Вирощування колоноподібних яблунь найврожайніших сортів

Колонові яблуні популярні у невеликих фермерів. Ці дерева починають плодоносити за кілька років після посадки, дають великі врожаї корисних плодів. Їхні яблука відрізняються відмінним смаком, дозволяють чудово декорувати садову ділянку і не займають багато місця. Завдяки цьому середня врожайність колоноподібних яблунь становить 140 т/га, за стандартної схеми посадки 20 000 саджанців на 1 гектар.

Переваги вирощування яблук на продаж

Великий урожай на колоноподібних яблунях.

Посадити прибутковий сад можна навіть на невеликій ділянці землі. Високий попит товару, обумовлений універсальністю плодів. Крім того з них роблять: сік, варення, компоти, сушіння, мармелад, соуси, солять, використовують як гарнір до птиці та ін. Показник тривалого зберігання таких продуктів дозволяє говорити про успішність бізнесу.

Терміни окупності посадки яблучного саду з колоноподібними сортами саджанців набагато коротші в порівнянні зі звичайними деревами. Однак і тут є своя специфіка. Далі розглянемо бізнес-ідею з розрахунками доходів та витрат.

Рентабельність яблуневого саду з колоноподібних сортів

Колонові яблуні в саду.

Спробуємо прорахувати рентабельність такого бізнесу. Посадка 200 саджанців дерев на 1-ій сотці обійдеться в 1600 $ з розрахунку купівлі саджанців по 8 $ / шт. Це середня роздрібна ціна за сортами, але якщо брати оптом буде дешевшою.

Додаткові витрати:

  • добрива при висадці – 200$ (по 1$ на кожен саджанець);
  • щомісячне добриво ґрунту – 80$ на 1 сезон (5 місяців) = 400$;
  • лікарські або профілактичні препарати – 100$/сезон.

Підсумкова сума для старту бізнесу складе 2300 доларів на одну сотку.

Приблизний прибуток від реалізації яблук досить просто розрахувати. Через три роки дерева приноситимуть приблизно по 8 кг плодів. Зібравши врожай з усіх 200 яблунь, вийде сума 1600 $ на рік, якщо реалізувати всі яблука в роздріб за середньою ціною 1 $ / кг. Якщо реалізовувати оптом, наприклад, на переробку виробникам соків, то дохід буде значно меншим – близько 500$ за 1,6 тонни. У цьому бізнесі найкраще рішення – це поєднувати роздрібні та оптові шляхи реалізації.

Не варто забувати, що вже наступного року яблуні дадуть ще більший урожай. Відповідно, прибуток зростатиме щорічно. Організувавши правильний догляд за деревами, і знайшовши хороші точки збуту плодів, можна отримувати гідний прибуток з невеликих ділянок землі.

Врожайність сортів колоноподібних яблунь за сортами

Сорта колоноподібних яблунь з фото та описом:

Фото сортівНайменування Опис Врожайність з одного дерева
Яблука Президент. Президент Висота дерева до 3-х метрів. Сорт ранній, але зимостійкий. Безболісно переносить пересадку. Маса плодів 140 г-250 г. 10 кг.
Яблука Арбат. Арбат Плоди по 100-120 г, пізньої стиглості. Сорт із підвищеною врожайністю та схильний до перевантаження гілок. 12 кг.
Яблука Валюта. Валюта Яблука вагою по 140-250 г пізньої стиглості, але тривалий час зберігають товарний вигляд. 9 кг.
Яблука Медок. Медок Вага плодів 100-250 г, чудово підходять для переробки. Медок має виняткову зимостійкість, витримує заморозки -40C. 7 кг.
Яблука Баргузін. Баргузін Невибагливе дерево у догляді та приживається у всіх кліматичних зонах. Скороплідний на другий рік дає вже по 7 кг із дерева. 11 кг.
Яблука Червонець. Червонець Великий сорт. По 180-250 г важить кожне яблуко. Стійкий до морозів, хвороб та шкідників. 10 кг.
Яблука Ікша. Ікша Скороплодний сорт починає плодоносити з першого року. Плоди по 100-180 р. 7-8 кг.
Яблука Китайка червона. Китайка червона Дрібні плоди по 20 г з високою дегустаційною оцінкою та тривалим терміном зберігання. Добре підходить для переробки. 10 кг.
Яблука Легенда. Легенда Зимовий сорт дозріває у першій декаді грудня. Плоди 160-250 г . 12 кг.
Яблука Діалог. Діалог Ранньостиглі яблука можна збирати вже наприкінці липня. Яблука середні та великі по 100-200 г. 7 кг.
Яблука Макінтош. Макінтош Перший сорт колоноподібних яблук (виведений у канаді). Зимостійкість середня, стійкість до хвороб та шкідників – слабка. Головна перевага сорту - це смачні з прекрасним товарним виглядом плоди вагою в 150-180 г, мають прекрасну транспортабельність і лежкоздатність. 8 кг.
Яблука Бурштинове намисто. Бурштинове намисто Скороплодний сорт починає давати врожай із першого року. Плоди 140-170 г. У сорту дуже висока врожайність перші 3 роки по 5 кг, а після 5 років 12-15 кг з одного дерева. Хороша стійкість до зим, хвороб та шкідників. 12-15 кг.
Яблука Васюган. Васюган Зимостійкий вид витримує морози до -42 °C. Але дозрівають плоди вже влітку. Яблука 150-200 г. Важлива перевага сорту – тривалий період активного плодоношення, який триває до 17 років. До того ж плодоносить з першого року. Висота дерева сягає 3-х метрів. 10 кг.

