Виробництво в'язаного одягу на в'язальній машині як бізнес

Модні та дитячі в'язані речі вигідно виготовляти за допомогою в'язальної машини та комп'ютера. Створення міні-фабрики з виробництва модних та дитячих в'язаних речей у домашніх умовах можливе з електронною в'язальною машинкою та комп'ютером. Бізнес ідея виробництва одягу вже приваблива для інвестування. Найскладніше завдання для виробника – це успішна реалізація готової продукції.

Переваги бізнесу з виробництва в'язаного одягу

В'яжемо модні в'язані речі самі.

Щоб знайти на ринку товарів найзатребуваніші ніші, варто просто подивитися на перші потреби людини – їжа одяг та житло. Це три основи, які будуть мати активний попит, протягом історії всього людства. Найоптимальніший вибір із трьох варіантів з погляду ризику та можливостей для малого бізнесу – це одяг. Якщо ви володар комп'ютера і 2000$ на в'язальне обладнання у вас є унікальна можливість організувати повноцінне виробництво модних і дитячих в'язаних речей фабричного якості, які завжди потрібні на рику.

Виробляти модні та дитячі в'язані речі легко за наявності комп'ютера та підключеної до нього в'язальної машинки. Вона, як принтер, видає готовий результат, створений у програмі. У цій домашній міні-фабриці лише один недолік – продуктивність, яка становить приблизно 1 светр на годину. Решта бере на себе електронна в'язальна машина і комп'ютер. Вони своїми можливостями можуть впоратися з будь-якими поставленими завданнями: в'язати модні кольорові візерунки, гумку з накидами, робити двофонтурні пресові візерунки, виконувати в'язання трикотажем, кругове панчішне в'язання і багато інших корисних функцій які описані нижче. Ця ідея дозволяє створити бізнес, одягнути сім'ю за зовсім невеликі гроші. Сировина в кілька разів дешевша за вартість готового одягу. Вартість бавовняної пряжі починається від 1$/кг., а одна трикотажна футболка дорослого розміру важить у середньому 250гр.

Колекція модних в'язаних речей.

Вибір машинки для виробництва модних та дитячих в'язаних речей

Однофонтурна та двофонтурна в'язальна машинка

У промисловому бізнесі від якості та функціональності обладнання залежить якість, продуктивність та асортимент продукції, що випускається. Серйозно поставтеся до вибору моделі в'язальної машини. Від вашого вибору залежить ефективність виробництва та майбутнє бізнесу. В'язальна машина - це пристрій, який дозволяє в побутових умовах виробляти в'язані вироби продуктивністю, що перевищує ручне в'язання в десятки разів та фабричною якістю. Можна за допомогою комп'ютера комбінувати різні кольори нитки, щоб оформляти модні та дитячі в'язані речі унікальним орнаментом, малюнками на всіх видах в'язаного полотна.

В'язальною машинкою можна організувати домашню міні-фабрику, продаючи унікальні в'язані речі для дітей та дорослих власного виробництва. Також ви можете тепер одягнути себе та свою родину, модними в'язаними високоякісними виробами, виготовленими з різного в'язального полотна (високо-еластичних трикотажних виробів, симплексу, лайкри та ін.).

В'язальні машини бувають одно та двофонтурні. У однофонтурних машин лише одна голка. Вона менш функціональна, та її продукція може бути двосторонньої. Як правило, на однофонтурних машинах усі вироби мають лицьову та виворітну сторону. На однофонтурних виробах добре працювати з товстими нитками, а в'язальне полотно виходить подібно до ручної в'язки. Але така продукція має низький попит, хоча теж має свій сегмент споживачів на ринку.

Модним і дитячим в'язаним речам потрібне функціональне обладнання

Модні трикотажні вироби на манекенах.

Двофонтурні машини мають дві голки. Крім того дане в'язальне обладнання складається з основної машини та приставки для виробництва об'ємної в'язки та дволицевого полотна. Таким чином, полотно виходить щільніше, ніж на однофонтурних машинах. В'язані речі можуть бути тонкими або товстими, залежно від товщини нитки, типу пряжі, що обробляється, і типу переплетень. Найчастіше закономірно те, що чим тонша нитка, тим вища міцність надається модним і дитячим в'язаним речам. На двофонтурних в'язальних машинках виходить полотно фабричного якості, а машинний трикотаж набуває додаткових властивостей, які властиві тільки йому. Модні та дитячі моделі одягу, виготовлені з полотна машинного трикотажу, відрізняються чіткішим силуетом, щільною структурою, що роблять їх зносостійкими, практичними та привабливими. Також вас порадує економія витрати сировини.

