Найкращі сорти для вирощування огірків у теплицях на продаж

Висока врожайність та невибагливість умов при вирощуванні огірків дозволила багатьом підприємцям звернути увагу на цю культуру. За короткий термін та з мінімальними вкладеннями можна розгорнути бізнес із вирощування зеленого овочу.

Виробництво екологічних огірків у домашніх умовах

Вирощування огірків у теплиці.

Суть діяльності проста: ставимо теплиці, монтуємо обладнання для освітлення, підігріву та поливу – вирощуємо та продаємо огірочки цілий рік. А попит буде. Населення більше воліє свіжі та ароматні овочі вітчизняного виробництва, ніж позбавлену смаку та запаху імпортну продукцію.

Для вирощування огірків у домашніх умовах не буде потрібних великих вкладень, а високий попит на готову продукцію круглий код, дозволяє домашньому, тепличному бізнесу швидко вийти на точку окупності (менш ніж за пів року). А якщо ще застосувати нові технології освіження для покращення процесу фотосинтезу рослин, то можна отримати вищі врожаї з кожного квадратного метра теплиці без застосування хімічних добрив.

Технічна складова бізнесу

Теплиця для огірків.

Виходитимемо з того, що ми вже маємо присадибну ділянку. Мінімум 5-6 соток вільні від господарських та житлових будівель. Можна, звісно, ​​взяти землю в оренду. Зробити це нескладно. І платити небагато.

Але! Сільськогосподарський бізнес має на увазі постійну увагу з боку підприємця. Потрібно своєчасно поливати та обробляти рослини від хвороб, знімати врожаї, підтримувати температуру ґрунту та повітря у теплиці. Найпростіше все це робити, перебуваючи на місці.

Яке обладнання знадобиться для вирощування огірків у теплиці взимку за сучасними технологіями?


 1. Теплиці. Оптимальний варіант – сучасний міцний полікарбонат на полегшеній металоконструкції. Ширина споруди не повинна бути понад п'ять метрів. Щоб мінімізувати витрати на опалення та освітлення, краще всередині теплиці зробити поглиблення заввишки 1 м. Стінки траншеї обов'язково зміцнити. Знизу простіше видаляти бур'яни та знімати врожай із кущів, розташованих на «поверхні». Виходить якась двоярусна споруда: над землею – 0,9-1м, під землею – 1м. Втрати тепла менші – менше платити за опалення.
 2. Котел та мережа замкнутих на нього труб. Опалювальний агрегат має бути універсальним: працювати на газу, твердому та рідкому паливі. Система труб влаштована так, щоб прогрівати повітря в теплиці та шар родючого ґрунту. У такій ситуації доведеться рослини висаджувати так, щоб коренева система не перегрівалася. Згодом, коли бізнес набере обертів, з'явиться зайва копійка, можна модернізувати теплицю системою «тепла підлога».
 3. Лампи. Нові технології дозволяють безпечно досягти високих урожаїв за допомогою недорогих пристроїв освітлення. Завдяки спеціальним світлодіодним лампам із випромінюванням електромагнітного спектру (як при сонячному освітленні) підвищується якість процесу фотосинтезу. А блок програмного управління дозволяє налаштувати фотоперіод, колірну температуру, світловий спектр та віддачу для отримання найкращих урожаїв за короткий період. З одного боку ці лампи коштують дорожче за звичайні лампи, але всім відомо, що світлодіоди витрачають найменшу кількість споживаної електроенергії. Відповідно витрати окупляться через деякий час за рахунок економії, не кажучи вже про більш високі врожаї. Такі світлодіодні лампи дозволяють посилити фотосинтез при вирощуванні огірків у підвалі та навіть у бочках.
 4. Система автополиву. На початковому етапі, коли кошти обмежені, можна підвести до грядок шланги і підключити їх до електроприводу (натискаєте кнопку – полив починається). Поки рослини дрібні і слабкі, ставиться міліметрова насадка на кінці шлангів. Потім змінюється на 5-8 мм.

Накидаємо приблизні вкладення в бізнес на огірках.

Таблиця 1. Перелік обладнання для тепличного господарства площею 250 кв.м.

Найменування обладнання (марка)

Вартість (орієнтовно), руб.

Теплиця (Фермер-5, довжиною 21,2 м)

200000

Універсальний котел (Вогнища КС-Т 24/31)

25000

Лампи світлодіодні (UFO LED GROW 90W)

7000*42 = 294000

2 контури труб (земля, повітря) + шланги для поливу

50000-80000 (з утеплювачем)

* Витрати мають умовний характер. Таблиця наведена розуміння того, як розраховувати обсяг капітальних вкладень. Можна знайти обладнання простіше, але дешевше. А згодом модернізувати.