Сорт «Президент» - посадка та догляд

Вирощування сорту Президент.

Розглянемо успішний сорт колоноподібних яблунь «Президент», а також особливості посадки та догляду. Президент – належить до літніх сортів, крім цього вважається одним із найкращих серед побратимів. Дерево стійке до морозів та багатьох шкідників чи хвороб. Його біло-жовті плоди вагою до 250 г мають дрібнозернисту соковиту м'якоть, кисло-солодкий смак та приємний тонкий аромат. Активно купують яблука сорту «Президент» для консервації та споживання у свіжому вигляді.

Сорт характеризується високою врожайністю та дозріває зазвичай наприкінці серпня та на початку вересня залежно від погодних умов. Вже на другий рік з посадки можна отримати до 10 плодів на кожному дереві. У період активного плодоношення (на 4-5 рік) з одного дерева можна зібрати до 10 кг яблук. Максимальний урожай може сягати 15 кг.

Завдяки щільній кореневій системі, саджанці не вимогливі до догляду та легко приживаються. Схема посадки здійснюється наступним способом: 60см між деревами та 90см у міжряддях. Правильний догляд після посадки за флагманським сортом колоноподібних яблунь передбачає:

  • періодичне підживлення добривами відповідно до технології природного землеробства;
  • укутування від холодів та гризунів на зиму;
  • правильне обрізання;
  • обприскування до початку періоду цвітіння;
  • особливий режим поливу.

Плоди сорту «Президент» мають чудовий товарний вигляд і користуються активним попитом цілий рік.

Схема посадки колоноподібних яблунь

Яблучний сад.

Колонові яблуні плодоносять зазвичай до 20 років, після 13 років урожайність помітно знижується. Після 13-ти років більшість дерев саду можна омолодити. Заощадивши таким чином на дорогих саджанцях.

Для швидкого досягнення великих урожаїв саджанці краще купувати – дворічні. Колоноподібна яблуня починає плодоносити через 2 роки після підсадки. Посадити саджанці краще напровесні, (а не восени) ще до формування нирок.

Щоб правильно посадити колоноподібну яблонну весну, посадкові ями слід викопувати під розмір кореневої системи саджанців. Об'ємне коріння має розміщуватися вільно. Після чого додається 4-5 кг компосту або гною, що перепрів. Не завадять і мінеральні добрива. Хорошим вважається склад з 60 г калію, 70 г суперфосфату та 50 г доломітового борошна. Місце щеплення слід робити над рівнем землі.

Саджанці висаджують у ями, добре розправляють коріння та заливають водою. Після її повного вбирання ями засипаються родючим грунтом, після чого робиться поглиблення навколо стовбура. Посаджені деревця піддаються поливу знову, а ґрунт мульчується.

Відстань між колоноподібними яблунями при посадці:

  • інтервал у рядку – 40-60 см;
  • інтервал між рядами – 90-100 см.

На 10 сотках реально розмістити до 200 саджанців за стандартної схеми посадки. Проходити по рядах легко, та й дерев не тісно за рахунок їх форми. Не варто забувати про поділ сортів. Літні сорти можуть поєднуватися, але не висаджуватись поряд із зимовими. Це зумовлено тим, що агротехніка рослин різна, тому терміни підживлення, обрізання та обприскування різні. При грамотному розміщенні саджанців трудовитрати на вирощування дерев будуть помітно знижені.

Корисна порада-1! До повного вкорінення посаджених дерев рекомендується використовувати шпалери. Це дасть гарантію вертикального положення саджанців.

Посадка дерев здійснюється у квітні, вересні чи жовтні. Варто зауважити, що весняні дерева певних сортів колоноподібних яблунь можуть зацвісти вже в перший рік. Для того, щоб дерева зміцніли, можна видалити квіти. Краще висаджувати дерева у низинах. Кучугури, що збираються там під час снігопадів, захищають від підмерзання.

Корисна порада-2! Колоноподібні яблуні через компактну крону майже не затінюють ділянку. Велика кількість сонця дозволяє деяким садівникам успішно вирощувати між деревами полуницю.

Догляд колоноподібної яблуні після посадки

Багато яблук.

Регулярний догляд полягає у боротьбі зі шкідниками та удобренні ґрунту. Колоноподібні яблуні вражають стандартні шкідники для яблунь, у боротьбі з якими використовуються інсектициди. "Яблучні" хвороби успішно лікуються фунгіцидами. Ґрунт удобрюють курячим послідом або розчином сечовини. Робити це краще навесні. Влітку має сенс додатково підгодовувати дерева калійно-фосфорними добривами.

Корисна порада-3! Найкраще підгодовувати колоноподібні яблуньки, обприскуючи пагони добривом з пульверизатора, а не стандартним способом - поливом під коріння. Витрата «корми» при цьому менша, засвоюваність набагато краща. Результат перевершить очікування.

Інтенсивний полив (2-3 рази на тиждень) потрібен саджанцям у перші роки розвитку, згодом достатньо 1 разу. Обрізки яблуні практично не потребують (їм вистачає прищипування бічних пагонів), адже розвивається переважно основна втеча. Пара конкуруючих пагонів може розвинутись у разі пошкодження верхівкової бруньки морозом або шкідниками. При досягненні пагонами довжини 15-20 см вибирається найсильніший, інші зрізаються. Іноді з'являються довгі бічні пагони. Видаляти їх необхідно в ранньому стані, тобто зеленими та м'якими. Так дерево не травмується. Усі зрізи обробляються садовим варом чи оліфою.

ua ru