Вирощування лікарських рослин як бізнес на пенсії

Для реалізації ідеї бізнесу на лікарських травах можна піти двома шляхами. Перший найменш ризикований, але й менш прибутковий – це збирання лікарських рослин, а другий – вирощування. Також можна гармонійно поєднувати ці два напрями, але в будь-якому випадку необхідно знати на які рослини є попит і скільки вони коштують. Це чудова бізнес-ідея для пенсіонерів і не лише. Розглянемо детально з розрахунками та цінами, щоб визначити потенціали.

За чим закуповують лікарські трави в аптеках

Цілюща Перстач.

Збір лікарських трав це прибутковий бізнес із нуля. Вирощування лікарських рослин не належить до популярних бізнесів. А даремно. Це те заняття, яке може приносити відчутний прибуток за невеликих вкладень. Адже конкуренція на цьому ринку практично непомітна, а вартість лікарських трафів висока як і попит. Експерти відзначають незаповнену нішу з виробництва лікарських трав.

Промислове вирощування лікарських рослин ще дуже слабо розвинене на сьогоднішній день, а ринок споживання величезний.

Орієнтовні ціни на лікарські трави:

ФотоНайменування травЦіна за 1кг.
Солодка гола.Корінь Солодки Голий1,4$
Розмарин.Листя Розмарина (Labiatae) (фракція 3-5 мм або більше)10$
Лапчатка біла.Коріння та листя Перчатки Білої (Potentilla alba)Листя 17,5$
Корінь 25$
Очанка лікарська.Квіти, листя та стебла Очанки Лікарської (Euphrasia officinalis)4,3$
Зимолюбка зонтична.Стеблі, листя, квітки Зимолюбки Парасолькової (Chimpahila umbellata)7,5$
Аїр звичайний.Корневище Аїра Звичайного або Болотного (Acorus calamus)3$
Липа дрібнолиста.Квітки з прицвітним листям Липи Дрібнолистої 2мм. (Tilia cordata)13,5$
Ятрішник плямистий.Клубні Ятришника Плямистого (Orchis maculata)50$
Ортилія однобока.Листя та стебла Ортилії Однобокої (Orthilia secunda)9,28$
Волошка синя.Квітки Василька Синього (Centauréa cyánus)17,5$
Береза ​​повисла.Нирки Берези Повислої або Бородавчастої (Betula pendula)6,25$
Молочай Палласа.Корінь Молоча Палласа або Фішера (Euphorbia fischeriana)20$
Девясил.Корневища Оману (Inula)1,85$
Аконіт.Корневища Аконіту (Aconitum)5,8$

Бізнес з нуля на вирощуванні лікарських трав

Лікарські трави.

Вирощувати лікарські трави нескладно, для цього фактично не треба володіти спеціальними знаннями. Для більшості жителів сільської місцевості це стабільний бізнес із нуля. Існують три основні «кити», потрібні вам для початку бізнесу:

  1. Невелика ділянка землі, на якій зростатимуть рослини.
  2. Відповідне насіння.
  3. Ваше бажання розпочати бізнес.

Слід зазначити, що практично всі лікарські трави добре ростуть у диких умовах. Тому вони є абсолютно невибагливими до будь-яких умов і не потребують спеціального догляду на відміну від культурних рослин, квітів та овочів.

Існує лише одна умова, яка вимагатиме вашої уваги: ​​підбираючи вид лікарських трав для посадки, виберіть ті, які добре ростуть у вашій кліматичній зоні. Так ви позбавитеся необхідності додаткового поливу або обігріву рослин.

Найпопулярніші сорти лікарських трав, які добре ростуть і легко переносять будь-які погодні катаклізми, – ромашка лікарська, календула, деревій, амарант (досить нова для нас культура, але дуже перспективна), солодка. Однак є рослини, які вимагають дотримання деяких правил, щоб отримувати хороший урожай.

Технологія вирощування кореня солодки

Сухий Корінь.

Корінь Солодки - оптова закупівельна ціна: від 1,4 $ / кг. Говорити про користь Солодки (Licorice Root, лакричник, лакричне коріння, лакриця) - справа нескладна. Вона належить до найпопулярніших лікарських трав. Також вона застосовується і в косметології, адже екстракт кореня солодки дозволяє швидко прибрати пігментні плями на шкірі. Завдяки високому вмісту гліцеринової кислоти цю рослину застосовують у гормонотерапії. Більше того, корінь солодки активно купується за кордоном, маючи справді високий експортний потенціал. Адже з кореня солодки виробляють ліки проти онкологічних захворювань. Його властивості мають протипухлинну дію, стримує зростання злоякісних новоутворень.

Вирощується солодка, як правило, у теплих кліматичних зонах. Вона добре переносить нестачу вологи і чудово росте на бідних ґрунтах. Головна умова, за якої корінь солодки розвивається максимально ефективно – це рясна висвітлення плантації. Солодка належить до рослин, яким потрібно максимум сонця.

