Виробництво плетених меблів зі штучного ротанга

Меблі зі штучного ротанга – практичний продукт нових технологій та матеріалів з тривалим терміном експлуатації. Плетені диванчики і крісла з техноротангу давно і надовго закохали широке коло споживачів. Популярність таких предметів інтер'єру не згасає. Це завжди результат ручної праці, якому притаманні оригінальність та висока якість виконання. А якщо є попит, то чому б не організувати пропозицію.

Переваги плетених виробів зі штучного ротанга

Виробництво меблів із штучного ротанга.

Не тільки естетика та ручна робота виділяють плетені меблі з техноротангу серед інших видів. Важливою особливістю є її практичність та висока надійність за експлуатаційними показниками. Тому чудово підходять садові меблі зі штучного ротанга для вулиці. У кафе та ресторанах її цілий рік використовують поза приміщенням. Що там говорити вже про дачі та павільйони. Але стильний дизайн плетених меблів у стилі хай-тек чудово вписується в сучасні інтер'єри для дому та офісу.

У квартирі такі плетені меблі або гарні плетені вироби як елементи декорації інтер'єрів можна використовувати не лише на балконі, а й у житловій кімнаті. Штучний – ротанг (техноротанг, поліротанг) виготовляється з матеріалів на основі поліетилену, він є абсолютно безпечним для здоров'я людини та дітей.

Що таке штучний ротанг?

Різний штучний ротанг.

Штучний ротанг – це полімерна нитка, отримана методом екструзії. Під певною температурою домагаються плавлення пластику та пропускають його через спеціальну форму-отвір. Завдяки формуючому отвору утворюється синтетична нитка з певною формою: півмісяць, прут, у формі дерев'яної кори та ін. Штучний ротанг може мати різний колір і текстуру. Компоненти пластику, що входять до його складу, відповідають екологічному стандарту ISO9001 – не має запаху і приємний на дотик.

Переваги меблів зі штучного ротанга:


 1. Не вимагає особливого експлуатаційного звернення та будь-якого спеціального догляду. Предмети достатньо протирати вологою ганчіркою.
 2. Плетені меблі зі штучного ротанга підходить для постійної експлуатації не тільки всередині приміщень, а й на відкритих терасах, у саду, на літніх майданчиках кафе тощо.
 3. Виключено ризик проростання лози (що іноді трапляється з меблями з натурального дерева).
 4. Полімерна нитка може фарбуватись у найрізноманітніші відтінки, має різну фактуру та товщину волокна. Сучасні технології дозволяють повністю зімітувати ротангове стебло.
 5. Меблеві гарнітури при легкій вазі можуть витримувати значні навантаження. Не деформуючись.

Штучний ротанг – це доступний за ціною матеріал, довговічний та невибагливий в експлуатації.

З точки зору виробника:

 1. З полімерною ниткою працювати простіше та швидше. Вона добре гнеться. Тому можна створювати меблі найнезвичайнішої форми.
 2. Штучний ротанг має значну довжину (деякі виробники випускають до 200м.). Не треба думати, як поєднувати окремі «батоги» (як у випадку з природним матеріалом).

Натуральні матеріали, безперечно, поза конкуренцією. Але в них є кілька істотних недоліків. Дерево сприйнятливе до агресивного впливу довкілля. Тому плетені меблі можуть прикрасити лише закриті приміщення. За дерев'яними предметами потрібний особливий догляд із використанням спеціальних матеріалів. До того ж, захисники природи навряд чи будуть раді повсюдному вирізу лози.

Якісний синтетичний матеріал позбавлений цих недоліків. Плюс має додаткові переваги.

Виготовлення меблів із штучного ротанга

Меблі зі штучного ротанга.

Для організації власного бізнесу з виробництва меблів із штучного ротанга необхідно придбати комплекс обладнання, на якому можна буде робити полімерні нитки. У продажу є готовий матеріал для плетіння. Але невигідно використовувати його.

