Виробництво колотих дров на саморобному верстаті дровоколі

Повсюдна газифікація та електрифікація не змогли і ніколи не зможуть знизити попит на дрова. Їх досі можна зустріти у багатьох закладах громадського харчування, у лазнях та саунах. У сільській місцевості багато будинків опалюються виключно твердим паливом. У таких ситуаціях питання про стабільне постачання якісного пального стоїть як ніколи гостро. Організація бізнесу з продажу колотих дров – дуже прибуткове заняття за умови правильної його організації та стабільного збуту продукції.

Бізнес-план з виробництва колотих дров

Річковий верстат для розколу.

Виробництво колотих дров – це найпростіший бізнес і один із найкращих для підприємців-початківців. Дрова потрібні всім і різні випадки життя. Тому кожне замовлення – це окрема категорія клієнтів. З огляду на цей факт дуже важливо сортувати деревину під конкретних споживачів. Наприклад, Вільха – це королівське дерево із шикарним ароматом для каміна. Крім того, Вільха – це єдине дерево, від якого людина не може пригоріти. У той же час із хвойної деревини вийдуть найдешевші дрова. При згорянні хвоя сильніше за інші породи засмічує димар. А дуб дуже спекотне, але важке дерево. Фруктові дерева варто сортувати окремо, адже такі дрова призначені виключно для приготування їжі. Особливий аромат має м'ясо, приготовлене на дровах із фруктових дерев.

Мінімальний життєздатний проект для організації виробництва колотих дров складається всього з кількох пунктів:

 1. Дровокол. Обладнання для виробництва колотих дров має бути витривалим, надійним, довговічним і завжди ремонтопридатним.
 2. Бензопила. Електропила також підійде як альтернатива. Але обов'язково в арсенальне слід тримати ручну пилку «дружба», для екстрених випадків, коли немає бензину чи електрики на базі.
 3. Територія під виробництво. Оренда місця для зберігання закупленого лісу обов'язково повинна враховуватися у статті витрат бізнес-плану.
 4. Вантажний автомобіль. Важливо, щоб автомобіль був невеликим з цілого ряду причин:
 • А) клієнтам завжди хочеться, щоб доставка була вивантажена прямо у дворі, а не біля двору;
 • B) часто доводиться їздити вузькими вуличками дачних масивів, особливо в сезон продажів;
 • C) спочатку більшість замовлень будуть на невелике завантаження, важливо враховувати транспортну, складську та комплектувальну логістику, щоб не довелося возити багато повітря в кузові вантажівки.

Рентабельне покриття бізнесом локалізації клієнтів визначає відстань доставки без доплати – близько 50 км в один бік. Основна категорія покупців знаходиться у місцях дачних масивів. Це також визначає сезонність активності бізнесу переважно у літній період, а не в опалювальний сезон.

Корисна порада! Завжди контролюйте обсяг достатнього запасу деревини під замовлення в будь-які сезони продажу.

Попередні розрахунки рентабельності найпростішого виробничого бізнесу

Продуктивність виробництва з одним дровоколом дозволяє виробляти до 10 000 кубів дров за 1 рік. За таких показників середній щомісячний чистий прибуток становить 2000 $ на місяць. Показник рентабельності EBITDA не більше 100%. Закуплені колоди лісу завжди мокрі і тому суттєво дешевші за сухі колоті дрова.

Просувати пропозицію легко популярними способами:

 • фірмовий сайт;
 • дошки оголошень;
 • сарафанне радіо;
 • диспетчер замовлень на перевезення вантажів.

Клієнти швидко відгукуються на ваші пропозиції по всіх вищезгаданих каналах поширення інформації. Заявки надходять регулярно.

Перспективи зростання бізнесу та розширення виробництва

Щоб підвищувати прибуток та масштабувати свій бізнес є лише кілька шляхів. Ринкову ціну змінювати ви не зможете, поки у вас немає монополії на ринку (мінімум 30% частки). Тому залишається лише 2 шляхи:

 1. Збільшувати обсяг капіталомісткості та пропускної спроможності оборотного капіталу.
 2. Знижувати собівартість.