В'язальні машини можуть відрізнятися за типом управління: перфокарткові (механічні) або електронні (комп'ютерні) та класами. Чим вище клас, тим тонку нитку в'язальна машина може використовувати в процесі виробництва. Клас, безумовно, впливає на вартість обладнання через причини функціональності та складності конструктивних особливостей (розмір голок, відстань між голками, кількість голок в голниці). Але варто звернути увагу на те, що кожен клас має свій діапазон щільності пряжі. Низький клас може працювати з особливо товстою пряжею. Так само зауважте, що на двоконтурних машинах можна в'язати шкарпетки та рукавички.

Машинка дозволяє в'язати по колу, щоб виробляти цілісні (несшивані) в'язані речі (рукавиці, шкарпетки) причому швидко.

В'язані та трикотажні вироби можуть вимагати додаткового обладнання

Модні трикотажні вироби на манекенах.

В організації домашньої міні-фабрики знадобиться обладнання для виробництва модних та дитячих в'язаних речей або одягу. В основі виробничої лінії лежить електронна (комп'ютерна) машина в'язальна. Для старту бізнесу потрібно спочатку обзавестися однією в'язальною машиною, яка вже має широкий спектр функцій реалізованих за допомогою комп'ютера та програмного забезпечення. Для повноцінної міні фабрики оптимально встановити три в'язальні машинки. Дві в'яжуть постійно, третя призначена для опрацювання нових моделей виробів. Крім машинок повноцінна міні фабрика повинна мати додаткове обладнання:

 • розкрійний стіл;
 • кетель для прошивки комірів;
 • пряморядна швейна машинка;
 • оверлок;
 • машина ланцюгового стібка;
 • петляльна машина;
 • праска та парова прасувальна дошка.

Кількість обладнання у виробничому цеху залежить від стадії розвитку бізнес-ідеї. Апетит приходить під час їжі. Коли потрібно виконувати в'язку по контуру, потрібно мінімальний набір обладнання. Якщо виробництво переважно орієнтоване на трикотажні вироби, необхідний широкий спектр швейних операцій.

Модними та дитячими в'язаними речами займаються власники машинки Silver Reed

Комп'ютерна в'язальна машинка.

Для домашнього виробництва модних і дитячих в'язаних речей варта уваги комп'ютерна в'язальна машина 5-го класу Silver Reed SK 840/SRP60N (ціна 2000 $). Ця модель універсальна і її можна використовувати в побутових та мало-промислових цілях. З нею можна в'язати продукцію будь-якої складності: модні светри, шкарпетки, рукавички, трикотажні футболки та навіть пальто. Клас машини вказує на підтримку тонкої або середньої товщеної нитки. Використовувати пряжу можна із щільністю 300-500 метрів/100гр. Прокладання робочої нитки, рух голок відбувається автоматично. Можна використовувати пряжу 800м/100г на дві додавання, чи 1600м/100г на чотири складання. Для в'язання по вівінговій техніці машинка чудово працює в умовах нерівномірної пряжі.

Ця модель фактично є двома машинками в одному в'язальному устаткуванні. Її конструкція складається з двох типів машин: однофонтурної і двофонтурної. При в'язанні одному фонтурі застосовуються каретки: ажурна і каретка інтарсії. Автоматичний змінник кольорів може обладнатися спеціальним мостом для в'язання однофонтурних та двофонтурних жаккардів. Можливість відключення додаткової фонтури даної моделі є величезною перевагою при в'язанні кулірних полотен та переплетень. Адже кулірування робиться на обох фонтурах та каретках. Зв'язування обох кареток забезпечує систему відтяжки, сходження петель та підготовку голок до пров'язування нового ряду.

Як і всі двофонтурні в'язальні машинки Silver Reed SK 840/SRP60N вміє виконувати кругове панчішне в'язання, крім того, в'яже гумку 1x1 і 2x2, подвійну гумку, широку гумку (3x3, 4x4 і більше). Підтримує будь-які види англійської гумки, в'язання поперечних складок, махрове в'язання, сліпове та багато інших видів в'язань. За допомогою комп'ютера і програмного забезпечення, що підключається, надається можливість задавати різні візерунки на в'язаному полотні і схему викрійки виробів. Як ви звернули увагу, це в'язальне обладнання має широку можливість для модернізації. Отже, список комплектуючих пристроїв для в'язальної машини моделі Silver Reed SK 840/SRP60N:

 • автоматичний змінник кольорів YC-6 Silver (ціна 400$);
 • жаккардова каретка RJ-1;
 • ажурна каретка LC-2;
 • каретка інтарсія AG-24;
 • трансфер RT-1;
 • лінкери SC-3;
 • радар (лекало) KR-7.

