Виробництво тротуарної плитки своїми руками методом вібролитва

Технологія виробництва тротуарної плитки є досить простою. Виконувати її можна у домашніх умовах. Для виготовлення тротуарної плитки знадобиться досить доступне за ціною обладнання. Судіть самі, найдорожче, що вам доведеться купити це бетонозмішувач. Вібростол можна виготовити своїми руками. Форми для плитки доведеться купувати, але вони на сьогоднішній день не такі дорогі як раніше. Хорошу форму з якісного матеріалу можна купити за ціною від 1$ за штуку. Ціну на форму визначає якість матеріалу, розмір та стиль оформлення самої форми. Для повної комплектації лінії необхідно придбати підбірну лопату, хороше металеве відро на 10 літрів, польоти, які будуть заставлені готовою плиткою, гумові рукавички для безпечної роботи.

Виготовлення тротуарної плитки своїми руками

Технологія виробництва тротуарної плитки.

Коли у вас повністю комплектна лінія для виготовлення тротуарних плиток можна придбати та доставити сировину для виробництва:

 • цемент марки не нижче А-Ш-400;
 • пластифікатор C-3;
 • пігментний барвник;
 • відсів гранітний;
 • мастило для форм.

Сам виробничий цикл можна розділити на кілька етапів:

 • підготовка пластикових форм;
 • приготування кольорового бетону;
 • процес вібролиття добовий;
 • витримка;
 • розпалубка та нова підготовка форм.

Далі розглянемо процес виготовлення тротуарної плитки у деталях. Визначимо рентабельність бізнесу та терміни окупності.

Тротуарна плитка виготовляється просто

Простий технологічний процес виробництва плиток для тротуару.

Підготовляє форми перед виготовленням вібролитих виробів. Тротуарну плитку виготовляють на простому обладнанні:

 • вібростол;
 • бетонозмішувач;
 • форми.

Інструкція з виготовлення тонкостінних бетонних виробів способом вібролиття

На початку виробничого циклу необхідно підготувати форми для заливання. Форми краще використовувати пластикові. Технологією передбачені нюанси при формуванні та розпалубці вібролитих виробів.

Попередньо перед виготовленням змащуємо форми спеціальним мастилом для якісної розпалубки. Також мастило підливає термін служби форм до 500 циклів і більше. Змащені форми краще мити після розпалубки перед наступним заливанням. Це також дуже важливо. Новачкам мастило краще набувати спеціального. За бажання мастило можна зробити самому. Але тут важливо чітко вгадати із пропорціями. Мастило для пластикових форм роблять так. 50 г моторного масла слід розбавити в 1,5 літрах води. Потрібно дуже добре і довго збовтати таку суміш. Дуже обережно експериментуйте із пропорціями мастила. Вам важливо обрати ідеальний баланс жирності. Занадто жирне мастило покриває всю вашу партію. Після дуже жирного мастила виходять раковини в плитці. Така тротуарна плитка більше схожа на черепашник. Слабка жирність у мастилі не дасть належного ефекту при розпалубці. Після змащення форм можна приготувати бетон.

Компоненти для бетону.

Підготовка компонентів для приготування бетону

Перед приготуванням бетонної суміші потрібно підготувати бетонозмішувач. Відром води промийте бетонозмішувач з нутрії. Воду обов'язково вилити. Стінки, де перемішуватиметься бетон повинні бути вологими. Для виготовлення тротуарної плитки потрібно робити наполовину мокрий бетон. Від цього залежить його міцність та тривалість витримки виробів у формах. Вологі стінки будуть якісніше змішувати склад бетону і не дадуть сильно засмічити бетонозмішувач розчинними нальотами.

Далі слід підготувати пластифікатор і бетонний барвник. Пластифікатор повинен становити 0,5% кількості всіх компонентів розчину в сухому вигляді. На 40 літрів бетону знадобиться 200г. пластифікатора. У жодному випадку не можна додавати пластифікатор у сухому вигляді. Його треба спочатку приготувати. Розбавляємо 200г. пластифікатора в 1 літрі гарячої води 70-80 градусів за Цельсієм. Вода має бути обов'язково гарячою, щоб пластифікатор добре розчинився. У гарячу воду з мірного стаканчика добре розбиваючи, додайте маленькими порціями порошок пластифікатора. Не можна допускати осаду, він повинен добре розчинитися.

Далі підготовляємо пігментний барвник бетону. Відсоткове співвідношення барвника повинне становити не менше 2% від усіх компонентів у сухому вигляді. Якщо робити якісну тротуарну плитку, не можна економити на барвнику. У вас повинен вийти насичений колір бетону, який роками триматиме свій відтінок. Пігментний барвник досить дорогий і багато хто намагається утримати собівартість продукції за рахунок економії при витратах пластифікатора. Але такий підхід невиправданий. Через рік-два плитка втратить свій колір. Через два роки після дощу мокра плитка виглядатиме як нова, але в сухому стані кольору майже не видно. Щоб виправдано заощадити барвник, краще використовувати технологію заливки двома шарами. Наполовину заповнювати форми кольоровим бетоном і відразу безбарвним. Така плитка буде навіть міцнішою. Тільки проміжки між заповненням шарів повинні перевищувати 20 хвилин. Так можна заощадити дорогий барвник у 2 рази. 800г барвника попередньо розбавте в 3 літровій банці з водою при температурі 40-50 градусів. Також ретельно перемішуйте і додавайте маленькими порціями. У жодному випадку не можна допускати опадів у барвнику. Такий осад може бракувати вашу плитку. Маленька грудка осаду барвника в лицьовій стороні плитки робить раковину. Так тротуарна плитка може втратити товарний вигляд та міцність через погано розбавлений барвник. Якщо пігментний барвник погано розбавлений, він не додасть належного кольору для плитки.