Лінія для виробництва плетених виробів із техноротангу включає:

 • екструдер;
 • систему охолодження;
 • намотник;
 • мішалку гранул;
 • дробилка вторинної сировини;
 • трубогиб;
 • зварювальний апарат;
 • додаткові інструменти: ножиці, ключі тощо.
 • сировина та витратні матеріали: компоненти, барвники та гранули пластику, труби для каркасу;
 • додаткова меблева фурнітура.

Маючи такий «заводик», можна творити чудеса. Машина легко змінює налаштування та випускає різні за формою та діаметром прути (або смужки), з різною текстурою.

Лінія для виробництва ротанга в домашніх умовах не вимагає екструдера, системи охолодження, мішалки, дробарки. Готовий ротанг можна купувати у бобінах від різних виробників. Такий підхід суттєво полегшить та здешевить старт виробничого, домашнього бізнесу.

Технологія виробництва меблів із штучного ротанга включає такі етапи:

 • створення ескізу дизайну виробу;
 • заготівля полімерних ниток (за допомогою описаного вище комплексу);
 • виготовлення алюмінієвого каркасу з труби товщиною 1,2-1,5 мм за допомогою тривальцювального трубогибу (виходять будь-які форми) та зварювання аргоном;
 • обробка каркасу порошковою фарбою;
 • безпосередньо плетіння (оплетення каркасу за обраною схемою).

Всю технологію виробництва плетених меблів з полімерного ротанга можна переглянути тут:

Поради майстрам-початківцям:

 1. Технологічний ротанг кріпиться до каркасу скобами для оббивних робіт (тип 90). Вони вузькі (висота – 9-13 мм), короткі (ширина – 6 мм). Легко ховаються за плетінням.
 2. Перед роботою важливо зробити сильну натяжку вертикальних стояків. Додатково зберегти пружність сидіння допоможе плетіння його полотна в 2-3 шари стрічки.
 3. Починається обплетення техноротангом зі джгутів жорсткості або рами сидіння (якщо форма виробу незвичайна, трапеція, півколо тощо).
 4. Щоб ремені не сповзали, кінець заплітається внахлест і фіксується точками паяльника.
 5. Зі стрічкою працювати легше, якщо протирати її змоченою в рослинній олії ганчіркою.
 6. Схеми плетіння можна знайти в книгах або в Мережі. А взагалі, процес виготовлення таких меблів – це творчість, політ фантазії, постійне вдосконалення та нескінченний рух до досконалості.

Коли ази будуть освоєні, можна створювати високотехнологічні вироби.

Аналіз рентабельності бізнес-ідеї

Садові вироби для відпочинку.

Попит на меблі зі штучного ротанга не залежить від сезону. Вона затребувана завжди. Свій бізнес можна організувати у двох напрямках:

 1. Виробляти окремі предмети та цілі набори меблів та продавати їх приватним особам та меблевим салонам.
 2. Працювати на замовлення. Провести широку рекламну кампанію, залучити клієнтів та втілювати їхні ідеї у життя.

Порахуємо витрати та доходи:

СтаттяСума, $
Капітальні вкладення
Екструзійна лінія для виробництва 3-колірного ротанга12 000
Тривалковий трубогиб5 000
Зварювальний апарат650
Разом:17 650
Щомісячні витрати
Вторинна сировина (полімери)1 140 (при ціні за 1 кг – 0,6)
Красник1 135 (при вартості за 1 кг – 3)
Оренда приміщення 20 кв. м83
Електроенергія26
Алюмінієві труби76
Зарплата оператора екструзійної лінії570
Разом:3030
Готові вироби
Найпростіший лежак350
Крісло600
Трьохмісний ексклюзивний диван1700
Столова група (4 стандартні крісла, столик з круглою скляною кришкою)980

Щоб протягом року вийти у «плюс», потрібно щомісяця робити 7-8 крісел, або 2-3 дивани, або 4-5 столових груп. Одна людина, яка має навички плетіння, за день зробить 2 крісла.

Якщо кошти дозволяють, можна найняти робітників, які займатимуться безпосередньо виготовленням меблів.

ua ru