Вирощування шафрану у відкритому ґрунті як бізнес на спеціях

В истории специи били дороже золота. В поисках специй было создано много торговых, исторических путей. На сколько ситуация изменилась на сегодняшний день? Можно ли рассматривать как бизнес идею – выращивание специй. Они и сегодня имеют достаточно высокую цену в соотношении затрат на их выращивание, транспортировки и хранения по сравнению с другими товарами. Самая дорогая специя сегодня это шафран. Если говорить по большому счету, то, конечно, стоимость шафрана, очень высока, а выращивание не такое дорогостояще.

Скільки коштує шафран?

Бізнес з вирощування шафрану.

Звичайно, вирощування шафрану, як і всіх спецій, охоплює безліч нюансів. Однак у бізнес ідеї про вирощування шафрану слід розібратися з плюсами та мінусами. Це найдорожча спеція у світі. Так само про шафран відомо, що з нього виготовляють афродизіаки та деякі ліки. Друга назва його – «червоне золото». Щоб вирощувати цю спецію використовують крокус. Саме з його квітів під час цвітіння шляхом перетирання добувають "червоне золото". На кілограм спеції потрібно переробити 70 000 квіточок крокусу. А оптова вартість коливатиметься від 450 дол. – до 700 дол. за 1 кілограм. Елітним вважається грецький шафран, дешевим за ціною вважається іранський шафран.

Підприємці не тільки вирощують квіти крокусу для добування з них шафрану, але й для продажу посадкового матеріалу для вирощування крокусу (під шафраном). Вони засівають ті самі площі, що й під зернові та інші культури, але їхній урожай виходить дорогим. Відповідно, і прибуток – вище. До того ж шафран – це багаторічна рослина! Втім, хоча ця рослина є екзотичною, наші територіальні та кліматичні умови дозволяють цю бізнес ідею реалізувати на наших землях.

Врожайність шафрану при вирощуванні

Урожаї від шафрану з 1Га.

Щоб одержати 1гр. Шафрана у чистому, сухому, товарному вигляді продукту необхідно зібрати приблизно 150 квіток. Якщо дивитися масштабніше, то із землі площею в 1Га можна отримати від 8 до 20 кілограмів вже готового продукту - «червоного золота».

Як згадувалося вище оптова вартість коливається в залежності від сорту від 450 дол. до 700 дол. за 1кг. Роздрібна ціна відповідно набагато вища. На ринках спецій складно знайти ціну нижчу за 10 доларів за 1 грам! Тобто, щоб виростити 1 кілограм шафрану і продати його за 10 000 доларів вам доведеться засадити 7 соток землі (70 Х 10 метрів). Фінансовий розрахунок отриманий таким чином: (20 + 8) / 2 = 14 кілограмів з гектара – середня урожайність. 1Га (100м Х 100м = 10000м) / 14 = 714м. Саджаємо 7 соток багаторічної культури та отримуємо 10 000 доларів на рік при реалізації за роздрібною ціною.

Шляхи реалізації товару це, звичайно ж, насамперед ресторани, ринки спецій, продовольчі ринки, можна налагодити реалізацію через інтернет магазин (доставка шафрану в конверті). Можна робити знижки при замовленні 5 або 10 г.

Все виглядає і привабливо та туманно. Просто для початку необхідно отримати хоч маленький досвід із вирощування шафрану, щоб стати фахівцем. На маленькому клаптику землі хоч навіть на клумбі посадіть цибулини крокусу. У будь-якому випадку, таким чином, ви нічого не втрачаєте. А навпаки отримуєте маленький досвід і найдорожчі спеції у світі, які мають не тільки божественний аромат, а й підвищують сексуальний потяг, як у чоловіків, так і у жінок. Так само як і інші спеції, він має цілющі властивості, відмінні з них це зняття втоми, підвищення ясності розуму, і можна приймати як тонізуючий засіб.

Шафран має біологічні особливості в період зростання

Біологічні особливості, які має шафран.

Біологічні особливості властиві шафрану слід розглянути докладніше. Забарвлення квітки: густо-жовтого кольору, бузкового, блакитного, білого, біло-блакитного, бузкового кольору. Квітка з шістьма пелюстками, спрямованими нагору, виростає з цибулини краплеподібної форми, причому, це може бути кілька квіток з однієї цибулини. Листя має темно-зелений колір з білою прожилкою посередині. Цвітіння відбувається лише у ясну погоду. Нагадаємо, що шафран – з роду багаторічних бульбоцибулинних, трав'янистих рослин сімейства Ірисові. Цвітіння відбувається ранньою весною та пізно восени. Існує думка, що можна разом із шафраном вирощувати також годжі та стевію. Вони чудово вживаються і не впливають один на одного, дають чудові врожаї.

Важливим моментом є розмноження цієї рослини: воно відбувається «дітками» та цибулинами, відокремленими від материнської цибулини. Ще: весняні сорти садять у серпні, а осінні сорти висаджують у липні місяці. Розмноження – це окремий процес від посадки. Якщо листя вже пожовтіло, то цибулини викопують і зберігають до самої посадки, при цьому висушивши їх. Зрозуміло, що слід обов'язково перевіряти перед покупкою та висаджуванням усі цибулини на загрозу зараження грибками або іншими паразитами.

Сприятливі умови властиві шафрану для великих урожаїв.

Умови для високих урожаїв шафрану.

Температурний режим повинен відповідати особливостям вирощування шафрану. Для нього необхідне гарне освітлення, прогрівання сонячним промінням. Грунт для вирощування шафрану повинен бути родючим і дренованим, ні в якому разі не болотистий. Можна додавати трохи піску та старого, спеціально підготовленого гною. Не треба забувати про посівозміну. Шафран не можна садити на ту саму площу більше 5 років поспіль. Грунт буде вкрай виснаженим і врожай не принесе доходу, крім того можуть навіть загинути самі саджанці. Крокус може навіть витримувати незначні похолодання. Також рекомендують проводити по кілька поживних процедур, використовуючи мінеральні добрива. Але дуже акуратно, без фанатизму. Для максимальної натуральності – мінімальна хімія.

Збирання врожаю відбувається у жовтні. Важливий момент: квітки мають бути зібрані саме у день цвітіння. Цвітіння триває трохи більше двох тижнів. Нова квітка має бути зірвана саме в день, коли вона зацвіла. Потім з квітів видобувають рильця (тичинки). червоно-жовтогарячі ниточки. Потім ці ниточки сушать на сонці.

У даному виді бізнесу багато залежить від кількості землі, від якості ґрунту, від родючості ґрунту, від кліматичних умов на вашій території. І найголовніше – все залежить від вас: якщо ви налаштовані на успіх та високі заробітки, то все вийде.

ua ru