Ефективне вирощування картоплі на балконі у мішках

Як швидко виростити великий урожай картоплі на мінімальній площі посадки? До вашої уваги пропонується технологія найефективнішого вирощування картоплі в мішках. Такий підхід дозволяє використовувати простір грядки не лише по горизонталі, а й по вертикалі. Найголовніше правильно підібрати сорти.

Переваги вирощування картоплі в мішках

Картопля росте в мішках.

Вирощування картоплі в мішках не тільки значно спрощує догляд за рослинами, а й максимально скорочує площу, що використовується. Якщо у вас вкрай мало місця під майбутні посіви, неродюча «видихнута» земля або невідповідні умови (заболоченість, кам'яниста ділянка тощо), але ви мрієте про рясний урожай, тоді цей метод неодмінно припаде вам до душі!

Як вирощувати картоплю в мішках покроково

Картопля в мішках вирощування покроково.

Спосіб вирощування картоплі в мішках не потребує спеціальних знань та навичок. Коли зникла загроза нічних заморозків (найчастіше це відбувається наприкінці квітня – на початку травня), приступаємо до висадки. Для цього крок за кроком виконуємо всі дії:

  1. Дно мішка засипте розпушеним ґрунтом завглибшки 15 сантиметрів. Температура грунту має бути вищою за +6 градусів.
  2. На цю «подушку» акуратно, щоб не пошкодити сходи-очі, викладаємо картоплю з відстанню кілька сантиметрів одна від одної.
  3. Засипаємо зверху 15-сантиметровим шаром ґрунту. Перші пагони з'являться через півтора-два тижні (у цей період не поливати).
  4. Як тільки стебло виросте із землі на 30 сантиметрів, додаємо ґрунту 15см, так щоб на поверхні залишалися листочки. Коли через кілька днів ваша картопля ще піднялася вгору, повторюємо процедуру підсипання, поки мішок не буде заповнений на дві третини. За рахунок постійного наповнення землею картопля буде постійно тягтися догори, як наслідок, її коренева система сильно розростеться, формуючи нові і нові бульби!

Вже «посаджені» мішки слід розмістити на сонячній стороні ділянки, щоб досягти більш швидких сходів та гарного прогрівання. Їх можна поставити під стінами будинку, вздовж стежок між деревами, на квіткових клумбах. Або ж по периметру ділянки, де ви нічого не плануєте висаджувати. Подбайте про стійкість: мішки не повинні завалюватися на бік, тому можете їх чимось підперти або трохи прикопати. Також неприпустимо виставляти їх у густій ​​тіні або розміщувати безпосередньо під водостоком.

Не забувайте про регулярне поливання: вологи має вистачати для повноцінного харчування бульб картоплі. Але не слід перевищувати міру, адже це може погано позначитися на врожаї. До появи перших паростків немає потреби поливати картоплю. Поливати слід через 3-4 дні після сходу. Норми поливу картоплі: 2-3 літри на добу, за сухої погоди!

Які сорти підійдуть для вирощування в мішках?

Ефективне вирощування картоплі.

Дослідні фахівці рекомендують запастися для посадки такими видами картоплі, які дають дуже великі бульби і є невибагливими при вирощуванні в мішках.

Найбільший сорт картоплі:

  • Беллароса (Німеччина);
  • Санте (Нідерланди);
  • Світанок Київський, Слов'янка, (вітчизняної селекції).

Мине 2 місяці – і можна збирати перший урожай молодої картоплі. Результати вас приємно вразять. Найчастіше бульби виростають до солідного розміру, при цьому вони практично не схильні до впливу шкідників і мікроорганізмів, а також не гниють, як це часто буває при дозріванні у відкритому ґрунті. Та й доглядати за такими сходами досить легко, тому що вони дуже компактні та невибагливі. Забудьте про прополювання, підгортання та обприскування отрутохімікатами!

Якщо ж ви забезпечите ваші картопляні мішечки системою автоматичного крапельного поливу, то можна й зовсім розслабитись аж до збирання врожаю. Головне – ви позбавляєтеся необхідності спочатку копати величезну кількість ямок під посадку, а також подальшого втомливого викопування врожаю. Настав час збору. Потрібно лише акуратно розрізати мішок збоку і дістати величезні дозрілі бульби. Швидко та просто!

Важливо! Картопля, вирощена на дні мішка, буде більшою і дозрілою, у той час як верхні шари порадують любителів молодою картоплею.

Секрети вирощування картоплі

Шари врожаю.

Кілька корисних секретів:

  1. Ніколи не використовуйте високі та дуже щільні мішки. Це спричинить нерівномірне дозрівання. У такому випадку ґрунт не отримає достатньої кількості повітря і не зможе належним чином випаровувати надмірну вологу, що згубно вплине на якість урожаю. Уберегтись від цієї проблеми можна. Варто лише спочатку зробити необхідну кількість прорізів на дні мішка та з його боків.
  2. Калійні добрива – друг картоплі, що вирощується в мішках. У помірних дозах (8г калію на 1 мішок) їх використання суттєво підвищить урожайність. А ось азотні добавки краще не використовувати.
  3. Можна піти на ще одну хитрість. Зробіть спеціальну кишеню-клапан на дні – і ви зможете діставати дозрілі бульби значно раніше, не турбуючи при цьому верхній шар, що росте!

Вигода? Ще яка!

Рентабельність цього – величезна. Лише з п'яти посаджених бульб ви можете отримати близько десяти кілограмів картоплі! Врожайність картоплі в мішках досягає 4 кг з одного мішка. У тому, що з посадки досить 50г. Висока рентабельність – гарантована. І це, не враховуючи приємних бонусів у вигляді використання на власний розсуд земельної площі, що звільнилася від засадження картоплею!

Вертикальне фермерство, яке досить розвинене у багатьох господарствах Європи та США, дозволяє вирощувати овочі та ягоди на максимально невеликій території. А все тому, що посадка відбувається не горизонтально по всій площі земельної ділянки, а ще й вертикально, тобто вгору в ємностях з обмеженою площею дна. Для цього беруться звичайні мішки (можна купити нові пластикові або тканинні в будь-якому господарському магазині, а також взяти вже використані, з-під цукру або круп), в які засипається необхідна кількість ґрунту впереміш з перегноєм, а потім проводиться посадка бульб картоплі. Таким чином, можна зменшити площу посадки в десятки разів, рівно стільки ж збільшивши підсумкову врожайність на кожному квадратному метрі.

ua ru