Лінкерною кареткою SC-3 рівномірно закривається останній ряд петель. Таким чином, скорочується час на проведення додаткових операцій та звільняє в'язальника-оператора від стомлюючої та довгої операції закривання петель декером. Продуктивність в'язальної машинки Silver Reed SK 840/SRP60N 5-го класу в першу чергу залежить від: досвіду роботи оператора, складності виробленої моделі та товщини нитки. Якщо зважати на всі ці фактори в середніх показниках, то готовий светр можна отримати за 2 години на одній машинці. При правильно підібраній щільності в'язання шарф в'яжеться за 5 хвилин, витрачаючи в'язальником 2-3 секунди на один рядок. Не обов'язково використовувати весь величезний багаж функціоналу даної в'язальної машинки, але на перспективу краще перестрахуватися та набувати широко-функціонального обладнання.

Ринки мінливі потрібно бути готовим до перепрофілювання виробництва. Крім того, з'явиться можливість істотно розширити асортимент новими в'язаними речами. Наприклад, можна додатково зайнятися в'язаними дитячими іграшками. У цьому бізнесі ви перестраховані від браку продукції або непроданих речей. Їх завжди можна розпустити на нитки та зв'язати нові вдаліші для продажу.

Silver Reed надає в'язаним виробам фабричну якість

В'язання прямо з комп'ютера.

Технічні характеристики в'язальної машини Silver Reed SK 840/SRP60N 5-го класу підтверджує її функціональність та ефективність. Проаналізуйте їх та оцініть усі можливості даного в'язального обладнання. Ви побачите, що для домашньої міні-фабрики такої в'язальної машини більш ніж достатньо. У базовій комплектації Silver Reed SK 840/SRP60N містить:

 • верхню та нижню фурнітуру;
 • дві каретки: основна та додаткова;
 • каретку для махрового в'язання;
 • основний човник;
 • допоміжні пластини;
 • П-подібна каретка;
 • човник для платування;
 • вантажники для відтяжки, лінійки, декери, запасні голки, меджик; кабель для підключення до персонального комп'ютера (програмування електронної в'язальної машини здійснюється спеціальним програмним забезпеченням DesignaKnit 8 та KnittStyller).

Клас машини: 5
Кількість фонтур: 2
Кількість голок у фонтурі: 200 шт. Відстань між голками: 4,5 мм.
Раппорт програмованого малюнка: 200 голок. Габарити (мм): 1110х205х98
Маса: 27,5 кг.

