Виробництво дерев'яної двотаврової балки своїми руками

Дерев'яна двотаврова балка за міцністю не поступається своїм аналогам, виготовленим із металу або бетону для міжповерхових перекриттів. Має безперечну перевагу в порівнянні зі звичайними дерев'яними балками. Перекриття з двотавра - не скриплять, не деформуються і не грають вібрацією під ногами. Але собівартість і вага двотаврової балки значно нижчі. Такі особливості роблять двотавр привабливим у сучасному будівництві швидкомонтованих будівель.

10 причин чому двотаврова балка краща за стругані дерев'яні дошки

Дерев'яна двотаврова балка.

Виробництво дерев'яних двотаврових балок своїми руками – дуже вигідний та прибутковий бізнес, розпочати який під силу кожному! Дерев'яну двотаврову балку в першу чергу використовують для виготовлення перекриттів, створюючи дуже міцну та якісну основу для майбутнього статевого настилу.

Головні плюси та переваги двотаврової балки перед звичайними дерев'яними:

 1. Жорсткіша. Двотаврова балка більш жорстка проти звичайної дошки в 1,5 рази при такому ж перерізі.
 2. Міцніше. При тиску на площу 20 см2 витримує вагу 3 тонни.
 3. Легше. Дуже зручний каркасний будматеріал для монтажу.
 4. Тонше. Ця перевага дає менше постів холоду та доступ для інженерних маневрів у конструкції.
 5. Ідеальна геометрія. У геометрії менше допусків, ніж у струганої дошки.
 6. Довжина. Можна перекривати прольоти до 10 метрів без додаткових підтримок.
 7. Не деформується. При зміні вологості та температури двотаврова дошка не викривляється як звичайна дерев'яна. І не змінює розмірів.
 8. Ефективніше. При внутрішній обробці гіпсокартоном і при оздобленні фасаду ізоплатовими плитами не потрібна решетування і нічого не потріскається. Облицювальні плити прикріплюються прямо до двотаврових балок.
 9. Зручніше. У каркасі з двотаврових балок легко встановлювати комунікації: електрику, сантехніку тощо.
 10. Довговічніше. Якщо двотаврову балку покрити лакофарбовими матеріалами її термін експлуатації становить понад 100 років. При тому, що за санітарними нормами термін служби житлового приміщення не може перевищувати понад 50 років. У звичайному вигляді експлуатаційний показник двотавра в межах кількох десятків років, але завжди значно більший, ніж звичайні дерев'яні балки.

Мінус та недоліки двотаврових балок:

 1. Висока ціна. У рази вища за звичайну дошку.
 2. Обмежений вибір утеплювача. Не підходить для м'яких мінеральних утеплювачів, таких як скловата. В основному утеплюють ековатою.
 3. Пожежна безпека нижче звичайних дощок. Для цього рекомендується каркасник з двотавра обшивати гіпсокартоном з обох боків (як з внутрішньої, так і зовнішньої).

Цей вид балки з'явився порівняно недавно, але вже встиг завоювати прихильність та популярність серед будівельників. Двотавр успішно застосовується в каркасній технології будівництва заміських будинків, допомагаючи не лише прискорити, а й здешевити будівництво будинку.

Дерев'яна двотаврова балка технічні характеристики навантаження

Навантаження на двотавр.

Яке навантаження може витримати двотаврова балка? За своїми технічними характеристиками, дерев'яна двотаврова балка нічим не поступається металевим та бетонним конструкціям, але при цьому коштує в рази менше. При цьому отримати таку якість цілком реально навіть при виробництві в домашніх умовах.

Варто також відзначити, як за допомогою розміщення двутаврів можна збільшувати міцність перекриттів. Наприклад:

 1. Розташовані поруч (по горизонталі) 2 двотаврові балки підсумовують свою міцність до навантажень. Тобто, якщо одна балка витримує 300 кг, то в парі з такою ж балкою перекриття витримуватиме 600кг.
 2. Розташовані балки одна на одну (по вертикалі) здатні витримувати в 4 рази велике навантаження. Тобто якщо покласти одну балку з міцністю 300 кг, а зверху таку ж і закріпити їх між собою, то в парі вони вже витримують вагу в 1200кг.

Навантаження на двотаврову балку таблиця:

Розмір прольотуВідстань між балкамиПереріз балки
(висота x ширина) в мм.
3м.1м.
0,5 м.
150x10
150x50
4м.1 м.
0,5 м.
200x100
150x100
5м.1 м.
0,5 м.
250x150
200x150
6м.1 м.
0,5 м.
250x180
200x150
7м.1 м.
0,5 м.
300x200
250x150

Примітка. Всі дані наведені з розрахунку навантаження на перекриття близько 400 кг/м2..

Звичайно, під час розрахунків потрібно ще враховувати:

 • якість матеріалів;
 • частота укладання балок;
 • відхилення розмірів.