У першому та у другому випадку вам суттєво допоможе можливість самостійного виготовлення обладнання для колки дров.

Самодельний верстат для колки дров суттєво знизить витрати для старту та поріг входу в бізнес. Таким чином собівартість проекту буде нижчою, а отже терміни окупності стануть коротшими і прибуток вищий.

Складання кількох верстатів дровоколів підвищити продуктивність виробництва, а разом з ним зросте капіталомісткість проекту та пропускна здатність оборотного капіталу.

Коли у вас буде навичка виготовлення саморобних дровоколів, ви завжди будете готові до можливих модернізацій виробничої лінії. Закрите буде питання із ремонтопридатністю. Адже у виробничому ланцюжку це найбільш схильний до зносу вузол.

У цьому вам допоможе точна 3D модель дровокола з розрахованими розмірами всіх деталей. Завантажити її можна наприкінці статті абсолютно безкоштовно.

Де взяти дерева на дрова?

Дрова з червоного дерева.

Найпростіше організувати підприємство з продажу колотих дров буде тим людям, у яких поблизу є тартак або лісозаготівельне виробництво. Поїхати туди і домовитися про постачання – взаємовигідна угода як для вас, так і для керівництва підприємства. Закуповуються зазвичай браковані колоди за вартістю трохи більше 3 доларів за одну штуку. Ціна постійно змінюється. Тут все залежить від:

 • регіону;
 • породи дерева;
 • розмір колоди;
 • кількості при купівлі та навантаженні
 • якості деревини.

Іншими джерелами деревини як сировина можуть стати:

 1. Навколишні села. Ідеальним є варіант, коли потрібно викорчувати дерева на певній ділянці. Джерело сировини нестабільне, але так колоди можна отримати практично безоплатно.
 2. Будівельні компанії та фірми з укладання дорожнього полотна. Їм часто слід розчистити певну область під об'єкт. Тут також можна отримати великий обсяг дерев та колод під сировину.
 3. Лісництво. Також можна домовитися з місцевою владою про прочищення лісу, посадки в лісництві. Зазвичай виділяється невелика ділянка з березою або осиною (вони найшвидше ростуть) під потреби вашого підприємства.
 4. Можна організувати приймальний пункт деревини. Сьогодні 1 кг дров дорожчий за 1 кг чорного металобрухту.
 5. На будівельних ділянках можна надати послуги самовивезення деревного будівельного сміття.

Вирощування тополі з живців на дрова

За наявності земельної ділянки можна задуматись над власним розплідником дерев. Наприклад, вирощувати швидкозростаючу тополю з живців. Це найневибагливіше та швидкозростаюче дерево. За 15 років висота тополі сягає 25 метрів. А діаметр стовбура доходить до 62 см. Тополя дуже любить гнойове добриво. За дотримання простих агротехнік за 15 років урожайність тополі становить 900 кубометрів з 1-го гектара загального запасу деревини (дрів). З якого вихід ділової деревини становить не менше ніж 550 кубометрів.

Крім того, деревина тополі має широке застосування, оскільки вона м'яка, легка і добре обробляється. Вже після 7 років приріст деревини становить 100 кубів дров на рік з одного гектара.

Електричний саморобний дровокол

Результат роботи.

Зовні цей апарат нагадує маленький верстат або верстат, на який у верхній частині складаються поліна. При натисканні на кнопку здійснюється швидка рубка підготовлених невеликих колод. Цей процес відбувається завдяки електричному двигуну, який запускає в роботу поршень. Він проштовхує колоду спеціальним жолобом на ніж, внаслідок чого здійснюється його рівний і швидкий розкол. Все, що потрібно від оператора пристрою, – класти нові поліни, а потім натискати на кнопку запуску пристрою.

