Вирощування зелені в теплиці приносить дохід цілий рік

Вирощувати пера цибулі, салат, кріп, петрушку та іншу зелень у теплиці на сьогоднішній день досить перспективне заняття і як рентабельний бізнес виправдовує себе повністю. Що може бути кращим і кориснішим за домашню, свіжу, екологічно чисту зелень? Зелень - це досить затребуваний вид продукту. Особливо у певні періоди сезонів. Її можна заморожувати для тривалого зберігання. Вона актуальна на ринках та супермаркетах цілий рік. До того ж вся зелень не вибаглива до тепличного вирощування. Земля, вода і трохи світла сонця і тепла (+19) ось всі основні складові умови для вирощування.

Теплична зелень як бізнес

Вирощування тепличної зелені

Зелень має багато корисних властивостей. За даними дієтологів, сучасна людина вживає зелені менше добової норми, а причина в дефіциті зелені в зимовий період. Цікавий факт, що до середини 90-х зелень промисловим способом практично не вирощували. На ринок постачали зелень ті, хто займався її вирощуванням в домашніх умовах. Проте останніми роками ситуація стала змінюватися на краще тому, що з кожним днем ​​все популярніше здорове харчування. Проте навіть у найбільших тепличних господарств рентабельність сягає 100 відсотків.

Вирощуючи зелень, ви отримуєте з теплиці такий дохід

Теплична зелень приносить стабільний дохід.

Урожайність зеленої цибулі з одного квадратного метра дорівнює за один зріз 1,5 кг/м2, за сезон – 3,5 кг/м2. деякі сорти можуть досягати 4кг/м2. Період зрілості листя до технічної стиглості 27-30 днів залежно від сорту та якості добрив. Роздрібна ціна, що плаває в залежності від сезону. Середньорічна роздрібна ціна зелені цибулі становить 0.87 центів за 150-грамовий пучок. Тобто за кілограм зелені у роздробі можна отримати в середньому 5 доларів. Наш дохід з одного зрізу складає 7,5 доларів з одного квадратного метра. При цьому важливо розуміти, що стелажні системи дозволяють у теплиці максимально ефективно використовувати площу. На одному квадратному метрі теплиці вирощують зелень у 2 яруси.

Витрати складно визначити через сезонність і регіон. У різні періоди року різні витрати на утримання теплиці, закупівлю добрив та цибулин для посадки. Крім того існують різні нюанси, наприклад, з однієї посадки можна прибрати 3-4 врожаї, а це вже економія. Визначити витрати можна лише на практиці. Зі ЗМІ нам тільки відомо, що профільні виробники заробляють 100% прибутку.

У теплиці разом із зеленню зростає ваш прибуток

Чистий прибуток із пір'я зеленої цибулі.

Допустимо у нас теплиця площею в 100 квадратів (це відносно не велика тепличка 5х20 метрів) з двоярусною стелажною системою. У результаті можна засадити зеленню 200 квадратів і заробити 200 Х 7.5 дол. = 1500 дол. мінус витрати (приблизно 50%) = близько 700 доларів прибутку протягом місяця. Звичайно, йдеться про роздрібний продаж, який спочатку досить складно реалізувати в таких обсягах за 1 місяць без напрацьованих клієнтів. Оптова закупівля зелені у великих магазинах не буде нижчою за 50% роздрібної вартості. З цього випливає, що і наш прибуток не буде нижчим за 500дол/міс. Так як у нашому бізнес-плані рівні витрат можна визначити тільки на практиці, ви можете провести цікавий експеримент. Спробувати протестувати цей вид бізнесу у мініатюрі.

Бізнес на вирощуванні зелені у теплиці не потребує профільних інвестицій, поріг входу невеликий. Спробуйте буквально на одному квадратному метрі і можна вже точно судити про доходи витратах. Звичайно, все теплицю засівати лише цибулею не варто. Краще розширити асортименти різними видами зелені. Широкий асортимент суттєво збільшить обсяги продажу. Концепція інших видів трав'янистих культур дуже схожа з наведеною вище. Наприклад, урожайність і вартість кропу мало відрізняється від ціни зеленої цибулі за пучок.

Технологія вирощування зелені у тепличних умовах

Технологічне рішення при вирощуванні зелені.

Слід розставити пріоритети яку зелень вирощувати в більшій кількості, яку в меншому. На практиці все стане зрозуміліше: чи вигідно вам витрачати енергію та гроші на вирощування тієї чи іншої культури у теплиці взимку? Хоча модернізація цієї галузі може мінімізувати наші витрати на будь-які види зелені та націлити на високий дохід. Ви можете переглянути свій вибір сортів, які вам найбільш цікаві та оптимальні за витратами на вирощування: різновиди салату, цибулі, петрушки, кропу, редиски тощо.