Кращі сорти огірків для теплиць

Сорти огірків для теплиці.

Для отримання врожаю великих урожаїв цілий рік вибиратимемо з найкращих партенокарпічних сортів та гібридів. Це тіньовитривалі огірочки, що утворюють зав'язь без запилення. Таким чином, ці сорти дозволяють займатися вирощуванням огірків на балконі, підвіконні, а не лише у теплиці та парниках. Їм не потрібен доступ бджіл для запилення та рясне освітлення.

Єдиний їхній недолік – самостійно зібрати насіння на наступний рік не вийде. Щороку доведеться купувати нове насіння огірків для теплиці.

Таблиця 2. Характеристики найврожайніших сортів.

Найменування сорту

Термін дозрівання (від сходів до плодоношення), дн.

Врожайність огірків у теплицях, кг/кв.м

Маса плоду, г

Застосування

Аванс F1

39-44

12-13

120-130

Солення, консервування

Квітневий F1

45-50

15-20

200-250

Салатний

Барабулька F1

43-48

12-15

90-100

Солення, консервування

Кульба F1

46-48

10-15

200-290

Салатний

Зятек F1

45-48

7-10

90-100

Солення, консервування

Кураж F1

45-50

11-15

120-130

Солення, консервування

Палацовий F1

43-44

10-12

90-120

Соління

Дачний F1

43-44

10-12

90-120

Соління

Луховицький F1

45-50

11-15

100-120

Солення, консервування

Садибка F1

44-47

10-15

90-120

Солення, консервування

Царський F1

43-45

7-10

90-100

Соління

* Насіння краще купувати на насінницьких станціях. Тож більше шансів купити оригінальний сорт. Плюс працівники із задоволенням поділяться усією необхідною інформацією.

Технологія ефективного вирощування

Посадка огірків у теплицю.

Щоб постачати огірки на ринок цілий рік, необхідно налагодити триоборотну систему вирощування. Взимку та напровесні ціна на свіжі овочі максимальна. Але й собівартість продукції висока (витрати на опалення та освітлення).

Влітку та восени ціна огірків мінімальна. Проте собівартість дуже низька. Весь прибуток від реалізації літнього врожаю можна пустити за рахунок майбутніх витрат на утримання теплиці в осінньо-зимовий період.

Посадка огірків у теплицю та правильний догляд:

 1. Дешевше і швидше в теплиці висаджувати відразу насіння. Якщо досвід городника мінімальний, то, звичайно, краще розсаду. Розсаду можна отримувати і вдома на підвіконні. Для неї готують звичайні коробки. Одну сторону повертають до вікна, другу – закривають фольгою. Додаткове освітлення – стандартна настільна лампа.
 2. Відстань між рядами посіву насіння – метр. Між рослинами – 30 см. Надмірна загущеність призведе до поширення хвороб.
 3. Температура повітря вдень – 20-25°, вночі – 18°. Температура ґрунту – 20-25°.
 4. Грунт – родючий ґрунт плюс перегній. Перед посадкою рослин знезаразити семивідсотковим розчином мідного купоросу.
 5. Вологість ґрунту – 50-60%. Повітря – 90%. Під час плодоношення поливати щодня.
 6. На початку вегетації підгодовують азотними добривами. До дозрівання – фосфорно-калійними. Плюс настій коров'яку. Для попередження борошнистої роси – мідний купорос, борна кислота та марганцівка у рівних пропорціях по листку.
 7. Щоб попередити велику кількість бур'янів, землю вкривають чорною плівкою, що мульчує, 0,03-0,06.

У зимово-весняний період приблизно половина виручки йтиме на добрива, ґрунт, насіння, опалення, воду та світло.

Шляхи реалізації

Огірки на ринку.

На початковому етапі краще збувати свіжі огірочки вроздріб. Коли збільшиться кількість продукції, необхідно налагодити постійні канали збуту:

 • овочеві ринки;
 • оптові бази;
 • продуктові магазини;
 • пункти громадського харчування;
 • посередники між оптовими точками та магазинами.

Для збільшення асортименту та підвищення обсягів продажів можна запропонувати екзотичні сорти огірків для засолювання. Такі як:

 • Засолювальний F1
 • Бочковий засолочний F1
 • Мамин улюбленець F1
 • Ліліпут F1
 • Кураж F1
 • Паризький корнішон
 • Ера
 • Ніжинка
 • Алтай
 • Чудовий F

Пошуком каналів збуту та налагодженням зв'язків необхідно займатися за кілька місяців до початку масового врожаю.

ua ru