Вирощування помідорів у полікарбонатних теплицях на дачі

Вирощування помідорів у теплиці для бізнесу забезпечує Вас стабільним доходом за рахунок стабільного попиту на продукт. При цілорічному культивуванні теплиця з помідорами приноситиме постійний прибуток. Звичайно, доведеться докласти чимало зусиль, щоб отримувати добрий урожай.

Секрети швидкого вирощування помідорів тепличних стартів

Урожай помідорів із теплиці.

Для успішної реалізації бізнес-ідеї слід ознайомитися з новими технологіями перед тим, як виростити томати в домашніх умовах. Адже ціль не просто виростити, а отримати хороший рентабельний урожай. Необхідно застосовувати нові технології для:

 • покращення фотосинтезу;
 • отримання додаткового тепла із землі;
 • прискорення дозрівання плодів за допомогою підготовки до збирання врожаю;
 • біологічного запилення;
 • покращена вентиляційна система.

Таким чином, можна отримати кращі врожаї та більше прибутку з однієї теплиці, докладаючи менше зусиль, що у свою чергу і є майстерністю.

Тому займатися цим бізнесом рекомендується тим людям, які люблять городити. Як виростити помідори в теплиці з полікарбонату знає багато хто. Але про те, як виростити великий урожай помідор при мінімальних витратах за допомогою сучасних технологій, багато дачників починають замислюватися лише тоді, коли зроблено вже перший крок. А інвестиції, як правило, вже вкладені у традиційну технологію. Відповіді на ці та інші корисні питання детально описані нижче.

Індетермінантні сорти томатів для теплиць

Помідорне дерево.

При виборі прибуткового сорту томатів для теплиці з полікарбонату насамперед слід звернути увагу на індетермінантні гібриди. Їх ще називають помідорове дерево.

Визначення поняття "Індетермінантний" – сорти помідорів для теплиць, які мають необмежене зростання головного стебла. Така рослина може продовжувати зростання більше року, приносячи по 40-50 кистей врожаю. Але для цього слід видалити всі пасинки, залишаючи лише головне стебло. Головний недолік індетермінантного сорту – це пізні врожаї. Цвітіння починається після 9-12 справжнього листка, а квіткові пензлі утворюються кожні 3 листки.


Індетермінантні сорти помідорів для теплиці:

  Помідорний сорт Спрут F1.
 1. Спрут F1. Його висота може досягати 4-ох метрів, а площа крони – до 50кв.м. Річний урожай просто колосальний – 1,5 тонни на рік. Це сумарна вага 14000 його плодів. Основні переваги Спрут F1: рекордна енергія зростання, врожайність, стійкість до хвороб. Спрут F1 плодоносить безперервно протягом 1,5 років. Він успішно себе зарекомендував як у промислових, так і в аматорських аграрних чи дачних господарствах.
 2. Помідорні сорти Мажор.
 3. Мажор. Високорослий сорт, що вимагає підв'язки, має гарну врожайність (7кг. з 1-го м.кв.) і успішно протистоїть різким перепадам температури. У мажору хороша стійкість до основних хвороб томатів: борошняна роса, фітовтороз, різні види гнилі. Плоди мажору чудово зберігають товарний вигляд при тривалих транспортуваннях.
 4. Томатний сорт Мікадо рожевий.
 5. Мікадо рожевий. Найкращий сорт помідорів для теплиць! Висота куща 2-2,5 метри. Рослина обов'язково потрібно пасинкувати. З усіх індетермінантних сортів ранньостиглий (96-102 дні). Високі смакові якості плодів мікадо мають великий попит на ринку. М'якуш у розрізі на вигляд нагадує цукровий кавун. Самі плоди великі, м'ясисті та солодкі розміром 300-600гр. Рідко можуть досягати ваги до 1 кг. Урожайність сорту Мікадо ровозового – 10-12 кг/м². Основні переваги: ​​високі смакові показники, підвищений вміст цукрів.

