Вирощування акваріумних рослин та розведення тропічних рибок

Акваріум це місце в офісі, де панує рівновага та спокійна атмосфера. Дійсно красиві екзотичні акваріумні рибки на тлі. тропічних підводних рослин дуже заспокоюють нерви на роботі і вдома. Але коли дізнаєшся вартість такого лікувального задоволення, не вільно замислюєшся, про акваріум як про бізнес-ідею. Адже це риби. Вони виробляють потомство десятками за допомогою сотень ікринок. А кожна рибка коштує не менше ніж долар. До того ж, різні породи риб, різна ціна.

Скільки коштують породисті акваріумні рибки?

Розведення акваріумних рибок як бізнес.

Найдешевша акваріумна рибка – це Гуппі. Ціна однієї такої рибки 1 долар за штучку. Десяток самок Гуппі дають 300 мальків на місяць. Під час продажу можна отримати непоганий дохід. Але в даному виді бізнесу слід будувати концепцію в інший спосіб. Коли ви станете займатися продажем Гуппі, ви зіткнетеся з пошуком клієнтів для великих роздрібних продажів.

Незважаючи на високу рентабельність, складно отримати більші доходи. Вся справа у реалізації продукції. Досить складно знайти ринки збуту великих обсягів реалізації акваріумних рибок і рослин. Та й догляд за акваріумними рибками та рослинами справа не проста, що ускладнює благополучне утримання у великій кількості. Тут із погляду бізнес концепції краще працювати не так на кількість, але в якість. Краще розводити широкий асортимент акваріумних рибок, ніж збільшувати їхню кількість. До того ж можна зайнятися і вирощуванням екзотичних рослин для акваріумів, тому асортимент буде ще ширшим.

Ціни на акваріумні рибки та рослини

Вартість акваріумних рибок та рослин.

Тропічні, екзотичні акваріумні рибки можуть дуже дорого коштувати. Наприклад, порода Пеколтія L260 (Peckoltia sp. L260) має ціну 140 доларів за одну рибку. Риба Пеколтія – красуні. В акваріумі досягає розмірів до 15см. Вона спокійна і миролюбна уживається з усіма видами риб. Але досить складно буде знайти клієнтів для продажу такої рибки. Категорія клієнтів має бути досить платоспроможною. Це не проблема, різновид акваріумних рибок найбільший. Наприклад, усіма улюблена рибка-клоун Клоун Оцеллярис (три стрічковий) S (Amphiprion ocellaris), ціна 15 доларів. Його підвид також дуже гарний Клоун Кларка шоколадний S(Amphiprion clarkii), має ціну 20$.

Дуже красиві та не дорогі хижі акваріумні рибки. Легендарна Пірання хижа 5-6см (Serrasalmus gibbus) коштує всього 8 $. Хижа красуня Цихлазома діамантова (Cichlasoma cyanoguttatum) розміром 20 см завдовжки коштуватиме 40$.

В акваріумному бізнесі асортименти слід розширювати не тільки красивими рибками, а й екзотичними підводними рослинами. Продаж акваріумних рослин найчастіше здійснюється паралельно продажу рибок. Рослини вимагають менше догляду, ніж рибки. Їх не потрібно поливати :) Рослини коштуватимуть значно дешевше за рибки. Наприклад, красуня Амбулія водна, Лімнофіла водна обійдеться вашому клієнту менше ніж 2 долари. Але можуть бити дорогі водорості. Ехінодорус великий (Echinodorus major) має високу ціну в 17$ завдяки своїй унікальності, виживаності та простоті догляду (він не зростає вище за рівень води).

Ціни на акваріумні рибки та рослини залежать не тільки від краси та унікальності виду, але й від умов та вимог для утримання. Тому можуть бути, на перший погляд, не зрозумілі розцінки. Власнику акваріумного бізнесу слід розуміти всі тонкощі, щоб залучити більше покупців.

Підготовка до вирощування та продажу акваріумних рослин та рибок

Догляд за акваріумними рибками та рослинами.

Вирощування акваріумних рослин і тропічних рибок на продаж в офіси – це відносно нова бізнес ідея, яка набирає обертів з активною появою та розширенням офісної інфраструктури.

При вирощуванні акваріумних рослин та тропічних рибок на продаж до офісів вкрай важливим нюансом залишається правильний догляд. Ці види рослин, а тим більше тропічні рибки дуже вразливі, іноді примхливі. Тому тут необхідно детально вивчити всі їхні види, навички, кліматичні умови утримання. А при продажі слід розробити важливі рекомендації для нових господарів, щоб ваша праця була ще не раз винагороджена.

