Виготовлення відкатних воріт своїми руками по 3D-моделі

Откатні ворота стають все популярнішими через свою підвищену функціональність і зручність в експлуатації. Вони мають великий попит, їх активно купують не тільки власниці котеджів, а й для благоустрою приватних секторів та дачних ділянок. Тому є економічне обґрунтування для створення виробничого бізнесу у домашніх умовах.

Ідеї для автоматизації відкатних в'їзних воріт

3D модель відкатних воріт.

Для виробництва відкатних воріт ми пропонуємо вам безкоштовно завантажити 3D-моделі з точними розмірами, які найкраще замінюють креслення, схеми, ескізи для аналізу конструкції та принципу її дії. Якщо Ви звикли конструювати за традиційними кресленнями для цього існують програми CAD, які дозволяють перевести моделі з 3D в 2D. Наприклад, Solidworks або Компас 3D.

За бажанням відкатні в'їзні ворота можна зробити автоматизованими з блоком керування. Щоб воротами можна було керувати віддалено через смартфон або окремим ключем по Bluetooth або Wi-Fi, їх можна оснастити електромотором з платою Andruino. На просторах інтернету є багато статей з картинками та детальним описом як спроектувати автоматизований електронний пристрій. Платформа Andruino спочатку орієнтована на непрофесійних користувачів, тому дуже проста в освоєнні і розібратися в ній під силу кожному.

Автоматизувати можна не тільки відкриття та закриття воріт, а й:

 • автоматичне відкриття при наближенні конкретного автомобіля без керування ключем;
 • ручне дистанційне керування шириною відкриття/закриття воріт;
 • декоративне підсвічування;
 • інформуюча сигналізація про виїзд автомобіля для учасників руху;
 • лічильник ресурсу використання;
 • контроль навантаження у зимовий період;
 • журнал помилок системи управління;
 • надсилання SMS повідомлень про відкриття воріт (механічно або автоматично).

Таким чином ви привернете більше уваги до свого продукту та підвищите кількість продажів, а також виділятиметеся на тлі конкурентів.

Як зробити відкатні ворота з профнастилу

Роликові опори.

Виготовлення воріт проводиться з суворим дотриманням креслень. Мінімальне відхилення при зварюванні каркаса, а також подальшому монтажі може призвести до швидкої поломки конструкції. Робити розрахунки власноруч не варто, адже всі необхідні дані можна використовувати з наших 3D-моделей. Використовуючи їх як зразок.

Схема відкатних воріт із розмірами

Схеми відкатних воріт з розмірами, які можна зробити своїми руками:

Откатні ворота з електроприводом.
 1. Напрямна.
 2. Ролік напрямний.
 3. Рейка зубчаста.
 4. Стійка в зборі.
 5. Опора роликова регульована (складання).
 6. Труба профільна (прямокутна) 60x60x4.
 7. Електропривід.
 8. Швеллер.
 9. Грунт.

Завантажити відкатні ворота з профнастилу в 3D.

Автоматичні відкатні ворота з шириною отвору 4 метриГаражні відкатні ворота з хвірткою всередині
Автоматичні ворота.Откатні ворота з хвірткою.
Завантажити 3D-модельЗавантажити 3D-модель

Отже, приступаємо до роботи. Спочатку «заставну» (так називається несучий швелер шириною 20 сантиметрів), яка стане основою всієї системи, що з'єднують з гвинтовими палями, що виконують роль фундаменту. До «заставної» кріпляться роликові каретки, які забезпечать рух конструкції в отворі.

Будь-яку браму виготовляють з листа металевого профнастилу, вирізавши прямокутник зі сторонами 4 і 2 метри. Він кріпиться на каркас, попередньо зварений із металевих труб. Це забезпечить високу жорсткість конструкції, а також гарантує надійність на багато років. До низу каркаса воріт також приварюється спрямовуюча шестиметрова рейка, яка (завдяки встановленим роликам) приводить у рух всю конструкцію.

Також слід встановити два уловлювачі (знизу та зверху), які кріпляться в самому кінці конструкції на вертикальному металевому стовпі або цегляній стіні огорожі. Уловлювачі зупинятимуть ворота, не даючи їм зруйнувати паркан.

Пристрій відкатної комірної системи

Комплектуючі до воріт
 1. Швеллер.
 2. Роликова опора.
 3. Сигнальна лампа.
 4. Електропривід.
 5. Фундамент.
 6. Нижній уловлювач із ручним замком.
 7. Ролік, що направляє в нижній уловлювач.
 8. Фіксатор.
 9. Ролики напрямної.

