Виробництво поролону при малих вкладеннях у бізнес

Виробництво поролону (еластичного пінополіуретан) технологічно простий процес. Цей факт варто розглядати як бізнес-ідею для невеликих вкладень. Головне дотримуватися всіх норм безпеки під час виробництва. Фактично зробити полорон можна в елементарних лабораторних умовах на уроці хімії.

Широке застосування поролону

Еластичний пінополіуретан.

Сьогодні ми з вами повсюдно зустрічаємося з поролоном щодня у різних його проявах. Поролоном обтягують м'які меблі, роблять звукоізоляцію, утеплюють двері тощо. Еластичний пінополіуретан (ППУ) зустрічається і на нашій кухні, і у ванній, і в дитячій кімнаті, і в наших меблях і багато в чому, з чим стикається людина протягом дня. Виходячи з того, що поролон має великий попит, слід задуматися про його виробництво. Тим більше, що ціна мінімальної комплектації обладнання цілком доступна для малого бізнесу.

Устаткування для виробництва поролону

Устаткування для виготовлення поролону.

Виробляють поролон за двома виробничими технологіями:

 1. Безперервна виробнича технологія.
 2. Періодична виробнича технологія.

Періодичний метод виробництва поролону простіший, саме тому він ідеально підходить для маленького бізнесу та новачків у цій сфері. При цьому обладнання для періодичного методу виготовлення дещо дешевше, та й такий метод не вимагатиме спеціального навчання. Обладнання може встановити і компанія, яка займається продажем та встановленням робочого обладнання. Послуги такої компанії зазвичай не перевищують 10% вартості самих верстатів. Мінімальний набір обладнання:

 1. Спінюючий апарат.
 2. Теплова камера.
 3. Верстат нарізки поролону.
 4. Дозіруючий апарат.
 5. Блок-форми.

Додатково можна придбати дробильний апарат (він дозволить виробництву бути безвідходним) а також пакувальний апарат (для скручування поролонових листів у рулони та пакування їх у поліетиленову плівку). Мінімальний набір обладнання можна придбати від $7000.

Періодична технологія при виробництві еластичного пінополіуретану

Технологія виробництва поролону.

Періодична виробнича технологія полягає в наступному:


 1. У змішувальний бак, необхідного обсягу, заливають пінополіуретанову суміш (вода, ізоціонат, поліол та інші нормативні компоненти) у певній кількості.
 2. Залежно від того який вид і з якими характеристиками повинен вийде поролон дотримується сувора рецептура для змішування компонентів. Хоча їх можна придбати вже продозовані для кожного типу еластичного поліуретану. Підготовлені компоненти трохи дорожчі, але суттєво спрощують підготовку перед виробництвом. Залежно від пропорцій компонентів у процесі реакції у поролоні утворюються осередки відмінних розмірів та форми. Чим дрібніше осередки, але більше стінки порожнин тим краще він чинить опір навантаженням. Наприклад, еластичний меблевий поліуретан на розрив повинен витримувати 270 Ньютонів. Такий якісний поролон буде еластичний та швидко відновлює свою форму. З іншого боку він вимагає більше витратних матеріалів і тому має більш високу собівартість.
 3. Мішу перемішують у спеціальному устаткуванні. У спеціальну блок-форму заливають змішану суміш. У цій блок-формі відбувається процес спінювання. Після цього отриманий пінистий блок, витримують у формі ще деякий час. Після закінчення відведеного проміжку часу блок-формі відкривають бічні стінки і виймають готовий поролоновий блок. Але для надання поролону повної готовності його переміщують в окреме приміщення, в якому протримають ще не менше доби. І лише після цього поролонові блоки нарізають необхідною товщиною листами, які в основному використовуються в меблевій індустрії.

Така технологія виробництва  не вимагатиме великих фінансових витрат на обладнання та персонал. Саме тому вона підходить для малого бізнесу.

Рентабельність бізнес-ідеї

Продаж поролонових листів.