Таблиця технічних характеристик в'язальної машини Silver Reed SK 840/SRP60N
Види переплетень в'язальної машинки
Однофонтурне в'язання: панчошне в'язання
однофонтурний жаккард в'язання одиночних мотивів
візерунки з кількох мотивів
хибний ажур
пресовий візерунок з мережевими перепустками
ажур без декерування
вівінг (ткацький візерунок)
платтингове в'язання
хибна гумка
Двофонтурне в'язання: кругове панчішне в'язання
гумка: 1х1 та 2х2
подвійна гумка
широка гумка (3х3, 4х4 і т.д.)
всі види англійської гумки
візерунки, засновані на поєднанні різних типів
гумка з накидами
в'язання поперечних та фігурних складок
двофонтурні пресові візерунки
тиснений ажур (без спеціальної ажурної каретки)
сліпове в'язання: однотонне та кольорове
махрове в'язання
подвійний жаккард
Типи переплетень
Кулірна гладь Одностороннє переплетення. З одного боку полотна видно лицьові петлі, з іншого – виворітні (подібність панчішної в'язки).
Махрове При махровому в'язанні полотно одночасно в'яжеться двома нитками. На передній голниці в'яжеться основа (разом із махровою ниткою), а на основній голниці – тільки махрова нитка.
Поперечні складки Утворюються, якщо візерунок валики вив'язується у вигляді невеликих поперечних смуг.
Пресове переплетення (фанг та напівфанг) Це коли робоча нитка накидається на голку один або кілька разів у кожному ряду поспіль, а потім всі накиди пров'язуються разом однією петлею. Застосовуються пресові переплетення на всіх видах та моделях в'язальних машин.
Помилковий ажур (PunchLace) Ажур, виконаний без декерування та застосування ажурної каретки. Він може бути стандартним, мереживним та контурним.
Жаккард (одно- та двофонтурний) Під назвою жаккард в машинному в'язанні мають на увазі кольоровий візерунок, що повторюється кілька разів. Всі двокольорові жаккарди можна в'язати на одне та двофонтурних машинах.
Одиничний мотив Окремі мотиви, які виконують кольоровими нитками, але при цьому залишаються вільні протяжки на виворітній стороні полотна.
Платювальні візерунки Візерунки, що виконуються з двох ниток, одна з яких (платувальна) у процесі в'язання лягає поверх виворотної петлі, а основна нитка проходить поверх лицьової петлі.
Валики Вигляд переплетення, коли частина голок на одній голці тимчасово не працює, а на інших голках в'яжеться полотно. При цьому з пров'язаного полотна утворюється невеликий напуск.
Вівінг Ткацький візерунок або «вівінг» (Weaving) – це візерунок, який утворений при накладанні нитки на виворітний бік трикотажного полотна. У готовому вигляді візерунок схожий на ткане полотно.
Коси (ручне декерування) Виконуються за допомогою декерів, якими петлі переміщуються та змінюються місцями. Ширина коси обмежується кількістю петель, які можна поміняти місцями.
Інтарсія (з додатковою кареткою AG24) В'язання кольоровими нитками без протяжок з виворітного боку полотна, яке не обмежене рапортом. Виконується одразу з кількома нитками пряжі.
Гумка (ластик) Комбінація з різної кількості лицьових і виворітних петельних стовпчиків. Таке переплетення є дуже еластичним і досить об'ємним.
«Англійська» гумка (в т.ч. зі зрушенням) В'яжеться за два проходи каретки. При проході зліва направо каретки голки передньої голки пров'язують петлі, а голки основний просто набирають нитку. При проході каретки пров'язуються назад всі петлі.
«Репс» (з розбором, зі зрушенням) Дане переплетення є головним для двофонтурної в'язальної машини. Це гумка з подовженою петлею.
Тип пряжі, що обробляється
Акрил, альпака, ангора, бамбук, віскоза, мохер і кашемір, лайкра, пряжа з льону, люрекс, меринос, метаніт, мікрофібра , мохер та кашемір, нейлон, поліамід, поліестер, пряжа з бавовни, пряжа з шовку

Програма DesignaKnit 8 для моделювання в'язаних виробів

Програма в'язання дитячих речей на комп'ютері

Програмування робочих процесів на в'язальній машинці за допомогою комп'ютера та простих, зручних, багатофункціональних програм DesignaKnit 8 та KnittStyller . Першу програму зручніше використовуватиме моделювання вироби, а другу для декорування і кольорового оформлення продукції малюнками чи орнаментами. Програма DesignaKnit 8 володіє різними функціями такими як: завдання та контроль виконання візерунків нитками різних кольорів, лічильник рядів, звукова сигналізація в момент зміни кількості петель у ряді, та багато інших корисних функцій. DesignaKnit 8 – це програма з САD/CAM для візуального моделювання одягу. До програми включені такі опції як:

 • малювання та форма виробів;
 • розробка схем візерунків;
 • студія для керування графічними файлами, фотографіями та сканованими зображеннями;
 • засоби для інтерактивного в'язання.

Всі зразки візерунків переносяться на в'язальну машину. Під час роботи з програмою ви ознайомитеся з повним циклом виробництва виробу:

 • конструювання форми;
 • завдання машинці необхідного візерунка;
 • контроль роботи процесів машинки сигналізацією;
 • в'язання в інтерактивному режимі.

Щоб виготовити на в'язальній машинці одяг у програмі, потрібно зробити кілька послідовних дій:

