Виробництво поліпропіленових мішків з розрахунками витрат

Виробництво міцної та недорогої упаковки, придатної для зберігання та транспортування – це завжди дуже вигідний бізнес. Будь-яка упаковка – це витратний матеріал. Тому на неї завжди знайдеться власний покупець. Поліпропіленові мішки використовуються для зберігання харчових та нехарчових сипких товарів. У них упаковуються будівельні матеріали та сільськогосподарська продукція. Лінія з виробництва ПП-мішків не займає великих площ. Її обслуговування не потребує особливих навичок та великих трудовитрат.

Що роблять із поліпропіленової тканини?

Виробництво ПП тканини.

На картинці показано круглоткацький верстат, який є цілою виробничою лінією. З поліпропіленової тканини можна виготовляти не тільки мішки, а також:

 • сумки;
 • м'які контейнери;
 • геотекстиль;
 • паропроникні покрівельні матеріали;
 • упаковка різних форматів.

Готова вироблена продукція не потребує спеціальних умов тривалого зберігання. Мішки досить компактно складаються і не мають терміну придатності. Вони завжди мають підвищений попит на ринку. Саме тому витрати на відкриття лінії з виробництва поліпропіленової тари дуже швидко окупаються.

Устаткування для виробництва поліпропіленових мішків

Ринок пропонує широкий вибір автоматизованих ліній з виробництва ПП-мішків. Ви зможете вибрати відповідну вам за ціною та потужністю. Оптимальним для початку бізнесу вважається лізинг обладнання - оренда з подальшим викупом. Найкраще купувати лінію, продуктивність якої становить 2 тисячі екземплярів упаковки за зміну. Вартість такого нового обладнання для виробництва пропіленових мішків та упаковки починається від 15 000 $. За меншу вартість можна придбати лише б/в. Ще стільки вам доведеться заплатити за доставку та монтаж обладнання. А також до бізнес-плану включіть витрати на електроенергію та сировину для виробництва – поліпропіленові нитки та нитки для прошивки мішків із поліпропілену.

Мінімальна комплектація виробничої лінії складається з трьох основних вузлів:

Круглоткацький верстат HY7-m6SCL.
 1. Круглоткацький верстат. У комплект і вартість верстата також включені: A система валів, B система транспортування рукавної плівки і C барабан для намотування рукава плетеного з поліпропіленових ниток.
 2. Верстат для гарячого розкрою.
 3. Верстат для гарячого розкрою тканого поліпропіленового рукава у форматі мішка.
 4. Мішкозашивальна машина.
 5. Стаціонарна мішкозашивальна машина.

Серцем даного виду виробництва та бізнесу загалом виступає круглоткацький верстат. На нього припадає найбільша частина інвестицій. Тому слід добре проаналізувати пропозиції виробників. Рекомендуємо звернути увагу на круглоткацький міні-верстат HY7-m6SCL. Його головна відмінність від конкурентів – максимальна організація економічно ефективного виробництва. Наприклад, цей шестичовниковий круглоткацький верстат можна переобладнати на 4-х човниковий (модель HY7-m4SCL) для плетіння сітчастого полотна з ПП/ПЕНД нитки для виготовлення сіток для овочів. Таким чином можна суттєво розширити асортимент продукції на лінії. Розширення асортименту стимулює збут та підвищує економічну ефективність у будь-якому бізнесі. Також виробник верстата HY7-m6SCL відзначає такі важливі особливості обладнання як:

 1. Відсутність необхідності періодичного мастила зубців, кулачка та човників, що суттєво позитивно впливає на продуктивність та витрату електроенергії.
 2. Автоматична зупинка роботи верстата при деформації або розриві однієї з ниток.
 3. Обладнання частотним інвертором для регулювання швидкості плетіння рукава.
 4. Наявність датчика розмотування бобіни.
 5. Можливість доукомплектувати верстати для плетіння плоского полотна з нанесенням друку та ламінації.
 6. Система автоматичної компенсації для запобігання холостому ходу верстата.