Високоврожайні сорти томатів для теплиць з полікарбонату

Кращі сорти томатів за врожайністю для тепличних умов:

Високоврожайні сорти помідорів.

Зазвичай беруть гібриди F1, що характеризуються високою врожайністю, транспортабельністю та стійкістю до захворювань. Добре продаються невеликі плоди томатів, які мають приємний смак. Щоб максимально знизити годину очікування від сходів до врожаю, віддаємо перевагу ранньостиглим сортам. Високоврожайні сорти помідорів для теплиці з полікарбонату:

Назва сортуОписВступ до плодоношенняВрожайність з одного квадрата
НК-Спринтер F1Плоди червоні, округлі, масою 150-200 гНа 95-100 день20-25 кг
ЕфемерСамозапильний супер-ранній сорт, кущ низькорослий (максимум 70см.). Цьому сорту не потрібна обробка помідорів від фітофтори завдяки його стійкості.10 кгНа 80-90 день10 кг
Рапсодія-НК F1Томати плоскоокруглі, камерні, рівного насичено-червоного кольору, масою 110 -150 гНа 100-115 день20 кг p> p>
Увертюра-НК F1Кущі слабо облистяні, томати плоскоокруглі, масою 110-120 гНа 108-113 день20 кг
Етюд-НК F1Плоди плоскоокруглі, масою 150-170 г; тривалого зберігання (до 4 тижнів)На 110 день20- 25 кг
Фермер-НК F1Томати округлі, щільні, рожеві, від 200 до 300 гНа 108-114 день25 кг
Марфа F1Плоди пружні, м'ясисті, з гарним смаком, 120-150 г На 95-100 день20 кг
Тайфун F1Кругли помідори до 90 гНа 80-90 день8-9 кг

Поради щодо вибору сорту мають рекомендаційний характер. Початківцям слід висаджувати одразу кілька видів томатів. А потім при покупці насіння керуватися власним досвідом.

Щоразу, перед висадкою рослин у теплицю, її необхідно обробляти хлорним або свіжим гашеним известком або 40% розчином формаліну. Усі частини конструкції вимиті. Потім обприскати складом стіни та ґрунт.

Після збирання врожаю верхню кулю землі (5см.) знімаємо та видаляємо. Вносимо свіжий, збагачений компостом ґрунт і перекопуємо грядки. Потім проливаємо їх бордоською рідиною чи слабкою марганцівкою.

Ці заходи дозволять попередити багато захворювань тепличних рослин.

Помідори в теплиці з полікарбонату

Помідори в полікарбонатній теплиці.

Як вирощувати помідори у теплиці з полікарбонату? Технічне обладнання бізнесу:


 1. Нам знадобиться ділянка вільної землі. Щонайменше 5-6 соток. Це місце ми відведемо під теплиці.
 2. Тут же має бути джерело води. Підійдуть колодязі, свердловини. Підключатись до центрального водопостачання невигідно. Все-таки томати потребують рясного поливу: доведеться багато платити.
 3. Рекомендується спорудити якусь господарську споруду, де зберігатиметься інвентар. Якщо її утеплити, то можна тримати в ній ще не реалізований урожай.
 4. В ідеалі на цій же ділянці має стояти житловий будинок. Брати землю в оренду та споруджувати тимчасову відпочинок для відпочинку недоцільно. Якщо влітку ми можемо відвідувати теплицю раз на 2-3 дні. То взимку доведеться їздити щодня (включатиме освітлення, стежити за температурою, вологістю). Що затратно за часом та за грошима.

Для цілорічного вирощування помідорів знадобиться штучне освітлення, опалення та вентиляція (помідори не люблять високої вологості повітря). Ще момент: для поливу використовується лише тепла вода. У холодну пору року брати воду з колодязів – не варіант. Вона має десь відстоятися та зігрітися: потрібні додаткові ємності.