Технологічне формування виробів у формах.

Технологічний процес виготовлення вібролитої плитки

Коли у нас форми змащені, пластифікатор і пігментний барвник розведені, бетонозмішувач звільнений, можна забити бетон. У технології виготовлення тротуарної плитки є особливості для приготування бетону. Це низький відсоток вмісту води у складі! Міцність бетонних виробів залежить від коефіцієнта співвідношення цементу та води. Варто лише на 20% додати більше рідини від норми та бетон втратить свою міцність у 2 рази!

Розчин для плитки, як вже згадувалося вище, повинен бути наполовину мокрий (як мокра земля). Він може здатися вам занадто сухим, але як тільки потрапить на вібростол, здасться занадто мокрим. Це такий фокус, який на вас чекає в процесі виготовлення тротуарної плитки. Тому воду ми додаємо менше ніж цементу на 30% обсягу. На 3 цебра цементу йде 2 цебра води і це включно з пластифікатором і барвником. Такий бетон досить складно вимішати. Для цього і потрібно попередньо зволожувати бетонозмішувач.

Ну, тепер включаємо бетонозмішувач і в першу чергу заливаємо відміряну порцію води поки що без барвника і пластифікатора. Далі додаємо порцію цементу та перемішуємо, щоб вийшла однорідна емульсія (у народі говорять молочко). Потім додаємо відсів і в нас вже виходить розчин. Добре перемішуємо та додаємо попередньо розведені компоненти: пластифікатор та барвник. І все це добре вимішуємо доки не отримаємо красиву на колір однорідну масу.

Цей рецепт напівсухого бетону призначений для вібролиття тонкостінних бетонних виробів або для виробництва шлакоблоків на саморобному верстаті.

Коли у нас готовий бетон, ми заповнюємо форми і ставимо їх на вібростол. Кількість форм на столі відіграє у інтенсивності вібрації. Пружини столу не повинні бути надто перевантажені та надто ослаблені. Вібрація має бути у певній інтенсивності. Як тільки ви поставили на стіл форми з бетоном і ввімкнули вібростол, починається диво. Сухий бетон починає перетворюватися на рідкий. У формах з'являється все більше місця і слід заповнити їх ще. Здається, що форми на вібростолі містять вже рідкий бетон, але якщо перевернути форму, її вміст не вивалюється, а щільно прилипло до меж форми – отже, ви все робите правильно.

Тривалість вібрації повинна тривати приблизно 4-5 хвилин. При належній вібрації не слід вимикати вібростол до появи бетону у формах білої пінки. Це свідчить про те, що вийшло все повітря з бетону. Після чого зніміть форми та віднесіть їх у приміщення, заміщене від сонячних променів. Плитка висихає за добу. У цьому їй допомагає низький вміст води та пластифікатор, який входить до складу плитки. Пластифікатор не тільки надає еластичність при формуванні, а також ефективно висушує та посилює міцність бетонного виробу.

Наступного дня можна зробити розпалубку форм і у вас готова плитка. Вона має 5 днів, відлежать перед продажем. Це надасть їй максимальної міцності. Форми після розпалубки необхідно мити, незважаючи на те, що вони були змащені. Бетон наскільки чіпкий, що залишає сліди на пластикових формах. Простою водою їх не відмити. Краще використати багато солі. Приготувати заздалегідь сольовий розчин високої концентрації. Так значно легше і швидше помити пластикові форми для тротуарної плитки.

Розрахунок рентабельності у технології виготовлення тротуарної плитки

Для того, щоб зробити 1 квадратний метр тротуарної плитки нам знадобиться:

 1. Одно відро цементу марки А-Ш-400 – ціна за цебро 1,5$.
 2. Три відра відсіву – ціна за три відра 0,4 $ (вартість відсіву за 4т. з доставкою = 32 $).
 3. Пластифікатор 200г.  – ціна за 200г. 0,4$ (ціна за мішок пластифікатора 25кг = 47$).
 4. Пігментний барвник 400г. (за умови двошарового наповнення форм колір/безбарвність) – ціна 0,9 $ (мішок в 30кг = 62 $).
Рентабельність виготовлення матеріалу.

РАЗОМ: 1,5$+0,4$+0,4$+0,9$= 3 ,2$, а вартість одного квадратного метра кольорової тротуарної плитки = 7,5$.

Рентабельність бізнесу становить 135%.