Акваріумна справа відповідальна. Перше правило – не купувати рослини з холодних резервуарів із водою. Дивіться на колір рослини, що купується. Попередньо вивчивши в інтернеті або спеціальних книгах, яким має бути забарвлення вашої рослини. Це стосується, звичайно, і купівлі водоростей для вирощування акваріумних рослин та тропічних рибок на продаж до офісів. Всі акваріумні рослини мають яскраво-зелений колір, без плям та гнилого кольору. При цьому рослина для акваріума повинна мати цілісність. Не виловлюйте рослину або рибку самостійно. у наших водоймах живуть рослини та риби, непридатні до акваріумно-офісного способу життя.

Догляд за акваріумними рослинами при вирощуванні для продажу

Як виростити акваріумні рослини?

Для того, щоб посадити акваріумну рослину, необхідно її промити теплою водою кімнатної температури (обов'язково, чистою!). Якщо до нього прилипли будь-які інші мікроорганізми, інші водорості чи рослини. Необов'язково одразу заливати водою рослини для акваріума. Все, що потрібно – це волога та тепло на поверхні рослини. Перевагу краще віддавати лише молодим рослинам. Не факт, що велика рослина приживеться і не зав'яне, а то й зовсім не пропаде.

Відомий спосіб дезінфекції акваріумних рослин: двовідсотковий розчин марганцю розвести в літрі води та потримати рослину в ньому не більше 10 хвилин. Після цього промити рослину під краном проточною водою.

Якщо коріння досить довге для прошарку ґрунту, куди ви їх саджаєте, то необхідно їх підрізати. Ця процедура стимулює водорості до зростання. Після цих нехитрих процедур можна висаджувати рослину в акваріум. При цьому слід пам'ятати, що акваріумним рослинам шкідлива щільна тіснота. Дотримуйтесь дистанції між саджанцями. Адже всі морські рослини ростуть дуже швидко і можуть збільшуватися в розмірах.

Грунт для акваріумних рослин ні в якому разі не повинен обмежувати коріння, давити, а навпаки – має бути постійний комфортний потік води. До речі деякі види рибок розпушують ґрунт (Цихлазома діамантова). Коріння водоростей має бути засипане ґрунтом, а нирка росту біля підніжжя рослини має бути на поверхні. Нестача заліза дуже погано позначається на акваріумних рослинах. Перше, що з ними відбувається - вони втрачають насичений колір. Щоб уникнути блідості водоростей, використовуйте спеціальні добрива.

Поради початківцям в акваріумному бізнесі

З чого починати акваріумну справу?

Переходячи від вирощування акваріумних рослин до розведення тропічних рибок на продаж до офісів, слід окреслити основні орієнтири у їхньому утриманні. Це насамперед посилене світло, без подовження світлового дня, іноді затемнення акваріума шторками на час увімкненого світла. Світловий режим має відповідати природним умовам життєдіяльності тропічних рибок. В акваріумі повинні бути ті водні рослини, які звичні і необхідні саме цьому виду. Те саме можна сказати і про співіснування різних видів тропічних риб в одному водному просторі (акваріумі).

Також необхідний дозатор вуглекислого газу. Крім постійного корму необхідно регулярно підживлювати тропічних риб різними спеціальними вітамінними або мінеральними підживленнями, якщо рибки їх потребують.

Що ж стосується води, то тут важливо дотримуватися стабільної температури, адже, на відміну від простих риб, тропічні рибки потребують дещо іншого клімату. При недотриманні температурного режиму тропічні рибки просто загинуть. Не потрібно густо насичувати акваріум рослинами. це надто незручно та створить дискомфорт рибам.

Нано-акваріумістика допоможе збільшити продажі

Нано-акваріуми в асортименті.

Можна ще розглядати виробництво та реалізацію акваріумів. Але для цього знадобляться матеріали та вміння користуватися інструментами. Перший акваріум краще зробити за зразком. Попередньо купити готовий зразок та зробити на його основі інший зі своїми доповненнями. Почати можна з малого.

Зараз набирає популярності «нано-акваріумістика» - це малі акваріумні блоки об'ємом на 20 літрів. Вони підійдуть для прикраси не лише офісів, а й робочих столів. Акваріумні блоки включають: сам маленький акваріум з освітленням, компресором, музичним супроводом і все це оформлено дизайном у стилі hi-tech.

Сухі акваріуми теж знаходять своїх клієнтів і підійдуть для початкового досвіду цього ремесла. Також можна займатися виробництвом сухих кормів для рибок. Тут знадобиться бажання, додаткові знання зоології та промисловий подрібнювач. Наприкінці ще раз згадаємо, що дає акваріумний бізнес:

  1. Має високу рентабельність.
  2. Його можна розширити широким асортиментом: акваріуми, рибки, корми, водорості, креветки, черепашки та інше.
  3. Вам стабільний дохід, а вашим клієнтам радість, спокій, затишок та красу.

Не обов'язково одразу охопити всі можливості цього бізнесу, можна спочатку використати одну з них. А розширювати асортименти ніколи не пізно.

ua ru