Вирощування пальми в домашніх умовах для офісів

Пальми – це ціла родина рослин, яка налічує понад 3300 видів. Але в кімнатній культурі поширені лише деякі з них. Зате офісні пальми мають безперечні переваги перед іншими кімнатними рослинами для декорації офісного середовища, де панує інтелектуальна робоча обстановка. Наприклад: рясне насичення повітря киснем, створення зелених акцентів для стильного інтер'єру, ефектне заповнення робочого простору зеленою масою для приховування візуальних недоліків, що спотворюють цілісність атмосфери офісу у найактивніші періоди доби.

Пальма як популярна рослина для декорації офісних інтер'єрів

Пальми на сходах.

Вирощування пальми в домашніх умовах – не лише досить просто, а й дуже вигідно. З цієї ідеї може розвинутись досить рентабельний бізнес, який стане непоганою фінансовою підмогою!

Ці зелені красуні неодмінно стануть чудовим елементом декору та справжньою родзинкою сучасного інтер'єру. Пальми, що швидко ростуть, часто розрізняють за формою листя, поділяючи на дві великі групи:

 1. Листя-віяли (Вашингтонія, Лівістона, Каріота, Хамеропс та ін.).
 2. Листя-пір'я (до цього типу відносять кокос, Фінік, Ховею, Діпсис і Хамедорею).

Обидва ці типи однаково добре пристосовані до домашнього вирощування, оскільки вони є умовно невибагливими, виростають за досить нетривалий період часу і вимагають порівняно невеликого догляду.

Вирощування пальм як бізнес

Плюси та мінуси бізнесу з вирощування пальм задоволені суттєвими. Оцініть їх самі:

 1. Висока рентабельність.
 2. Великий попит. Як показує практика, клієнт, який купив бодай одну пальму, завжди повертається за придбанням ще кількох.
 3. Невелика площа приміщення для розведення спочатку (що старша пальма, тим більше місця їй потрібно, тому реалізацію рекомендується здійснити на етапі, коли перше листя достатньо сформується).

Давайте розрахуємо вартість вирощування 10 пальм, а також прибуток, отриманий після їх реалізації. Отже, витратна частина включає:

 1. Насіння Вашингтонії можна придбати у квітковому магазині. З посадкою фінікової пальми взагалі можна вчинити простіше. Купивши кілограм стиглих фініків, ми отримаємо близько 50 насіння, яке піде на посадку. Вартість в обох випадках приблизно дорівнює. Вона складає близько 4$.
 2. Підходящий для вирощування пальми ґрунт – 2$.
 3. Дренаж, добрива, підживлення – 1,5$.
 4. Невеликі пластикові горщики. 10 штук - 3,5 $.

Разом: 11$.

Пальми на сходах.

Який прибуток буде отримано на виході? Враховуючи той факт, що вартість однієї 5-річної фінікової пальми заввишки 2 метри коливається в районі 120$, у фіналі ми отримаємо дохід у районі 1200$ за 10 пальм.

Виходить, що чистий прибуток перевищує витрати вдесятеро, але за досить тривалий період. Тому тут потрібно правильно збудувати модель бізнесу. Наприклад, можна займатися перекупкою пальм - це дуже вигідно, адже непродані пальми на залишках постійно прискорюються в зростанні і все більше дорожчають. Також можна розглянути продаж вирощених паростків пальм як варіант з акцентом не на якість, а на кількість. Але в цьому випадку потрібно добре налагодити ринок збуту (наприклад, через інтернет чи пряме постачання в мережі квіткових магазинів). Але найоптимальніший варіант піти одночасно декількома шляхами, адже витрати – мінімальні!

Як бачимо, немає жодних перешкод, щоб почати займатися домашнім бізнесом із вирощування пальм на продаж до офісів! Варто лише запастися терпінням – і прибуток не забариться.

Пальма Вашингтонію робуста в домашніх умовах

Washingtonia robusta.

Washingtonia robusta (Вашингтонія потужна або «пальма у спідниці») – віяловий вид пальми, який є одним із найкрасивіших і найпопулярніших на ринку. Вашингтонія робуста - це кімнатна пальма, що швидко зростає. Вона виглядає дуже елегантно і впишається у будь-який інтер'єр. Її можна часто зустріти в офісах та холах великих ділових комплексів, а також у звичайних квартирах. А все тому, що вона дуже екзотична та дуже стильно виглядає! Її зовнішній вигляд підходить до будь-якого інтер'єру.

Пальма вашингтонію в домашніх умовах росте дуже швидко. Швидкість зростання Вашингтонії робуста складає 0,5 метра за перший рік, а далі швидкість лише зростає. Більш того на перший рік вже є 4-5 листів, а поділяються вони на сегменти після появи 8-го листа. Такий показник робить її абсолютним лідером у швидкості зростання серед пальм. Через такі темпи перші 3-4 роки пальму треба пересаджувати.

Корисна порада! Постійно використовуйте горщики розміром у 2 рази більше за норму – це благополучно відобразиться на швидкості зростання пальм будь-яких видів.