Устаткування для томатного бізнесу площею 500 м2:

НайменуванняКількістьЦіна за одиницю.Загальна вартість .
Теплиця з полікарбонату2 (по 250 м2)2800$5600$
Універсальний котел2380$760$
Припливно-витяжна установка21200$2400$
Лампи натрієві ДНаТ, 250 Вт7,5$ 7,5$4700$
Труби для опалення та шланги для поливу1500$

Ціни приблизні. Конкретна вартість у різних магазинах відрізняється.

Вирощування помідорів у полікарбонатних теплицях

Томати в теплиці.

Вирощування томатів у теплиці з полікарбонату при використанні сучасних технологій не потребує великих трудовитрат і багато часу. Щодо фінансових витрат, то тут багато залежить від прибутковості бізнес-ідеї на певному етапі. Чим більший прибуток приносить теплиця, тим паче рентабельно вкладати до неї додаткові фінансові кошти для отримання ще більших урожаїв та прибутку відповідно. З часом розвитку теплиця даватиме все більше прибутку і вимагатиме все менше часу на її обслуговування. Майстерність – це робити все більше, прикладаючи все менше зусиль.

Розглянемо догляд за помідорами у теплиці з полікарбонату при мінімальних вкладеннях.

Стільниковий полікарбонат не має ні смаку, ні запаху і має чудову міцність, не дивлячись на його легку вагу. Тому він ідеально підходить для будівництва тепличних конструкцій.

Кілька порад для вдосконалення теплиць за допомогою нескладної модернізації:

 1. Скоротити втрати втрати дозволяє незвичайний пристрій для підтримки тепла в теплицях. Такі пристрої дозволяють отримувати додаткове тепло із землі. Роють траншею глибиною 1-1,5 м (залежно від рівня ґрунтових вод). Розміри траншеї дорівнюють розмірам майбутньої теплиці. Стінки зміцнюють цеглою, що чудово акумулює тепло. А для рослин влаштовують високі «цегляні» грядки (підняті та обкладені цеглою по периметру). Томати зростатимуть на піднесенні. У теплих регіонах такі теплиці навіть не потребують опалення.
 2. На початковому етапі, коли грошей небагато, можна обійтися без казана. Збудуйте в теплицях звичайні печі з цегли або поставте недорогу буржуйку. Вирощування помідорів у теплиці взимку можливе навіть у сильні морози. Зберегти температуру в негоду допоможуть інфрачервоні обігрівачі, які гріють за принципом сонця.
 3. Припливно-витяжна установка рекуперацією температури повітря – це дороге вентиляційне обладнання та купувати на початковому етапі не рекомендується. Але згодом обов'язково варто придбати установку, вона себе окупить за рахунок економії тепла взимку та вищих урожаїв. Влітку користуйтеся лише природною вентиляцією (кватирки, двері). Існують спеціальні автоматичні кватирки, які відкриваються в залежності від зовнішньої температури. Автоматичні кватирки можна зробити самостійно, так вони обійдуться дешевше в рази. Вони ж дозволяють отримати доступ бджолам та джмелям для запилення влітку. Взимку надходження повітря можна організувати через припливні клапани. Або поставити трубу із заглушкою: один кінець – на вулиці, інший – усередині теплиці. Повітрообмін – здійснюється за рахунок різниці температур та атмосферного тиску. Тому чим вища труба, тим більша різниця тиску, яка забезпечує гарний повітряний потік.
 4. Натрієві лампи – одні з найдешевших. Світлодіодні краще, але коштують вони дорожче. Розрахунок потужності ламп такий: за кожен квадрат – 250 Вт. Якщо берете потужні лампи (400 V), видаляйте їх від рослин не менше ніж на 50 см. Для високих сортів це зробити дуже складно. Але краще потім встановити сучасні світлодіодні фітолампи з більш високим спектром для покращення фотосинтезу. Фітолампи йдуть із програмним блоком управління, який слід налаштувати добові режими інтенсивності освітлення для кращого фотосинтезу у помідорів за інструкцією. І тоді ви суттєво збільшите свої врожаї та швидкість дозрівання томатів. Плюс до всього, світлодіодні фітолампи споживають значно менше електроенергії, ніж аграрні, натрієві лампи.
 5. Вирощування та догляд за томатами потребує теплої відстояної води з температурою не нижче +12 градусів. Для цього біля опалювальних приладів поставте бочки, куди закачуватимете воду зі свердловин або колодязів. А взагалі температура води для поливу помідорів не повинна бути нижчою за температуру грунту. Тому у спекотні дні вода для поливу може досягати температури в межах 17-19 градусів.
 6. У кожній теплиці (у нашому прикладі їх дві) відведіть місце для розсади помідорів. Тут має бути максимально тепло та світло. Деякі городники влаштовують стелажі, куди ставляться баночки із розсадою томатів. Але сильнішими рослини виходять у парниках. Тобто всередині теплиці потрібно влаштувати парнички.