 1. Моделювання деталей в'язаних речей. Вибір зразків, із запропонованих варіантів, вказавши відповідні характеристики одягу: стать (чоловіча/жіноча); вік (дитина, підліток, дорослий); тип пряжі (бавовна, шовк та ін.); тип переплетень (кулірна гладь, махрова та ін.).
 2. Редактор для створення оригінального виробу. Програма пропонує (за бажанням) сконструювати майбутнім виробам свій унікальний стиль з нуля. Для цього вам доступний редактор із інструментами, призначеними для створення свого виробу практично будь-якої форми. У редакторі інтуїтивно-зрозумілі функції управління новою моделлю. Надається можливість створювати на в'язаних речах симетричні (несиметричні форми) та інші засоби, які значно прискорюють роботу.
 3. Дизайнер візерунка. Хоча ця програма зручніша для моделювання одягу, вона підтримує функції для створення візерунків. В арсеналі редактора візерунків доступні такі інструменти: олівець; гумка; тонка та товста кисть; інструмент для текстового введення (підтримка всіх встановлених шрифтів у Windows); готові форми (квадрат, овал, пряма та крива лінія). При оформленні візерунків їх можна переглядати у кількох зручних режимах або масштабувати. Візерунок можна розміщувати на готовому виробі та переглядати в режимі готового майбутнього результату.
 4. Режим інтерактивного в'язання. У цьому режимі ви спостерігаєте весь процес в'язання і контролюєте кількість петель в рядах завдяки звуковим сигналам і підказкам.
 5. Графічна студія. У цьому модулі програми можна практично будь-яке зображення або навіть фотографію перетворити на візерунок для в'язання. У цьому режимі вам доступна бібліотека візерунків із вже готовими цікавими рішеннями.

Загалом програма дуже порадувала простотою та зручністю у використанні. Процес моделювання унікальних виробів залишив приємне враження. Його можливості провокують нові ідеї для модельєра.

Програма KnittStyller для створення візерунків

Створення візерунків переплетень у програмі в'язання

Програма KnittStyller має ширший інструментарій у режимі редактора візерунків. Особливості, які відрізняють програму KnittStyller від попередньої:


 1. Зручний багатофункціональний редактор візерунків.
 2. Великий вбудований каталог готових візерунків із конструктором стандартних виробів.
 3. Простий і функціональний редактор викрійок.
 4. Легке керування електронною в'язальною машинкою в інтерактивному режимі.

KnittStyller складається з окремих програмних модулів, які пов'язані однією оболонкою. Такий підхід створений для зручності, яка виключає необхідність постійного збереження та відкриття файлів при перемиканні між модулями натисканням миші. Послідовно розглянемо всі модулі:

 1. «Малювання» - режим створення та редагування візерунків. Можна малювати вручну з нуля або редагувати частину візерунка за допомогою широкого арсеналу інструментів і ефектів, які прості в освоєнні для новачків і зручні в роботі професіоналів. У модулі малювання можна: малювати візерунки з нуля; вставляти та змінювати фігури; додавати ефекти; писати написи будь-якими системними шрифтами; накладати малюнок на форму і правильно об'єднувати їх.
 2. «Викройки» - у цьому модулі ви працюєте з кожною викройкою окремо. Викрійку ви створюєте з нуля за допомогою набору спеціальних інструментів або скористайтесь конструктором готових виробів, яких у базі близько 3000 штук. Режим форми досить простий, але хотілося б виділити корисні функції, які допоможуть трансформувати форму для в'язання складного низу або горловину.
 3. «В'язання» - режим інтерактивного в'язання з видачею підказок у процесі роботи. Все, що ви створили до цього моменту, в даному модулі реалізується в готовий результат. Програма стежить за процесом роботи та автоматично повідомляє про додатки та убавки петель, заміну ниток та необхідність коригування налаштувань.
 4. «Галереї» – робота з бібліотекою візерунків. У програмі вже є близько 2000 візерунків, які можна додавати видаляти та редагувати. У бібліотеку можна зберігати новостворені унікальні візерунки. Зручний режим керування величезною базою візерунків, яка не дозволить вам загубитися та допоможе при пошуку необхідних варіантів оформлення.
 5. «Моделі» - цей модуль краще було б назвати проекти. У цьому режимі можна об'єднувати всі елементи роботи: викрійки, переплетення, візерунки, зображення, коментарі та зберігати в один проектний файл. Це функція для керування колекціями дизайнера.
 6. "Конвектор" - режим перетворення малюнків, фотографій, сканованих зображень у формат візерунків. Будьте готові до компромісів, викликаних кількістю кольорів ниток і конструкцією викрійок. Конвектор надає достатньо ефективних рішень для вашої творчості.
 7. «Інструкція» - довідкова інформація щодо роботи з моделями в'язальних машин серії Silver Reed. Різні поради щодо підготовки до в'язання, оформлення малюнка, опис переплетень та багато допоміжної інформації. Модуль є чудовою інструкцією з експлуатації в'язальних машин.

Головна перевага цієї програми – широкі можливості у створенні візерунків, але й викрійки можна виготовляти на гідному рівні.

ua ru