Салат росте в теплиці

Почнемо з вирощування салату. Нам потрібні парникові види салату з коротким часом дозрівання. Такі сорти вирощують безрозсадним способом. Для постійного врожаю необхідно засівати насіння салату раз на два тижні.

Температурний режим має становити +19-20 градусів приблизно. Звичайно ж, ясно, що потрібно буде підгортати грядки для усунення бур'янів, підгорнути грунт. Також слід пам'ятати, що салат не любить попадання води на своє листя. Тому це потрібно врахувати цей факт при поливі грядок із салатом.

Існують різні технології поливу. Слід вибрати той поливальний вузол, який максимально впишеться у умови вирощування салату. Розібравшись із поливом, для вирощування зелені в теплиці може підійти і качаний салат. Хоча він більш вибагливий, ніж попередній вигляд. Необхідно дуже якісне висвітлення для вирощування качанного салату. Світло має бути стабільним і постійним. Також рослини повинні рости на певній відстані одна від одної.

Тепличний кріп

Говорячи про вирощування кропу в теплиці, слід в першу чергу вибрати один із кількох методів його вирощування: це може бути окремий посів кропу або посів кропу, як ущільнювача. Урожаї у цих двох випадках різні. Для окремого посіву кропу використовують насіння, яке садить на відстані не більше 30 см один від одного і не більше 20-30 насінин на 1 кв.м. Це важлива умова для того, щоб рослини не заважали одна одній та нормально розвивалися. Також необхідно пам'ятати, що насіння перед посівом обов'язково замочують на пару діб до посіву. Крім того, кріп вкрай вимогливий до температурного режиму та світлового режиму. Виростає вона лише за два місяці, але при цьому дає близько двох кілограмів урожаю з 1 кв.м. А потім може довго давати врожай із материнської рослини методом обрізання вже кондиційних пагонів. При вирощуванні зелені в теплиці не можна залишити без уваги посів цибулі на перо. Його висівають і при цьому за пару днів замочують і обрізають верхню частину головки. Потім висаджують та поливають теплою водою.

Найоптимальніша теплиця за бюджетом

Бюджетна теплиця.

Бюджетні теплиці актуальні не тільки для зелені, але і для інших культур, врожаї яких розраховують збирати цілий рік. Здебільшого це стосується ранніх культур. Можна вдатися і до металевих конструкцій, але для більшої екологічної чистоти все ж не втрачає свою актуальність дерево. Особливо для трав'янистої культури. Крім того, дерев'яний каркас дає додаткове тепло.

Існує навіть спеціальна морозостійка плівка з високим рівнем густини. Така плівка може мати і навіть два шари: внутрішній і зовнішній. Зовнішній шар має бути зварений.

При вирощуванні зелені в теплиці вгорі встановлюють спеціальні дуги, які також обтягують додатковим шаром міцної плівки. Це забезпечить постійне сонячне світло. Також не забудьте про систему вентиляції, вона потрібна як для вирощування, так і для догляду за теплицею. За виконання всіх умов у таких теплицях починають посівну з першої декади березня. Вирощування культур у теплицях дає дохід цілий рік за дотримання необхідного температурного режиму.

Інноваційний спосіб швидко виростити зелену цибулю

Як швидко виростити зелену цибулю?

Ще один дуже цікавий можна сказати навіть інноваційний пристрій для мега швидкого вирощування зелені на кухні. Принцип дії дуже простий. Цибулини поміщаються над водою, тож до води торкаються лише вусики коріння. Це дає можливість уникнути поганого запаху та гниття цибулі. До води постійно подається кисень у такий спосіб збільшується швидкість росту, перевівши цибулю вдвічі.

Спорудити такий корисний пристрій досить просто. Нам знадобиться пластмасовий лоток для яєць, у якому слід зробити отвори у кожній лунці маленького діаметру. Щоб через отвір могли пройти лише вусики коріння. Далі розміщаємо по лунках цибулини та опускаємо в миску з водою. Додаючи воду, ми маємо стежити за рівнем. До води підключаємо компресор для акваріумів. Тепер наша вода багата на кисень і кожні два тижні, можна збирати врожай. До речі, виробництво таких інноваційних установок для мега швидкого зростання цибулі це теж приваблива бізнес ідея.

Деякі приватні підприємства практикують такі пристрої масово для великих обсягів виробництва. Крім того, існують вже готові такі побутові конструкції, які можна придбати в інтернет-магазинах.

ua ru