Вирощування лимонів у теплиці як бізнес для початківців

Садівники у теплицях роблять на лимонах непогані доходи. Лимони мають свої вимоги до тепличних умов, але мають незаперечні переваги. Наприклад, у зимовий період їм не потрібна постійна підтримка кімнатної температури. +3 oC в теплиці взимку для лимона – це прийнятно, тоді як помідорам потрібно постійно тримати температуру не нижче +17 oC. А це вже говорить про енерговитратність бізнесу.

Бізнес-план теплиці для лимонного дерева

Лимонне дерево.

Лимон є багаторічним деревом, яке приносить урожай протягом усього року. З 5-ти соток на рік можна забрати врожаю на 12 000 $. Щоправда, щоб вирощувати лимони на продаж і навіть успішно реалізовувати, знадобляться певні знання. Як організувати догляд за лимонними деревами в домашніх умовах для подальшого продажу плодів, розглянемо в статті. Секрети розкривають експерти.

Цікавий факт для ефективного управління ризиками у тепличному бізнесі! Лимонне дерев за кількістю плодів перевершує яблуню. А щоб прискорити дозрівання налитих незрілих плодів лимона, їх потрібно зірвати і покласти з жовтими стиглими яблуками в пакет максимум на 2 тижні. В результаті з плодів яблук виділятиметься рослинний газ етилен, який здатний суттєво прискорювати дозрівання плодів і не лише лимона. Таким нехитрим способом можна підганяти врожаї під терміни гарячих сезонів реалізації тепличних лимончиків.

Високоврожайні сорти лимона для домашнього вирощування

Урожай лимонів.

Лімону звичний субтропічний клімат. У ньому рослина здатна рости до 8 м. Виведений селекціонерами декоративний вигляд не відрізняється такими гігантськими розмірами, проте врожай може приносити значний. Для цього важливо вибрати відповідний сорт. Найбільш урожайними та стійкими сортами є:

ФотоНайменуванняОписУ плодівВага плоду
Майкопський.МайкопськийЗростає швидко, плоди з'їдаються також швидко через приголомшливий смак і аромат . У сорту висока врожайність.200-300130г.-140г.
Новогрузинський.НовогрузинськийДає плоди цілий рік. При цьому їм характерний особливий ніжний аромат та мала кількість насіння. Сорт особливо рекомендується для домашнього вирощування.100-200120г.
Павловський.ПавловськийВважається гігантом серед карликових лимонів, оскільки досягає 2 м. в висоту. Відповідно, плоди великі та насичені. Незважаючи на це, шкірка у них тонка. Сорт призначений для вирощування у кімнатних умовах. Він добре переносить сухість повітря.40-120200г.-500г.
Дженоа.ДженоаДерево-карлик, максимальна висота 1,3м.Сорту характерна висока плідність та соковитість. Дерево не має колючок.120-180100г.
Мейєр.Мейєр (китайський лимон, китайський карлик)Низькорослий солодко-кислий і високоврожайний сорт для кімнатного вирощування Відрізняється дрібними та дуже кислими плодами, які можна вживати недозрілими (нагадують лайми). Плодоносить цілий рік, найбільша врожайність встигає на зимовий період.40-100100г.

Який би сорт не припав вам до душі, отримати великий урожай не вдасться, якщо не забезпечити рослині комфортні для нього умови. Лимони, культивовані для вирощування в умовах будинку (міні-теплиці, заскленої лоджії та ін.) досить "примхливі".