Технічні характеристики круглоткацького верстата HY7-m6SCL:

ПоказникОдиниця виміруHY7-m6SCLL
Частота обертанняобороти за хвилинудо 180
Робочий діапазондив35-80
Човникишт6
Основа (стандарт)шт600/720
Щільність плетінняУточна нитка на дюйм8-14 застосовний
Максимальний Ø качкаммø115
ЕлектропривідкВт4
Габаритим10.8×2.5×2.9
Вагакг1800
Розмір бобіниНа вимогу замовника

Технологія виробництва ПП мішків

Технологія виробництва упаковки з поліпропіленового рукава відбувається у кілька етапів. Кількість етапів залежить від комплектації та автоматизації виробничої лінії. При мінімальній комплектації лінії виконуються такі етапи виробництва ПП-мішків:

Виробництво ПП рукава.
 1. Заправлення ниток у круглоткацький верстат. На систему, що подає, встановлюються валики з поліпропіленовою ниткою. Після кожного валу подачі підключається нитка до круглоткацького верстата за схемою, вказаною в інструкції з експлуатації.
 2. Виробництво рукава з поліпропіленового полотна. На цьому етапі у програмі ЧПУ круглоткацького верстата задаються потрібні параметри щільності переплетення синтетичних волокон та ширину рукава. Після запуску круглоткацький верстат сам плете поліпропіленовий рукав, який проходить через систему транспортування і намотується на барабан.
 3. Різка ПП-рукави. Готове полотно рукава розрізається на заготівлі мішків за допомогою прямих або хвилястих ножиць на форматно-розкроювальному верстаті. При цьому використовується метод гарячого різання імпульсного нагріву, що дозволяє запаювати краї.
 4. Виготовлення мішків. Нижній край заготовки повертається і прошивається кілька разів товстою синтетичною ниткою на стаціонарній мішкозашивальній машині. Горловина може бути необробленою або прошивається "в один підгин". При необхідності на даному етапі до дна мішка може бути пришитий поліетиленовий вкладиш.
 5. Нанесення товарного знака. За допомогою флексографічного автомата наноситься логотип у чорно-білому або кольоровому виконанні флюорографічного друку.
 6. Упаковка. Готова продукція комплектується в пачки та пресується. Розмір однієї упаковки може становити 500 чи 1000 штук. Перетягнуті шпагатом упаковки складуються.

Мінімальні вимоги до виробничих цехів

Вибираючи будівлю для обладнання виробничого цеху, варто враховувати специфіку виробництва. Приміщення у цьому виробництві повинно відповідати простим технічним параметрам:

 1. Мати надійну систему вентиляції.
 2. Проведено електрику потужністю 5 кВт.
 3. Мати хороше освітлення, але не допускається потрапляння прямих сонячних променів на продукцію, що виробляється.

Різновид виробленої продукції з поліпропіленового полотна

У середньому, лінія з виробництва поліпропіленових мішків з продуктивністю 2 тисяч штук за зміну, займає близько 50 квадратних метрів. Також знадобляться складські приміщення для зберігання сировини (полі пропіленових ниток) та готової продукції – ПП мішків.

Існує кілька типів поліпропіленових мішків, які відрізняються вартістю, міцністю та призначенням.

Види ПП-мішків: Види ПП-мішків.
 1. Білі мішки – найміцніші. Вони виготовляються тільки з первинного поліпропілену та призначені для перевезення та зберігання сипких харчових продуктів (цукор, борошно, сіль, крохмаль тощо). При виробництві ниток для білих мішків додається карбонат кальцію, який підвищує міцність та максимально вибілює колір матеріалу.
 2. Сірі – менша міцність, ніж білі. Їхні нитки виготовлені із суміші гранул первинного та вторинного (переробленого) ПП. Призначені для транспортування та зберігання будівельних матеріалів та відходів. А також для гранульованих кормів, добрив та хімічних речовин.
 3. Зелені, сині та червоні мішки з ПП – найслабші за міцністю, оскільки вони випускаються виключно з вторинної сировини з додаванням барвника, який незначною мірою знижує міцність поліпропілену.
 4. li>

Варто також зазначити, що з поліпропіленового полотна крім мішків можна виготовляти сумки, пакети та інші вироби для упаковки:

Сумки та пакети з ПП.

Шляхи реалізації упаковки для сипучих продуктів та матеріалів

Готові вироби з ПП.

Плануючи стратегію бізнесу дуже важливо провести аналіз можливостей збуту. Перед тим, як орендувати приміщення, завозити обладнання та наймати персонал, потрібно продумати шляхи реалізації кінцевого продукту. Головними споживачами можуть бути:

 • будівельні компанії;
 • виробничі підприємства;
 • сільськогосподарські підприємства;
 • дачні кооперативи;
 • роздрібні точки торгівлі або оптові бази;
 • тваринницькі ферми;
 • складські комплекси;
 • фермерські господарства;
 • інтернет-магазини.

З кожним споживачем доведеться працювати індивідуально. Краще, якщо продукція випускатиметься під конкретного замовника з розміщенням реклами на мішках (логотип фірми, контактний телефон, сайт тощо). Ще перед запуском виробництва зателефонуйте всім потенційним споживачам вашої продукції. Пізніше, коли прибутковість підприємства дозволить розгорнути рекламну кампанію, відпаде потреба у залученні окремих покупців. Але спочатку це обов'язкова умова успішності бізнесу.

