Вирощування огірків на балконі як бізнес для домогосподарки

Влітку ми насолоджуємося свіжими овочами та фруктами, адже їх у величезній кількості можна купити у супермаркетах та на ринку. Якщо вам хочеться і взимку насолоджуватися хрусткими, соковитими, і, що найголовніше, натуральними огірками, то ви можете почати вирощування огірків на балконі у пластикових пляшках або горщиках.

Попередні розрахунки потенціалу бізнесу для домогосподарок

Великий урожай огірків.

Кімнатна теплиця – це насамперед інвестиція у себе, а точніше у своє здоров'я. Екологічні свіжі овочі завжди доречні до будь-якого столу. Також вона може стати інвестицією у домашній бізнес для домогосподарки. У кожного з нас знайдеться щонайменше 12 знайомих сімей по 4 особи в кожній (співробітники, родичі, сусіди тощо). Лише на дні народження будуть щотижневі замовлення соковитих екологічно чистих і ароматних огірків. А крім того, є й інші приводи для застілля? Одним словом, ринок збуту для домашніх продуктів власного виробництва масового споживання – забезпечений. Враховуючи продуктивність теплиці на балконі у співвідношенні можливостей та мінімальних фінансових потреб домогосподарки, виразно проявляється економічний сенс такого корисного проекту для дому та сім'ї.

Освоївши особливості вирощування цих овочів, ви зможете створити повноцінний бізнес, який згодом стане не лише невеликим підробітком, а й повноцінним джерелом заробітку!

Все, що вам знадобиться для організації бізнесу вдома – це місце (найкраще підійде балкон), насіння, тара (пляшки, горщики або інші ємності) та інвентар для догляду.

Головне пам'ятайте! Успіх у цьому бізнесі більшою мірою залежить вже на початковому етапі від правильно вибраних сортів огірків для вирощування в конкретних умовах мікроклімату.

Кращі сорти огірків для вирощування на балконі

Підбираючи сорти огірків для вирощування на підвіконні взимку, варто врахувати, що умови мікроклімату цих плодів вдома в зимовий період відрізняється від вуличних умов на грядці влітку. Тому насіння має бути, по можливості, самозапильним. Фахівці радять звернути увагу на сорти:

 • «Біанка»;
 • «Маша»;
 • «Клавдія F1»;
 • «Грибовчанка»;
 • «Легенда»;
 • «Маринда F1»;
 • «Щедрик F1»;
 • «Printo»;
 • «Хрустик F1»;
 • «Романс».

Сорт огірків Біанка.

Облаштування балкона для вирощування огірків на продаж не триватиме багато часу. Вам просто потрібно звільнити достатньо місця для горщиків, а також простежити, щоб у приміщенні не було надто холодно чи сухо. Не варто ставити горщики біля батарей або близько до вікон, якщо вони добре передають холод. У зимовий час огіркам знадобиться рясне освітлення 6-12 годин на день, тому деякі господарі використовують штучні джерела світла. В середньому з одного куща ви отримаєте 30-40 плодів. Прорахуйте, скільки плодів ви хотіли б реалізовувати і який прибуток отримувати, і виходячи з цих підрахунків, можна обчислити необхідну кількість кущів.

Огірки – одні з найневибагливіших овочів, тому процес їхнього вирощування в домашніх умовах займе мінімум часу. У будь-який сезон на цей овоч буде попит від великої кількості покупців, тим більше, що ваші потенційні клієнти точно знатимуть, що огірочки натуральні та домашні.

Догляд за огірками на балконі в період зростання:

 1. Огірки мають короткий період вегетації. Через 3,5-4 тижні після висаджування рослина починає плодоносити, а через 3 місяці після цього кущ необхідно міняти.
 2. Щоб забезпечити гарне запилення в період цвітіння, горщик з огірками потрібно трохи струшувати щодня.
 3. При вирощуванні огірків на балконі, прищипування проводиться після того, як на кущику з'явиться хоча б 5 листочків.
 4. Навіть найвибагливіші сорти огірків примхливі до умов навколишнього середовища. Ці плоди не виносять спеки, сухості, холоду. Важливо обприскувати їх із пульверизатора не менше 2 разів на день, забезпечувати постійну вологість ґрунту в горщику. Також пам'ятайте, що не можна ставити горщики близько до замерзлого вікна або батарей.
 5. Резний полив теж шкідливий, особливо спочатку цвітіння, тому що через нього можуть виникнути різні захворювання.
 6. «Підгодовувати» огірки потрібно регулярно, приблизно раз на 10 днів, чергуючи органічні схвалення з мінеральними добривами.
 7. Важливо вчасно збирати огірки, що дозріли, щоб вони не підгнили і не зіпсувалися.
Огірки висять.

Як виростити огірки на балконі?

Саджанці на балконі.

Для початку насіння необхідно проростити. Їх поміщають у намочену марлю та викладають на сонце. Попередньо насіння можна замочити в легкому марганцевому розчині на 2.5-3 години. Ті, які спливуть, бажано не висаджувати. Сьогодні можна купити оброблене заздалегідь насіння, воно має оболонку червоного або зеленого кольору. Насіння можна поміщати в ґрунт тоді, коли їх коріння виросло на 5-10 міліметрів.

Висаджується насіння попарно, це можна робити в горщики або спочатку в стаканчики або пляшки з подальшим пересадженням. Другий спосіб більш тривалий і трудомісткий, зате завдяки йому можна відсіяти неякісні паростки. Пересаджувати паростки зі склянок у горщики потрібно через 4 тижні після того, як з'явилися сходи. Висаджуючи паростки відразу в горщик, потрібно накрити їх плівкою до того моменту, як з'являться сходи.

Для нормального зростання огіркам потрібний вологий ґрунт (близько 80-85%), дуже вологе повітря (до 95%) та тепла температура навколишнього середовища (приблизно +20 градусів). Розмір горщика для вирощування огірків на балконі може бути різним, оптимальним вважається об'єм 3-4 літри, і діаметр 10 сантиметрів.

Ґрунт для рослин можна купити в спеціалізованих магазинах, або ж – приготувати самим. Фахівці радять для цього змішати дернову землю, торф, гнійний перегній і дрібну тирсу в рівних частинах. Деякі в готовий ґрунт додають ще нітрофоску (1 столову ложку), чайну ложку сечовини та склянку деревної землі (з розрахунку на 1 відро ґрунту).

Вирощування огірків на продаж

Канапі з огірків.

Огірок – це овоч, який люблять майже у кожній родині. І взимку приготувати салат з огірками або просто їсти цей овоч на додачу до гарніру захочуть багато хто. Це бізнес, який швидко окупається та приносить відчутний дохід. Мало того, починаючи цю справу, вам не знадобиться багато вкладень, тому використовувати цю ідею можна навіть із мінімальним капіталом.

Враховуючи ціну, врахуйте всі витрати, що виникли під час вирощування овочів – горщики, ґрунт, добрива, насіння, додаткові матеріали. При цьому варто орієнтуватись і на середню ціну на ринку, де й узимку пропонують тепличні огірки. Важливо продавати їх за ціною, яка не буде вам на збиток.

Щоб досягти успіху у своєму бізнесі, потрібно:

 • грамотно організувати площу для вирощування, особливо якщо це балкон;
 • дотримуватися всіх правил при вирощуванні, підтримувати оптимальну температуру та вологість, здійснювати підживлення рослин;
 • грамотно організувати збут.

Використовуючи цю бізнес-ідею в домашніх умовах, ви отримаєте рентабельний і швидко окупний бізнес, який приноситиме стабільний дохід.

ua ru