Фінікова пальма в домашніх умовах

Phoenix.

Домашня фінікова пальма улюблена багатьма за свій унікальний зовнішній вигляд. Її розлоге широке листя-орала надає приміщенню особливий затишок. Фінікова пальма відноситься до перистого вигляду і має великий попит у покупців. У природному середовищі проживання вона може зростати на тридцять метрів вгору, але вдома досягти таких показників, зрозуміло, неможливо. Також не варто чекати від неї плодоношення, адже забезпечити відповідні кліматичні умови в квартирі або офісі неможливо. Тому така пальма міститься в суто декоративних цілях, відповідно, служить як своєрідний екзотичний острівець-оазис, що радує око.

Чому фінікова пальма настільки популярна серед рослинників? Все тому, що виростити її під силу абсолютно кожному! Причому зробити це можна, посадивши в землю звичайнісіньку кісточку з щойно з'їденого фініка.

З чого почати вирощування гарної пальми?

Гарний лист Вашингтонії.

Детально розглянемо два найпоширеніші методи вирощування пальм.

Посадка насіння. Відразу зазначимо, що цей процес є досить трудомістким і призводить до успішного результату лише за належного контролю та догляду за рослиною. А все тому, що ранні сходи пальм досить примхливі та примхливі. Найчастіше не вдається підтримати їхнє зростання, і молода пальма просто гине, не встигаючи повноцінно розвинутися. Але якщо все ж таки виявити терпіння і турботу, то при невеликих вкладеннях і належній увазі у вас все вийде!

Корисна порада! При посадці насіння пальм будь-яких видів використовуйте торф'яні таблетки.

Якщо ви все ж таки зважилися на вирощування пальм із насіння, тоді подбайте про посівний матеріал хорошої якості. Насіння бажано купувати лише у перевірених місцях, до яких належать великі спеціалізовані магазини. Щоб перестрахуватися, краще ознайомтеся з відгуками про того чи іншого постачальника Інтернету.

Великі насіння фахівці рекомендують готувати наступним чином: слід акуратно надпиляти оболонку, не пошкодивши при цьому саме насіння. Що стосується дрібнішого насіння, то їх потрібно вимочувати в теплій воді протягом декількох днів. Потім проводиться посадка. Робиться це у період із другої половини січня до середини березня. Тоді схожість буде максимальною. Глибина посіву має перевищувати трьох сантиметрів, а відстань між насінням пальми має становити близько 30-35 міліметрів. Після проростання стебла на 10 см у висоту, пальму пересаджують у просторіший горщик.

Придбання і пересадка вже готового саджанця позбавить вас необхідності тривалого догляду за рослиною, що пророщується, тому що ви отримуєте в своє розпорядження вже порівняно сильну і сформовану рослину, яка набагато менш вимоглива у догляді, ніж при насіннєвому способі. Тим паче швидкість зростання пальм постійно зростає. Саджанці досить доступні за ціною від 2$ у віці 2-3 місяці.

Необхідні умови для гарного зростання пальми такі:

 1. Забезпечте горщик, у який проводиться посадка, хорошим дренажем, а також подбайте про ґрунт. Вона повинна мати всі необхідні характеристики, що забезпечують повноцінний розвиток пальми. Перевагу слід віддавати спеціальним земельним сумішам, які порекомендують вам у квіткових магазинах. Зазвичай вони складаються з трьох частин піску та однієї частини дерну.
 2. Сам горщик має бути невисоким (не більше 15-17 см) і при цьому не широким, щоб коріння сильно не розросталося.
 3. Також обов'язкова наявність отворів у його денці для відведення надлишкової вологи.
 4. Гарне освітлення – друг вашої пальми. При цьому пам'ятайте, що виставляти рослину під відкриті промені сонця заборонено. Воно в кілька разів швидше втрачатиме вологу, пожовкне і може загинути від висихання.
 5. Подбайте про належний клімат: повітря в приміщенні має бути досить теплим і зволоженим, а сам грунт також бажано підтримувати вологим.
 6. Раз на кілька днів протирайте листя чистою мокрою ганчірочкою, це благотворно позначиться на зростанні та здоров'ї рослини. А ще пальми дуже люблять приймати душ. Справді! Для цього раз на тиждень проводьте вашій рослині цю процедуру, попередньо закривши верхній шар ґрунту від намокання (для цього підійде звичайна клейонка, якій потрібно щільно замотати горщик).
 7. Якщо ви помітили, що коріння стали проростати за межі горщика, потрібно пересадити вашу пальму в більш просторий «будинок».

Корисна порада! Пальми потрібно регулярно провітрювати, відкриваючи їм доступ до простору поза приміщенням, адже для них це природне середовище. А кімнатних пальм взагалі немає. Вони просто чудово пристосовуються до гнітючих умов у приміщенні. А по суті, пальмам подобається відкрите повітря, прямі сонячні промені та дощ. Якщо їм створити такі умови, вони ростуть значно швидше.

ua ru