Як доглядати лимон в домашніх умовах

Плодоносні лимони виростають, якщо дотримуватися деяких правил:

  1. Дотримуватися режиму освітлення. Світло "люблять" практично всі сорти (за винятком "Ювілейного" та "Павловського"), тому розміщувати рослини доречно на півдні, південному сході приміщення. Прямих сонячних променів варто уникати (вікно трохи затінюється), щоб зберегти листя зеленими та уникнути цяток на плодах.
  2. Правильно організувати "зимівлю". Вибирайте світле та прохолодне місце.
  3. Здійснювати частий небагатий полив. Влітку слід також обприскувати листя, іноді "мити" рослину в душі. У прохолодний період року, щоб уникнути загнивання кореневої системи, полив варто скоротити.
  4. Відстоювати воду. У звичайній воді з крана містяться численні домішки, більшість з яких шкідливі як рослини, так людини. Воду рекомендується кип'ятити (один раз), очищати фільтром (у цьому випадку не зайвими будуть добрива) або відстоювати у відкритих ємностях протягом кількох днів.
  5. Зволожувати повітря. "Сухість" лимони переносять погано, тому ставити їх поблизу обігрівальних приладів заборонено. Якщо під вікном знаходиться батарея, накривайте її мокрим рушником, а біля рослин поставте ємність із водою.
  6. Підгодовувати мінеральними добривами. Коли лимон активно росте (з весни до кінця осені) доцільно його удобрювати. Це дозволить рослині зміцніти і добре плодоносити згодом. До речі, ґрунт вибирається для лимона пухкий і не порожній (в міру поживний). Можна придбати спеціальну суміш або самостійно з'єднати дерн, перегній та пісок (3:1:1).
  7. Забезпечити простір. Вазони для лимонів мають бути просторими, бажано дерев'яними. У цьому випадку забезпечуватиметься приплив повітря до коріння, і рослина буде куди рости.
  8. Систематично пересаджувати. У міру зростання лимони поміщають у більш підходящі за розмірами горщики. Роблять це ранньою весною. Повинен забезпечуватись хороший дренаж. Дорослі рослини потребують пересадки раз на три роки.
  9. Витримувати оптимальну температуру +12Спро. Понад +23Спро лимони переносять погано (листя згортаються).
  10. Штучно запилювати для активного плодоношення. Робити це можна звичайним пензлем для малювання фарбами. Пилок просто переноситься з квітки на квітку. У теплицях краще використовувати джмелів, які швидко та якісно запилюють усі квітки.
Лімони на підвіконні.

Якщо правильно доглядати рослину, то вона почне плодоносити тільки через 2-3 роки. Пік урожайності припадає на 5-8 років.

Важливо! Рослини, вирощені з кісточки, плодоносити не будуть. Для цього потрібно купувати щеплені дерева.

Вирощування лимонів як бізнес

Продаж лимонів.

Для того, щоб вирощувати лимони з метою отримання доходу, має сенс здійснити висадку рослин у теплиці. Так вдасться підтримувати максимально комфортні для них умови. Якщо вдасться виростити смачні плоди у достатній кількості, то проблем із покупцями не буде. Торгувати лимонами можна на ринках та продуктових ярмарках. Щодо супермаркетів, то вони рідко відмовляються від подібного товару. Лимони в період холодів розходяться на "ура", тож націнка на них сягає 150-300%.

У теплиці параметрами 3х8 м2 вдасться розмістити близько 500 лимонів. Реалізувавши плоди за середньоринковою ціною, з одного дерева можна отримати близько 10$ на рік чистого доходу.

Основними плюсами "лимонівництва" можна вважати високий попит на продукт і низька схильність до хвороб, мінусами - тривалий період дозрівання плодів (в середньому 200 днів) але лимони плодоносять цілий рік і на одному дереві можна спостерігати квітки і стиглі плоди. Чекати на перші заробітки потрібно понад два роки.

Цікаві факти про лимони

Епоха Петра I принесла вперше принесла в Русь звістку, а незабаром і моду на лимони. Заморський плід на вікні власного будинку дивував і манив своєю незвичністю і такою бажаною "кислою" ноткою, що несе в кожній скибочці вітамінну "бомбу". Прикрашаючи житла вічнозеленими рослинами, з метою очищення простору, крім отримання самих плодів. Відомо, що вирощування лимонів у кімнатних умовах добре іонізує повітря, рослина виділяє в нього природні антибіотики фітонциди. Однак виростити лимон вдавалося не всім. І річ не в поганому догляді, а в невдало підібраному сорті. Природно, тонкощі вирощування плодів істотно впливають на їхню вартість.

ua ru