Загальна довжина автоматизованого в'їзду розраховується виходячи із суми ширини комірного отвору та розміру противаги. Слід пам'ятати, що часто противагу дорівнює довжині половини отвору. Для конкретних величин розрахунок виглядає так:

Загальна довжина (каркас з відкатом) становитиме 4 метри (стандартна ширина отвору). Додаємо ще 2 метри на противагу. Отримуємо 6 метрів. Отже, для забезпечення повноцінного функціонування воріт з однієї зі сторін повинен бути 6-метровий запас. Відповідно і фундамент під відкатні ворота довжиною 4 метри має бути більш ніж 6 метрів. Звичайно, існують рішення, які дозволяють монтувати конструкцію та за відсутності належного запасу відстані.

Список інструментів, які обов'язково знадобляться для виготовлення воріт:

 • болгарка з набором кіл для різання та шліфування металу;
 • зварювальний апарат;
 • рівень;
 • рулетка;
 • молоток, шуруповерт;

Вчасно подбайте про придбання матеріалів для майбутніх воріт, а також продумайте, на який фундамент ви їх встановлюватимете. Ідеальним рішенням стане використання гвинтового фундаменту (із гвинтових паль).

Фундамент для відкатних воріт на гвинтових палях має безперечну перевагу. Для його монтажу не потрібно розривати всю територію, готувати розчин і чекати, доки він остаточно схопиться (зазвичай цей процес триває більше місяця). Ви суттєво заощадите час та сили, адже монтаж можна провести лише за один день!

Автоматичні ворота з дистанційним відкриттям

Схема конструкції та електроніки

Примітка. Фотоелементи призначені для сигналізації при виникненні ймовірності наїзду на конструкцію з метою запобігти аварії.

Для зручності на відкатні ворота можна встановити автоматичну систему з електроприводом. Це дозволить відкривати в'їзд дистанційно одним натисканням на кнопку брелока! Без цієї системи не обійтися, якщо ви користуєтеся воротами регулярно, але при цьому не хочете щоразу залишати машину, щоб відкрити або закрити в'їзд.

Цю зручність не складно зробити своїми руками. Для цього знадобиться:

 1. Мікроконтролер із Bluetooth приймачем для керування електродвигуном. Програму для мікроконтролера можна замовити чи написати самому.
 2. Додаток для мобільного телефону. Сьогодні існує багато безкоштовних та універсальних програм для управління мікроконтролерами по Bluetooth. Але якщо ви хочете додати в додаток свій логотип і контактну інформацію як рекламу, то його можна написати самому або замовити програмісту. Це не вимагатиме від Вас багато зусиль або фінансових витрат, оскільки по суті така програма примітивно проста.

Використовувати мобільний телефон як дистанційний пульт для воріт більш раціонально, ніж користуватися звичайним пультом. Адже пульт завжди шукають та втрачають, а телефон завжди під рукою.

На автоматичному приводі, як і на фурнітурі, не варто економити. Сьогодні у тренді висока якість товару та гарний зовнішній вигляд. Якось витратившись на якісні комплектуючі, ви гарантовано отримаєте надійні відкатні ворота, які прослужать багато років вашим покупцям!

Переваги та недоліки відкатних воріт

Переваги відкатних воріт, виготовлених власноруч, безумовні:

 1. Відчутна економія бюджету.
 2. Підвищений термін служби.
 3. Повна свобода дій. Ви можете підібрати дизайн, комплектуючі та фурнітуру на свій розсуд.
 4. На відміну від воріт, відкатні ворота не перекошуються взимку. Для їх відкриття не потрібно докладати особливих зусиль. Їм не страшні пориви вітру та снігопади.
 5. На відкатних воротах немає перешкод для проїзду будь-якого типу транспорту через відсутність направляючих.
 6. Маючи відповідний досвід, надалі ви зможете самостійно проводити ремонт та заміну комплектуючих без залучення найманих фахівців.

Які мінуси можна виділити у конструкції воріт? По-перше, вони коштують дещо дорожче від розпашних через додатково встановлену фурнітуру. До того ж відкатні ворота важче монтувати. При цьому іноді можна зіткнутися з нестачею місця на ділянці (про розрахунки ми поговоримо трохи нижче). Але всі мінуси лише умовність. Відразу після встановлення ви про них навіть не згадаєте!

Завантажити 3D-моделі відкатних воріт.

ua ru