Розрахуємо рентабельність з прикладу однієї стандартної порції поролону виробленого періодичним методом виробництва. Щоб отримати один блок (2000х1000х1100 мм) готового продукту, необхідно придбати шестикомпонентну порцію сировини 50кг (у комплекті всі необхідні компоненти вже знаходяться в точних пропорціях) = 140$. Після виробничого процесу на виході отримуємо блок поролону, який слід розрізати на листи поролону (2000х1000х10мм). Роздрібна ціна одного такого листа складає 2$. У нас має вийти як мінімум 100 аркушів (бо 2 з них швидше за все будуть браковані).

І того 2 $ х 100 - 140 $ = 60 $ прибутку. За наявності великого виробничого приміщення лінія вартістю 7000$ дозволяє виробляти еластичний поліуретан 10 тонн на місяць.

Властивості в якісному поролоні

Якісний поролон.

Сам собою поролон досить щільний і легкий матеріал. Він, як і решта видів пінополіуретану, має пористу структуру і складається в основному з повітряних бульбашок (до 90% від обсягу).


Основні параметри оцінки якості поролону:

 1. Міцність еластичного пінополіуретану. На цьому етапі перевіряють рівень міцності, що визначається рівнем подовження при розриві.
 2. Еластичність. Даний показник на пряму заздрості від жорсткості еластичного ППУ, чим більша жорсткість, тим менша еластичність. Перевіряють такий пункт якості, вимірюючи висоту «стрибка» кульки, яка падає на зразок.
 3. Жорсткість. Цей показник перевіряють, стискаючи зразок продукту на 40% від загальної довжини зразка. Жорсткість залежить від розміру пір, чим більше розмір повітряних кульок, тим вища жорсткість.
 4. Рівень щільності ППУ вимірюється в кг/куб метр. І це головний показник якості.
 5. Відсоток залишкової деформації. Цей параметр вказує на здатність еластичного пінополіуретану утримувати свої початкові показники протягом усього терміну експлуатації. Вимірюють її за допомогою стискання зразка пінополіуретану протягом певної кількості часу і встановлюють відсоткове співвідношення від початкових показників.
 6. Комфортність еластичного ППУ. Цим параметром відрізняється меблевий поролон маркування HR.

Виходячи з цих основних оціночних параметрів, його ділять на три основні види:

 1. Стандартний (ST).
 2. Високоеластичний (HR).
 3. Жорсткий пінополіуретан (HL).

У меблевій індустрії використовують переважно ЕППУ з маркуванням HR. З маркуванням ST також використовують для виробництва меблів, але лише для тих, на які не будуть проводитися великі навантаження.

Збут виробленої продукції

Торгівля поролоном.

Все ж основними споживачами еластичного пінополіуретану є меблеві виробники. Тому перед початком такого бізнесу необхідно обміркувати шляхи збуту продукції, що виробляється. Але не варто забувати також про виробників м'яких іграшок, побутові компанії (виробництво різного виду губок), акустика та багато інших сфер діяльності. Еластичний пінополіуретан завжди був видом витратних матеріалів, що продається, тому його легко буде реалізувати.

На сьогоднішній день, можна з певністю сказати, що ринок виробництва поролону досить конкурентний. Тому не варто розраховувати на великі заводи та підприємства як партнери-споживачі. А от якщо у вас у місті є дрібні меблеві підприємства, ви цілком можете скласти конкуренцію великим конкурентам.

Виробничі заходи застереження

Безпечний поролон.

Самий еластичний пінополіуретан безпечний для людини, тому з нього дозволяється виготовляти м'які меблі. Хоча сам готовий поролон не є небезпечним для здоров'я та відповідає всім гігієнічним нормам, процес його виробництва вимагає суворого дотримання заходів виробничої обережності. Хімічні компоненти при контакті зі слизовими оболонками у людини можуть викликати подразнення. Ізоціанат (обов'язковий компонент) негативно впливає на шкіру та дихальні шляхи. Тому оператор має одягати респіратор, захисні окуляри та захисний костюм. Також необхідно виробниче приміщення обладнати припливною та витяжною вентиляцією, яка спроектована відповідно до норм безпеки. Це дозволить позбутися неприємного запаху. А всі шкідливі речовини розпадаються під впливом повітря абсолютно безпечні для людини елементи. Заборонено виливати в каналізацію не перероблені компоненти, оскільки це впливає на засмічення довкілля. Не перероблену сировину слід безпечно утилізувати.

ua ru