Не обов'язково на початку купувати дороге (нехай і якісне) обладнання. Намагайтеся максимально задіяти свої навички будівельника: зробити теплицю, опалення своїми руками, підвести воду, організувати полив. А модернізувати можна й пізніше, коли з'являться вільні кошти.

Посадка помідорів у теплицю з полікарбонату

Спочатку розглянемо як посадити розсаду помідорів у теплицю:

 1. Для отримання розсади використовуємо неглибокі ящики (краще дерева). Насіння достатньо покласти на добре розпушену землю та прикрити одним шаром газети. Поливаємо з пульверизатора прямо на папері.
 2. Ідеальна посадка розсади помідорів у теплицю здійснюється при температурі +25 градусів для гарної схожості.
 3. Сіянці томатів пікіруємо (висаджуємо в парники), коли з'явиться 3-4 листочки. Перед пікіруванням помідори потрібно «привчати» до тих умов, де вони мають рости. Поступово знижувати температуру. Потім поставити просто у ящиках біля парників. І лише за кілька днів пікірувати.
 4. Щільність висадки рослин на грядки така: на 1м2 – 2-3 високорослі або 4-5 низькорослі (їх висаджувати потрібно по периметру теплиці).
 5. Помідори дуже чутливі до температури ґрунту. Добре, якщо гряди будуть підняті. Додатково можна утеплити соломою.
 6. Важливо своєчасно проводити пасинкування – видалення бічних пагонів. Чи не шкодуємо. Інакше отримаємо врожай листя, а не помідорів. Коли підуть плоди, можна обривати все листя. Томати швидше дозріють.
 7. Поливаємо помідори відстояною водою. Раз на 5-6 днів. Але рясно.
 8. Всередині теплиці природне запилення утруднене, але томати вважаються рослинами, що самозапиляються. А на практиці доведено, що проведення операцій із запиленням дозволяє отримувати набагато більше врожаю помідорів. Тому вручну струшуємо суцвіття. Можна використовувати електричну зубну щітку, щоб переносити пилок вручну. Робимо це вдень за хорошого освітлення. Штучний вітер, що переносить пилок, можна організувати за допомогою вентилятора, проносячи його на рівні квіток. Згодом можна купувати живих джмелів на період цвітіння у теплиці. Великий земляний джміль запилить все сам набагато краще. А результат перевищує всі очікування.
 9. Рекомендована температура повітря для гарного зростання томатів – 20-22 градуси. У період цвітіння – на 2 градуси вище.
Посадка та догляд за томатами.

Помідори можна збирати з кущів ще зеленими. У такому разі вони довше полежать. Ми матимемо більше часу для реалізації.


Збут вирощених тепличних овочів

Ящики з помідорами.

Найвигідніший варіант реалізації свіжих помідорів - продаж у роздріб. Можна орендувати на ринку постійне місце, де й збувати свій товар.

Канали для опту:

 • продуктові магазини та склади,
 • овочеві ринки,
 • ресторани та їдальні.

Ще один спосіб реалізації – індивідуальні клієнти. Знаходимо їх через друзів та знайомих – на постійній основі постачаємо свіжі томати. Невеликі партії цілком можна стабільно реалізовувати в такий спосіб.

Так само можна вийти на оптових покупців, які займаються переробкою плодів у томатні пасти чи соки.

ua ru