Маслобойка соняшникової олії це готова бізнес-ідея для дому

Маслобійка це основа бізнес-ідеї виробництва соняшникової олії навіть на сьогоднішній день, при правильному підході викликає інтерес з погляду інвестицій. Багато хто вважає маловигідним таке виробництво і дарма. Тепер про все по порядку та у цифрах. Тона насіння соняшника (тобто сировини під виробництво) коштує 480$ після переробки ми з тони отримуємо при середньому виході 35%, 350 літрів соняшникової олії. Його ми можемо продати за ціною 1,5 за літр. Разом 350 Х 1,5 = 525, $ тобто 525– 480 = 45 $ оборотного прибутку. Спочатку не дуже привабливо виглядає концепція. 45 $ брудного прибутку на 1-ій тоні, це досить скупо. Але не олією єдиною. При переробці насіння соняшника ми на виході отримуємо два продукти. Це сама соняшникова олія і не варто забувати про такий ходовий товар, який так само виробляє маслобойка підсоленої олії як шрот, тобто макуха.

Маслоробка своїми руками

Маслобойка соняшникової олії1.

Розвихід у нас 35% означає, що ми отримуємо 350л соняшникової олії та 650 кг шроту соняшника з однієї тони. Його ми зможемо продати ще швидше, тому що шрот зазвичай купують не кілограмами, а цілими мішками. Шрот ми продаємо за ціною 0,4 $ за 1 кілограм. Разом 650 Х 0,4 = 260 $. Погодьтеся так вже набагато цікавіше. І так, кого зацікавила така концепція, читаємо статтю далі. Реалізація бізнес-ідеї. При організації лінії з виробництва соняшникової олії та шроту нам необхідно придбати таке обладнання за такою ціною.

Маслобійка, фільтр соняшникової олії та вся лінія

Фото обладнанняОпис характеристик
Маслобойка, фільтр соняшникової олії та вся лінія.
 • 1. Маслопрес шнековий (маслобойка):
 • Продуктивність 5л./год.
 • Потужність 2кв./год. 220В
 • Маса 45кг.
 • Ціна 800 $.
Фільтр очищення олії від фузу.
 • 2. Фільтр очищення олії від фузу:
 • Продуктивність 5л./год.
 • Потужність 0,5 кв./год.
 • Маса 100кг.
 • Ціна 1200 $

Маслобойка та фільтр соняшникової олії цього вже достатньо, щоб виробляти та продавати два затребувані продукти:

 1. Олія соняшникова.
 2. Макушна макуха (шрот) для годування сільгосп господарських тварин та птахів.

Але в перспективі можна розширити лінію виробництва продукції з насіння, а отже й асортимент. Потрібно придбати додаткове обладнання. Навіть можна винайти наприклад, саморобний прес для кіл макухи.

Фото обладнанняОпис характеристик
Фузодавка.
 • 3. Фузодавка:
 • Продуктивність 40кг/год.
 • Потужність 1,5 кв./год.
 • Маса 150кг.
 • Ціна 600$
Віялка зернова.
 • 4. Віялка зернова:
 • Продуктивність 2т/год.
 • Потужність 1,5 кв./год.
 • Маса 100кг.
 • Ціна 800$;
Жарівня обсмажування насіння соняшника.
 • 5. Жарівня обсмажування насіння соняшнику:
 • Продуктивність 40кг/год.
 • Потужність 1,5 кв./год.
 • Маса 150кг.
 • Ціна 700$;

Разом на обладнання всього комплексу виробництва необхідно проінвестувати 4100 $. Зверніть увагу на компактність обладнання. Вам вистачить площі звичайного гаража під час встановлення лінії та запустити саморобний цикл виробництва. Достатньо 20 квадратів і розетки 220В і можна запускати виробництво. У такому випадку ви зможете виробляти: 1 олія соняшникова сира, 2 смажена, 3 технічна, 4 шрот макухи, 5 кола макухи смаженої, 6 вугілля із золи насіння і збільшитися продуктивність виробництва за рахунок віялки зерна, яка дуже швидко і якісно підготовка. Очистить та просушить.

Олійна олія відразу виробляє кілька затребуваних продуктів

Маслобойка олії приносить стабільний дохід.

У принципі виробляти соняшникову олію може одна олійниця навіть без фільтра. Олія, яка містить фуз можна відстоювати та отримувати нормальної якості продукт. Але ми живемо у світі конкуренцій і Вам необхідно буде розвиватися та вдосконалити свій бізнес. Маслобойка без умовного це основа виробництва, але ви маєте бути конкурентно здатним і розширювати асортимент своєї продукції та підняти продуктивність. Це не тільки закріпить ваш бізнес на ринку збуту, але й принесе додатковий дохід і підніме товарообіг, який допоможе швидко окупити вкладені інвестиції в додаткове обладнання. Наприклад, дуже важливо придбати віялку зернових культур.