Якщо ви хочете дещо заощадити на будівництві власного будинку або зайнятися бізнесом з продажу двотаврових балок, тоді слід пам'ятати, що нічого особливо складного у виготовленні цього виду перекриттів у домашніх умовах немає. Дерев'яні двотаврові балки для міжповерхового та горищного перекриття дозволяють виконати весь процес своїми руками. Адже перекриття дерев'яними балками виконується без використання підйомних кранів та іншого допоміжного обладнання. Весь процес може виконати один майстер самостійно. Таке перекроїте – не скріпить і має безліч інших переваг.

Види дерев'яних двотаврових балок

Типи балок.

Для початку ознайомимося з різноманітністю асортименту цього будматеріалу. Розрізняють такі серії двотаврових балок:

 1. БДК (балка двотаврова клеєна). Використовується для будівництва будинків з короткими прольотами.
 2. БДКУ, БДКУ-Л. Такі балки мають широкі ребра жорсткості, відрізняються високою міцністю та наявністю великої площі для цвяхових кріплень.
 3. ДДКУ, СДКУ-Л. Ця двотаврова стійка є основою каркасу стін.
 4. БДКШ, БДКШ-Л. Широка балка застосовується у будівлях із дуже довгими прольотами. Також її можна використовувати як крокв.
 5. СДКШ, СДКШ-Л. Балка застосовується для виготовлення стінових панелей.

Дерев'яна двотаврова балка своїми руками

Двутавр у будівництві.

Для успішного старту потрібна рулетка, циркулярна пилка, клей по дереву, швелера, хомути та шліфувальна машинка. Основними матеріалами для виготовлення послужать клеєний брус та фанера, яку можна замінити на ОСП (Орієнтовано-Стружкова Плита).

Клеєний брус легко дістати в будь-яких будівельних магазинах. Він відрізняється підвищеною легкістю, надійністю та міцністю, податливий в обробці, тому для виготовлення дерев'яних двотаврових балок підійде ідеально.

Міцна фанера або ОСП знадобиться для виготовлення центрального ребра жорсткості, яке з двох сторін вставлятиметься у підготовлений клеєний брус.

Як зробити двотаврову дерев'яну балку своїми руками:

 1. У нижньому та верхньому клеєному брусі, попередньо нарізаному на однакові відрізки потрібної довжини, випилюємо паз відповідної глибини. Так виходить основа нашої балки.
 2. Потім готується ребро жорсткості. Подбайте, щоб на його гранях не було жодних дефектів чи нерівностей. За наявності або зашкурьте ребро, або замініть на нове.
 3. Останнім етапом йде фіксування ребра жорсткості у випиляних у брусі пазах. Для цього використовується спеціальний клей, який забезпечує надійне кріплення елементів один з одним.
 4. Після цього проконтролюйте, щоб балки під час висихання перебували в повному спокої. Рухати та переносити їх у цей час категорично заборонено!

В процесі виготовлення буде достатньо багато тирси, щоб паралельно зайнятися виробництвом паливних брикетів.

Двотаврові балки – один із найголовніших елементів майбутнього будинку, на який виявляється постійне навантаження, тому до виготовлення слід підходити з максимальною відповідальністю.

Рентабельність бізнес-ідеї

Перекриття двотавром.

У середньому на виготовлення однієї двотаврової балки йде близько 30 хвилин. Але якщо робити багато деталей одночасно, то кількість витраченого часу значно зменшується. Наприклад, виготовляючи 20 двотаврів за один раз. Спочатку нарізають 40 клеєних балок, потім вирізуються і шліфуються 20 ребер жорсткості, а потім все це клеїться послідовно. Тут вам знадобиться близько 3-4 годин, у той час як при поштучному виготовленні ви витратили б 10 годин і більше.

Середня продуктивність при самостійному виготовленні 5-ти метрових двотаврових балок без сторонньої допомоги складає близько 70 штук на день. Як ми вже зазначали, поспішати нікуди не слід, щоб запобігти припущенню найменших прорахунків.

Роздрібна ціна дерев'яної двотаврової балки становить 4,8 $ за погонний метр (висота 200мм, перетин бруса 42x85, вага 5кг/м.п.). А собівартість метра погонного метра нижче 3,5 $. Отже, рентабельність цієї справи – досить висока, що робить виробництво двотаврових балок ще привабливішим. Беремо для наочності в розрахунках середню довжину 5 метрів і отримуємо 25 $ доходу з однієї балки. Не складно порахувати, що за активних продажів можна вийти на 2000$ на місяць.

При цьому подбайте про наявність великої майстерні. Але якщо обсяг продукції зросте, можна обійтися власним гаражем. Також подбайте про придбання професійної циркулярної плити. Витрати на її купівлю коливаються в межах $700.

Цей вид будівельних матеріалів має стабільно високий попит у споживачів.

ua ru