Достатньо відчутний дохід приносить технологія виробництва тротуарної плитки. Звичайно ж, можливий певний відсоток вибракування. Але шлюб такого матеріалу завжди знайде своє застосування на будівництві. З такою рентабельністю можна поступатися конкурентною ціною за різних умов. Наприклад, при замовленні 1000 квадратів 30% знижки. У безбарвної тротуарної плитки рівень рентабельності знаходиться на такому ж рівні. Але її складніше продавати. Безбарвну плитку можна пропонувати для створення бюджетних візерунків під час укладання. Таким чином, можна заощадити та прикрасити покриття плиткою.

Устаткування для виготовлення тротуарної плитки та ціни

Щоб виготовляти тротуарну плитку, необхідно купити обладнання.

Найменування Фото Ціна
Бетонозмішувач. Бетонозмішувач. Ціна залежить від обсягу в літрах у середньому 1,5 $ за літр. Бетонозмішувач на 300 л. коштуватиме 450 $. Чим більший обсяг, тим дешевша ціна за 1 літр.
Вібростол. Стіл для вібролиття. Можна робити своїми руками він обійдеться вам у 180 $ максимум. Новий коштуватиме від 500 $. Я рекомендую зробити вібростол своїми руками, там немає нічого складного.
Форми для виготовлення тротуарної плитки. Рокки. Форми краще брати з гарного товстостінного пластику. Вартість таких форм складає від 1$ за штуку. На один квадратний метр покриття у формі «рокки» знадобиться 25 штук. А на квадрат форми «цегла» потрібно купити 50 форм. Все залежить від розміру плитки.
Відро. Лопата. Гумові рукавички. Комплектуючі. Доступно кожному.

Для розрахунків термінів окупності нам потрібні такі показники: вартість обладнання у доларах продуктивність квадратних метрів за добу вартість продукції доларів за 1 м.кв. рентабельність у відсотках (%).

Розрахунок термінів окупності бізнесу краще починати з показників продуктивності

Розрахунок терміну виходу на рентабельність бізнесу.

Допустимо, ми хочемо виробляти 40 м.кв. плитки у формі «рокки» за добу. Нам знадобиться бетонозмішувач на 300 літрів (це буде приблизно 6 заколотів розчину) вартістю 450 $. Саморобний вібростол 180 $. Форми 1 $ * 25 штук у квадратному метрі «рокки» * 40м.кв. = 1000 $. Відро, лопата, гумові печатки = 20 $. Разом витрати на закупівлю обладнання становлять 1000 $ +450 $ +180 $ +20 $ = 1650 $. Продажна вартість сорока квадратів готового виробу становитиме 40м.кв. * 7,5 $ (ціна за 1м.кв.) = 300 $. А собівартість плитки становить 40м. * 3,2 $ = 128 $. При налагодженому ринку збуту, оборотне сальдо (чистий прибуток) складає 300$ - 128$ = 172$ на добу.

Важливо зазначити, що до собівартості продукції не включено витрати на зарплату робітникам. План розрахований працювати одну людину. Отже, вам потрібно буде готувати 1000 форм. На підготовку може йти до 5 днів. З цієї причини, на добу ваше справжнє сальдо дорівнюватиме 172 $ / 5 днів = 34 $. Тому справедливий термін окупності обладнання складе: 1650 $ (закупівля обладнання) / 34 $ (чистий прибуток) = 50 днів. Якщо ви плануєте працювати з вихідними, то 50 днів / 22 робочі дні = 2,5 місяці.

Плюси та мінуси бізнесу з виготовлення тротуарної плитки

Загалом бізнес виглядає вельми привабливим. Плюси бізнес-ідеї:

 1. Ідея не вимагає профільних інвестицій для старту Високий відсоток рентабельності.
 2. Простий технологічний процес виробництва.
 3. Короткий термін окупності.
 4. З мінусів варто відзначити.
 5. Бізнес істотно залежить від сезонності.
Переваги виготовлення якісного покриття для двору.

Досить довгий і нудний процес підготовки форм (всі форми потрібно відмити солоною водою від бетону та обробити мастилом). Цей бізнес може розпочати кожен. Його можна зробити як основним, і додатковим джерелом доходів. Також виробництво вібролитих виробів можна використовувати з метою економії. Наприклад, розглянути як альтернативу закупівлі плитки для укладання біля свого будинку.

Якщо у вас йде будівництво, то, напевно, ви вже обзавелися бетонозмішувачем. Стіл ви зробите самі, а форми потрібно придбати. У разі шлюбу продукції можна використовувати в інших цілях на будівництві. Якщо ви дуже обережна людина і не готові до ризиків, придбайте пару форм і спробуйте свої сили при мізерних витратах. Запевняю, у вас все виходить. Тротуарна плитка - це затребуваний товар на ринку будівельних матеріалів. Це видатковий матеріал. Це найпрактичніше покриття для двору.

Наприклад, асфальт при нагріванні виділяє отруйні пари. Бетон тріскається за мінусової температури. Мобільність покриття дозволяє вільно замінювати зношені ділянки. Вірте в продукт, який ви продаєте і у вас будуть його купувати.

ua ru