Гарними територіями для вирощування цієї культури стануть піщані і супісні грунти, відмінно росте солодка у заплавах річок та водойм. Варто зазначити, що солодка відноситься до багаторічних рослин, тому тільки через 3-4 роки після посадки кореневищами або через 5 років, якщо ви висаджували насіння, ви зможете отримати врожай лакричного кореня або кореня солодки.

Незважаючи на те, що головним продуктом є корінь, урожай збирається багаторазово і з кожним роком дедалі більше. Одного разу посіяв і збирай прибуток щороку. Багато дачників не можуть позбутися солодки, яка з кожним роком все більше заповнює їхні земельні ділянки. Урожайність кореня солодки залежить від її віку. З одного квадратного метра на третій рік можна зібрати по 200 грамів вже висушеного продукту готового до реалізації. А ще через 2-3 роки врожайність може досягати до 1 кг/м.кв у сухому вигляді. Термін придатності до висушеного продукту становить 10 років.

Солодка Уральська легко приживається в холодних кліматичних зонах, а її корінь за хімічним складом не відрізняється від Солодки Голої.

На території СНД лише одне промислове підприємство з виробництва та переробки кореня солодки в Казахстані ТОВ «Мія Шієлі». Основні світові імпортери: Німеччина, США, Японія, Туреччина.

Вирощування розмарину у відкритому грунті

Сухий Корінь.

Розмарин уже перестав бути екзотичною новинкою на нашому просторі. І хоча він більше знайомий споживачеві як самобутня кулінарна приправа. Ваш бізнес без вкладень дозволяє використовувати цей факт як додатковий ринок збуту для цієї культури. Ціла низка властивостей розмарину відноситься до категорії лікарських трав:

  • високий вміст цінної ефірної олії;
  • сильний ароматерапевтичний ефект;
  • здатність надавати тонізуючу, протисудомну та антисептичну дію;
  • властивість антидепресанту, адже ще з давніх-давен вважалося, що аромат розмарину може піднімати настрій і відганяти погані сни.

Розмарин відмінно росте на бідних ґрунтах. Йому не потрібна особлива агротехніка з вирощування при поливі та добривах. Достатньо вносити комплекс азотних добрив навесні, а фосфорних – восени, щоб рослини фактично почували себе комфортно та гармонійно розвивалися.

Єдине, чого категорично не переносить розмарин, це низькі температури. Це південна рослина, тому, якщо ви вирощуєте її в широтах, яким характерний холодний осінньо-зимовий період, подбайте, щоб рослини були приховані або пересадите їх на зиму в горщики та внесіть у приміщення.

При належному догляді розмарин зростатиме у вас багато років, при цьому рік у рік радувати цілющою ароматною зеленню.

Вирощування перстачу білого з насіння

Плантація перстачу.

Лапчатка біла – чарівна лікарська рослина з надзвичайно широким спектром застосування в медицині. Висока ціна перстачу білого дуже приваблива для створення бізнесу без вкладень. У природних умовах ця рослина росте у змішаних лісистих зонах, любить тінь та вологий ґрунт.

Вирощувати перстачу білу нескладно, потрібно тільки створити їй умови, аналогічні природним: вибрати ділянку, захищену від сонця, яка при цьому добре зволожується. Відмінно підійдуть низини, розташовані неподалік водойм.

Біла перстач легко вирощується з насіння. Їх можна висаджувати практично у будь-який місяць. Грунт попередньо скопують і розрівнюють. У підготовлений ґрунт опускають насіння, поливають водою з розчиненим у ньому підживленням для рослин, розрівнюють поверхню землі.

За кілька тижнів ви побачите сходи, що з'явилися, які будуть готові до розсаджування вже через місяць. Підрослі кущики розсаджують, дотримуючись відстані 40 см, щоб кожна рослина почувала себе комфортно і могла принести максимум корисного.

Збут лікарських трав

Цілющі трави.

Якщо вам вдалося виростити якісну сиру лікарську траву, то проблем зі збутом у вас бути не повинно. Цей бізнес з нуля не вимагатиме навіть вкладень на реалізацію чи рекламу готової продукції. Цілющі трави реклами не потребують, а високий попит на них був у всі часи. Продавати свій урожай можна кількома способами:

  1. Продати весь урожай «на корені» оптової компанії. Вони охоче купують будь-яку лікарську сировину і розпоряджаються далі їм на власний розсуд. Плюсом цього виду угоди стане мінімальний час отримання доходу. Мінусом – відносно низька вартість. Оптові компанії, як правило, купують сировину за мінімальними цінами.
  2. Прямий контакт із виробничою компанією, що переробляє лікарські трави. У цьому варіанті у вас є шанс продати свій товар дорожче, але це вимагатиме більше часу, оскільки виробничі компанії вимогливо ставляться до якості сировини, можливо, знадобляться додаткові експертизи, що підтверджують належну якість вашого врожаю.
  3. Аптеки регулярно купують різні види лікарських рослин.

У будь-якому випадку, які б рослини ви не вирощували і яким би способом їх не продавали, це той бізнес, завдяки якому ви однозначно зможете заробити, а також відчути гармонію та єднання з природою.

ua ru