Розрахунок рентабельності виробництва поліпропіленових мішків у цифрах

Склад ПП продукції.

У цій бізнес-ідеї описано виробництво неповного циклу. Тому як виробнича сировина використовується ПП-нитка вищого гатунку. Закуповується нитка у котушках по 5 кг. за ціною 2,4 $ за 1кг. Вага стандартного ПП-мішка вищий сорт розмірами 55 х 105 см становить 58гр. Значить з 1000 буде вироблено 16 шт. мішків (1000/58 = 17,241). Таким чином, собівартість буде не нижче, ніж: 2,4/17=0,14$ за 1 мішок.

З урахуванням продуктивності лінії можна здійснити розрахунок окупності такого бізнес-проекту. Варто враховувати, що собівартість одного мішка становить не нижче 0,14 центів. За зміну може бути зроблено 2 тисячі екземплярів продукції. За місяць буде виготовлено 52 тисячі мішків. Таким чином, місячна собівартість складе 0,14 $ * 52 000 шт. = 7280 доларів.

Оптова ціна (партія від 1000 шт.) реалізації одного мішка становить 19 центів. Відповідно, місячна виручка складе 0,19 $ * 52 000 шт. = 9880 $. Мінус собівартість: 9 880 $ - 7 280 $ = 2 600 $ на місяць прибутку без вирахування податків та виробничих витрат (електроенергія, доставка сировини). Але за умови обсягів реалізації мішків по 52 000 прим. на місяць!

Як збільшити рентабельність виробництва у 2 рази?

Собівартість мішків можна знизити В 2 РАЗИ!!!, перейшовши на повний цикл виробництва доукомплектувавши лінією екструзійним пресом та додатковим обладнанням для виробництва поліпропіленової нитки з гранул. Справа в тому, що 1 кг ПП-гранул знаходиться в межах вартості 1 $ / кг. Але ціна нової лінії переробки грану в плоску нитку, намотану на котушку починається від 50 000$ і вище.

За це ви купуєте лінію з 2-х вузлів обладнання:

Прес екструдер нитки з ПП-гранул.
 1. Прес екструдер з функцією витяжки нитки на задану в ЧПУ товщину.
 2. Машина для намотування смужкою ПП-нитки на котушки.
Гранули та ПП-нитка.

Крім того, будуть потрібні суттєві витрати на переобладнання цеху, щоб він відповідав усім нормам безпеки по роботі з гарячими полімерами. Також слід враховувати територіальні особливості місця виробництва. Воно має бути віддалено від житлових кварталів, оскільки пов'язане з переробкою полімерних складів.

Зробивши таку масштабну модернізацію виробничого бізнесу можна не лише знизити собівартість мішків, а й налагодити продаж самої нитки, що дозволить скоротити терміни окупності додаткової лінії.

Але на початковому етапі організації бізнесу можна обмежитися виробництвом мішків неповного циклу, що є більш доступним та безпечним.

Переваги бізнес-ідеї для малого бізнесу

Переваги виробництва мішків.

Слід зазначити, що бізнес-ідея організації виробництва ПП-тари має велику кількість переваг перед іншими проектами. До них можна віднести:

 1. Високий та постійний попит на кінцеву продукцію.
 2. Для обслуговування невеликої лінії достатньо 1-2 оператора, ткацький процес виконується в повністю автоматичному режимі під контролем ЧПУ та датчиків (працюють роботи – щаслива людина).
 3. Короткі терміни окупності.
 4. Відсутність терміну придатності товару, що виробляється.

Навіть, якщо в перший місяць продажу не досягнуть того рівня, якого вам хотілося б, згодом ви зможете реалізувати всю продукцію. У цьому бізнесі не виникне великих проблем із залишками на складі. Конвеєрна лінія може бути зупинена та запущена без будь-яких обмежень та додаткових витрат.

Висока ступінь автоматизації лінії не вимагає пошуку фахівців, які володіють особливими навичками. Після проходження стажування протягом одного робочого дня спеціаліст може приступати до самостійної роботи. При цьому виконання операцій з обслуговування лінії не вимагає застосування надмірних фізичних зусиль. Роботи можуть виконувати не лише чоловіки, а й жінки.

Наведені розрахунки показують, що кінцева мета бізнесу – отримання стабільного прибутку, може бути досягнуто вже першого місяця роботи лінії. А терміни окупності обладнання для виробництва неповного циклу буде досягнуто вже в другому півріччі. Згодом бізнес можна розвивати та масштабувати, комплектуючи виробничу лінію додатковим обладнанням, а прибуток тільки зростатиме.

ua ru