Коли ви купуватимете сировину вам потрібно уважно оглянути засміченість. Нікоєм випадки не можна купувати, якщо в насінні присутні насіння інших рослин. Наприклад, достатньо 1 кг домішки насіння амброзії, щоб зіпсувати всю тону. Амброзія як ложка дьогтю в бочці меду. Маслобойка на виході видаватиме гіркоту олії, яку прибрати не зможе навіть фільтр. І якщо ви помилилися і вже після угоди помітили неякісну сировину, її можна очистити за допомогою віялки. Або саморобний спосіб вручну за допомогою решіт на вітрі, але врахуйте, вручну це трудомісткий процес. Також для ідеалізації лінії при виробництві соняшникової олії можна придбати жаровню на газу. Ви зможете робити обсмажування насіння і таким чином розширити асортимент продукції. Тоді це буде абсолютно повноцінна лінія для виробництва таких продуктів як: сира олія соняшникова, смажена, технічна, шрот кормовий, макуха в пресованих колах, вугілля із золи. Ширше асортимент завжди посилює попит продукції.

Як тільки ви придбали кілька тон насіння вам необхідно їх очистити від домішок насіння бур'янів, щоб продукція не була гіркою на смак. Якщо ви збираєтеся робити смажену олію, то за допомогою жаровні просмажте насіння, але не перестарайтеся, оскільки маслоробка працює з підвищеною температурою. Потім ви розігріваєте олійницю і засипаєте в бункер насіння.

Самодельний прес для макухи в комплект до маслобійки

Самодельний прес для макухи.

Кола макухи з обсмаженого насіння можна пресувати на обладнанні власного виробництва. Для цього знадобиться саморобний прес для макухи. Трохи фантазії та бажання і запевняю, у Вас все вийде, при цьому ви добре заощадите. І так, щоб пресувати кола макухи ви повинні спорудити саморобний прес. Це обладнання виготовляється дуже просто і слугує дуже довго. Вам потрібно невелике металеве кільце можна з великого шматка труби або частини якогось балона діаметром 50см, автомобільний домкрат, круг плита з міцного металу діаметром 49,5см (це найскладніша частина, яку можна замовити у токаря). Далі збираєте все в комплект, тому що показано на малюнку.

Як працює саморобний прес для макухи, думаю зрозуміло з малюнка. Такий саморобний прес має не високу продуктивність, зате обійдеться значно дешевше за промисловий прес для макухи, а також він не витрачає електроенергію. Тільки важливо відзначити, коли ви при виробництві просмажували насіння і хочете пресувати кола макухи зі шроту соняшника, це треба робити поки що шрот ще теплий, тобто відразу з-під маслобойки. 1 коло жменьки виходить приблизно з одного відра шроту.

Маслобійка прес для тиснення фузу соняшникової олії ще одна бізнес ідея

Маслобійка прес тиску фузу соняшникової олії.

При роботі маслоробка видає з одного боку жменька у вигляді пресованих пластівців, а з іншого боку соняшникова олія, але неочищена. При переробці відразу виходить неочищена продукція, яка містить фуз (дрібні частки макухи та лушпиння). Щоб очистити масло від фузу його можна відстояти, а краще перегнати через фільтр очищення соняшникової олії від фуза. Такий фільтр якісно та швидко очистити рослинний продукт від фузу. Після очищення ви отримаєте кристально чисту олію та фуз, який містить до 80% рослинної олії. Цей фуз потрібно продавити через фузодавку і таким способом ви можете отримувати до 80% виходу олії та 20% вугілля.

Після переробки після фузодавки фуз перетворюється на пресований камінь із золи насіння який служить дуже хорошим паливом для твердопаливних котлів. Процес віджиму фузу через фузодавку багато хто пропускає і це не правильно. Деякі підприємства спеціально закуповують фуз у олійниці за смішною ціною, щоб прогнати, потім через фузодавку і продавати олію. Це ще одна така бізнес ідея, фуз містить 80% рослинної олії, а насіння соняшнику 35%, при тому вуз примудряється купити дешевше, ніж насіння соняшнику.

Після переробки фузу за допомогою фузодівки на виході отримуємо два продукти рослинну олію та вугілля із золи насіння яке користується великим попитом.

ua ru