, це провести аналіз сировини для виробництва човнів та вибрати оптимальні матеріали. Наприклад, полівінілхлорид може бути армованим та неармованим. Перший – більш надійний та міцний. Другий коштує набагато дешевше, але легше розтягується, має низькі показники міцності.

Човни з армованого ПВХ мають низку переваг:

 1. Міцність.
 2. Стійкість до УФ-променів сонця.
 3. Легкий ремонт.
 4. Стійкість до корозії та забруднення.
 5. Компактність та оптимальна вага.

Серед інших матеріалів, що використовуються при виробництві, виділяють поліуретан, прогумовану тканину. Останнім часом все частіше використовуються хіпалон та неопрен. ПВХ фактично використовують у поєднанні з поліуретаном, що робить виріб ще міцнішим. А ось прогумова тканина схильна до гниття і вигоряння. Незважаючи на вигідну ціну, використовується вона рідше за полівінілхлорид.

Продаж надувних човнів

Асортимент човнів.

Кращою рекламою човнів із ПВХ стане їхня висока якість, тому надавайте покупцям гарантію не менше ніж на 1-2 роки. Сьогодні на ринку представлено чимало виробників ПВХ човнів, як вітчизняних (Солар, Ротан, Лідер), так і зарубіжних (Zodiak, Suzuki Marine, Honda). Тому на початковому етапі розвитку бізнесу не варто виставляти дуже високі ціни. Вартість товару має бути нижчою, ніж у великих постачальників, а якість – відповідною, тільки так можна завоювати довіру у потенційних клієнтів. Вартість варто варіювати в залежності від сезону. Оскільки взимку попит на ПВХ-човни набагато нижчий, варто зробити товар дешевшим, проводити акції.

Де можна реалізувати товар:

 1. Спортивні магазини.
 2. Торгівельні точки з товарами для риболовлі.
 3. Веб-магазини.
 4. Великі супермаркети, в яких є відділи спорту та хобі.
 5. Оптові компанії.

Окрім цього, спочатку розвитку бізнесу човна можна продавати друзям і знайомим. Відмінною ідеєю стане створення власного сайту та сторінок у соцмережах, а також розміщення оголошень на спеціалізованих сайтах. Ще можна проводити рекламні компанії у спортивних секціях, школах дайвінгу, клубах любителів риболовлі.

Види човнів з полівінілхлориду

Надувний катер.

Виробництво ПВХ-човнів – це прибуткова бізнес-ідея, але вона потребує значних грошових та тимчасових витрат. На виробництво одного човна та його подальшого тестування потрібно не менше 2-5 місяців, а для прискорення цього процесу необхідно наймати професійних працівників.

Які човни з ПВХ можна виготовляти двох видів:

 1. Гребні. Ці човни залучають покупців за рахунок вигідної ціни та простоти в управлінні. Вони безпечні, компактні та відмінно підійдуть для аматорської риболовлі. Дно таких моделей може бути жорстким або напівжорстким, воно виготовляється із фанери, пластику або пластин із легких сплавів.
 2. Моторні. У комплектацію таких моделей входить двигун, потужність можна вибирати. Головними перевагами моторних човнів є висока швидкість пересування та простота складання. Другий пункт стосується рішень з надувним дном, вони зазвичай оснащені невеликими двигунами, тому дуже компактні в складеному вигляді. Мотори можуть бути навіть електричними.

Увага! Моторний вид - надувні човни, що вимагають реєстрації, документи та паспорт. Інакше такий човен можуть вилучити відповідні служби.

Для виробництва моторних човнів потрібно чітко знати вимоги ГОСТ.

Завантажити лекала та креслення надувних човнів.

ua ru