Для організації бізнесу необхідно зіставити бажану продуктивність дров на добу та потужність апарату, який розрахований на багатогодинну безперебійну роботу. Зверніть увагу на такі деталі, як:

 • розміри колод, які розміщуються в пристрої;
 • швидкість розколювання;
 • кількість полін, які утворюються після проходження через ніж;
 • робоче положення (горизонтальне/вертикальне);
 • гарантійний термін та особливості експлуатації дровоколів;
 • потужність електродвигуна та споживання електроенергії.

Ці аспекти допоможуть вам у виборі пристрою та оптимізації роботи вашого підприємства.

Електричний дровокол своїми руками

Схема верстата дровоколу.

Якщо у вас є гараж і ви вмієте користуватися інструментами, то за бажання електрично дровокол можна зробити своїми руками. Рубільна машина для виробництва дров зроблена своїми руками – це чудовий старт для домашнього бізнесу. Для реалізації цієї ідеї Вам допоможе 3D модель електромеханічного дровокола, яку можна безкоштовно скачати нижче та використовувати як креслення.

Завантажити 3D модель електричного дровоколу

Бізнес ідея з виробництва та продажу дров

Раціональне впакування товару.

Бізнес з продажу колотих дров включає розпилювання, колку, розфасовку та упаковку продукції, а також її навантаження та транспортування до безпосереднього споживача. Основні витрати, пов'язані з цим, включають:

 1. Оренда приміщення, де буде організовано підприємство.
 2. Найм робітників. Все залежить від обсягу виробництва. Зазвичай навіть 2 людей цілком достатньо.
 3. Устаткування. До обов'язкових витрат за цим пунктом відносяться сокири, ланцюгові пилки, верстати, пакувальна апаратура, транспорт та вантажні машини безпосередньо на об'єкті.
 4. Реклама. Ваше завдання, як керівника бізнесу, - пошук та залучення нових клієнтів. Для цього можна використовувати найдоступніші засоби розповсюдження інформації: дошки оголошення, розміщення оголошень в газетах, «сарафан» радіо і т.д. Дрова особливо не потребують реклами.
 5. Витрати на електроенергію.

Сам процес виготовлення колотих дров складається з кількох етапів. Спочатку робітники пилять колоди на поліно діаметром 50-60 см. Потім поліно необхідно розколоти дровоколом на дрова. Далі колоті дрова складаються в піддон, фасуються, упаковуються та транспортуються до клієнта.

Процес переробки деревини можна значно прискорити недорогим напівавтоматичним обладнанням, використовуючи електричний дровокол.

Яка деревина краща?

Перевага варто віддати деревині твердих порід, адже тривалість її горіння більша, як і кількість тепла, що виділяється. Саме тому максимальним попитом на ринку користуються береза та дуб. Наприклад, березові колоди виділяють при горінні на 15% більше тепла, ніж соснові та на 20% більше осинових. Не слід замикатися на одній породі дерева. Широкий асортимент привабить покупця, що дозволить розширити ціновий діапазон. Варто зазначити, що на ринку особливо цінуються дрова, заготівля яких була виготовлена в літній період.

Масштабованість виробництва колотих дров

Гідравлічний дровокол.

Прибутковість від такого підприємства досить висока. Один куб дров коштує приблизно 27 $. А в одному кубі близько 415 кг колотих дров. Фактично 1кг дров коштує 0,07 $ - дорожче металобрухту. Прибуток покриває оренду та оплату праці робітників, дозволяючи розвивати підприємство та поступово збільшувати його масштаби.

Єдиний недолік такого бізнесу – чітка залежність від сезону. Влітку ваші продажі будуть значно меншими, але за наявності великої клієнтської бази сезонні стрибки можна звести до мінімуму.

Цей вид виробництва легко модернізується та масштабується. Якщо реінвестувати частину прибутку, поступово можна зібрати цілу виробничу лінію. Зверніть увагу, наскільки гнучка модернізація підвищення продуктивності виробничої лінії. Кожен вузол може працювати самостійно, а отже, весь виробничий цикл життєздатний незалежно від кількості обладнання, як показано на відео:

Виробничий процес функціонує за будь-якої комплектації лінії.

ua ru